This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Skywarden »

Oj tam. Najpierw muszę dostać tą grę w swoje ręce. Co do jakości figurek - to klasyczna marketingowa ściema... Najpierw pokazują rendery i modele żywiczne, a potem .... dostajemy beznadziejnej jakości plastik.... O ile jeszcze w przypadku na przykład CMON spadek jakości choć zauważalny, to jednak nie jest tak duży. to tutaj mamy niemal powtórkę z Artipii....
Ale w sumie czego się spodziewać po firmie, której nagle przypomniało się, że plastyczne podstawki są zbyt skomplikowane i nie da się ich tanio wyprodukować.... więc ich nie dostaniemy...

Co do innych kampanii - muszę im podziękować, bo swoją arogancją w tej konkretnej zaoszczędzili mi olbrzymiej ilości nerwów w przyszłości.
gringos
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014, 19:47

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: gringos »

zakwas pisze:
gringos pisze:
zakwas pisze:A figurki w tej grze to tak ważne, że wcale. Jakby były zwykłe żetony z ryjami z kart, to by nawet wygodniej było. ;)
Z jednej strony masz rację, z drugiej takie porównanie wersji prototypowej i sklepowej sugeruje czego można oczekiwać przy Lords of Hellas czy Nemesis, a zakładam że tam figurek będzie więcej i będą odgrywały ważniejszą rolę.
A to ten sam wydawca? ;)
A nie? Wszystkie te gry robi AR, chyba że coś mi umknęło? Jeżeli pijesz do tego, że TWoM, LoH i Nemesis są wydawane odpowiednio przez Galaktę, Phanalx i Rebela, to oni raczej nie mają wpływu na produkcję.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 13:18 przez gringos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Curiosity pisze:
Bary pisze:Twój wpis może sugerować, jakoby recenzenci dostali do swoich materiałów lepszą finalną wersję, niż inni gracze, co mogłoby przekłamać wiarygodność recenzji.
Ten wpis tego nie sugeruje, ten wpis stwierdza, że tak było.
Nie sugeruje, a stwierdza, że recenzenci dostali lepszą wersję finalną niż ta, którą dostali inni gracze? Hmm, ja nic o tym nie wiem. Mógłbyś podrzucić jakieś materiały, które popierają tę tezę?
gringos pisze:
zakwas pisze:A figurki w tej grze to tak ważne, że wcale. Jakby były zwykłe żetony z ryjami z kart, to by nawet wygodniej było. ;)
Z jednej strony masz rację, z drugiej takie porównanie wersji prototypowej i sklepowej sugeruje czego można oczekiwać przy Lords of Hellas czy Nemesis, a zakładam że tam figurek będzie więcej i będą odgrywały ważniejszą rolę.
Miałem już szansę obcować z wersją KS Lords of Hellas. Figurki są bardziej szczegółowe, niż te z TWoM i w mojej opinii robią bardzo dobre wrażenie. Nie jestem niestety w stanie stwierdzić, czy nastąpił jakiś odczuwalny downgrade względem prototypu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Bary pisze:Nie sugeruje, a stwierdza, że recenzenci dostali lepszą wersję finalną niż ta, którą dostali inni gracze? Hmm, ja nic o tym nie wiem. Mógłbyś podrzucić jakieś materiały, które popierają tę tezę?
Ah, rozumiem, rozmywasz temat zwrotem "finalna" (nie zwróciłem uwagi na ten chytry zabieg) :) Teoretycznie masz rację, bo przecież prototyp to prototyp i wszystko się może zmienić. Tylko zastanawiające jest to, że inne elementy się nie pogorszyły (niektóre nawet są lepsze, np. plansza), a figurki owszem. Skoro od początku w AR wiedzieli, że finalna wersja będzie gorsza, to wrzucanie do prototypu dużo ładniejszych figurek jest co najmniej nie w porządku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Curiosity pisze:
Bary pisze:Nie sugeruje, a stwierdza, że recenzenci dostali lepszą wersję finalną niż ta, którą dostali inni gracze? Hmm, ja nic o tym nie wiem. Mógłbyś podrzucić jakieś materiały, które popierają tę tezę?
Ah, rozumiem, rozmywasz temat zwrotem "finalna" (nie zwróciłem uwagi na ten chytry zabieg) :) Teoretycznie masz rację, bo przecież prototyp to prototyp i wszystko się może zmienić. Tylko zastanawiające jest to, że inne elementy się nie pogorszyły (niektóre nawet są lepsze, np. plansza), a figurki owszem. Skoro od początku w AR wiedzieli, że finalna wersja będzie gorsza, to wrzucanie do prototypu dużo ładniejszych figurek jest co najmniej nie w porządku.
Chytry zabieg? Naprawdę? Dziwne jest, że zarzucasz mi rozmywanie, gdy to ja poprosiłem Ciebie o sprecyzowanie swojego komentarza pod zdjęciem, aby był jednoznaczny. :) Nie zmieniaj proszę tematu, nie padło z moich ust ani jedno stwierdzenie, że downgrade jest w porządku. Nie wnikam w to, co było powodem zmniejszenia detali ani tym bardziej tego nie podważam. Prosiłem o najzwyklejsze sprecyzowanie opisu (zmianę sformułowania "wersja recenzencka" na "prototyp"), aby nikt tego opacznie nie zrozumiał i później nie zarzucał recenzentom, że są nierzetelni, bo testują inny produkt finalny niż standardowy odbiorca (a to są w mojej opinii poważne zarzuty uderzające w rzetelność zarówno producenta, jak i recenzenta). Jeśli dalej twierdzisz, że tak jest w istocie, to ok. Jak już wspomniałem, czekam na materiały potwierdzające Twoją tezę.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Curiosity pisze:Skoro od początku w AR wiedzieli, że finalna wersja będzie gorsza, to wrzucanie do prototypu dużo ładniejszych figurek jest co najmniej nie w porządku.
Ale przecież prototypy, które jeździły po konwentach czy też rozsyłane były do recenzentów, miały stanowić formę reklamy i zachęty potencjalnych odbiorców. Zdaje się, że nikt nie ukrywał, że figurki wykonane są z żywicy, a te dostępne w standardowej kopii retail będą plastikowe. Co więcej w trakcie kampanii można było nabyć ładniejsze, żywiczne figurki. Skoro dysponowali ładniejszymi modelami, czemu nie mieli dodać ich do kopii prototypowych?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: YoYo »

