Through The Ages - Android/iOS

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Sarseth »

rastula pisze: 13 wrz 2019, 10:23
Jedną platformę. Ja kupowałem dwa razy.
no to przepłaciłeś:w informacji w aplikacji (news) wyraźnie pisze, że dodatek będzie działał na każdej platformie i wystarczy go kupić RAZ.

Inna sprawa , że 22 PLN to sporo vs cena aplikacji .
Podstawke dwa razy kupowałem, dodatku jeszcze nie mam.
Ale dobrze wiedzieć, że nie naciągają jak leniwe FFG
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: rastula »

Sarseth pisze: 13 wrz 2019, 10:34
rastula pisze: 13 wrz 2019, 10:23
Jedną platformę. Ja kupowałem dwa razy.
no to przepłaciłeś:w informacji w aplikacji (news) wyraźnie pisze, że dodatek będzie działał na każdej platformie i wystarczy go kupić RAZ.

Inna sprawa , że 22 PLN to sporo vs cena aplikacji .
Podstawke dwa razy kupowałem, dodatku jeszcze nie mam.
Ale dobrze wiedzieć, że nie naciągają jak leniwe FFG

no tak - aplikacja niestety na każdą platformę oddzielnie...


dodatki do TTR czy Talismana też są multiplatformowe, więc nie takie złe to FFG ( czy raczej ogólnie Asmodee)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: hutriel »

Odważyłem się zagrać na 5,7" ekranie. Szczęście w nieszczęściu że wzrok mi się zmęczył przed upłynięciem 2h umożliwiających zwrot. :D Chyba będę musiał skierować się ku wersji na PC. :?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: rastula »

hutriel pisze: 13 wrz 2019, 10:58 Odważyłem się zagrać na 5,7" ekranie. Szczęście w nieszczęściu że wzrok mi się zmęczył przed upłynięciem 2h umożliwiających zwrot. :D Chyba będę musiał skierować się ku wersji na PC. :?
albo kupić tablet ;)...


granie na telefonie faktycznie nie jest super wygodne, ale nie niemożliwe - ja na xiaomi redmi note 5 (6") dałem radę.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: hutriel »

Żeby być sprawiedliwym i nikogo zbyt szybko nie zniechęcać to da się grać nawet na tak małym ekranie. W moim przypadku było to jednak wyraźnie obciążające dla wzroku. Co ciekawe kiedyś grałem w (nie)sławną "podróbkę" TTA i takiego problemu nie miałem. Młodość. :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Valarus »

Osobiście rozegrałem pewnie ze 200 partii na telefonie, ale nie symultanicznie. 24 godziny na ruch i nie trzeba się gabić w telefon;)
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Pynio »

JEst informacja dotycząca dodatku, że po zakupie nie trzeba kupować multiplatformowo (w info w grze widziałem coś takiego).

Dodatkowo gdzieś tam też było info, że jak się kupi (chyba) wer. papierową dodatku to cyfrowa jest gratis.

Szkoda tylko, że papierowa chyba za 2 miesiące.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: rastula »

jak się kupi grę w przedsprzedaży w Rebel to będzie kod do wersji cyfrowej....
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Markus »

Pytanie o wersję cyfrową TTA:
Czy osoba posiadająca TTA na androida może grać on line z osobą posiadającą aplikację na iOS?
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 288 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: drzewko »

Markus pisze: 13 lis 2019, 20:33 Pytanie o wersję cyfrową TTA:
Czy osoba posiadająca TTA na androida może grać on line z osobą posiadającą aplikację na iOS?
Tak :)
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Kretilla »

Mam pytanie, czy ten kod ma jakiś termin ważności?
Nie mam jeszcze elektronicznej wersji TTA, ale pewnie kiedyś kupię.
Pytanie, czy ten kod nie wygaśnie za miesiąc, pół roku, rok i wtedy będzie bezużyteczny i tak będę musiał zapłacić za dodatek elektroniczny?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: kmd7 »

Mam pytanie - gdzie i jak mam dodać dodatek do podstawki? Mam kod z przedsprzedaży, ale nijak nie widzę, gdzie go przypisać na CGE Online. Podstawkę mam na Androidzie i tam też nie za bardzo widzę, gdzie wpisać kod. Może jakaś dobra dusza się zlituje? Z góry dziękuję.

