AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Pytanie do osób, które ogrywały grę z jednostkami Predaliena oraz Facehuggera : w jaką ilość modeli Predaliena rekomendujecie się zaopatrzyć (przy założeniu, że chce się reprezentować każdą jednostkę na planszy odpowiadającą jej figurką)? Grając w oparciu o zasady tworzenia własnych sił (strona 57 podręcznika) gracz nie może na planszy wystawić więcej niż dwóch modeli Predaliena (każdy model = 1 HQ slot) - pytanie czy dot. to tylko stanu początkowego (tak mi się wydaje) czy pod żadnym pozorem liczba modeli Predaliena nie może przekroczyć wskazanej wartości? W grze występują dwie umiejętności, które umożliwiają generowanie nowych jednostek Predaliena na planszy (Egg Injection oraz Facehugg), przy czym obie posiadają zastrzeżenie : " the Alien Faction player may instantly place one of his own Alien Faction Models, if the appropriate Model is available". Jeśli owa dostępność ma zależeć od ilości dostępnych modeli w kolekcji gracza, to zdaje się, że to na graczu spoczywa odpowiedzialność za ustanowienie limitu. A może ktoś gra bez żadnego limitu (?) - czy w takim przypadku jednostka Predaliena (potrafiąca generować nowe Predalieny) nie wydaje się przegięta?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Skoro Predalien zajmuje slot przy budowie, to raczej nie będzie dostępny. Mi wystarczy jeden - i zakazałem go brać graczom - można go tylko zdobyć. To zwiększa chęci graczy na polowanie na predatorów :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Predalien zajmuje 1 HQ slot, a sloty są dwa -> przy założeniu, że gra się na minimum 280 pkt. teoretycznie gracz może wziąć nawet dwa Predalieny (nie mogą one stanowić więcej niż 50% wartości sił). Sam myślę, aby ograniczyć graczowi grającymi alienami limit Predalienów rekrutowanych na starcie do jednego - "problem", że wtedy nie ma on możliwości wykorzystania drugiego slotu (królowa zajmuje dwa, Pretoriana ciężko sproksować, Evolved Warriory również wymagały by jakiegoś sensownego proksy, na które nie bardzo mam pomysł [może jak Nemesis trafi do kolekcji ...]).
Stosowanie Predaliena wyłącznie jako "trofeum" (facehugg) IMO mocno upośledza tą jednostkę z uwagi na to, że taki Predalien ma tylko jeden pkt. życia (ten rekrutowany na starcie ma aż 4). Ponadto ograniczenie limitu do jednego sprawia, że jego umiejętność (egg injection) staje się mocno dysfunkcyjna (Predalien w moim odczuciu jest jednostką, która najlepiej sprawdza się przy polowaniu na predatory).
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

