Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sroczka »

Żeby nie było, jako gracz w 70% solo kocham MK, posiadam wszystkie dodatki w wersji PL i dlatego jest mi żal, że Portal nie był w stanie dodać Tezli do Bigboxa...moim zdaniem to nieporozumienie, piszę tu jako gracz którego g...wno obchodzą konflikty i prawa autorskie bo i tak kasa idzie z mojej kieszeni. Albo wydajecie grę kompletną albo żal. Natomiast dysonans jest bo mam nadzieję na zwiększenie ilości graczy w Polsce a tym samym większe zaangażowanie się we wcale nie najmłodszą grę.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Mage Knight

Post autor: Cin »

Sroczka pisze:Żeby nie było, jako gracz w 70% solo kocham MK, posiadam wszystkie dodatki w wersji PL i dlatego jest mi żal, że Portal nie był w stanie dodać Tezli do Bigboxa...moim zdaniem to nieporozumienie, piszę tu jako gracz którego g...wno obchodzą konflikty i prawa autorskie bo i tak kasa idzie z mojej kieszeni. Albo wydajecie grę kompletną albo żal. Natomiast dysonans jest bo mam nadzieję na zwiększenie ilości graczy w Polsce a tym samym większe zaangażowanie się we wcale nie najmłodszą grę.
Dobra, już wiemy - bez Tezli jest koniec świata, konflikty Cię nie obchodzą, trzeba zorganizować bojówkę, spalić całe polskie wydanie zepsutego bigboxa a Vladę, Portal i WizKids wysłać na księżyc i napluć im do herbaty.
Napisałeś to klika razy w dwóch wątkach, wystarczy.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Mage Knight

Post autor: Skid_theDrifter »

Ale te rozmowy wokół dość dobrej dla polskich graczy informacji są dziwaczne.

- Czemu bez dodatku?
- Bo X, Y i Z.
- A co mnie tam X, Y i Z, co to ma być, że bez dodatku?
Sroczka pisze:piszę tu jako gracz którego g...wno obchodzą konflikty i prawa autorskie bo i tak kasa idzie z mojej kieszeni.
Idzie albo nie idzie, prawda? Na tym polega egzekwowanie konsumenckiego prawa do NIE zakupienia. Ja sam nie lubię wykorzystujących klientów technik marketingowych... Ale to nie wygląda na taką sytuację. To nawet nie wygląda na jakąś niekompetencję. Nie przeszkodziło to jednak Tobie napisać:
Sroczka pisze:Albo wydajecie grę kompletną albo żal.
Oczywiście, tak układając temat skazujesz siebie samego na żal, z czego powinieneś zdawać sobie sprawę. Co innego jest chcieć coś mieć, a co innego winić kogoś za to, że Ci nie może czegoś dać. Portal, pomimo wielu krytycznych i często obraźliwych uwag, prze do przodu aż miło na rynku globalnym. Ich produkty, jako całość, to nie jakieś ochłapy, ich oferta to nie resztki i popłuczyny. Są dość sprawni, żeby już trochę funkcjonować. Należy w takim razie założyć, że za ich decyzją stoi pewna logika, określone powody, mniej lub bardziej jawne.

Oczywiście, logika nie do każdego przemawia.

Dlatego jest też argument emocjonalny: Sam piszesz:
Sroczka pisze:mam nadzieję na zwiększenie ilości graczy w Polsce a tym samym większe zaangażowanie się we wcale nie najmłodszą grę.
A to akurat nowe wydanie MK pozwoli osiągnąć. I możesz się teraz zastanowić: czy wolałbyś żyć w świecie sprzed tygodnia, gdzie nikomu w Polsce nie dane będzie zakupić polskiego wydania MK z oryginalnie stworzonymi przez twórcę gry dodatkami, czy we właściwym biegu czasu, w którym gra wraca na półki we wzbogaconej wersji? W żadnym z tych światów nie możesz dostać tego, co byś chciał. Ale tylko w jednym z nich wyglądasz tak, jakbyś odmawiał innym frajdy i szukał jak nasikać do ambrozji. Do przemyślenia.

