Niedostępne gry i ich ceny.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: kwiatosz »

Toblakai +1, nie musze sie rozpisywac ;)

Chyba kilka nowych osob na forum udzielilo sie w tym watku (nie widze stazu na Tapatalku). Informuje, ze na odpisywaniu sidmeierowi jeszcze nikt dobrze nie wyszedl.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: wirusman »

kwiatosz pisze:Toblakai +1, nie musze sie rozpisywac ;)

Chyba kilka nowych osob na forum udzielilo sie w tym watku (nie widze stazu na Tapatalku). Informuje, ze na odpisywaniu sidmeierowi jeszcze nikt dobrze nie wyszedl.
Aż mnie korci żeby go odblokować
Shar
Posty: 30
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: Shar »

Na ciekawą rzecz dziś trafiłam w grupie dyskusyjnej o grach. Rozmowa tyczyła się też kupna gier niedostępnych. To co mnie zszokowało i zabolało tyczyło się Magi i Miecz, wydania drugiego. Otóż ktoś chciał kupić, padł link do alledrogo i ktoś skomentował że facet jest oszustem (popierając to linkiem do komentarzy sprzedającego). Okazało się, że drukuje sobie grę i sprzedaje ją stylizując opis tak aby kupujący był pewny że ma do czynienia z opisem. Przy wydruku nawet się nie postarał bo ponoć nawet instrukcja nieczytelna bo tusz rozmazany. A grę sprzedaje za 270 zł. Zastanawiam się teraz ile osób dało się tak oszukać poszukując właśnie białych kruków. Trochę to smutne.. aż człowiek zaczyna bać się kupić cokolwiek :?

Swoją drogą padło też pytanie czy cena 300 zł za Chaos w Starym Świecie to dobra cena :mrgreen: Tyle, że on po prostu nie gra i zalegało mu na półce (więc nie było to kierowane chęcią zysku) no i kierował się ofertami które widział. Potwierdza się tylko to co powiedziane było na początku:
Dwa słowa: popyt, podaż
People change. Now, I'm a lamp.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: rattkin »

Chciałem coś od siebie dodać, ale potem przeczytałem pierwszy post i ...
fitzroy pisze:Mage Knight za 450-550 zł? Nie dzięki.
... powiem tak: jeśli taka kwota Cię mierzi, toś ewidentnie jeszcze nie kupował gry prawdziwie rzadkiej (trudno dostępnej). Za taką cenę to jakiekolwiek białego kruka bierz i jeszcze sobie winszuj, że Ci się tak upiekło. A jeśli to za dużo, to nie bierz, czekaj na jego dodruk/reedycję (który może się wydarzy kiedyś, a może już nigdy) - i nie narzekaj, skoro nie chciałeś kupić z drugiej ręki.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2018, 01:32 przez rattkin, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: 5zyderca »

rattkin pisze:Chciałem coś od siebie dodać, ale potem przeczytałem pierwszy post i ...
fitzroy pisze:Mage Knight za 450-550 zł? Nie dzięki.
... powiem tak: chłopie, jak taka kwota Cię mierzi, toś ewidentnie jeszcze nie kupował gry prawdziwie rzadkiej (trudno dostępnej). Za taką cenę to bierz i jeszcze sobie winszuj, że Ci się tak upiekło. A jeśli to za dużo, to nie bierz, czekaj na ewentualny dodruk kiedyś/może - i nie narzekaj, skoro nie chciałeś kupić z drugiej ręki.
No doprawdy... genialna rada: http://portalgames.pl/pl/portal-games-2 ... ydawnicze/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: rattkin »

To jest straszne, jak bardzo nie zrozumiałeś tamtego posta.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: gregos »

Przecież wiadomo, że ten co bardzo chce kupić lub wręcz musi (np. brakująca ostatnia gra danej serii), to wyłoży taką kasę, jaką zażąda sprzedawca.
Dlatego nasuwa się motto: "Kupuj jak chcesz i sprzedawaj jak chcesz..." (czytaj: za ile chcesz).
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: 5zyderca »

rattkin pisze:To jest straszne, jak bardzo nie zrozumiałeś tamtego posta.
Bardziej mnie przeraża nadużywanie wyrazu "straszne".
Następnym razem popracuj nad konstrukcją zdań i stosuj mniej skrótów myślowych - będzie łatwiej... się nie przerazić.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: rattkin »

Ach, purysta! Nie przejmuj się, to oczywista reakcja: gdy się nie ma nic do powiedzenia na temat, a głupio się przyznać do błędu, pozostaje ta właśnie ostatnia deska ratunku. Rozumiem mechanizm, więc się nie gniewam. A nawet więcej: zedytowałem swoją wypowiedź, byś już, z całą pewnością, nie pozostał z żadnymi wątpliwościami.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: costi »

MK ktoś ostatnio wystawiał za 300...

A co do bajań o dodruku - od ogłoszenia dodruku do faktycznej dostępności w sklepach jest długa droga. Taki MK jest zapowiadany na grudzień, a mamy luty. Na chwilę obecną gra jest tak samo niedostępna jak była przed ogłoszeniem dodruku i jak ktoś chce mieć ją teraz to będzie go to kosztować.
A jak chce mieć w cenie sklepowej to niech czeka rok.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Niedostępne gry i ich ceny.

Post autor: 13thSON »

garg pisze:Dwa słowa: popyt, podaż. I wszystko jasne :D .

Wszystko jest warte tyle ile ktoś chce za to dać w danym momencie.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
ODPOWIEDZ