Terraformacja Marsa

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
wełen
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2014, 17:25

Terraformacja Marsa

Post autor: wełen »

Znacie Podobne gry karciane w wersji na PC lub Androida?
Chodzi mi o grę strategiczną w której również rozbudowujemy produkcję surowców oraz budujemy po planszy.
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: fumi »

wełen pisze: 07 lip 2018, 08:33 Znacie Podobne gry karciane w wersji na PC lub Androida?
Chodzi mi o grę strategiczną w której również rozbudowujemy produkcję surowców oraz budujemy po planszy.
Z tego co pamiętam te Terraformacja jest/była na steamie.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: bigbluedragon »

wełen pisze: 07 lip 2018, 08:33 Znacie Podobne gry karciane w wersji na PC lub Androida?
Chodzi mi o grę strategiczną w której również rozbudowujemy produkcję surowców oraz budujemy po planszy.
Factorio lepszej nie znajdziesz i ma multi :)
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: profes79 »

Terraformacja jest w fazie testów; ostatnio rozdawano klucze do bety i mniej więcej tydzień można było pograć (wersja podstawowa). Wygląda to sympatycznie i pozwala się ograć przed starciem z żywym przeciwnikiem.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Fuser.exe »

będzie aplikacja na androida i IOS niedługo :-)

Terra Mystica może?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: kastration »

No i jest na steamie. 9 dych, nieco drogo, pewnie bez potencjalnych widoków na promocję. Może ktoś niebawem opisze wrażenia z komfortu rozgrywki, łatwości używania interfejsu i możliwości gry online, bo nadal intensywnie się zastanawiam, czy nie kupić swojej trzeciej gry na steam.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: seki »

kastration pisze: 17 paź 2018, 18:05 No i jest na steamie. 9 dych, nieco drogo, pewnie bez potencjalnych widoków na promocję. Może ktoś niebawem opisze wrażenia z komfortu rozgrywki, łatwości używania interfejsu i możliwości gry online, bo nadal intensywnie się zastanawiam, czy nie kupić swojej trzeciej gry na steam.
Wstrzymaj się do pierwszych opinii graczy. Pamiętam na facebooku burzliwe dyskusje testerów wersji beta, którzy żalili się na liczne błędy. Można założyć, że błędy usunięto ale osobiście byłbym ostrożny z szybkim zakupem bo ich rodzaj i skala mocno psuła rozgrywkę.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: kastration »

seki pisze: 17 paź 2018, 21:09
kastration pisze: 17 paź 2018, 18:05 No i jest na steamie. 9 dych, nieco drogo, pewnie bez potencjalnych widoków na promocję. Może ktoś niebawem opisze wrażenia z komfortu rozgrywki, łatwości używania interfejsu i możliwości gry online, bo nadal intensywnie się zastanawiam, czy nie kupić swojej trzeciej gry na steam.
Wstrzymaj się do pierwszych opinii graczy. Pamiętam na facebooku burzliwe dyskusje testerów wersji beta, którzy żalili się na liczne błędy. Można założyć, że błędy usunięto ale osobiście byłbym ostrożny z szybkim zakupem bo ich rodzaj i skala mocno psuła rozgrywkę.
Dzięki, to dla mnie przydatna wzmianka, bo powiem szczerze, że odliczałem ostatnie dni systematycznie i mógłbym się naciąć, zwłaszcza że nie śledziłem opinii testerów. Z drugiej strony, jest to chyba prawdziwy hit tak stosunkowo szybka digitalizacja. A tu na horyzoncie kolejny dodatek PL, który o dziwo mnie nie do końca przekonuje i też chyba będę musiał poczekać na krytyczne komentarze na forum.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: miras23 »

A ta wersja na Steam posiada też jakieś dodatki, czy tylko goła podstawka?
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Niewodnik »

Tylko goła podstawka, nawet bez możliwości włączenia draftu. Dochodzą też słuchy o upośledzonym AI (w grze z komputerem), oraz sam po beta-testowaniu mogę stwierdzić, że co poniektórzy gracze dostaną ataków epilepsji od migającej non-stop planszy. Dodajmy jeszcze mało atrakcyjny dostęp do tableau przeciwników oraz cenę i wychodzi u mnie średnie 4/10.
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1168 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: fat1s »

Czy wiadomo może coś o wersji na Androida? Ponoć miała być około miesiąc po premierze wersji na kompa.