U nas działa. Grałeś w to? Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak ciężkie jest ubicie choćby jednego Predatora! W ostatniej grze udało się to na ostatnim (tam jeszcze musi nie wyjść test CON). Mechanicznie może i upośledza, ale klimatycznie działa doskonale. Ale wiadomo, dla każdego co kto lubi :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Oczywiście, że grałem. Niestety tylko w podstawkę (120 pkt.) i aktualnie jestem w trakcie kompletowania dodatkowych jednostek (w planach jest zaopatrzenie się w drugą podstawkę, 2 x Alien Warriors, 2 x Weyland-Yutani Commandos, Alien Queen, facehuggery, Sergant, sproksowanie Elderów oraz dowództwa marine'ów). Mam dużą nadzieję, że predy doczekają się Young Blood'ów w unicaście oraz piesków. Mając cały zestaw chciałbym (zgodnie z podręcznikową sugestią) grać na minimum 250 pkt. i tu obawiam się, że ubicie preda przez alieny (zwłaszcza jeśli do gry doszłyby Young Bloody) nie stanowi dużego problemu (alieny biją -> facehuggery & Predalien dobija). Oczywiście kwestia testu kondycyjnego i tego czy kości okażą się łaskawe.
Twoje rozwiązanie (traktowanie Predaliena jako zdobyczy) klimatycznie mi się bardzo podoba (to muszę przyznać) i być może nawet skuszę się aby w ramach kampanii (uwzględniającej system expienia) Predalien stał się dostępny (do rekrutacji) dla gracza alienów dopiero po wykonaniu achievementa (zainfekowaniu Predatora). Póki co poprzestanę na dwóch modelach (jeden jako możliwy do zrekrutowania; drugi jako efekt umiejętności Egg Injection / Face Hugg).
Dzięki za podzielenie się swoimi sugestiami. Jeśli ktoś inny ogrywa grę z jednostkami Predaliena & Facehuggera to fajnie jakby podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Tak z innej paki : jeśli dobrze kojarzę, to do gry Lords of Hellas wspierający kampanię otrzymywali figurkę obcego z gry Nemesis. Ktoś porównywał skalę z figurkami obcych? Poważnie się zastanawiam czy nie zrobić z nich Evolved Alien Warriorów (tematycznie mogli by to być obcy z innej formy życia - np. z River Ghost'ów zaprezentowanych z filmie Predators).
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

Widzialem figurki z Nemesis w prototypie. To zupelnie nie ta skala. Ja bym tego nie mieszal z avp.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

Myślę, że oferta jest już na tyle duża, że nie trzeba szukać proxów (w sensie dla większości osób to bezzasadne). Myślę, że dla wielu posiadaczy kupowanie wszystkiego tego co wyszło do AvP to już i tak sporo za dużo . W sumie ktoś mógłby napisać poradnik z ocenami produktów (pod względem przydatności w grze), bo z tego co czytałem to potrzebne jest w sumie kilka rzeczy.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Według mnie: (tylko Unicast oceniam)

FACEHUGGERS - definitywnie trzeba je mieć, choćby dla klimatu. Może nie są silne jednostki, ale przy cenie i możliwościach jakie dają (już nie mówiąc o klimacie) trzeba je mieć!

ALIEN WARRIORS - nie do końca potrzebni, ok, fajne figurki, ale drogie punktowo (24), więc zwykle wychodzi ich w zróżnicowanym składzie 2-3? Jednak warto je kupić jeżeli chce się mieć silniejszych Obcych.

PREDALIEN - jak dla mnie must have, jeżeli bierze się facehuggery lub Królową, bo inaczej nie ma sensu zarażać Predatorów, a to kieruje zbyt duże siły Obcych na ludzi. Bez Facehuggerów i Królowej, jako pojedyncza figurka - też warto, bo jest bardzo mocny i żywotny!

ALIEN QUEEN - tutaj to wszystko kwestia czy chcemy dać tyle kasy za jedną figurkę. Generalnie w grze bardzo przydatna i dodatkowo wzmacniająca inne jednostki.

WEYLAND YUTANI COMMANDOS - są to silniejsi Marines i z tego też powodu nie są do końca potrzebni. Wystarczy użyć figurek z podstawki i wydrukować karty dla Komandosów i mamy ten sam efekt. Ten sam skład, ta sama broń. Tylko do kompletowania.

brakuje.......... SENTRY GUNS dla Ludzi oraz Sierżanta/Dutcha dla ludzi, żeby móc składać armie na max 250 punktów. Sentry guns można sproksować, Sierżanta już gorzej... Nie chce ktoś sprzedać jakiegoś Komandosa Weyland do sproksowania?! ;) Mam w nadmiarze Wojowników jakby ktoś chciał.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Bardok pisze:Według mnie: (tylko Unicast oceniam)

FACEHUGGERS - definitywnie trzeba je mieć, choćby dla klimatu. Może nie są silne jednostki, ale przy cenie i możliwościach jakie dają (już nie mówiąc o klimacie) trzeba je mieć!