Nie dołączam zwykle do fali poparcia dla wydawnictw, bo i też żaden w tym mój interes, żeby się zaprzyjaźniać z cudzym biznesem. Natomiast wiem, że wiadomość o wydaniu jest (przynajmniej dla mnie) bardzo radosna. Jestem tylko ciekaw tego, co zawsze nas będzie zajmować: jakość komponentów i tłumaczenia. Nikt się zdaje o to nie martwić, ale ja jak słyszę "w atrakcyjnej cenie", to od razu się zastanawiam, czy gdzieś indziej w procesie produkcji nie przycięto kosztów, a w MK jest gdzie ciąć - więcej tektury zamiast plastiku pozwoliłoby ładnie "uatrakcyjnić" cenę. Tak czy siak - do czasu wydania owego cudownego pudła jeszcze kawał 2018 roku, więc jak już będzie więcej informacji to łatwiej będzie ocenić, co się tu wyrabia i czy portfel "sam się otwiera". Decyzja odważna, a że ja lubię odważne zagrania, pozostaje tylko przyklasnąć.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

Skid_theDrifter pisze:Ale te rozmowy wokół dość dobrej dla polskich graczy informacji są dziwaczne.

- Czemu bez dodatku?
- Bo X, Y i Z.
- A co mnie tam X, Y i Z, co to ma być, że bez dodatku?
Sroczka pisze:piszę tu jako gracz którego g...wno obchodzą konflikty i prawa autorskie bo i tak kasa idzie z mojej kieszeni.
Idzie albo nie idzie, prawda? Na tym polega egzekwowanie konsumenckiego prawa do NIE zakupienia. Ja sam nie lubię wykorzystujących klientów technik marketingowych... Ale to nie wygląda na taką sytuację. To nawet nie wygląda na jakąś niekompetencję. Nie przeszkodziło to jednak Tobie napisać:
Sroczka pisze:Albo wydajecie grę kompletną albo żal.
Oczywiście, tak układając temat skazujesz siebie samego na żal, z czego powinieneś zdawać sobie sprawę. Co innego jest chcieć coś mieć, a co innego winić kogoś za to, że Ci nie może czegoś dać. Portal, pomimo wielu krytycznych i często obraźliwych uwag, prze do przodu aż miło na rynku globalnym. Ich produkty, jako całość, to nie jakieś ochłapy, ich oferta to nie resztki i popłuczyny. Są dość sprawni, żeby już trochę funkcjonować. Należy w takim razie założyć, że za ich decyzją stoi pewna logika, określone powody, mniej lub bardziej jawne.

Oczywiście, logika nie do każdego przemawia.

Dlatego jest też argument emocjonalny: Sam piszesz:
Sroczka pisze:mam nadzieję na zwiększenie ilości graczy w Polsce a tym samym większe zaangażowanie się we wcale nie najmłodszą grę.
A to akurat nowe wydanie MK pozwoli osiągnąć. I możesz się teraz zastanowić: czy wolałbyś żyć w świecie sprzed tygodnia, gdzie nikomu w Polsce nie dane będzie zakupić polskiego wydania MK z oryginalnie stworzonymi przez twórcę gry dodatkami, czy we właściwym biegu czasu, w którym gra wraca na półki we wzbogaconej wersji? W żadnym z tych światów nie możesz dostać tego, co byś chciał. Ale tylko w jednym z nich wyglądasz tak, jakbyś odmawiał innym frajdy i szukał jak nasikać do ambrozji. Do przemyślenia.

Nie dołączam zwykle do fali poparcia dla wydawnictw, bo i też żaden w tym mój interes, żeby się zaprzyjaźniać z cudzym biznesem. Natomiast wiem, że wiadomość o wydaniu jest (przynajmniej dla mnie) bardzo radosna. Jestem tylko ciekaw tego, co zawsze nas będzie zajmować: jakość komponentów i tłumaczenia. Nikt się zdaje o to nie martwić, ale ja jak słyszę "w atrakcyjnej cenie", to od razu się zastanawiam, czy gdzieś indziej w procesie produkcji nie przycięto kosztów, a w MK jest gdzie ciąć - więcej tektury zamiast plastiku pozwoliłoby ładnie "uatrakcyjnić" cenę. Tak czy siak - do czasu wydania owego cudownego pudła jeszcze kawał 2018 roku, więc jak już będzie więcej informacji to łatwiej będzie ocenić, co się tu wyrabia i czy portfel "sam się otwiera". Decyzja odważna, a że ja lubię odważne zagrania, pozostaje tylko przyklasnąć.
wersji ENG od groma a spolszczenie też na wyciągnięcie ręki więc nie wiem o co chodzi w tym kulcie PL mk ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Decyzja Portalu to świetna wiadomość dla graczy. Kupować i nie marudzić! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Wincenty Jan »