Gra zanabyta rzutem na taśmę w zeszłą środę, chyba z końcówek 8) .

Co tam Sundropy i inne cuda ;>...
Fakt, zmęczyły mnie tutaj, chyba poszło na to z 5 wieczorów, ale nie ma to jak grać bardziej realnymi postaciami. Na tę chwilę finito, trzeba odetchnąć.
Czasy znoju, potu, kurzu, gruzu i oblężenia, stąd weathering dość mocny:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


https://imgur.com/a/rWxQ4

Pzdr.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 12:22 przez YoYo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Już polakierowałeś? Jeśli nie, to może warto byłoby pomarańczowy ocieplacz i żółtą czapkę nieco "ubrudzić"? Generalnie super to wygląda! Mobilizujesz mnie, żeby samemu się zabrać! :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

@Bary: chyba niepotrzebnie wkradają się nam tutaj do dyskusji złe emocje. Napisałem przecież w swoim komentarzu, że nie zwróciłem uwagi na słowo "finalny". Na potwierdzenie tezy nie czekaj, bo się nie doczekasz - nie wiem, czy recenzenci dostali do testowania figurki finalne, czy niefinalne. Nie dogadaliśmy się i tyle.

Ale nie można zaprzeczyć, że na pierwszych recenzjach widzimy pełne szczegółów figurki, a wersja pudełkowa tych szczegółów nie posiada. Robienie z premedytacją prototypu ładniejszego niż wersja sprzedażowa jest po prostu słabe.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

No pięknie .... :evil: Ludziska sobie grają, malują figurki, dyskutują o grze a kilkuset wspierających w dalszym ciągu czeka na grę, bo dyletanci z AR zamówili za mało kartonów do pakowania i nie mogą wysłać gier. No dosłownie nóż w kieszeni .... :evil:
Pozdrawiam (na pewno nie bandę amatorów z AR).
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Curiosity pisze:@Bary: chyba niepotrzebnie wkradają się nam tutaj do dyskusji złe emocje. Napisałem przecież w swoim komentarzu, że nie zwróciłem uwagi na słowo "finalny". Na potwierdzenie tezy nie czekaj, bo się nie doczekasz - nie wiem, czy recenzenci dostali do testowania figurki finalne, czy niefinalne. Nie dogadaliśmy się i tyle.

Ale nie można zaprzeczyć, że na pierwszych recenzjach widzimy pełne szczegółów figurki, a wersja pudełkowa tych szczegółów nie posiada. Robienie z premedytacją prototypu ładniejszego niż wersja sprzedażowa jest po prostu słabe.
Oczywiście, prototyp miał ładniejsze figurki i ten temat jest imo poza dyskusją. Sam w swoim materiale stwierdziłem, że po AR w temacie detali figurek spodziewałem się więcej. Mnie jedynie chodziło o dwuznaczność Twojego opisu. Domyślam się, że to nie było celowe, a być może wręcz było to swego rodzaju dmuchanie na zimne z mojej strony. Nie chciałem po prostu, żeby przez czyjąś złą interpretację opisu rozpętała się kolejna burza o rzetelności, obiektywności, sprzedajności itd.
Żółwik! :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
gringos
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2014, 19:47

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: gringos »

