Mafia lub podobne online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
dawidos160
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:26

Mafia lub podobne online

Post autor: dawidos160 »

Hej,

pytanie mam (nie wiem czy w dobrym dziale) - szukam portalu lub nawet bezpośredniej apki do pogrania w mafię (czy tam wilkołaki albo inne gry tego typu) online. Grałem w to sto lat temu na jednym forum do czasu aż gra i gracze nie wymarli, wśród znajomych mafia zbyt popularna nie jest (bo już ograna miliony razy wieki temu),a że mi strasznie leży ten typ gry to szukam jakiegoś odpowiednika online,ale że w planszówkowym świecie cyfrowym jestem raczej laikiem to nawet nie umiem w google odpowiedniego zapytania złożyć (bo wychodzą jakieś dziwne linki). Czy jest gdzieś taka oaza do gry w mafię? Niekoniecznie w czasie rzeczywistym - może być jak na forach - oparte o posty,gdzie GM raz dziennie np. podsumowuje turę.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Mafia lub podobne online

Post autor: Chizu »

Jeśli nie masz problemu z graniem po angielsku to możesz spróbować Town of Salem, wersja webowa jest darmowa. Widziałam też, że dużo osób gra też w Secret Hitler na Tabletop Simulator (tutaj już musiałbyś kupić Tabletopa na steamie i tu również będzie ciężko o rozgrywkę w języku polskim).
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mafia lub podobne online

Post autor: Chaaber »

Jest aplikacja Triple Agent an Androida za darmo. Bardzo podobne do gier typu Mafia, Avalon etc. Jedyny minus, że jest na max 9 osób, czasami jest to za mało. Ale tytuł ma naprawdę fajny twist zrobiony na mechanice social deduction. Trochę jak One Night Ultimate Werewolf.
dawidos160
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:26

Re: Mafia lub podobne online

Post autor: dawidos160 »

Dzięki za propozycję. Co prawda gra po angielsku nie jest tak komfortowa jak po polsku,ale do przeżycia ;) Ten tabletop simulator muszę o nim poczytać i przetestować,bo widzę,że to bardzo popularna apka jak przeglądam ostatnie tematy. Dzięki za namiary na triple agent - już zainstalowane, przetestujemy wieczorem.

ED: odpaliłem na szybko triple agenta,ale on jest do grania offline - przynajmniej z tego co widzę,to po prostu pozwala grać w parę osób na jednym telefonie ;s
Awatar użytkownika
pionek123
Posty: 52
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mafia lub podobne online

Post autor: pionek123 »

Sprawdź sobie grę Town of Salem na steamie. ;)
januszk0
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 12:23

Re: Mafia lub podobne online

Post autor: januszk0 »

Na BGA od maja są Wilkołaki ze Srebrnej Góry.
ODPOWIEDZ