Carson City (Xavier Georges)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Carson City

Post autor: karollo2101 »

Jest ktoś kto może udostępnić skana reference shit czy kart pomocy po prostu[SMILING FACE WITH SMILING EYES] nigdzie tego znaleźć nie mogę, a wersja BB ma kilka budynków więcej niż poprzednie części...

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Więcej z końmi w Carson City nie gram. Konie zmuszają do rywalizacji o nie i rodea. Bardzo źle gdy gra zmusza do określonej strategii (nie, żywienie w Agricoli nie jest strategią; _sposób_ wyżywienia się jest za to strategią). W CC niestety klapa, muszka przy skroni: i albo grasz na konie albo kto inny wygra. Względnie inni zawalczą po równo o konie, wtedy może wygrasz i bez koni. Ogromna podatność na zepsucie przez graczy i pozostaje tylko liczenie na ich rozsądek (lub skłonności samobójcze, gdy np. ktoś przegra rodeo zainwestowawszy w nie dużo podczas gdy inni - bezkonni - odjeżdżają z rozwojem) i że to gracze zbalansuja grę, a nie że jest ona zbalansowana sama z siebie. Nie cierpię tego.
Spokojnie mogę grać z bandytami ale z końmi - nie. Chyba że zmniejszymy bonus za rodea, że dwa takie żetony (a nie jeden) zwiększają wartość konia o 1. Choć nie wiem czy to i tak wystarczy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Carson City

Post autor: FortArt »

karollo2101 pisze: 24 mar 2017, 02:26 Jest ktoś kto może udostępnić skana reference shit czy kart pomocy po prostu[SMILING FACE WITH SMILING EYES] nigdzie tego znaleźć nie mogę, a wersja BB ma kilka budynków więcej niż poprzednie części...
Też nie mogłem znaleźć więc napisałem. Sorry, trochę to zajęło. 😃
Spoiler:
Przy okazji Stacja jest budynkiem absolutnie przegiętym i dającym zwycięstwo losowo. Kilkanaście VP za cudze budynki?? Jak dla mnie do zbanowania.

Poza tym gra nadal genialna.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 623
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Carson City (Xavier Georges)

Post autor: Michito »

Na Gamefound wystartowała dziś kampania big boxa. Jest możliwość zamówienia zbiorowego (minimum 20 kopii) a także zamówienia Carnegie Deluxe:

https://gamefound.com/projects/quined-g ... sko2vGcEQg

Ceny podstawowe to 75€/95€ z VAT (karton/drewno) i bez wysyłki. Retailer pledge dla kartonu to z kolei koszt 50€.
ODPOWIEDZ