Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

stalker7 pisze:półtora roku? :shock: na sam dodatek? wątpie :roll: szczerze nie chce mi się wierzyć półtora roku to na core game to jeszcze jestem w stanie ale tak to.. szczególnie też że ta gra to nie jest jakaś kobyła tylko dość prosta konstrukcja i nie ma tony elementów
Podlinkowana wyżej wypowiedź nie jest jasna. Ktoś zebrał newsy z różnych źródeł i sposób ich przedstawienia nie daje pewności, czy towarzyszące im komentarze pochodzą od osoby, która zebrała wiadomości, czy są elementami pierwotnego cytatu. W tym pierwszym przypadku, to, że ktoś sobie gdyba, że coś zajmie 18 miesięcy, nie jest wiążące.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

https://boardgamegeek.com/article/28007409#28007409 tu wypowiedź osoby z wydawnictwa
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

Dzięki. No, to szacun dla wydawnictwa i designera, że tak rozsądnie do tego podchodzą. Jak ktoś mi mówi "półtora roku po KS", to czuję, że wie co robi. Zresztą wystarczy popatrzyć na listę testerów w rulebooku Spirit Island i w dodatku. Niektóre gry FFG tylu nie mają.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

Dla osób chętnych na promo spirit pack z Wrocławia założyłem osobny wątek w zamówieniach zbiorowych: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &p=1023158
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

MA SA KRA
wychodzi na to że w sumie siadłoby zamówić spirita z dodatkiem bo chyba na meplu jeszcze jest chyba że coś będą zmieniać/dodawać w 2 i 3 princie ale chyba raczej się nie zanosi?
promo może będzie na bgg kwestia że tam przesyłka też kosztuje kilka zielonych bo kiedyś zamawiałem promo karty do exodusa
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: crsunik »

Hej. Ogólnie zamówienie zrobiłem. Powyżej 4 osób nie ma wielkiego zysku na wysyłce a robi się problem logistyczny, więc po zebraniu odpowiedniej ekipy zrobiłem zamówienie. Ani cła ani Vatu nie płaciłem
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

Z tego co widziałem to dostępne są jeszcze sztuki na planszostrefie, mepel już nie ma ani podstawki ani dodatku.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

Dzięki za informację. Daj znać jak się sprawdzają te nowe duchy :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

na planszostrefie widze że są chyba się skuszę w takim razie jak to tak wygląda z przyszłą dostawą :roll:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

elbruus pisze:Dzięki za informację. Daj znać jak się sprawdzają te nowe duchy :)
Bardzo fajnie. Są trudniejsze w prowadzeniu, ale gra się nimi inaczej i bardziej "kombinacyjnie".
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Fojtu »

Wreszcie udało mi się zagrać. Miód na kooperacyjne serce. Pierwsza gra na 4 osoby i zdecydowanie za duży chaos na pierwszą grę, szczególnie, że byłem jedyną osobą zaznajomioną z instrukcją. Druga gra w 2 na spokojnie i bardzo przyjemna gierka.
1. Świetna asymetria duchów, naprawdę inaczej się gra.
2. Super ciężkie wybory jaką brać kartę na przyszłość. Czy skupić się na powerze ducha, czy brać coś na tą turę? Czy brać major czy minor power. Naprawdę ciężkie wybory i daje dużo satysfakcji jak później karta "siądzie"
3. Niemożliwe jest zdominowanie przez gracza alfa, po prostu za dużo jest do ogarnięcia na jedną osobę.
4. Bardzo przyjemne jest to, że duchy są coraz silniejsze, a agresorzy coraz bardziej nachalni.
5. Podejrzewam, że będzie ogromna zmienność rozgrywek, szczególnie, że potem jeszcze są scenariusze i frakcje. Nic tylko czekam na odkrycie reszty.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Gizmoo »

Podpisuję się pod tym co napisał Fojtu. Nasza wspólna rozgrywka na duży plus.

Bardzo podoba mi się połączenie kilku mechanik. Niby wszystko już gdzieś widziałem w różnych tytułach, ale tutaj ten mechaniczy miks jakoś fajnie koresponduje z tym co robimy na planszy. Gra z jednej strony jest dosyć sucha i abstrakcyjna - z drugiej - wszystko ma tu tematyczny sens i łatwo wczuć się w działania "obrońców wyspy". O grafikach nie będę się rozpisywał - są absolutnie fantastyczne. Spójny styl, fajna kreska i fajny klimat.

Dwa (niewielkie) minusiki - grafika planszy mogłyby być lepsze, podobnie jak komponenty graczy. Drewniane dyski - przy stojących obok figurkach - wyglądają trochę biednie. ;)

Generalnie bardzo miłe zaskoczenie i na pewno z przyjemnością zagram jeszcze nie raz. Jedno spostrzeżenie - chyba trzy osoby to jest maks do tego tytułu. Przy czterech za dużo jest (chyba) do śledzenia. Jak ktoś lubi co-opy i chce zagrać w coś bardziej skomplikowanego, to jest to tytuł, który powinien przypaść do gustu. ;)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Fojtu »

Zagrałem w weekend solo 5 razy, chyba żadna gra poza Gloomhaven mnie aż tak nie wciągnęła.
Grałem na razie solo 1 duchem, może za jakiś czas spróbuję dwoma na raz, ale już jednym jest dość kombinowania.