ALIEN WARRIORS - nie do końca potrzebni, ok, fajne figurki, ale drogie punktowo (24), więc zwykle wychodzi ich w zróżnicowanym składzie 2-3? Jednak warto je kupić jeżeli chce się mieć silniejszych Obcych.

PREDALIEN - jak dla mnie must have, jeżeli bierze się facehuggery lub Królową, bo inaczej nie ma sensu zarażać Predatorów, a to kieruje zbyt duże siły Obcych na ludzi. Bez Facehuggerów i Królowej, jako pojedyncza figurka - też warto, bo jest bardzo mocny i żywotny!

ALIEN QUEEN - tutaj to wszystko kwestia czy chcemy dać tyle kasy za jedną figurkę. Generalnie w grze bardzo przydatna i dodatkowo wzmacniająca inne jednostki.

WEYLAND YUTANI COMMANDOS - są to silniejsi Marines i z tego też powodu nie są do końca potrzebni. Wystarczy użyć figurek z podstawki i wydrukować karty dla Komandosów i mamy ten sam efekt. Ten sam skład, ta sama broń. Tylko do kompletowania.

brakuje.......... SENTRY GUNS dla Ludzi oraz Sierżanta/Dutcha dla ludzi, żeby móc składać armie na max 250 punktów. Sentry guns można sproksować, Sierżanta już gorzej... Nie chce ktoś sprzedać jakiegoś Komandosa Weyland do sproksowania?! ;) Mam w nadmiarze Wojowników jakby ktoś chciał.
Zamówiłem puki co wszystkie dostępne unicasty, które wymieniłeś poza Alien Queen - na to przyjdzie jeszcze czas. Sierżanta proxowałem do tej pory figurką z Xcom gra planszowa - szturmowiec jest wyposażony w shotguna i ma zbliżoną skalę do figurek marinesów, choć jakość detali jest zdecydowanie niższa, dokładnie tego brakuje Marinesom do przetrwania - siły ognia w zwarciu.
Weyland Yutani Commandos poza oczywistym zwiększeniem wartości punktowej Marinesów mogą wg. mnie fajnie nadać się do jakiegoś scenariusza, w którym konkurują z drużyną Marinesów i mają sprzeczne cele - np. po wypełnieniu 1 zadania przez Marinesów muszą ich zlikwidować aby nie zostawić świadków :twisted: Dodatkowo fajnie można ich wykorzystać w trybie Last Stand, dzięki temu Predatorzy mogą spokojnie zostać w pudełku.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

@DEATHLOK
Myślę, że to zależy od podejścia graczy i tego w jaki sposób grają w tą grę. Pod uwagę biorę (podobnie jak Bardok) tylko UniCast. Przy niewielkich progach punktowych oraz braku dodatkowych (zaawansowanych) zasad nie potrzeba wiele (toteż bez proxy się obejdzie). Chcąc jednak rozegrać podręcznikowe misje na zasadzie kampanii stosując zaawansowane zasady tworzenia armii oraz system doświadczenia, przyda się nieco większa zawartość niż podstawka + kilka dodatków. Samo skompletowanie składu u Marines aż prosi się o posiadanie 2 x podstawowego składu lub 2 x Weyland Y. Comandos aby można było skorzystać z zasady rozszerzenia pojedynczego składu (u Marines zdaje się o max 3 x Pulse Rifle + Sergant; u Comando max 2 x Pulse + 1 x Smart Gun). Predatory również proszą się o dodatkowy skład aby można było włączyć Elderów do gry. Ilość dodatków zależeć będzie od limitu punktowego - sam przymierzam się do grania kampanii zaczynając od 250 stopniowo (wraz z pojawianiem się coraz większych map) zwiększając ten próg do 350. Fani uniwersum (do których z całą pewnością się zaliczam) na pewno chętnie ujrzeli by możliwie jak najwięcej różnych jednostek, stąd potrzeba szukania proxy pod zaprezentowane jednostki (no może poza Female Predator i tą laską u Marine'ów :wink:).
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

