Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

A więc nowa apka Zamków ma jutro premierę.
Tutaj więcej szczegółów jak i into vid.
Fajnie że wcześniej ją wypuszczają, bo na początku były pogłoski że wyjdzie wraz z nową edycją, a tak będzie co robić zanim nowa nie wyjdzie :D

Z opisu wynikałoby także że jest zrobiona w linii, pod względem grafiki jak i reguł, z nową edycją wychodzącą za kilka miesięcy.

Co myślicie o wizualnej stronie?
Dla mnie... ciekawa. Choć najfajniejsze wydają się postacie, które w wersji planszowej się raczej nigdzie, poza może zasadami, nie pojawią.

No i ciekawe ile będzie kosztowała, mam nadzieje że nie pójdą linią Carcassone :?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: hipcio_stg »

Jeżeli tak będzie wyglądała nowa wersja "deluxe" to trzymajcie swoje pudła. Niebawem będą chodziły po 500zł jako te ładniejsze.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: kdsz »

Też wolę stare grafiki. Ale kolory "deluxe" delikatnie kuszą swoją nieidentycznością.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

AnimusAleonis pisze: 27 lut 2019, 21:40 A więc nowa apka Zamków ma jutro premierę.
Tutaj więcej szczegółów jak i into vid.
Fajnie że wcześniej ją wypuszczają, bo na początku były pogłoski że wyjdzie wraz z nową edycją, a tak będzie co robić zanim nowa nie wyjdzie :D

Z opisu wynikałoby także że jest zrobiona w linii, pod względem grafiki jak i reguł, z nową edycją wychodzącą za kilka miesięcy.

Co myślicie o wizualnej stronie?
Dla mnie... ciekawa. Choć najfajniejsze wydają się postacie, które w wersji planszowej się raczej nigdzie, poza może zasadami, nie pojawią.

No i ciekawe ile będzie kosztowała, mam nadzieje że nie pójdą linią Carcassone :?
42 Zeta...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

hipcio_stg pisze: 28 lut 2019, 07:42 Jeżeli tak będzie wyglądała nowa wersja "deluxe" to trzymajcie swoje pudła. Niebawem będą chodziły po 500zł jako te ładniejsze.
Hahahaha :lol:
Coś w tym jest, i chociaż to nigdy nie miała być wersja 'deluxe' tylko re-edycja na okazje jubileuszu Alea, ale i tak oczekiwałoby się coś więcej od takiego wydawcy i takiego tytułu.

Dla mnie ta nowa wersja jest OK, tak samo jak i stara jest OK, nie piękna ale z pewnością funkcjonalna. Dla mnie decyzja o kupnie się rozstrzygnie na podstawie tego 11 dodatku i tego jak bardzo chcę mieć komplet dodatków - obecnie wszystkich nie mamy, bo po co, a po dzisiejszych cenach to za te trzy czy cztery dodatki zapłacimy tyle co za nową edycję Zamków. Jeśli ten 11 dodatek będzie taki "eh, cokolwiek" to machnę na to ręką, starą wersję już mamy z dodatkami które nam się podobają, a grafika jest.... do przyzwyczajenia się :D

A propos starej grafiki,nie wiem czy ktoś widział ale dla mnie chyba najładniejsze pudełko miała hiszpańska wersja zamków.

Dr. Nikczemniuk pisze: 28 lut 2019, 09:34 42 Zeta...
:?
Średnio. Na AppStore nawet 42,99 :P
Jakby nie bylo połowa ceny gry fizycznej daje trochę pauzy, jakby było to koło 20 to byłby to instabuy, a tak chyba poczekam z tym, pewnie za jakiś czas będzie promocja lub coś w tym stylu (tak jak Suberbia która normalnie trochę ponad 30 a ostatnio była za friko).
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: konrad.rymczak »