Jest to zdecydowanie najlepsza gra solo jaką w życiu grałem. Ma w sobie element rozprzestrzeniania z Pandemii, ale ma zdecydowanie ciekawsze wybory. Ma element zagrywania kart i rozwój postaci jak MK, ale nie trwa 3h i nie ma miliona zasad. Ma trochę też elementy, które przypominają mi Robinsona, ale znowu - trwa znacznie któcej, ma mniej zasad i szybciej się rozstawia. Pełna rozgrywka zajmowała mi koło 1h z rozkładaniem i składaniem.

Sama gra jest niesamowita. Każdy duch gra kompletnie inaczej (zagrałem już prawie wszystkimi) ale każdy jest bardzo silny na swój własny sposób. Jedyne 2 realne zastrzeżenia co do rozgrywki jakie mogę mieć to:
1. Jest AP - szczególnie jak się ma już te 10 kart na ręce i milion opcji. No ale to kwestia grania solo i prób maksowania zagrań. W więcej osób gram może mniej optymalnie, ale i tak świetnie się gra.
2. Karty "Fear" czasami nic nie robią. Jako że działają po kartach "Fast" i zdarzają się sytuacje, kiedy mapa jest na tyle pusta po ich efektach, a karta jest tak specyficzna, że nic nie robi. No ale to trochę element balansujący, bo karta zadziała prawie zawsze kiedy idzie źle i dużo przeciwników.

Naprawdę polecam osobom lubiącym kooperacje albo solo. Gra trochę słabo dostępna, no ale warto. Ja sam się zastanawiałem poważnie czy za 60zł nie dokupić dodatkowe 2 duchy, kiedy zazwyczaj takie dodatki mnie nie interesują.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

jak się zdecydowałem na zakup to mi wykupili dodatek :?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: feniks_ciapek »

Pewnie ja ten dodatek wykupiłem ;) A jakby się ktoś pisał na te dwie dodatkowe karty promocyjne, to jestem zainteresowany zamówieniem grupowym.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: harrison »

mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: mrozy16 »

Witam. Ktoś coś słyszał o polskiej wersji tej zacnej gry?
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: mczlonka »

Podłączam się do pytania.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: stalker7 »

Raczej się nie zapowiada. A tak od siebie ale ta gra jest MEGA, na solo działa mega, jako coop też jest mega bo każdy może grać jak mu się podoba a nie pod dyktando kogoś(niby każda gra co opjest ale jednak zazwyczaj działa to wtedy słabo, a tutaj nie) . Wszystko tu jest fajnie przemyślane, klimatyczne i się zazębia. Szczerze polecam z całego serca:P. Wam pozostaje czekać na kolejny print czyli pewnie ten po następnej kampanii KS która gdzieś niedługo powinna się pojawić (kampania drugiego dodatku).
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 398
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Lets_Grajmy »

Potwierdzam, gra jest super. Solo jest świetne. Najlepiej mi sie grało elementem ziemi. Od poczatku jest pod górkę, w srodku dostalem w d..., trochę przed końcem dojrzałem światełko w tunelu i nagle wszystkie moje przygotowywane działania rozpoczęły rzeź niewiniątek :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Ravn »

Mozna to gdzies w ogole kupic? Raz widzialem jedna sztuke, ale zeszla i teraz nie moge nigdzie znalezc :/
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: elbruus »

strategie_pl pisze: 01 cze 2018, 20:54 Potwierdzam, gra jest super. Solo jest świetne. Najlepiej mi sie grało elementem ziemi. Od poczatku jest pod górkę, w srodku dostalem w d..., trochę przed końcem dojrzałem światełko w tunelu i nagle wszystkie moje przygotowywane działania rozpoczęły rzeź niewiniątek :)
Element ziemi jest dobry do obrony. Ciekawie było nim grać late game? Bo chyba musiałeś totalnie zmienić jego standardowy styl gry. W duecie sprawdza się do tego np. element burzy. Ciekawie gra się z oceanem, który ma ograniczony zasięg do centralnych regionów.
Ravn pisze: 01 cze 2018, 21:59 Mozna to gdzies w ogole kupic? Raz widzialem jedna sztuke, ale zeszla i teraz nie moge nigdzie znalezc :/
Tak jak pisano wyżej, musisz czekać na akcję dodruku na KS, która jest planowana na lato tego roku. Warto mieć na uwadze, że realizacja drugiego dodatku może potrwać do 2019 roku, myśle że podstawkę dodrukują wcześniej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: rattkin »

elbruus pisze: 01 cze 2018, 23:29 Tak jak pisano wyżej, musisz czekać na akcję dodruku na KS, która jest planowana na lato tego roku. Warto mieć na uwadze, że realizacja drugiego dodatku może potrwać do 2019 roku, myśle że podstawkę dodrukują wcześniej.
Możesz też nie słuchać lewych informacji i poczekać na normalny dodruk, który właśnie płynie statkiem, a właściwie już dobił do portu i powoli trafia do hurtowni. Powinien pojawić się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

https://greaterthangames.com/forum/topi ... 2018-11414
https://boardgamegeek.com/thread/199544 ... s-reprint/
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: bjago999 »

Dobre info!!! W takim razie czekamy.. :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 398
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (Coopowy antycatan)

Post autor: Lets_Grajmy »

Element ziemi jest dobry do obrony. Ciekawie było nim grać late game? Bo chyba musiałeś totalnie zmienić jego standardowy styl gry. W duecie sprawdza się do tego np. element burzy. Ciekawie gra się z oceanem, który ma ograniczony zasięg do .
Gra solo elementem ziemi byla najciekawsza bo nie intuicyjna. Musiałem wybrać nieoczywisty zestaw kart. A w tej grze możliwości jest ogrom.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