REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Wincenty Jan »

Panowie moderatorzy jak uważacie ten wątek za bezsensowny to proszę go usunąć.

https://www.wydawnictworebel.pl/pages/r ... e-998.html

Wybaczcie, że tak się wcinam z tym wątkiem ale jestem czegoś ciekaw. Skoro FFG należy do Asmodee i Rebel też już należy do francuskiego giganta to co z Galakta?

Takie przejęcie oznacza wysyp gier ze stajni asmodee na naszym rynku?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 09:40 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: Ryslaw »

Z tego co wiem, FFG ma bardzo dużą autonomię, więc nie spodziewałbym się dużych zmian w polskiej dystrybucji w najbliższym czasie. Ale za parę lat, kto wie.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: Zaan84 »

Czy to oznacza że to nie pracownicy Rebela będą decydować o tym co wydawać na polskim rynku tylko panowie w garniturach i ich kalkulatory z Asmodee?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: Piehoo »

Zaan84 pisze:Czy to oznacza że to nie pracownicy Rebela będą decydować o tym co wydawać na polskim rynku tylko panowie w garniturach i ich kalkulatory z Asmodee?
Oj, Rebel to też już trochę ludzie w garniturach. Po prostu duża firma.
Bycie fanem planszówek to jedno, prowadzenie rentownej firmy to drugie. Jestem spokojny, dla nas graczy, raczej nic się nie zmieni.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: rastula »

Ja obawiam się wyższych cen ( bo centrala nie zadowoli się polską średnią), sztywniejszej polityki cenowej, czyli mniejszych promocji (bo moloch ma płynność finansową). generalnie centralizacja kapitału konsumentom nie niesie wiele dobrego...no może faktycznie większa gama gier i dodatków. Nie tragizuję, ale radość to raczej dla właściceli rebela bo zmonetaryzują swoją firmę korzytsnie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: Trolliszcze »

rastula pisze:sztywniejszej polityki cenowej, czyli mniejszych promocji (bo moloch ma płynność finansową)
Jest dokładnie odwrotnie - oni sobie mogą pozwolić na wyprzedawanie towarów zalegających w magazynach właśnie dlatego, że mają płynność finansową. Przecież całkiem niedawno skończyła się wielka zimowa wyprzedaż zorganizowana przez Asmodee. Sprzedawali np. dodatki do starej karcianki FFG, Call of Cthulhu, po dolarze czy dwa. Nawet z kosmiczną ceną przesyłki ze Stanów się opłacało. Inne promocje mnie nie interesowały, ale było ich całe mnóstwo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: rastula »

Porównuj Black Friday w Stanach i w Polsce... im się bardziej opłaci dać gry na przemiał niż psuć sobie politykę cenową...ale chętnie się pomylę i kupię coś za 1usd + vat.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: pkajak »

Osobiście spodziewałbym się sporej wyprzedaży w REBELu w całkiem niedalekiej przyszłości (perspektywa pół roku), tak aby pozbyć się tytułów, które słabo schodzą lub pojedynczych sztuk zalegających w magazynie. A tak na marginesie - REBEL not so rebel anymore. :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: playerator »

pkajak pisze:... spodziewałbym się sporej wyprzedaży w REBELu w całkiem niedalekiej przyszłości (perspektywa pół roku), tak aby pozbyć się tytułów, które słabo schodzą ...
A to się przypadkiem już nie dzieje?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: pkajak »

Moim zdaniem jeszcze nie na taką skalę jak może być. Dwa lata temu była duża wyprzedaż gier wojennych gdzie pozbywali się relatywnie tanio naprawdę solidnych tytułów, których mieli pojedyncze sztuki. Rozeszły się momentalnie i o coś takiego mi chodzi w większej skali. Obecnie kategoria wyprzedaż nie rzuca na kolana, ale myślę że niedługo Rebel pozbędzie się dobrych gier, które ze względu na wysoką cenę i mała grupę docelową od dawna leżą i czekają, aż ktoś je kupi. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Pastorkris »

Ciekawy jestem jak z Galaktą, która w większości "żyje" z tłumaczeń gier FFG. Czy zabiorą im ten kawałek tortu? Czy tak jak wspomniano wcześniej: FFG ma swoją autonomię więc pozwolą im mieć umowę taką jaka im pasuje, a nic nie zostanie narzucone z góry.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Retro »

na fejsie Rebel na temat FFG i Galakty milczy, wyjaśniając ogólnikowo że nic nie zmieni się w temacie gier planszowych i rpg :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: seki »