RunMan pisze:
Curiosity pisze:Skoro od początku w AR wiedzieli, że finalna wersja będzie gorsza, to wrzucanie do prototypu dużo ładniejszych figurek jest co najmniej nie w porządku.
Ale przecież prototypy, które jeździły po konwentach czy też rozsyłane były do recenzentów, miały stanowić formę reklamy i zachęty potencjalnych odbiorców. Zdaje się, że nikt nie ukrywał, że figurki wykonane są z żywicy, a te dostępne w standardowej kopii retail będą plastikowe. Co więcej w trakcie kampanii można było nabyć ładniejsze, żywiczne figurki. Skoro dysponowali ładniejszymi modelami, czemu nie mieli dodać ich do kopii prototypowych?
Zgadzam się w pełni z tym co napisałeś, ale popatrz też z drugiej strony. Ludzie kupują oczami, dlatego te figurki były prezentowane tak szczegółowe, dopracowane i w ogóle ekstra, aż nagle w wersjach retail poprzychodziło takie... coś. Jasne, zawsze jest strata jakości przy przechodzeniu z żywicy na plastik, i wiem że niektórym to nie przeszkadza, ale ja na przykład czułbym się źle po zobaczeniu czegoś takiego w pudełku. Mogli chociaż dać przykładowe zdjęcie pt. tak wygląda figurka z żywicy, a tak będzie wyglądać z plastiku. Jedyne na co by się narazili to że więcej ludzi kupiło by żywiczne ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

@Bary Podrzuć linka do swojej recki, chętnie rzucę okiem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Curiosity pisze:@Bary Podrzuć linka do swojej recki, chętnie rzucę okiem.
Łap!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Galatolol »

Czym są "plastyczne podstawki"?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: maciejo »

Bary pisze:
Curiosity pisze:@Bary Podrzuć linka do swojej recki, chętnie rzucę okiem.
Łap!
Też udało mi się złapać,świetna recka - jeszcze bardziej chce mi się grać :D już nie mogę się doczekać.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Skywarden »

Plastyczne podstawki - zobacz zdjęcia figurek w kampanii - wszystkie stoją na „czymś”. Po kampanii napisali ze sorry ale to drogie i skomplikowane i tylko dla tych w żywicy. A spadek jakości figurek w plastiku jest żenujący. To trochę lepsze bloby.

Generalnie jakbym zobaczył co mi tak naprawdę proponują za kwotę wsparcia nie zobaczyliby odemnie ani złotówki. I jak napisałem powyżej dłuugo nie zobaczą.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Mixthoor »

Czy dodatki dodawane gratis podczas kampanii KS (Tactics, Serwers) itp. można gdzieś już zamówić?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

gringos pisze:
zakwas pisze:
gringos pisze: Z jednej strony masz rację, z drugiej takie porównanie wersji prototypowej i sklepowej sugeruje czego można oczekiwać przy Lords of Hellas czy Nemesis, a zakładam że tam figurek będzie więcej i będą odgrywały ważniejszą rolę.
A to ten sam wydawca? ;)
A nie? Wszystkie te gry robi AR, chyba że coś mi umknęło? Jeżeli pijesz do tego, że TWoM, LoH i Nemesis są wydawane odpowiednio przez Galaktę, Phanalx i Rebela, to oni raczej nie mają wpływu na produkcję.
Nie piję, pytam, bo nie wiem. :) Nigdy się nie jaralem figurkami w grach, a bardziej samymi grami, wiec w temacie figurek nie jestem ani wymagający ani oblatany.
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sasquach »

Z figurkami do TWOM była wtopa. Figurki do LOH i Nemesis są produkowane w innej fabryce i wyglądają dużo lepiej:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2043083
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Matti_C »

Figurki są gorsze niż w prototypie ale jest ich 2x więcej.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Matti_C pisze:Figurki są gorsze niż w prototypie ale jest ich 2x więcej.
A wolisz mieć pół kilograma tortu, czy kilogram g*wna?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

:mrgreen:
Curiosity pisze:
Matti_C pisze:Figurki są gorsze niż w prototypie ale jest ich 2x więcej.
A wolisz mieć pół kilograma tortu, czy kilogram g*wna?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zakwas »

Curiosity pisze:
Matti_C pisze:Figurki są gorsze niż w prototypie ale jest ich 2x więcej.
A wolisz mieć pół kilograma tortu, czy kilogram g*wna?
Wolałbym się cieszyć z urodzin i dobrze bawić. :roll:
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: uyco »

moze porównanie kolegi zbyt dosadne. załóżmy zatem, ze przytrafia Ci sie taka historia:
organizujesz urodziny, idziesz do znanego cukiernika, oglądasz wzory tortów, zamawiasz piękny, dwupoziomowy tort czekoladowy z dostawą na dzien Twoich urodzin, płacisz zaliczkę. po czym dostajesz miesiąc po terminie ciasto z zaklcem, które ledwo przypomina cos co zamawiałeś... :wink:
przyznasz, ze trochę burzy to radość z urodzin.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
ODPOWIEDZ