Stoły do gier planszowych

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

W związku z wieloma zapytaniami na temat mojego postu dotyczącego osiągnięcia jakim było stworzenie własnego stołu do gier planszowych postanowiłem podzielić się tym skillem :)

Świat jest mały...
Pewnego razu siedzą na fejsie zobaczyłem post jednego z użytkowników na temat stołu z ikei do jadalni przerobionego na ten fajniejszy czyli do grania. Podziękował on za inspiracje Tomkowi (Virco), zacząłem drążyć i wypytywać... oraz dopieśczać projekt kolegi z fejsa.

Rozdział I - Kupiłem stół z Ikei

Przekonać musiałem moją lubą, jak bardzo potrzebujemy nowego stołu co to by "mamusia" jak przyjedzie miała gdzie zasiąść.
Są dwa rodzaje, większy i mniejszy, ja kupiłem ten:
https://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/30116264/
Do tego 4 krzesła, transport i krzywe spojrzenie karty kredytowej...
Poskręcałem wszystko elegancko pomijając montaż wewnętrznych kołków co trzymają w ryzach dwie dodatkowe płyty, oraz dwóch metalowych płytek ograniczających możliwość wyciągnięcia głównego blatu.

Rozdział II - Wycieczka do rapera Liroja Merlina


- Kupiłem płytę OSB 8mm (do większego stołu zalecam 10mm wydaje się być stabilniejsza - mi stykła 8), pocięli chłopaki jak poprosiłem.
- Wybrałem wykładzinę kolorem i grubością pasującą do aparycji mego salonu rozkoszy
- Skoczyłem po bejce - i tu niezła akcja! Bejc na półkach tyle, że można by farmę w Agricoli 3x pokryć. No to patrze między wenge Wiedeńskim a brązem azjatyckim i myślę jakiego dokładnie koloru mam ten cholerny stół?! Zamknąłem oczy wziąłem puszkę Vidaronu Palisander Brazylijski S11 Satynowy połysk... i co? i IDEAŁ! (na fotkach zobaczycie)
- resztę pierdół potrzebnych: nożyk introligatorski (tak ten do tapet), nożyczki, pędzelek dla dziewczynek do makijażu (już lata temu dostałem tą złotą rade i naprawdę jest najlepszy do bejcowania małych powierzchni) i wyrzynarka lub piła lub jak w moim wypadku niezastąpiony scyzoryk victorinoxa

Rozdział III - Być jak McGyver

1. Zmontowałem stół! Dość prosta sprawa jak to z Ikei, nie montowałem tylko wcześniej wymienionych elementów:
Spoiler:
2. Wyciąłem w płycie narożniki na oko i na scyzoryk (jak ja go uwielbiam!)
Spoiler:
3. Położyłem elegancko gdzie jej miejsce
Spoiler:
4. Wyciąłem wykładzinkę (tylko po długości na szerokość już mi pan Liroj wyciął)
Spoiler:
5. Rogi wyciąłem tak żeby zasłaniały jedną ze śrub więc delikatnie są zagięte
Spoiler:
6. Zagoniłem lubą do bejcowania w końcu żeby "mamusi" się ładnie jadło ;)
Spoiler:
7. Jeszcze nie wyschło ale już rzuciłem gre na stół żeby pokazać jak to będzie wyglądać

fot. a)
Spoiler:
fot. b)
Spoiler:
8. A tu już z bajerami ;) dokupiłem 4 podstawki na napoje z Allegro
Spoiler:
9. No i finalnie jak wygląda z daleka z grą w środku albo i nie ;)
Spoiler:
Za stół, płytę, wykładzinę i bejce dałem około 650zł! A nie 3-4 tys jak sobie wołają cieśle z Radomia. Oczywiście nie mówię, że ten stół jest lepszy niż te profesjonalne ale do licha on jest rewelacyjny i spełnia swoją rolę.