Edit: uff, znalazłem, ale co się naszukałem, to moje :D.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Bruno »

Eeech, skorzystałem z aktualnej promocji (o której tu: viewtopic.php?f=9&t=11805&p=1235550#p1235550) i praktycznie cała nocka pękła na graniu z AI... I to na 6-cio calowym ekranie komórki... Oślepnę od tego, jak nic!
Ale gra się świetnie, kiedy elektronika sama wszystko za ciebie zlicza i od razu widzisz, jaki jest stan nastrojów wśród populacji, jaka będzie korupcja, i o ile podniesie ci siłę kombinacja z jednostkami! Właściwie, to już mi się nie chce myśleć o rozkładaniu analogowej wersji tej gry...
Aż starych pomyśleć, że być może Mage Knight - z tych samych powodów - też by mi się bardziej spodobał na telefonie niż na stole... :o :oops: No, na rzecz wersji tradycyjnej - oprócz braku wersji cyfrowej :wink: - w przypadku MK przemawiają też piękne komponenty! Jednak co kolorowa figurka, to kolorowa figurka.
Ale rozgrywka w TTA przekonała mnie, że doświadczenie gry, gdy nie masz na głowie liczenia i konieczności orientowania się w tabelkach, może być dużo fajniejsze!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Arius »

To zapraszamy do ligy ;)
Jest tu na forum.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: seki »

Też planuje kupić ale zastanawiam się czy na Steama czy androida. Jak to jest z zakupem na Androida. Przypisuje się do konta google i można grać na różnych urządzeniach czy tylko na jednym? Bo jeśli istotne jest tylko konto to ewentualnie mogę kupić na androida a na komputerze odpalić emulator.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: rastula »

seki pisze: 26 mar 2020, 15:52 Też planuje kupić ale zastanawiam się czy na Steama czy androida. Jak to jest z zakupem na Androida. Przypisuje się do konta google i można grać na różnych urządzeniach czy tylko na jednym? Bo jeśli istotne jest tylko konto to ewentualnie mogę kupić na androida a na komputerze odpalić emulator.
@android
na różnych - co więcej możesz udostępnić apkę w bibliotece rodzinnej i grać z rodziną :)...
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: ENDryu »

rastula pisze: 26 mar 2020, 16:27
seki pisze: 26 mar 2020, 15:52 Też planuje kupić ale zastanawiam się czy na Steama czy androida. Jak to jest z zakupem na Androida. Przypisuje się do konta google i można grać na różnych urządzeniach czy tylko na jednym? Bo jeśli istotne jest tylko konto to ewentualnie mogę kupić na androida a na komputerze odpalić emulator.
@android
na różnych - co więcej możesz udostępnić apkę w bibliotece rodzinnej i grać z rodziną :)...
A da radę zrobić taki numer jak mam Androida, a luba ma iOS? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Qrzy »

ENDryu pisze: 27 mar 2020, 08:33 A da radę zrobić taki numer jak mam Androida, a luba ma iOS? :mrgreen:
Nie, nie da rady. ;)
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: ENDryu »

Qrzy pisze: 27 mar 2020, 09:13
ENDryu pisze: 27 mar 2020, 08:33 A da radę zrobić taki numer jak mam Androida, a luba ma iOS? :mrgreen:
Nie, nie da rady. ;)
Kolejny argument za tym, żeby się pozbyć tego srajfonowego szmelcu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: Bruno »

Arius pisze: 26 mar 2020, 15:08 To zapraszamy do ligy ;)
Jest tu na forum.
Dziękuję, ale quasi sportowe granie w planszówki to nie moja bajka. Dla mnie to ma być relaks, bez napinki (terminowej czy innej) :wink:

Z innej beczki: udało mi się dziś zdobyć rekordowe dla mnie, równe 250 pkt. (2 przeciwników AI, poziom łatwy). Ale nie o chwalenie się tu idzie, tylko o to, że zadziwił mnie ruch jednego z wirtualnych przeciwników, który aktualnie prowadził na punkty: otóż zaakceptował on moją propozycję paktu o wymianie turystycznej, mimo iż on dostawał za nią 2 pkt. kultury co rundę, a ja 3 (i nie miałem np. trzeciego Cudu w budowie, co mogłoby wkrótce wyrównać obopólne zyski). Co ważne - byliśmy głównymi, bezpośrednimi rywalami, bo drugie AI było daleko w tyle na torze punktacji. Mam wrażenie, że żaden realny gracz nie zgodziłby się na ten pakt w danej sytuacji. Też macie takie doświadczenia z AI?
I jeszcze jedno pytanie: jaką przewagę trzeba mieć nad AI, żeby z kolei zgodziło się na jakiś pakt proponowany z pozycji siły? (wszystkie te supremacje etc.). Oczywiście nie chodzi mi o wskazanie konkretnego algorytmu, ale np. o ogólny poziom przewagi militarnej etc.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Through The Ages - Android/iOS

Post autor: kastration »