Ktoś może się podzielić wrażeniami z gry w wersję cyfrową? Rzeczywiście jest tak źle?
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: miras23 »

Obniżka TM na Steam. Zastanawiam się czy brać, ale wolałbym mieć to na iOS. Wiadomo kiedy to nastąpi i czy na pewno to nastąpi? Ktoś wie?
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Fuser.exe »

2 tygodnie temu zaczęły się beta testy.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Fuser.exe »

Czy wersja na Steam została dopracowana i warto ją kupić? Na początku recenzje były średnie, jak jest teraz?
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: profes79 »

Fuser.exe pisze: 13 lip 2019, 12:56 Czy wersja na Steam została dopracowana i warto ją kupić? Na początku recenzje były średnie, jak jest teraz?
Według mnie nadal nie warto.
Natomiast z ciekawości sprawdziłem - jest moduł TM do Vassala, który także będzie umożliwiał samodzielną grę a jest darmowy. Wada - nie ma tam AI; więc jest to tak, jakbyś miał grę i grał solo. Natomiast do gry w kilka osób po sieci Vassal się świetnie nadaje. Moduł angielski; obejmuje wszystkie oficjalne dodatki - szczegóły będę mógł dopiero w domu sprawdzić.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Fuser.exe »

Ludzie, którzy nie polecają wesji na Steam chyba zatrzymali się na pierwszej wersji.

Aktualna apka jest dopracowana, jest oczywiście draft, wszystko śmiga jak należy. W końcu nie muszę przesuwać co rundę 20 kosteczek, pamiętać o wszystkich efektach i martwić się czy ktoś nie trąci stołu i wszystko się nie rozjedzie.

Do tego 'efekty specjalne' na planszy jak wybuch termojądrowy wprowadzają jeszcze większy klimat. Jestem zachwycony i polecam wszystkim, jedyna porównywalna pozycja to Zimna Wojna moim zdaniem (nie grałem jeszcze w TTA).
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Fuser.exe »

studio odpowiedzialne za port upadło :lol: :lol: :lol: specjalnie mnie to nie dziwi mowiąc szczerze
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: abadura »

Fuser.exe pisze: 21 lip 2019, 18:46 Ludzie, którzy nie polecają wesji na Steam chyba zatrzymali się na pierwszej wersji.

Aktualna apka jest dopracowana, jest oczywiście draft, wszystko śmiga jak należy. W końcu nie muszę przesuwać co rundę 20 kosteczek, pamiętać o wszystkich efektach i martwić się czy ktoś nie trąci stołu i wszystko się nie rozjedzie.

Do tego 'efekty specjalne' na planszy jak wybuch termojądrowy wprowadzają jeszcze większy klimat. Jestem zachwycony i polecam wszystkim, jedyna porównywalna pozycja to Zimna Wojna moim zdaniem (nie grałem jeszcze w TTA).
Negatywnie oceniałem pierwsze wdanie, choć pieniędzy na nie wydanych nie żałowałem. Aktualizacja bardzo wiele poprawiła, choć IMHO nadal dość daleko tej implementacji do np. implementacji Through the Ages.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: REBEL.pl »

wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: rastula »

poczekam na konciwa wersje na androida
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: profes79 »

Za 35 zeta to chyba nawet się skuszę...
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Fuser.exe »

Za tyle samo wersja na androida a komunikaty i animacje działają dużo płynniej
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: xxtomek93xx »

Hmm... szukam wersji na androida i niestety gry zakupić się nie da. Chyba, że coś źle patrzę.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: grzeslaw90 »

xxtomek93xx pisze: 29 sie 2019, 22:54 Hmm... szukam wersji na androida i niestety gry zakupić się nie da. Chyba, że coś źle patrzę.
To mnie zaskoczyłeś... Mam aplikację kupioną, wyświetla mi się w Google play ale nie da się udostępnić linka. Na stronie asmodee digital też już nie ma linka do sklepu play. Dziwne to jest, bo gra otrzymuje aktualizacje normalnie ;p
konrad88
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: konrad88 »

W sklepie androida piszą, że to był limitowany wcześniejszy dostęp, przed premierą
ODPOWIEDZ