Mam nadzieję, że Wy także pochwalicie się swoimi stołami lub zbudujecie je tak jak ja po cenie 4 planszówek (lub jednej pandemi s01 ;) )
Ostatnio zmieniony 16 lut 2018, 09:49 przez grzemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: zioombel »

Ja się przymierzam do zrobienia stołu od podstaw. Trochę w stolarkę drobną się bawię. Jednak stół to już nie w kij dmuchał.
Twoje rozwiązanie wydaje się być ciekawe.
Da się tam zostawić grę (np. z figurkami) rozłożoną i przykryć blatem?
Jak w ogóle zdejmowany jest ten blat? Lub w drugą stronę, stabilny jest jak się go założy a nie jest niczym przyczepiony?
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

zioombel pisze:Ja się przymierzam do zrobienia stołu od podstaw. Trochę w stolarkę drobną się bawię. Jednak stół to już nie w kij dmuchał.
Twoje rozwiązanie wydaje się być ciekawe.
Da się tam zostawić grę (np. z figurkami) rozłożoną i przykryć blatem?
Jak w ogóle zdejmowany jest ten blat? Lub w drugą stronę, stabilny jest jak się go założy a nie jest niczym przyczepiony?
Blat jest rozsuwany (zobacz foty z linku fo Ikei), figurki mozna przykryc blatami jedynie te wieksze kładę na leżąco przed zamknięciem. Blat jest stabilny nie wystaje poza brzegi stołu więc nie ma obawy, że gdy się oprzemy wystrzeli nam w górę. Z dodatkowych blatów przy dłuższym stole mozna zrobić z oku stolik na przekąski ale ja jestem przeciwnikiem żarcia podczas grania ;) Pić można do woli stąd podstawki dołączane.
Awatar użytkownika
jan_osik
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2017, 15:46

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: jan_osik »

Naprawdę niezła robota

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: Żubr »

Wygląda nieźle, też zastanawiała mnie ilość miejsca między blatem i wykładziną, wysokość tego prześwitu.
Jak w ogóle sprawuje się wykładzina? Sam myślałem raczej o jakiejś macie/piance.
Co do wykonania stołu samodzielnie - mój kuzyn jest stolarzem i wielokrotnie mówił, że jak on będzie robił to wyjdzie sporo drożej niż z Ikei. Ma to tylko sens, gdy robimy meble pod wymiar. Zrobił mi kuchnię i jestem zadowolony, ale zapłaciłem znacznie więcej niż za gotowca. Mimo wszystko przy najbliższej okazji zapytam jaki byłby koszt zrobienia stołu podobnego jak w tych specjalistycznych sklepach ze stołami dla graczy.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: garg »

Dzięki za inspirację - wygląda świetnie :) . Od razu mam trzy pytania:

1) Czy sprawdzałeś, jaka jest przewaga wykładziny nad np. matą neoprenową (jak w matach do karcianek). I jaka to dokładnie była wykładzina?

2) Ta płyta jest przycięta na wymiar najmniejszego rozsunięcia stołu, czyli 140cm?

3) Czy da się zrobić to samo przy stole rozsuniętym do 180cm? Czyli przy odpowiedniku włożonego jednego blatu dodatkowego.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

garg pisze:Dzięki za inspirację - wygląda świetnie :) . Od razu mam trzy pytania:

1) Czy sprawdzałeś, jaka jest przewaga wykładziny nad np. matą neoprenową (jak w matach do karcianek). I jaka to dokładnie była wykładzina?

2) Ta płyta jest przycięta na wymiar najmniejszego rozsunięcia stołu, czyli 140cm?

