pytanie o kupowanie na steamie

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Pisarka »

Przepraszam, jeśli zabrzmię głupio, ale nigdy tego nie robiłam - czy jeśli kupię grę przez jeden komputer, będę mogła grać na innym? Tzn. jest jakaś ograniczona liczba pobrań czy coś w tym stylu?

Z góry dziękuję za odpowiedź :mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: bigbluedragon »

Nie ma, gry są przypisane do konta steam do którego się logujesz i ściągasz i grasz ile chcesz i gdzie chcesz ale gra z danego konta może być odpalona tylko na jednym urządzeniu na raz.
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: _leigam_ »

Zdarzają (a może tylko zdarzały) się takie pojedyncze przypadki że gra miała ograniczoną ilość aktywacji (do np 5) ale było to napisane na stronie produktu i słyszałem dosłownie o paru takich przypadkach (być może chodziło tu m.in. o gry od bethesdy?? nie pamiętam). Generalnie nie ma się czym przejmować i to co napisał bigbluedragon brać właściwie za pewnik. Co więcej przy części gier możesz grać na komputerach o różnych systemach operacyjnych. Warto mieć na uwadze że jak steam podaje jakąś cenę (nie ważne na jakiej % promocji) to na 90% można tą grę (także na steama) kupić taniej z innego źródła. Warto poszperać przed wydaniem kasy.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Elo »

Warto wiedzieć też, że jeżeli nie graliśmy w jakąś grę dłużej niż 2 godziny to można ją zwrócić. Tylko że pieniądze trafiają chyba na konto Steam, jednak nie mam pewności czy na pewno tak.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Pisarka »

Aha, czyli jeśli dobrze zrozumiałam bluedragona, muszę być online, żeby w coś zagrać, czy tak?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: _leigam_ »

Pisarka pisze: 27 paź 2018, 17:26 Aha, czyli jeśli dobrze zrozumiałam bluedragona, muszę być online, żeby w coś zagrać, czy tak?

To zalezy. Niektore gry tak maja ze trzeba miec dostep do sieci. Niektore tylko przy pierwszym uruchomieniu. A potem mozna juz offline.

Na stemie mozna zwrocic do 2 tyg. jesli sie gralo do 2h, podobno da sie tez po lekkim przekroczeniu limitu ale trzeba do nich pisac. Dla mnie to "ubezpieczenie" nie warte nadkladania gotowki.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Olgierdd »

Do tego co pisano powyżej dodam, że wiele gier (jak nie wszystkie) zapisuje pliki lokalne na danym komputerze (np. save czy ustawienia konfiguracji), więc często nie da się kontynuować dokładnie tej samej rozgrywki na różnych maszynach.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Chizu »

Akurat co do zapisywania na dysku to się nie zgodzę, bardzo dużo gier aktualnie zapisuje save'y w chmurze. Na stronie gry na Steam, jest zaznaczone czy gra używa "steam cloud" (po prawej jest kolumna poświęcona cechom gry). Zasadniczo da się w większość tytułów grać na dwóch komputerach na raz, jednak przynajmniej jedna osoba musi grać w trybie offline (w trybie offline nie będzie też synchronizacji z chmurą ;) ). Na koniec dodam, że faktycznie część gier można znaleźć taniej poza Steam, jednak zalecam unikanie tzw. key-shopów, czyli sklepów pośredniczących w odsprzedaży kluczy, zdecydowanie polecam zakup u oficjalnych dystrybutorów.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Pisarka »

no, mnie to chodzi konkretnie o planszówki... Takiego np. Tokaido chyba nie ma poza steamem...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Sarseth »