No w sumie dla przeciętnego klienta tylko nad Alien Queen można się zastanawiać.
Te oddziały po 5 figsów są wręcz w przystępnej cenie jak na bitewniaki.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Viluir
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2013, 00:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Viluir »

Quba40 pisze: Sierżanta proxowałem do tej pory figurką z Xcom gra planszowa - szturmowiec jest wyposażony w shotguna i ma zbliżoną skalę do figurek marinesów, choć jakość detali jest zdecydowanie niższa.
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie zestawiające figurkę z xcoma z marines z AvP? :roll:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Viluir pisze:
Quba40 pisze: Sierżanta proxowałem do tej pory figurką z Xcom gra planszowa - szturmowiec jest wyposażony w shotguna i ma zbliżoną skalę do figurek marinesów, choć jakość detali jest zdecydowanie niższa.
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie zestawiające figurkę z xcoma z marines z AvP? :roll:
Niestety dość słaba jakość
Spoiler:
alainPKS
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2017, 10:32

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: alainPKS »

Czy ktoś wie czy w każdym zestawie AVP M577 APC VEHICLE jest sierżant? I gdzie można zdobyć female predator?
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Sierżant, z tego co mi wiadomo, dodawany był wyłącznie do wydania GenCon2017 Edition - click. Na chwilę obecną można go nabyć wyłącznie w ramach pakietu ESSEN 2017 COLLECTOR'S BUNDLE, który bardziej skierowany jest do kolekcjonerów aniżeli graczy. Najlepszą jak dotychczas ofertę (w ramach której można było pozyskać sierżanta) stanowił Essen 2017 Last Stand Bundle. Na stronie produktu (M577 APC) nie ma nic o sierżancie ani o zwłokach alienów, toteż nie liczyłbym na ich obecność.
Female Predator nie jest dostępna w oficjalnej sprzedaży (podobnie jak Berserker była exclusivem w 1szej edycji) aczkolwiek jak bardzo Ci zależy to możesz odkupić model od posiadaczy 1szej edycji (przykładowa oferta
Viluir
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2013, 00:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Viluir »

Quba40 dziękuję! :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

petlik pisze:Sierżant, z tego co mi wiadomo, dodawany był wyłącznie do wydania GenCon2017 Edition - click. Na chwilę obecną można go nabyć wyłącznie w ramach pakietu ESSEN 2017 COLLECTOR'S BUNDLE, który bardziej skierowany jest do kolekcjonerów aniżeli graczy. Najlepszą jak dotychczas ofertę (w ramach której można było pozyskać sierżanta) stanowił Essen 2017 Last Stand Bundle. Na stronie produktu (M577 APC) nie ma nic o sierżancie ani o zwłokach alienów, toteż nie liczyłbym na ich obecność.
Female Predator nie jest dostępna w oficjalnej sprzedaży (podobnie jak Berserker była exclusivem w 1szej edycji) aczkolwiek jak bardzo Ci zależy to możesz odkupić model od posiadaczy 1szej edycji (przykładowa oferta
Od czasu do czasu Prodos (a właściwie ich polska, siostrzana firma - Archon Studio) wystawia się no konwentach i różnych festach i organizuje różne promocje. Ja swojego sierżanta zdobyłem na zeszłorocznym Comic Conie - dorzucili mi go do zakupów za 150 zł (Królowa i facehuggery przecenione o 20 proc.). Triple Win :D
Viluir
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2013, 00:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Viluir »

Czy ktoś z obecnych tu na forum próbował ogrywać Cheyenne Dropship? Zastanawiam się czy przy arsenale jaki posiada nie wprowadza zbyt dużej siły ognia po stronie Marines. Do tego z jej rozmiarem to chyba raczej tylko do wystawienia jako klocek wspierający bo manewrowanie tym między makietami to raczej kiepski pomysł.