3) Czy da się zrobić to samo przy stole rozsuniętym do 180cm? Czyli przy odpowiedniku włożonego jednego blatu dodatkowego.
Myślałem o piance ale ślizga się jak dzika po płycie do tego odkształca się. Czytałem na jakims zagranicznym forum o tej przypadłości przy stołach do karcianek. Jeśli miałoby to byc sukno jak na stole bilardowym to niestety nie na płytę OSB. Wiec taki koszt jest najtańszy i spełnia swoja role a samych wykładzin jest do wyboru do koloru. Pomacałem sobie jakbym był w klubie ze striptizem ;)
Dół nie jest rozsuwany więc wymiar wykladziny jak i płyty jest jeden zależny od stołu (są dwa rodzaje na stronie, wiekszy i mniejszy. Ja mam ten mały i nie jest taki mały!) Tylko górne blaty sie rozsuwają :)

Fotka dla pokazania wysokości do schowania figurek:Obrazek
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: wirusman »

Do kurna pięknie:)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

Odpowiadam też na drugie pytanie, płyta była cięta z uwzględnieniem tych metalowych zawiasów czyli musiałem ja trochę zmniejszyc tak około 4mm na stronę przez to byl lekki prześwit ale wykladzina do zasłoniła
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: hutriel »

Tylko nic na blacie nie rozlej (te stoły z Radomia mogłyby taki wypadek przeżyć [emoji846]). Też natknąłem sie ostatnio na forum na wzmianki o tajemniczym stole z IKEA i jego przeróbkach i zacząłem badać temat. BGG i youtube jest pełne rożnych wariantów przeróbek (łacznie z montowaniem stołu inaczej niż w instrukcji aby pogłebić przestrzeń do grania). Pewnie jeżeli kiedykolwiek wyląduję u mnie stół do grania to będzie to przerobiona BJURSTA.
Gratuluję efektu (zwłaszcza trafienia z bejcą [emoji6]).
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

hutriel pisze:Tylko nic na blacie nie rozlej (te stoły z Radomia mogłyby taki wypadek przeżyć [emoji846]). Też natknąłem sie ostatnio na forum na wzmianki o tajemniczym stole z IKEA i jego przeróbkach i zacząłem badać temat. BGG i youtube jest pełne rożnych wariantów przeróbek (łacznie z montowaniem stołu inaczej niż w instrukcji aby pogłebić przestrzeń do grania). Pewnie jeżeli kiedykolwiek wyląduję u mnie stół do grania to będzie to przerobiona BJURSTA.
Gratuluję efektu (zwłaszcza trafienia z bejcą [emoji6]).
Też się zastanawiałem nad efektem rozlanego napoju i wydaje mi się że łatwiej będzie wymienić wykladzine za kilkanaście złotych niż sukno w profesjonalnym stole. Moze jakas mala rynienka na łączeniach blatu zeby podczas posilku spłonęło na podłogę hmm. Co do obniżenia spodu ciezka sprawa myślałem o tym ale te nogi przeszkadzaja i tak jakoś brzydko by wyglądało... Ale kurcze jutro usiądę z narzędziami i zobacze może się uda pokombinować :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: wirusman »

hutriel pisze:Tylko nic na blacie nie rozlej (te stoły z Radomia mogłyby taki wypadek przeżyć [emoji846]). Też natknąłem sie ostatnio na forum na wzmianki o tajemniczym stole z IKEA i jego przeróbkach i zacząłem badać temat. BGG i youtube jest pełne rożnych wariantów przeróbek (łacznie z montowaniem stołu inaczej niż w instrukcji aby pogłebić przestrzeń do grania). Pewnie jeżeli kiedykolwiek wyląduję u mnie stół do grania to będzie to przerobiona BJURSTA.
Gratuluję efektu (zwłaszcza trafienia z bejcą [emoji6]).
Ja chyba mam taki stół, gdzie znalazles informacje jak go przerobić.

Niestety ja mam blaty wysuwane, a nie wyciąganie
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, 23:31 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: arian »

Co do problemów z suknem na płycie OSB, to zawsze można zastąpić ją płytą MFP, która jest w podobnej cenie, a jest gładka (a przynajmniej gładsza).