Czytam w tym wątku o obawach dotyczących wyższych cen. Moim zdaniem jest szansa na ich obniżenie albo pozostawienie bez zmian. Nie znam się więc niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę ale przecież odejdą koszty licencji i koszty druku też mogą się obniżyć. Jeżeli Asmodee wspomoże Rebel w organizacji druku to pewnie mają wynegocjowane lepsze warunki w drukarniach.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Sarseth »

Marzenia: Mnie zastanawia, czy może szybciej będą się pojawiać gry FFG po angielsku w Rebelu. Jeśli tak, to miazga i trzymam kciuki. Ale przejście FFG - Asmodee - Rebel jest tak długie, że raczej nie sądzę. Ale jesli ktoś z Rebela to czyta, to tak, próbujcie! LCGi przede wszystkim w dniu premiery po angielsku poproszę :) Bo muszę sprowadzać zawsze z jakichś sklepów zdalnych i opłacać bezsensu przesyłkę. Będę w sklepie w Metropolii od razu ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: REBEL i ASMODEE

Post autor: Banan2 »

rastula pisze:Ja obawiam się wyższych cen ( bo centrala nie zadowoli się polską średnią), sztywniejszej polityki cenowej, czyli mniejszych promocji (bo moloch ma płynność finansową). generalnie centralizacja kapitału konsumentom nie niesie wiele dobrego...no może faktycznie większa gama gier i dodatków. Nie tragizuję, ale radość to raczej dla właściceli rebela bo zmonetaryzują swoją firmę korzytsnie.
+1

Przeklejam swoją wypowiedź z wątku wydawniczego:

Rebel pozostanie Rebelem. Tylko przepływy finansów będą inne (takie jak w tytule jednej z piosenek Pet Shop Boys). Reszta to takie korporacyjne pie.....nie.
Szkoda, że oni przejmują nas a nie my ich :wink: Dobrze Rebelowi życzę, ale takie przejęcia w różnych branżach wyglądają podobnie :( Zapewne przez rok, dwa zmian nie będzie, a potem na pewno coś się zmieni. Z korzyścią przede wszystkim dla właściciela, bo słupki muszą się zgadzać.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 10:58 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: rastula »

seki pisze:odejdą koszty licencji

To tak nie działa - centrala każe płacić za licencję swoim podmiotom - wiesz ile Orange Polska płaci za korzystanie z logo Orange?

Za druk i tak jest odpowiedzialne asmodee, więc nie "wynegocjuje" lepszych warunków - co najwyżej wystawi "realną" fakturę rebelowi - ale czy ci tę oszczędność przerzucą na ceny? watpię - akcjonariusze chcą zarabiać nie robić dobrze graczom.

Koncentracja kapitału wpływa na wyniki firm, ale to nie znaczy, że te korzyści są cedowane na konsumentów, raczej zwiększają zyski akcjonariuszy. Polska staje się pozycją w excellu kogoś w "Monaco" i o ile polska prywatna firma może podjąć ryzyko wydania czegoś , to excell za jedno "oczko po przecinku" skasuje grę czy dodatek.

Serio życzę jak najlepiej, ale pracuję na codzień w otoczeniu "międzynarodowych korporacji" i to jest so,so bajka - nie inwestują kasy pro publico bono.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: mauserem »

No cóż, wszystko idzie naprzód - nasz rynek nie ma powodu odstawać od reszty.
Ekspansja kapitału, to normalne zjawisko. Wejście Asmodee do Polski było już wielokrotnie dyskutowane. Choćby przy okazji rebrandingu Rebela.
Wielu o takiej możliwości wspominało i proszę, jest - Rebel w nowej "sukience" znalazł "adoratora" :)
W innej skali, działo się to samo z wieloma osobami, które przeszły na branżowe zawodowstwo.

Ot, tak wygląda rozwój rynku, który sami tworzymy.

