This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostdog »

AkitaInu pisze:Albo wsadz w ultra pro i nie kombinuj bo sie wszystko mieści :)
wyginają sie :-(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Carmash »

AkitaInu pisze:Albo wsadz w ultra pro i nie kombinuj bo sie wszystko mieści :)
O Panie! Zdjęcie podeślesz, bo aż mnie zaimponowałeś w tej chwili?! :D
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xan »

ghostdog pisze:
sewhoe pisze:Dla wielu (w tym i dla mnie) wyższa cena wersji z Kickstartera nie rekompensuje różnicy pomiędzy podstawką. Zawartość dodatków jest dość skromna i wydaje się dodawać odrobinę smaczków do gry, zwiększając też złożoność mechaniki. Brałbym więc podstawkę sklepową w dobrej cenie.
Dziękuję.
To bardzo subiektywne. Wg mnie gra jest genialna i nie żałuję że kupiłem wersję z KS. Tylko że ja nie mierzę wartości dodanej poprzez ilość a przez jakość i to co gra dodatkowo oferuje. Uważam, że warto, jeśli kogoś stać, kupić wersję KS i mieć jeszcze więcej możliwości w tej genialnej grze. Nie zmienia to jednak faktu, że sama podstawka też oferuje bardzo dużo.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ozy »

A ja wsparłem - wolę dorzucić kilka $ by wspomóc Wydawcę i Autorów, którzy poszli w tym projekcie nieco pod prąd. Rzadko wydaje się gry w które mam ochotę zagrać. Oni to zrobili i w ten sposób wyrażam moje poparcie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

ozy pisze:A ja wsparłem - wolę dorzucić kilka $ by wspomóc Wydawcę i Autorów, którzy poszli w tym projekcie nieco pod prąd. Rzadko wydaje się gry w które mam ochotę zagrać. Oni to zrobili i w ten sposób wyrażam moje poparcie.
Ja też wsparłem wersję z dodatkami i nie żałuję ani jednego centa. Tylko starając się być obiektywnym, stwierdzam, że zawartość dodatkowa jest skąpa na tle innych produkcji, zaś cena kickstarterowa wypada mocno niekorzystnie na tle wersji sklepowej, nawet biorąc pod uwagę, trochę oszczędniejszą treść tej ostatniej wersji. Faktycznie można się poczuć jak mecenas sponsorujący drogą, acz nietuzinkową grę. Mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś chce się radzić, to staram się jak najobiektywniej odpowiedzieć. Dodatkowo szanuję autorów za polską wersję gry, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych polskich wydawców sugerujących najpierw polską wersję kickstarterowego tytułu, by ostatecznie takiej wersji nie wydać.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Gdyby nie ludzie z KSa to by pewnie wersji polskiej sklepowej nie było ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

zgadzam sie z przedmówcami - jako mecenas tez czuję się dobrze. natomiast bardzo denerwuje mnie fakt, ze ludzie kupujący grę w sklepie juz mogą się z niej cieszyć, a ja muszę oglądać unboxingi i gameplay'e w necie. to mało profesjonalne se strony wydawcy...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostdog »

A czy miałobyc planowane umożliwienie kupowania w późniejszym czasie dodatków w sklepach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Carmash pisze:
AkitaInu pisze:Albo wsadz w ultra pro i nie kombinuj bo sie wszystko mieści :)
O Panie! Zdjęcie podeślesz, bo aż mnie zaimponowałeś w tej chwili?! :D
Wrzuce w najblizeszej chwili :)
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sugai »

Pastorkris pisze:W waszych partiach też pierwszym wykonanym przedmiotem jest zawsze łóżko? Wydaje się to najlepszym, czasem wręcz jedynym słusznym "openingiem". Raz, że jest tanie i nas na nie stać, a dwa bez niego zmęczenie zabierze nam masę akcji. Spanie na zmiany w ciągu dnia to u nas w grze standard :)
Łóżko, warsztat i deski. Tak samo opóźnianie maksymalne wejścia nowych kart intruzów. Minimalizuje się wtedy straty. Dobrze też szybko złapać czwartą postać.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

sugai pisze:
Pastorkris pisze:W waszych partiach też pierwszym wykonanym przedmiotem jest zawsze łóżko? Wydaje się to najlepszym, czasem wręcz jedynym słusznym "openingiem". Raz, że jest tanie i nas na nie stać, a dwa bez niego zmęczenie zabierze nam masę akcji. Spanie na zmiany w ciągu dnia to u nas w grze standard :)
Łóżko, warsztat i deski. Tak samo opóźnianie maksymalne wejścia nowych kart intruzów. Minimalizuje się wtedy straty. Dobrze też szybko złapać czwartą postać.
A jest jakis sposob na ich opoznianie oprocz nie chodzenia na scavenge?