Przeróbka stołu bardzo ciekawa. Do tego estetyczna i nie trzeba nic psuć. Podoba mi się. :)

U mnie na tym stole kot przewrócił wazon ze sporą ilością wody. Były wszystkie cztery segmenty (mam ten największy) spięte spinkami pod spodem i cała woda spłynęła bokami. Te blaty są chyba na tyle dobrze spasowane, że wodzie ciężko się tamtędy przedostać, więc nie sądzę, żeby to był problem.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: pabloviega »

Wygląda bardzo spoko :) Jakie są wymiary wewnętrznej przestrzeni do grania?
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

pabloviega pisze:Wygląda bardzo spoko :) Jakie są wymiary wewnętrznej przestrzeni do grania?
135x80cm
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

Gratuluje. Mam ten sam stół a nawet i pomysł. Jedyny problem to ten, ze moj od początku piekielnie cieżko sie rozsuwa i nie mam pomysłu jak to naprawić. U Ciebie tez szyby „chodzą” w prowadnicach wycięty w desce bocznej stołu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

ghostdog pisze:Gratuluje. Mam ten sam stół a nawet i pomysł. Jedyny problem to ten, ze moj od początku piekielnie cieżko sie rozsuwa i nie mam pomysłu jak to naprawić. U Ciebie tez szyby „chodzą” w prowadnicach wycięty w desce bocznej stołu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chodzi Ci o te metalowe zawiasy to ja z nich zrezygnowałem dzięki temu blaty chodza lekko i można je wyciągnąć calkowicie. Żeby blat nie latał na boki wkręć przy brzegach listewki drewniane i bedzie stabilnie ja tak nie robilem bo mam ten mniejszy stół ale wydaje mi sie że przy większym musiałbym tak zrobić :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

grzemek pisze:
ghostdog pisze:Gratuluje. Mam ten sam stół a nawet i pomysł. Jedyny problem to ten, ze moj od początku piekielnie cieżko sie rozsuwa i nie mam pomysłu jak to naprawić. U Ciebie tez szyby „chodzą” w prowadnicach wycięty w desce bocznej stołu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chodzi Ci o te metalowe zawiasy to ja z nich zrezygnowałem dzięki temu blaty chodza lekko i można je wyciągnąć calkowicie. Żeby blat nie latał na boki wkręć przy brzegach listewki drewniane i bedzie stabilnie ja tak nie robilem bo mam ten mniejszy stół ale wydaje mi sie że przy większym musiałbym tak zrobić :)
to jak go przesuwasz? One chodzą w takich zlobieniach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

Tych metalowych suwnic nie montowalem, jedynie dwie listwy drewniane na blat co były w zestawie. Trzyma sie tylko na tym: Obrazek
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ozon »

Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: wirusman »

ozon pisze:Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Euro kolego, euro:)
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ozon »

wirusman pisze:
ozon pisze:Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Euro kolego, euro:)
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Chodzi mi o ten materiał co pod tym euro leży :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: grzemek »

ozon pisze:Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
5cm i jesli zdemontowalbym listwy pod spodem (wiecej roboty bo i kontowniki bylyby potrzebne) to zyskać można dodatkowe 2cm
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

grzemek pisze:Tych metalowych suwnic nie montowalem, jedynie dwie listwy drewniane na blat co były w zestawie. Trzyma sie tylko na tym: Obrazek
a blat nie chodzi na wszystkie strony? Te suwnice to oprócz samego suwania rowniez trzymają blat by nie chodził na boki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych

Post autor: ghostdog »

ozon pisze:Gratulacje, świetny efekt niedużym kosztem. Dzięki za inspirację.

Czy mógłbyś zmierzyć jaka jest wysokość między wykładziną, a blatem (zdjęcie z figurką to trochę dla mnie za mało)?
Przydała by się jeszcze rynienka między blatami (może zrobiona z plastikowych rynienek na kable). Gdybym robił taką przeróbkę pewnie zastosowałbym sklejkę i na to sukno konferencyjne zawinięte na spód i tam mocowane, choć było by przy tym trochę więcej pracy. Nie wiem co kładą na stół Ci stolarze z Pomorza co robią stoły za 4k.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
po co rynienka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