Pisarka pisze: 30 paź 2018, 12:36 no, mnie to chodzi konkretnie o planszówki... Takiego np. Tokaido chyba nie ma poza steamem...
Podpowiem gdzie tylko szukać jeszcze: https://gg.deals/pl/game/tokaido/
Strona o tyle fajna, że pokazuje nawet historyczną cenę jaką zarejestrowała, więc może dać do myślenia że warto poczekać chwile. W tej chwili akurat tokaido nie ma nigdize poza steamem, ale tabletop simulator już lepiej: https://gg.deals/pl/game/tabletop-simulator/ lub talisman https://gg.deals/pl/game/talisman-digital-edition/ (teraz za 3zł z groszem :P )

Tokaido nie ma steam clouda niestety.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: rastula »

tokaido jest również na Androida ( to i pewnie na IOSa)...
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: alpha »

Sarseth pisze: 14 lis 2018, 10:45
Pisarka pisze: 30 paź 2018, 12:36 no, mnie to chodzi konkretnie o planszówki... Takiego np. Tokaido chyba nie ma poza steamem...
Podpowiem gdzie tylko szukać jeszcze: https://gg.deals/pl/game/tokaido/
Strona o tyle fajna, że pokazuje nawet historyczną cenę jaką zarejestrowała, więc może dać do myślenia że warto poczekać chwile. W tej chwili akurat tokaido nie ma nigdize poza steamem, ale tabletop simulator już lepiej: https://gg.deals/pl/game/tabletop-simulator/ lub talisman https://gg.deals/pl/game/talisman-digital-edition/ (teraz za 3zł z groszem :P )

Tokaido nie ma steam clouda niestety.
Nie mam konta na Steam (ani jemu podobnym) ze względu na DRM, które mnie strasznie wkurza. Czy ten Talisman DE (Digital Edition) za 3 zł wymaga konta na Steam?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: rastula »

no to jak cię wkurzają warunki na jakich są sprzedawane gry elektroniczne, to graj w planszówki :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: alpha »

No przecież gram :)

A jak z odpowiedzią na moje pytanie?
Może dodam, że chodzi mi o to czy ten Talisman DE jest tylko na Steam, czy też są jakieś wersje, które chodzą bez dziadostwa typu DRM?
Nie korzystam z takich rzeczy, stąd moje pytanie.
Mam na przykład konto na platformie GOG, gdzie nie ma tego świństwa DRM, ale tam akurat nie ma tej wersji Talismana.

Nie znam wszystkich platform cyfrowych dostarczających gry, więc zamiast zacząć poszukiwania w całym internecie, wolę zadać pytanie w gronie osób, które zapewne znają na to pytanie odpowiedź :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: alpha »

No i właśnie ja tak robię. W sumie ostatnio rzadko gram na PC, ale jeżeli już: to kupuję tylko na GOG, bo tam jestem traktowany normalnie, a nie jak złodziej. Zastanawiam się jednak nad wyjątkiem dla np. takiego Talismana DE. Lepiej by było gdyby jednak istniała wersja bez Steama i jemu podobnych :)

Chociaż jak się tak zastanawiam to czeka mnie jeszcze zakup takich gier planszowych jak: Descent, Posiadłość szaleństwa, i tutaj znowu mamy program do scenariuszy. Chyba jednak trzeba będzie to konto na Steamie założyć. Rozumiem, że te 2 wymienione właśnie gry mają ten program tylko na Steamie i w sklepie Androida, i nigdzie więcej już nie ma co szukać?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Sarseth »

alpha pisze: 16 lis 2018, 13:03 No i właśnie ja tak robię. W sumie ostatnio rzadko gram na PC, ale jeżeli już: to kupuję tylko na GOG, bo tam jestem traktowany normalnie, a nie jak złodziej. Zastanawiam się jednak nad wyjątkiem dla np. takiego Talismana DE. Lepiej by było gdyby jednak istniała wersja bez Steama i jemu podobnych :)

Chociaż jak się tak zastanawiam to czeka mnie jeszcze zakup takich gier planszowych jak: Descent, Posiadłość szaleństwa, i tutaj znowu mamy program do scenariuszy. Chyba jednak trzeba będzie to konto na Steamie założyć. Rozumiem, że te 2 wymienione właśnie gry mają ten program tylko na Steamie i w sklepie Androida, i nigdzie więcej już nie ma co szukać?