W MK faktycznie dobrze gra się solo?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Jestem tylko ciekaw tego, co zawsze nas będzie zajmować: jakość komponentów i tłumaczenia.
A to nie jest czasem tak, że oryginalny wydawca wymaga, żeby wszystkie wersje gry były jakościowo takie same? Co do tłumaczenia, to jestem raczej spokojny, bo Portal, to nie jest mały i niedoświadczony wydawca, który swoje gry wydaje głównie na wspieraczce.
W MK faktycznie dobrze gra się solo?
MK to dużo gry w grze, gdzie skupiamy się głównie na sobie. Nasz heros to nie byle kto, ale prawdziwy lord, który z czasem prowadzi potężną armię i podbija całe miasta :)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zorak »

@garg a co ma do rzeczy kiedy powstala pierwsza gra z ta mechanika. MK to fajna gra ale to ze losowosc kart potrafi popsuc rozgrywke boli. Obecnie sa gry ktore soboe z tym ppradzily dlatego obecnie imo MK juz nie ma efektu WoW.

A sam big box to dobra oferta dla tych co nie maja gry. Sami piszecie o cenie 350-400 zl l. Dla kogos kto ma podstawke to jest 400 zl za lost legion i kranga w wersji PL : slabo
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Dla kogos kto ma podstawke to jest 400 zl za lost legion i kranga w wersji PL : slabo
Co do ceny to są oczywiście tylko spekulacje. Tak czy inaczej podstawkę zawsze można sprzedać komuś, kto zadowoli się grą podstawową. Jestem pewien, że nie każdy będzie chciał mieć całość, wydając na to kilka stów.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

przede wszystkim Mage Knight to jedna z najlepszych gier w trybie solo. Nie rozumiem wogóle tej dyskusji na temat czy w Big Boxie bedzie/jest lub nie bedzie Tezli... Nie będzie i koniec, dla innych szkoda dla innych nie. Każdy i tak dokona wyboru przy kupnie. dla mnie oferta jest świetna.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

Moonday pisze:
Dla kogos kto ma podstawke to jest 400 zl za lost legion i kranga w wersji PL : slabo
Co do ceny to są oczywiście tylko spekulacje. Tak czy inaczej podstawkę zawsze można sprzedać komuś, kto zadowoli się grą podstawową. Jestem pewien, że nie każdy będzie chciał mieć całość, wydając na to kilka stów.
Dokładnie, znajdą sie ludzie którzy kupią tylko podstawkę gdzie i tak jest wiele godzin grania.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Mage Knight

Post autor: Skid_theDrifter »

Moonday pisze:A to nie jest czasem tak, że oryginalny wydawca wymaga, żeby wszystkie wersje gry były jakościowo takie same?
Niby tak, ale zobacz ile się podniosło kurzu, jak poniosła się wieść, że kafle do polskiego wydania Inis mają być nieznacznie mniejsze. Czyli coś tam można zrobić troszkę inaczej.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Mage Knight

Post autor: hutriel »

Oj już się nie kłóćcie... ;-)
Portal Games pisze:Małe doprecyzowanie = "Big Box" będzie zawierał wszystkie 3 dodatki, Wizkids pracują nad nową instrukcją - czy będzie to po prostu kompilacja, czy coś więcej jeszcze nie wiemy.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: dżodżo »

Wizkids to niech się lepiej pogodzi z Vlaadą i go wynajmie, żeby coś do MK dorzucił 8) .

Od jakiegoś czasu był o tym wątek na bgg (https://boardgamegeek.com/thread/192274 ... x-out-2018), ale nie do końca było wiadomo o co chodzi. Mnie decyzja ani ziębi, ani grzeje, bo mam komplet Mage Knighta - ale miło, że osoby, które nie mogły zagrać zagrać ze względu na barierę językową teraz będą miały okazję, bo ta gra to wg mnie arcydzieło. Przeczuwam za rok wzmożony ruch w wątku z zasadami.
Cieszy też, że coś się przy MK dzieje i może nie został jeszcze przez Wizkids całkowicie uśmiercony na rzecz ST Frontiers (do którego w tym roku wypuszczają dodatek - chyba odpowiednik Lost Legion). Ciekawe jak potraktują zmiany z LL przy nowym podręczniku.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Wincenty Jan »

Nowe wydanie oznacza nową szatę graficzną czy wszystko zostanie po staremu?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Rafal75 »

Wincenty Jan pisze:Nowe wydanie oznacza nową szatę graficzną czy wszystko zostanie po staremu?
Raczej nie liczyłbym na nową szatę graficzną...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