AnimusAleonis pisze: 28 lut 2019, 10:40 Średnio. Na AppStore nawet 42,99 :P
Jakby nie bylo połowa ceny gry fizycznej daje trochę pauzy, jakby było to koło 20 to byłby to instabuy, a tak chyba poczekam z tym, pewnie za jakiś czas będzie promocja lub coś w tym stylu (tak jak Suberbia która normalnie trochę ponad 30 a ostatnio była za friko).
Suburbia była za darmo z okazji KS, cenę trzymała długo. Zamki to inne wydawnictwo, też może chwile potrwać zanim przecenią.
Dobra cena jest na Steam.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

konrad.rymczak pisze: 28 lut 2019, 12:24 Suburbia była za darmo z okazji KS, cenę trzymała długo. Zamki to inne wydawnictwo, też może chwile potrwać zanim przecenią.
Dobra cena jest na Steam.
Tak, nie liczę że jakoś na dniach zrobią promocje, ale może z okazji wydania nowej edycji czy coś. Jakby nie było te 40+ złotych wydaje mi się grubo, szczególnie na telefon gdzie gra się OK, a sporo osób na BGG narzeka na animacje w grze, które tym bardziej będą denerwujące na małym ekranie.

Jakby nie było ja na razie pasuje, ale jeśli ktoś zakupił i może się podzielić info/opinią to byłbym wdzięczny :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Gosiek »

konrad.rymczak pisze: 28 lut 2019, 12:24Dobra cena jest na Steam.
Tylko recenzje na Steamie na razie nie zachęcają do zakupu, nawet z obecną zniżką 30%.
Niemal wszyscy narzekają na źle zaprojektowany interfejs (niepotrzebnie zapychający ekran czat i dostep do podpowiedzi/pomocy, których nie da się wyłączyć); niepotrzebne i spowalniające grę animacje; problemy z graniem po sieci itd.
Wygląda na to, że na razie lepiej poczekać i zobaczyć, czy DIGIDICED poprawi grę.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

Odnośnie apki na telefony też średnie opinie: zjada baterie, zacina/zawiesza się, animacje spowalniają/irytują, dziwny kąt widoku na planszę....
Raczej to takiej ceny zanim nie poprawią warte nie jest.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:43 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Wolny
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:45
Been thanked: 4 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Wolny »

Dobrze zrobiona aplikacja. Trochę się trzeba przyzwyczaić ale po chwili wiesz co gdzie jest. Jak masz słaby telefon, to oczywiście, może ci się zacinać. Co do zużywania baterii, to każda gra to robi. To normalne ;-)
Tania nie jest. Ale gra jest tego warta.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: AnimusAleonis »

konrad.rymczak pisze: 01 mar 2019, 22:26 Kupiłem, jestem zadowolony ;) Do widoku trzeba się przyzwyczaić.
Wolny pisze: 01 mar 2019, 22:32 Dobrze zrobiona aplikacja. Trochę się trzeba przyzwyczaić ale po chwili wiesz co gdzie jest. Jak masz słaby telefon, to oczywiście, może ci się zacinać. Co do zużywania baterii, to każda gra to robi. To normalne ;-)
Tania nie jest. Ale gra jest tego warta.
A jak z tymi zasadami? Jakieś widoczne/znaczące zmiany?

Dla mnie jest zdecydowanie dużym plusem będzie granie przez network, bo w domu lepsza połówka rzadko chcę po Zamki sięgnąć :cry: możecie coś powiedzieć o szybkości grania przez network z innymi graczami? Czy są duże/wyczuwalne lagi itp?

I tak z ciekawości na jakim telefonie grasz?
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Pisarka »

Jakoś... nie pasuje mi ten wygląd :?

No i nie mam telefonu :(
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Wolny
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:45
Been thanked: 4 times

Re: Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Wolny »

A jak z tymi zasadami? Jakieś widoczne/znaczące zmiany?
Nie zauważyłem ani jednej zmiany... ale specem od zasad Zamków nie jestem, więc może jakieś drobne zmiany się gdzieś kryją
I tak z ciekawości na jakim telefonie grasz?
Gram na Samsungu Galaxy s7 i tablecie Nvidia Shield k1.
Na obu urządzeniach gra działa znakomicie.

Niestety jeszcze nie testowałem grania z żywym przeciwnikiem, więc w tym temacie nie mam nic do powiedzenia ;-)
ODPOWIEDZ