Gwiezdny kupiec

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

A jest jakieś repozytorium gita czy CVS dostępne ?
QnshT
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2013, 14:26

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: QnshT »

raczej R.I.P. już od paru miesięcy stoi w miejscu :/
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: tassman »

A taką miałem nadzieję.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

Dlatego właśnie nigdy nie bawię z nikim kto nie daje pełnego dostępu do kodu. :) Parę razy już mi się zdarzyło, że ktoś zabierał zabawki i uciekał z piaskownicy :P
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: lighting »

QnshT pisze:raczej R.I.P. już od paru miesięcy stoi w miejscu :/
To tak niestety jest jak się ma inną pracę i rodzinę, a to robi się za darmo. Aczkolwiek cracko i tak b. wiele zrobił, myślałem, że mu się uda.
lighting
QnshT
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2013, 14:26

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: QnshT »

lighting pisze:
QnshT pisze:raczej R.I.P. już od paru miesięcy stoi w miejscu :/
To tak niestety jest jak się ma inną pracę i rodzinę, a to robi się za darmo. Aczkolwiek cracko i tak b. wiele zrobił, myślałem, że mu się uda.
Sir_Yaro pisze:Dlatego właśnie nigdy nie bawię z nikim kto nie daje pełnego dostępu do kodu. :) Parę razy już mi się zdarzyło, że ktoś zabierał zabawki i uciekał z piaskownicy :P
Ja wszystko rozumiem, ale jeśli projekt padł z braku czasu a był darmowy nie nastawiony na zysk to mógł wywalić kod źródłowy na forum. Ktoś (nawet ja) zaopiekował by się nim dalej i być może wspólnymi siłami doprowadzilibyśmy go do końca. A tak umarł projekcik w 60% gotowy, a to bardzo dużo...
No ale, życie is brutal :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4054
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 272 times
Been thanked: 156 times

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: lacki2000 »

piszcie PMy i emaile. Może dojdzie, może ktoś odbierze, może zareaguje. Nadzieja umiera ostatnia.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: DarkSide »

Podbiję temat. Może niektórzy sobie przypomną o tym zacnym pomyśle. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
bluesqad
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2008, 12:46

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: bluesqad »

Ja tam cały czas tu zaglądam.
Szkoda, że upadło. Ale kto wie - może jeszcze kiedyś ruszy :)
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

bluesqad pisze:Ja tam cały czas tu zaglądam.
Szkoda, że upadło. Ale kto wie - może jeszcze kiedyś ruszy :)
Zetknąłem się z problemem Wam znanym, czyli brakiem towarzystwa do grania i postanowiłem rozwiązać, to poprzez rozgrywkę online.
Tak więc podejmuję wyzwanie... nie kontynuowania rozpoczętego projektu, ale nowego, bo nie ma nic gorszego niż przedzieranie się przez cudzy kod ;)
i oczywiście nie obiecuję szczęśliwego zakończenia. Wiecie jak jest.

Na etapie jestem początkowego zapału, czyli widać pierwsze szybkie efekty, typu stworzenie planszy ;)
W tej chwili zmagam się z tworzeniem nowych gier i dołączaniem do już utworzonych.
Jak będzie czym się pochwalić, w znaczeniu, że będzie co poklikać, to nie omieszkam się pochwalić i poprosić o klikanie w celu przetestowania.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

Pokaż repo git'a albo nie zawracaj głowy.
Inaczej to nie ma totalnie sensu.
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

Sir_Yaro pisze:Pokaż repo git'a albo nie zawracaj głowy.
Inaczej to nie ma totalnie sensu.
nie ma przymusu czytania wszystkich wątków. forum ma taki przycisk "Oznacz wątki jako przeczytane"
A po za tym też Ciebie pozdrawiam
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: tassman »

Sir_Yaro pisze:Pokaż repo git'a albo nie zawracaj głowy.
Inaczej to nie ma totalnie sensu.
Trochę szacunku by się przydało...
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

Przepraszam. Miałem wyjątkowo zły dzień - na wszystkich warczę jak ostatni buc. Postaram się więcej nie pisać w takim humorze :|

aron.eczek wciąż jednak uważam, że jeśli zamierzasz klepać kod w zaciszu swojego kompa chomikując go i wielbiąc w samotności :D - to nie ma to sensu i jest zawracaniem głowy. Takich inicjatyw programistycznych widziałem już całe mnóstwo (w tym parę własnych) i niezwykle rzadko kończyły się choćby częściowym sukcesem. Oczywiście jeśli to ma być jakaś wprawka programistyczna czy może klepiesz coś dla siebie bo masz czas i chęć - to spoko. Tylko wtedy po co o tym trąbić na forum publicznym robiąc przez to jakieś obietnice?
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