Bruno pisze: 27 mar 2020, 22:10
Arius pisze: 26 mar 2020, 15:08 To zapraszamy do ligy ;)
Jest tu na forum.
Dziękuję, ale quasi sportowe granie w planszówki to nie moja bajka. Dla mnie to ma być relaks, bez napinki (terminowej czy innej) :wink:

Z innej beczki: udało mi się dziś zdobyć rekordowe dla mnie, równe 250 pkt. (2 przeciwników AI, poziom łatwy). Ale nie o chwalenie się tu idzie, tylko o to, że zadziwił mnie ruch jednego z wirtualnych przeciwników, który aktualnie prowadził na punkty: otóż zaakceptował on moją propozycję paktu o wymianie turystycznej, mimo iż on dostawał za nią 2 pkt. kultury co rundę, a ja 3 (i nie miałem np. trzeciego Cudu w budowie, co mogłoby wkrótce wyrównać obopólne zyski). Co ważne - byliśmy głównymi, bezpośrednimi rywalami, bo drugie AI było daleko w tyle na torze punktacji. Mam wrażenie, że żaden realny gracz nie zgodziłby się na ten pakt w danej sytuacji. Też macie takie doświadczenia z AI?
I jeszcze jedno pytanie: jaką przewagę trzeba mieć nad AI, żeby z kolei zgodziło się na jakiś pakt proponowany z pozycji siły? (wszystkie te supremacje etc.). Oczywiście nie chodzi mi o wskazanie konkretnego algorytmu, ale np. o ogólny poziom przewagi militarnej etc.
250 PZ na tym poziomie AI, to... bardzo mało. Mam screena z 504 swoimi punktami, ale to co prawda z 3 rywalami i to jeszcze poziom 3 na 4 :P Przyzwyczaj się - a raczej życzę wprost przeciwnie większych wyzwań z AI - że poziom łatwy jest... żenująco łatwy, a AI słabe, nawet jak pograsz już kilkanaście razy zrozumiesz, że to w zasadzie żadne wyzwanie. Co innego poziom ten najtrudniejszy, na tym osoba w miarę po kilkunastu grach może poćwiczyć sobie grę na militaria, bo AI idzie mocno na militaria, przynajmniej ten najtrudniejszy. Nie pamiętam już jak grają te słabsze poziomy, ale z tego co pamiętam, to... bardzo słabo zarówno w militariach, jak i w innych aspektach. Na trzecim poziomie można sobie potestować różne strategie czując na plecach sztuczną inteligencję czasem, a na czwartym (najtrudniejszym) pograć na te militaria, żeby potem na żywo nie być oklepanym w połowie gry i nie być statystą. Nie oszukujmy się, militaria są kluczowe z dobrymi graczami.

A najciekawsze w ogóle są niektóre wyzwania z tej serii wyzwań, czy jak oni to nazwali, że odblokowujesz poziomy. Zauważyłem, że tam AI jest ogólnie lepsze (może to subiektywne), ale jak przechodziłem te poziomy (jest ich masa), to zauważyłem, że sztuczna inteligencja jest lepsza niż w zwykłych grach. Polecam potestować sobie te wyzwania, zawsze trzeba zacząć od łatwiejszych, by odblokować lepsze i to dobry wyznacznik treningu, moim zdaniem. Powodzenia!
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
27hero27
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2018, 14:41
Has thanked: 2 times

Cywilizacja: Poprzez wieki (3 ed.)

Post autor: 27hero27 »

Witam,

W wersji podstawowej gry planszowej oraz z przedsprzedaży dodatku mam kody do edycji cyfrowych. Próbowałem założy konto na CGE Online (http://gserver.czechgames.com/index.php?ID=0), ale pokazuje mi, że potrzebuję kod z zaproszeniem do założenia konta, a na zapytanie o otrzymanie kodu nie dostałem odpowiedzi od tygodnia. Stąd mam pytanie, czy jeżeli chcę zarejestrować swoje klucze edycji cyfrowych i pobrać grę muszę pierw zdobyć ww kod?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3 ed.)

Post autor: tomuch »

O ile się nie mylę, musisz:
- ściągnąć i zainstalować grę na Androidzie, iPadzie lub Steamie (czyli zapłacić za podstawkę w wersji cyfrowej),
- zarejestrować się tam,
- zalogować się danymi z powyższego punktu na stronie CGE,
- wpisać kod, który odblokuje dodatek na wszystkich platformach,
- grać.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: vinnichi »

A czy orientuje się ktoś czy są w ogóle plany spolszczenia aplikacji?
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Brylantino »

Nie ma takich planów na chwilę obecną.
ODPOWIEDZ