A jak to w szerszej perspektywie dotknie konsumentów? - czas pokaże.
Krótkofalowo raczej nie odczujemy zmian, długofalowo - należy się spodziewać zmian idących w kierunku dominacji projektów nastawionych na częstszą i szybszą monetyzację:
Projekty "demo" czy raczej sandbox - takie gdzie podstawka szybko potrzebuje dodatków (model FFG)
Projekty "living" gdzie w koncept gry wbudowany jest aspekt stałej aktualizacji (model LCG FFG)
Projekty fabularne "unlock" gdzie kontent jest jednorazowy, w tym sezony "legacy" (timestories, pandemic)
Projekty "plastikowe" nastawione na duże wolumeny sprzedaży, gdzie koszt produkcji jest bardzo niski (tak, tak plastik jest tani) w stosunku do SRP (SCD) (model CMON) - chociaż, ja uważam, że ten model mimo że spektakularny będzie niszą
Projekty hybrydy z kontentem cyfrowym rozwijanym jako DLC (ale to jest taka moja futurologia)

Ta moja lista to taka trochę próba wyczucia tendencji zmian w działaniu dużych graczy jak Asmodee.
Więc to nie jest tak, że znikną propozycje klasycznych, ortodoksyjnych gier drewno/tektura/karton :)

a na razie, gramy dalej! :mrgreen:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: seki »

rastula pisze:
seki pisze:odejdą koszty licencji

To tak nie działa - centrala każe płacić za licencję swoim podmiotom - wiesz ile Orange Polska płaci za korzystanie z logo Orange?

Za druk i tak jest odpowiedzialne asmodee, więc nie "wynegocjuje" lepszych warunków - co najwyżej wystawi "realną" fakturę rebelowi - ale czy ci tę oszczędność przerzucą na ceny? watpię - akcjonariusze chcą zarabiać nie robić dobrze graczom.

Koncentracja kapitału wpływa na wyniki firm, ale to nie znaczy, że te korzyści są cedowane na konsumentów, raczej zwiększają zyski akcjonariuszy. Polska staje się pozycją w excellu kogoś w "Monaco" i o ile polska prywatna firma może podjąć ryzyko wydania czegoś , to excell za jedno "oczko po przecinku" skasuje grę czy dodatek.

Serio życzę jak najlepiej, ale pracuję na codzień w otoczeniu "międzynarodowych korporacji" i to jest so,so bajka - nie inwestują kasy pro publico bono.
Pewnie masz rację. Przekonuję mnie to. Ewentualnie jedyne co się może zmienić to więcej tytułów w dystrybucji.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: c08mk »

Polski model biznesowy znowu zaskoczył. Założyć firmę od zera, a później ją sprzedać obcym jak już wyrośnie na rynku. Smutna wiadomość.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Trolliszcze »

c08mk pisze:Polski model biznesowy znowu zaskoczył. Założyć firmę od zera, a później ją sprzedać obcym jak już wyrośnie na rynku. Smutna wiadomość.
Dlaczego polski? Trochę tak bardziej międzynarodowy, jeśli spojrzeć, jakie wydawnictwa tworzą tę grupę. Petersen też założył FFG w garażu, a teraz się ten @#$%@! sprzedał.
EDIT: (Chyba że mi o czymś nie wiadomo i Petersen też prowadził swoją firmę w polskim modelu biznesowym...)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Marx »

Petersen ma polskie korzenie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Trolliszcze »

Aaa to wszystko tłumaczy, babcia go nauczyła prowadzenia firmy.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Banan2 »

mauserem pisze: a na razie, gramy dalej! :mrgreen:
Racja. Chociaż mnie osobiście żal jest pracowników Rebela, którzy na fb zapewniają, że nic się nie stało i nic się nie zmieni. Kochani! Stało się! I, może nie od razu, ale za jakiś czas nie raz zazgrzytacie zębami na fakt, że kluczowe decyzje dotyczące Was (w dodatku nie zawsze mądre) zapadają w krainie żabich udek :wink: .
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Daetorian »

dla mnie to smutna wiadomość...
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Żubr »

rastula pisze:
seki pisze:odejdą koszty licencji
To tak nie działa - centrala każe płacić za licencję swoim podmiotom - wiesz ile Orange Polska płaci za korzystanie z logo Orange?
Nie jest to faktyczny koszt licencji, a optymalizacja podatkowa. Stawka z kosmosu, zyski wyprowadzane są za granicę, wykazane koszty działalności rosną, a podatek do zapłacenia maleje.

Tak więc licencji przy wydawaniu gier bym się nie obawiał.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
ODPOWIEDZ