Skąd ta kostka?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Skąd ta kostka?

Post autor: Kostaki »

Kolega pokazał mi ostatnio zdjęcie kostki o bardzo specyficznych ściankach, która ma mniej więcej jego wiek, czyli ponad 30 lat :) Obaj zachodziliśmy w głowę, skąd się ta kostka wzięła i doszliśmy do wniosku, że z jakiejś prastarej gry z lat 80-90tych. Dalej niestety z wnioskowaniem za dobrze nie poszło - zwracam się zatem do Was, planszówkowi weterani, czy jesteście w stanie pomóc nam wybrnąć z tego impasu?

Zdjęcie kostki tutaj:
Obrazek

Z góry dzięki za wszelkie pomysły, skąd się mogła wziąć ta kostka :)
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: klpt12 »

Z gry jakiej pochodzi to nie wiem, ale czy nie jest to zwykła k6? Tylko zamiast cyfr są figury, których liczba ścian determinuje wynik- 4 kwadrat, 5 ten dziwny symbol, itd?
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: yNidhogg »

klpt12 pisze:Z gry jakiej pochodzi to nie wiem, ale czy nie jest to zwykła k6? Tylko zamiast cyfr są figury, których liczba ścian determinuje wynik- 4 kwadrat, 5 ten dziwny symbol, itd?
Jeśli tak to szkoda że nie zrobiono zdjęć tych pozostałych - chyba ciekawszych figur ; )
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: uocie »

Nie taka zwykła, bo 3 i 4 powinny być wtedy na przeciwległych ścianach, ale poza tym wygląda na to,że masz rację. Plusik ode mnie za spostrzegawczość :)
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: Kostaki »

W sumie nie myślałem o tym, czy ilość (powiedzmy, bo ta 1 na górze jest taka dziwna) kątów to cyfra na kostce. Wygląda na to, że macie rację (1 góra, 5 lewo, 3 prawo) - nadal gryzie mnie jednak co to mogła być za stara gra z takim pomysłem na oznaczenia wyniku... :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: Pan_K »

Góra to raczej 4 niż 1.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Skąd ta kostka?

Post autor: koczkodan »

to chyba z eurochinczyka jest
ODPOWIEDZ