Szaty graficznej nowej imho nie potrzebuje, mnie się podoba. Dodatkowo jest kompatybilna ze wszystkimi fanowskimi rzeczmi i Tezlą ;) Ale figurki mogłyby być lepszej jakości, a przynajmniej malowane przez kogoś kto skończył 6 lat ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Mage Knight

Post autor: yNidhogg »

Sarseth pisze:Szaty graficznej nowej imho nie potrzebuje, mnie się podoba. Dodatkowo jest kompatybilna ze wszystkimi fanowskimi rzeczmi i Tezlą ;) Ale figurki mogłyby być lepszej jakości, a przynajmniej malowane przez kogoś kto skończył 6 lat ;P
Najważniejsze że karty są unikalne, a ludzie którzy je robili nie szli na łatwiznę ; )
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, 17:04 przez yNidhogg, łącznie zmieniany 1 raz.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

Wincenty Jan pisze:W MK faktycznie dobrze gra się solo?
Najlepiej :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Wincenty Jan »

MK to jeden z kilkunastu klasyków , który ominąłem na mojej drodze planszówkowej. Jak „dorosłem” do takiego tytułu to się okazało , że ceny używek są po za moimi możliwościami finansowymi, a raczej wolałem w tej cenie kupić kilka innych gier. Natomiast kiedy miałem możliwość zagrania u współgraczy to wszyscy zawsze mówili „gra jest super, napewno zagramy ale muszę przypomnieć sobie mnóstwo zasad”. I w efekcie nigdy w ten tytuł nie zagrałem. Skoro WK piszą o nowej instrukcji to chyba coś jest na rzeczy. Jak to jest z tymi zasadami? Sporo „drobnicy”? Gra się intuicyjnie czy co chwila spoglądając do instrukcji?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

jak w każdej cięższej grze dopóki nie pograsz kilku partii i nie ogarniesz wszystkiego to od czasu do czasu musisz wertować instrukcję
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Wincenty Jan pisze:Jak to jest z tymi zasadami? Sporo „drobnicy”? Gra się intuicyjnie czy co chwila spoglądając do instrukcji?
Grałeś a TTA? Pupili Podziemi albo Władców Podziemi? MK to podobny przypadek, tylko przez rozbudowanie gry tych wyjątków, których trzeba się nauczyć na pamięć jest trochę więcej. Jednak Chvatil jak zawsze serwuje te zasady w niesamowicie przystępnej formie. Instrukcja do MK to chyba najlepsza instrukcja, z jaką miałem przyjemności się zetknąć.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Mage Knight to jest król gier, jak lew jest król dżungli :D
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Mage Knight

Post autor: maciejo »

mat_eyo pisze:
Wincenty Jan pisze:Jak to jest z tymi zasadami? Sporo „drobnicy”? Gra się intuicyjnie czy co chwila spoglądając do instrukcji?
Grałeś a TTA? Pupili Podziemi albo Władców Podziemi? MK to podobny przypadek, tylko przez rozbudowanie gry tych wyjątków, których trzeba się nauczyć na pamięć jest trochę więcej. Jednak Chvatil jak zawsze serwuje te zasady w niesamowicie przystępnej formie. Instrukcja do MK to chyba najlepsza instrukcja, z jaką miałem przyjemności się zetknąć.
Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Niestety jak nie będziesz grał regularnie to praktycznie bez wertowania instrukcji się nie obejdzie.
U mnie tak było i z bólem serca grę sprzedałem i żałuję tego każdego dnia :cry:
Bigboxa kupię na pewno i nigdy już nie sprzedam.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, 17:02 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

maciejo pisze:
mat_eyo pisze:
Wincenty Jan pisze:Jak to jest z tymi zasadami? Sporo „drobnicy”? Gra się intuicyjnie czy co chwila spoglądając do instrukcji?
Grałeś a TTA? Pupili Podziemi albo Władców Podziemi? MK to podobny przypadek, tylko przez rozbudowanie gry tych wyjątków, których trzeba się nauczyć na pamięć jest trochę więcej. Jednak Chvatil jak zawsze serwuje te zasady w niesamowicie przystępnej formie. Instrukcja do MK to chyba najlepsza instrukcja, z jaką miałem przyjemności się zetknąć.
Dokładnie, instrukcja to majstersztyk.
Niestety jak nie będziesz grał regularnie to praktycznie bez wertowania instrukcji się nie obejdzie.
U mnie tak było i z bólem serca grę sprzedałemi żałuję tego każdego dnia :cry:
Bigboxa kupię na pewno i nigdy już nie sprzedam.
jak chcesz mam na sprzedaż MK z dodatkami:P
ODPOWIEDZ