Żeby nie drażnić Sir_Yaro i być może paru innych osób, a przede wszystkim (co tu ściemniać hehe) dla swojej wygody, chciałbym osoby zainteresowane, poprosić o dołączenie do grupy na fejsbogu.
Będzie to dla mnie o tyle wygodniejsze, że tam zaglądam prawie codziennie, nie wspominając o powiadomieniach na telefon.
Jeśli więc łaska, to preferowałbym ten kanał komunikacji.

A dla Sir_Yaro: Nie obiecuję że ukończę. Różnie w życiu bywa i nie byłby to pierwszy projekt którego nie ukończyłbym. (w tym miejscu wypada nieśmiało spuścić wzrok) Ale też, cholerka, nie wydaje się być jakoś straszliwie karkołomne przedsięwzięcie. o szczegółach chyba nie ma co rozmawiać i drażnić.
Dlatego ponawiam zaproszenie dla zainteresowanych.
https://www.facebook.com/groups/7604504 ... 8/?fref=ts
P.S. wygląd grupy nie spersonalizowany, świeżo utworzona. po prostu stan surowy, lub developerski jak to się zwykło mawiać w budownictwie mieszkaniowym.
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

Sir_Yaro pisze:Przepraszam. Miałem wyjątkowo zły dzień - na wszystkich warczę jak ostatni buc. Postaram się więcej nie pisać w takim humorze :|

aron.eczek wciąż jednak uważam, że jeśli zamierzasz klepać kod w zaciszu swojego kompa chomikując go i wielbiąc w samotności :D - to nie ma to sensu i jest zawracaniem głowy. Takich inicjatyw programistycznych widziałem już całe mnóstwo (w tym parę własnych) i niezwykle rzadko kończyły się choćby częściowym sukcesem. Oczywiście jeśli to ma być jakaś wprawka programistyczna czy może klepiesz coś dla siebie bo masz czas i chęć - to spoko. Tylko wtedy po co o tym trąbić na forum publicznym robiąc przez to jakieś obietnice?
Widzisz, rzecz jest w tym, że jestem domorosłym programistą php i chyba najlepszym słowem będzie to że wstydzę się swojego kodu, tym bardziej że jest to php strukturalne, gdyż obiektowe zupełnie nie przypadło mi do gustu. Co oczywiście jest wynikiem tego że moja praca jest jest robiona przez zespół projektantów, którzy mają pięknie zaprojektowany plan działania i z góry wiedzą jakie klasy tworzyć. W takiej prowizorce jaką ja stosuję obiektowe php to przerost formy nad treścią. Ale mam złe doświadczenia z tym, że "mali ludzie" niekiedy wyśmiewali się ze mnie.
Mam nadzieję, że to rozumiesz i przynajmniej będziesz miał trochę cierpliwości i wytrzymasz chwilę nie naśmiewając się ze mnie.

Mam plan i póki co zamierzam go wykonać

edit
Możemy umówić się, że jeśli mi nie wyjdzie, to napiszecie do mnie, na FB i już teraz zobowiązuje się przekazać pliki, jeśli ktoś chciałbym grzebać w tym co napiszę
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

aron.eczek pisze:Żeby nie drażnić Sir_Yaro i być może paru innych osób, a przede wszystkim (co tu ściemniać hehe) dla swojej wygody, chciałbym osoby zainteresowane, poprosić o dołączenie do grupy na fejsbogu.
Będzie to dla mnie o tyle wygodniejsze, że tam zaglądam prawie codziennie, nie wspominając o powiadomieniach na telefon.
Jeśli więc łaska, to preferowałbym ten kanał komunikacji.