Będę wdzięczna za każdą opinię o tym modelu :roll:
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

Viluir pisze:Czy ktoś z obecnych tu na forum próbował ogrywać Cheyenne Dropship?
700 zł ... pewnie tylko z 5 sztuk jest w Polsce. Mało kto ma nawet Alien Queen.

No chyba, że ktoś z forum akurat ogrywał dropship jako prox. Są wymiary Dimensions : Length - 41cm (16.41") Width with unfolded weapon wings: 25.5cm (10.03") Height with unfolded weapon wings: : 16cm (6.3") można dopasować jakieś pudełko kartonowe i zrobić eksperyment
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Pytanie tylko... po co? :P
Dropship dropshipem, ale sam pojazd już jest przegięciem - jak ktoś mi wytłumaczy jak on ma skręcąć :D

Te dwie figurki bardziej do "Unleashed" trybu pasują, gdzie macie po prostu bitewniaka bez planszy. Dla nas, planszówkowych graczy, są one CAŁKOWICIE zbędne w mojej opini.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

Bardok pisze:Pytanie tylko... po co? :P
Dla kompletności własnej kolekcji, dla wyglądu.

Wiadomo, że na stole będzie rzadko lądować - ale epickie statki do X-winga też ludzie kupują. Tu sytuacja wydaje się być podobna.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: weejet »

Hehe dropship latajacy po korytarzach statku kosmicznego to nawet lepsze niz transporter M577 :)
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: spartan »

Witam ponieważ temat avp dopiero poznaję to pytanie na forum o walkę której blisko chyba do bitewniakow...ale nie jestem bystry z mechaniki przykładów rozpisanych w instrukcji.Czy ma może ktoś na tyle cierpliwości żeby na prostym przykładzie opisać walkę wręcz albo wytłumaczyć w stolicy Wielkopolski bo nie mam bratniej duszy poza synem a pytając po sklepach ludzie otwierają szeroko oczy nawet w sieciach sklepów pokroju Kawroz czy Cube cp...a to podobno Poznań...szkoda...pozdrawiam i życzę nie brakujących kompanów do rozgrywania tego zacnego systemu
Smh
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Gda / Wro

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Smh »

700 zł ... pewnie tylko z 5 sztuk jest w Polsce. Mało kto ma nawet Alien Queen.
Wg mnie spokojnie dużo więcej osób posiada w Polsce ten model, sam znam dwie posiadające Dropshipa i APC ;)

Czy ktoś z obecnych tu na forum próbował ogrywać Cheyenne Dropship?
Mam go, ale dopiero od świąt, więc czeka w kolejce na klejenie. Realnie model jest olbrzymi... ale tak OLBRZYMI! Zywica jak żywica, sporo szlifowania i szpachlowania będzie, jednak odlewy detali są genialne - zwłaszcza kokpit <3
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: cycucycu »

spartan pisze:Witam ponieważ temat avp dopiero poznaję to pytanie na forum o walkę której blisko chyba do bitewniakow...ale nie jestem bystry z mechaniki przykładów rozpisanych w instrukcji.Czy ma może ktoś na tyle cierpliwości żeby na prostym przykładzie opisać walkę wręcz albo wytłumaczyć w stolicy Wielkopolski bo nie mam bratniej duszy poza synem a pytając po sklepach ludzie otwierają szeroko oczy nawet w sieciach sklepów pokroju Kawroz czy Cube cp...a to podobno Poznań...szkoda...pozdrawiam i życzę nie brakujących kompanów do rozgrywania tego zacnego systemu
Spartan daj namiary albo weź syna i umówmy się gdzieś na mieście typu kosteczka albo cybermachina lub gdziekolwiek. Chętnie poznam wytłumaczę i pogram. Pozdrawiam Cyprian!
ODPOWIEDZ