Btw, wczoraj wygralem bez warsztatu i boardupow(zaklejania dziur deskami), duzo zalezy co znajdziemy i kim gramy.
Awatar użytkownika
sugai
Posty: 108
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:22

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sugai »

Jak dobierasz 2 karty z wykrzyknikiem na koniec fazy intruzów, nie muszą to być intruzi. Możesz dobierać mieszkańców. Talia jest trochę grubsza poaza tym intruzi bardziej dają w kość.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: balif »

Czy nie macie odczcia że gra jest mega losowa? Chodzi mi głównie o tą cześć której nie może się kontrolować jak wydarzenia albo wytrych czy snajper po wyjsciu na zewnątrz.
Np +2 chłodu(ostra zima) w 1 wydarzeniu to już kaplica.
Ps. Chore postacie sie jakość leczą? bo w instrukcji jest tylko o nie pogarszanie sie choroby po przydzieleniu leków do postaci?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

balif pisze:Czy nie macie odczcia że gra jest mega losowa? Chodzi mi głównie o tą cześć której nie może się kontrolować jak wydarzenia albo wytrych czy snajper po wyjsciu na zewnątrz.
Np +2 chłodu(ostra zima) w 1 wydarzeniu to już kaplica.
A czy wiesz, że dokładnie taki był pierwowzór?
Kiedy wracałeś z nocnej wyprawy do domu, to mogło się okazać, że pod Twoją nieobecność ktoś obrócił dom w perzynę, ale mogła to być też najspokojniejsza noc od tygodnia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostdog »

Losowość akurat tutaj jest niezbędna i świetnie oddana. Ja zastanawiam sie wciaz czy nie bedzie z czasem brakować scenariuszy lub kart. Mo chyba ze Galakta wyda jako dodatek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: wirusman »

Są błędy na kartach/instrukcji? Przesluchalem recenzje i koleś narzekał na ta kwestie. Na sylwestra mam zamiar kupić egzemplarz. I chce zawczasu wiedzieć czy coś dodatkowo drukować.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gatherey »

Jak wygląda regrywalność w retailowej wersji? Ile różnych scenariuszy jest?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ghostdog »

Ja nie dostrzegłem błędów. Scenariusze sa dwa o ile dobrze pamietam. Sam próbuje sie dowiedzieć o możliwość kupna dodatkowych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Parias »

Mi gra nie przypadła do gustu. Spodziewałem się jakieś dozy oryginalności - gra podobna do Robinsona z większym elementem losowym. W warstwie klimatu - na tle Time Stories wypada słabo, płytko. Klimatyczne eventy fabularne to albo rzut kością i zobacz co się dzieje albo wybory w stylu daj jedzenie potrzebującemu za bonus albo nic nie rób. Do tego w grze jest bardzo mało klimatu a bardzo dużo mechaniki. W mojej ocenie najlepiej gra się w dwie osoby, każda następna to niepotrzebny balast. Dużo cyferek, znaczników, małych szczególików na kartach. Podsumowując jestem zwiedzony, spodziewałem się klimatycznej gry fabularnej a dostałem przeładowanego mechaniką, przewidywalnego losowiaka. Oczywiście to moje zdanie.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sidmeier »

Parias pisze:Mi gra nie przypadła do gustu. Spodziewałem się jakieś dozy oryginalności - gra podobna do Robinsona z większym elementem losowym. W warstwie klimatu - na tle Time Stories wypada słabo, płytko. Klimatyczne eventy fabularne to albo rzut kością i zobacz co się dzieje albo wybory w stylu daj jedzenie potrzebującemu za bonus albo nic nie rób. Do tego w grze jest bardzo mało klimatu a bardzo dużo mechaniki. W mojej ocenie najlepiej gra się w dwie osoby, każda następna to niepotrzebny balast. Dużo cyferek, znaczników, małych szczególików na kartach. Podsumowując jestem zwiedzony, spodziewałem się klimatycznej gry fabularnej a dostałem przeładowanego mechaniką, przewidywalnego losowiaka. Oczywiście to moje zdanie.
Fakt, gra powszechnie uznawana za słabą, góra przeciętną ma prawo wzbudzać mieszane emocje. Ja bym nie polecił próby, za losowe to, robinsonowate, za dużo gier podobnych na rynku, o samych zombi jest już wysycenie. Figurki - uchowaj nas Allahu od tego, eksperymenty, które nie wypaliły można traktować jako ciekawostki, ale szansy za wiele nie dawać. Jest wiele lepszych gier w klimacie postapo samym, a co dopiero inne szufladki. Gratki dla cierpliwych, co na potrzeby recenzji przebrnęli przez grę, nawet za cenę zniesmaczenia.
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Do0ctor »