A dla Sir_Yaro: Nie obiecuję że ukończę. Różnie w życiu bywa i nie byłby to pierwszy projekt którego nie ukończyłbym. (w tym miejscu wypada nieśmiało spuścić wzrok) Ale też, cholerka, nie wydaje się być jakoś straszliwie karkołomne przedsięwzięcie. o szczegółach chyba nie ma co rozmawiać i drażnić.
Dlatego ponawiam zaproszenie dla zainteresowanych.
https://www.facebook.com/groups/7604504 ... 8/?fref=ts
P.S. wygląd grupy nie spersonalizowany, świeżo utworzona. po prostu stan surowy, lub developerski jak to się zwykło mawiać w budownictwie mieszkaniowym.
aron nie drażnisz mnie - rozdrażnił mnie mój współpracownik i dostałeś trochę rykoszetem.
Kiedyś dużo programowałem, teraz pracuje z programistami i mam mam niemal zboczenie dotyczące kodu. Zarówno prywatnie jak i służbowo. Nie ma dostępu do kodu - nie ma aplikacji. A angażowanie się taki projekt w jakikolwiek sposób jest co najmniej nierozsądne.
Pisanie w pojedynkę jest jeszcze trudniejsze. Zwykle znacznie szybciej niż umiejętności kończy się zapał, chęci i czas. Wynikiem czego jest w połowie ukończony produkt który nigdy nie ujrzy światła dziennego. Zupełnie odwrotnie niż z projektem który jest dostępny publicznie od samego początku. Nie dość, że człowiek uczy się widząc poprawki swojego kodu to - co jeszcze ważniejsze - jak się temat znudzi to ktoś inny może go pociągnąć i projekt nie umiera. Tak jak to się zdarzyło z kodem GK osób z tego tematu.

p.s. A jeśli przypadkiem nie wiesz jak używać git'a czy dowolnego innego systemu kontroli wersji to wg mnie jest to pierwsze co powinieneś się "naumieć" - nawet jeśli piszesz jakieś pierdółki na 1000 linii wyłącznie na swój użytek.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Sir_Yaro »

jestem domorosłym programistą php i chyba najlepszym słowem będzie to że wstydzę się swojego kodu,
No popatrz - ja też. Pomimo tego, że pierwsze

Kod: Zaznacz cały

echo "Hello World";
napisałem z 15 lat temu. I zawsze bez względu na to ile się nauczyłem to zawsze trafiał się ktoś kto umiał więcej. O tyle więcej, że czułem się przy nim jak idiota. :D To chyba norma.
A jeśli nie będziesz konfrontował swojego kodu z innymi to zawsze się go będziesz wstydził.
Artrazar
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2011, 14:15

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: Artrazar »

Ja niestety zupełnie się na tym nie znam, ale może ktoś z Was potrafiłby stworzyć moduł do Gwiezdnego Kupca pod zuntzu albo vassala? Wydaje się to o niebo prostsze od dotychczasowych projektów przeniesienia gry na komputer. Z pewnością pozwoliłoby to ludziom grać na odległość. Gdyby ktoś się podjął tego zadania, to chętnie zostanę testerem.
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

możesz analogowo - jak z szachami przez telefon.
każdy z graczy ma rozstawioną planszę, po czym mejlowo informują siebie o ruchach. :)
i pozostaje już tylko oprogramować rzut kościami... i parę innych rzeczy które zapisywane są w określonym momencie w tajemnicy przed innymi graczami, a muszą zostać ujawnione.
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

mam pewien problem interpretacyjny.
bo chyba nie ma sensu przechwytywać statku wlatującego w przestrzeń wokół planetarną, skoro ten statek automatycznie przechwytuje inne statki i każdy z graczy deklaruje czy chce walczyć.

Chyba że najpierw statki w przestrzeni przechwytują, bo gracz który akurat tam jest może zdecydować, o kolejności przechwytywania, a w przypadku gdyby nie chciał przechwytywać, bo np jest za słaby, to wlatujący dokonuje przechwycenia, na swoich warunkach (kolejności).

Chyba ten drugi sposób rozumowania jest bardziej logiczny. he? i w ten sposób w hydrze "hiperskoki" urosła nowa głowa :)
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

I jeszcze ogłoszenie - czy ktoś nie chciałby w najbliższą niedzielę pograć w Warszawie (pod Warszawą, ale jadę autem z Warszawy)?
w godzinach 10-16
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

Chciałbym ponownie zwrócić się z pytaniem, czy ktoś może jednak byłby zainteresowany klikaniem w ramach testowania?
tak 2 osoby minimum
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: tassman »

W czasie pracy nie ma problemu :)
aron.eczek
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2015, 08:36

Re: Gwiezdny kupiec

Post autor: aron.eczek »

w zasadzie nie ma problemu pora w której to byś robił robił.
byleby poklikać i przekazać uwagi, które mi mogą umykać.
czy kontakt przez fb wchodzi w grę?
https://www.facebook.com/aron.eczek
ODPOWIEDZ