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... d-edition/
Where can I download the app?

The Mansions of Madness app is available for iOS, Android, Mac, and Windows. Tablet and mobile Apple iOS users can download the app in iTunes. Android users can download the app via Google Play or the Amazon Appstore for Android. Mac and PC users can download the app on Steam.

Wiem że jest unity wersja fanowskich scenariuszy ale czy jakieś są w ogóle to nie wiem
https://github.com/NPBruce/valkyrie/wiki

Descent to samo co wyżej.

Co do talismana, nie mam pojęcia, jest wersja na androida na pewno, bo też mam. Ale mnie steam nie przeszkadza akurat, dla mniej jest czymś najlepszym co się trafiło od dawna w rynku gier na PC. Dopóki nie zaczęły wchodzić originy, uplaye itp. Jedno miejsce na gry, bez pudełek, zazwyczaj kupuję w promocji.. co z tego że te gry nie moje są.. steam może mi je usunąć wiem o tym, ale jak kupuję to kupuję na teraz, za kilka lat na pewno w to nie będę już grał ;P Także mam trochę inne podejścei do tego, z mniejszym może poszanowaniem do tego jak mnie traktują, ale jest mi poprostu wygodnie ze steamem i tanio, to też dla mnie najważniejsze ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: alpha »

Dzięki za informacje.

Nie twierdzę, że dystrybucja cyfrowa nie jest wygodna, bo jest :)

Chodzi mi o to, że ja, gdy już coś kupuję, to chcę mieć do tego dostęp nawet i za 20 czy 40 lat. A czegoś takiego nie ma w dystrybucji cyfrowej DRM. Jeżeli wydawcy nie będzie się opłacało trzymać tego na serwerach i zapewniać wsparcie oraz działanie, to najzwyczajniej w świecie pewnego dnia wyłączą możliwość pobierania i grania, i tyle było z mojej radości posiadania i grania. Nie chcę czegoś takiego. To jest zwyczajne złodziejstwo, i dziwię się, że ludzie na coś takiego pozwalają. Taki GOG też jest dystrybucją cyfrową, i też nie mam pudełek. Jednak GOG umożliwia pobranie instalatora na własny dysk, i instalację tego bez internetu: zarówno sama instalacja jak i każde uruchomienie nie wymaga połączenia z internetem. Chyba, że ktoś używa ich wynalazku jakim jest program Galaxy GOG czy jak mu tam (nie pamiętam, bo nie używam). Dodatkowo nie muszę wpisywać żadnych kluczy przy instalacji. I takie coś mi się podoba. Mam u nich kupione bardzo dużo gier, i wiem, że nawet gdyby upadli, czy wyłączyli to na dobre, to wszystko co u nich kupiłem dalej mam, i dalej to będzie można o dowolnej porze dnia i nocy zainstalować i uruchomić. Natomiast te wszystkie platformy typu Steam, Uplay, Origin, iTunes, i inne, to zwyczajne wypożyczalnie. Jak skasują, to się można co najwyżej podenerwować w domu, i pożegnać z grą. Takie coś mnie nie interesuje.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Ryszkins
Posty: 15
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Ryszkins »

Odświeżę temat.
Czy mając zakupione dodatki do gier na Androidzie, muszę dokupować też dodatki do tychże gier na Steamie? Czy to się jakoś da połączyć?
Bo np. w TTR dodatki mi działają, ale już w Splendorze dodatków na koncie Steam nie widzę, mimo zalogowania się.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: pytanie o kupowanie na steamie

Post autor: Qrzy »

To już zależy od twórców gry.
W TTA to się nie łączy na przykład, trzeba kupować osobno.
ODPOWIEDZ