Parias pisze:Mi gra nie przypadła do gustu. Spodziewałem się jakieś dozy oryginalności - gra podobna do Robinsona z większym elementem losowym. W warstwie klimatu - na tle Time Stories wypada słabo, płytko. Klimatyczne eventy fabularne to albo rzut kością i zobacz co się dzieje albo wybory w stylu daj jedzenie potrzebującemu za bonus albo nic nie rób. Do tego w grze jest bardzo mało klimatu a bardzo dużo mechaniki. W mojej ocenie najlepiej gra się w dwie osoby, każda następna to niepotrzebny balast. Dużo cyferek, znaczników, małych szczególików na kartach. Podsumowując jestem zwiedzony, spodziewałem się klimatycznej gry fabularnej a dostałem przeładowanego mechaniką, przewidywalnego losowiaka. Oczywiście to moje zdanie.
Teraz rozumiem dlaczego o gustach się nie dyskutuje :lol:
Ale zarzut o braku klimatu jest dla mnie osobiście nie zrozumiały.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: jakmis83 »

Również nie rozumiem zarzutu o słaby klimat gry.
Zwłaszcza, że na brak klimatu nie możemy narzekać. Ten klimat jest na każdym kroku.
Może kolega pomylił tytuły...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

A ja rozumiem doskonale i w zasadzie się zgadzam. Nie mam Waszych płaszczów - i co mi zrobicie? :)
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Parias »

Gra jest reklamowana jako bardzo klimatyczna, przypominająca sesje RPG. To podnosi poprzeczkę , człowiek sobie myśli - dylematy moralne, ciężkie decyzje, trzeba się rozglądać i zapamiętywać detale świata. W praktyce jeśli już trafimy na fabularny event (można iść na misje i nie trafić na taki) otrzymujemy:

Tekst
Rzuć K10
Przeczytaj co się wydarzyło.

(wiem, że czasami są wybory jednak są one tendencyjne, oczywiste i słabe najczęściej zero jedynkowe).

Mechaniki jest całkiem sporo, rzuć na zalezie ie drewna, sprzedawaj przedmioty, przesuń znacznik i rzuć kością itp. Szybko warstwa mechaniczna dominuje atmosferę, która jak dla mnie powinna być najistotniejsza. Nie twierdzę, że to słaba gra jednak jak na cenę i ZAPOWIEDZI to przeciętniak.
Dla mnie to za mało. Na tle Time Stories to jest po prostu słabizna (jeśli chodzi o warstwę narracji, klimatu i fabuły).

To oczywiście moje zdanie.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Parias, bo jest. Ale każdy ma swoje zdanie :)

Jeśli porównujesz to do time stories to akurat dla mnie time stories jest dosłownie zjedzone na śniadanie przezz This War Of mine :) W time stories wymyślono najbardziej głupią mechanicznie rzecz która psuje rozgrywkę całkowicie - przechodzenie tego samego po 2,3 razy. Masakra :)

Tak naprawde miałem nic tu nie pisać bo każdy gre ocenia po swojego ale jak już każdy pisze ... :D

Dla mnie TWoM, zaraz po 7th continent to najbardziej klimatyczna gra tego roku i ścisła czołówka. Time stories, nieważne kiedy wydane, nigdy się do tych pozycji nie zbliży :)

Rozumiem że komuś może nie podejść klimat, czy może być mało wyborów. Ale to że mechanika dominuje nad klimatem ... no ok, może dla kogoś tak ale jak dla mnie to własnie w time stories mechanika dominuje nad klimate, psując go tak bardzo że odechciało mi się grać.


No, to takie moje skromne zdanie :)
ODPOWIEDZ