Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Quille »

Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby na mapie z Ticket to ride, z drugiej strony, nakleić wydrukowaną mapę fanowską (Sardynię). I tu pojawiają się pewne pytania:
1) lepiej byłoby wydrukować w częściach, czy w jednym kawałku i pociąć na kawałki naklejane na odpowiednie części planszy?
2) na czym wydrukować? na jakimś specjalnym papierze? chodzi o to, o co prosić w punkcie ksero
3) jakiego kleju użyć?

Wszystkie uwagi będą bardzo cenne, nic nigdy takiego nie robiłam, ale nie wydaje się to bardzo trudne, więc chciałabym spróbować.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Quille pisze:Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby na mapie z Ticket to ride, z drugiej strony, nakleić wydrukowaną mapę fanowską (Sardynię). I tu pojawiają się pewne pytania:
1) lepiej byłoby wydrukować w częściach, czy w jednym kawałku i pociąć na kawałki naklejane na odpowiednie części planszy?
2) na czym wydrukować? na jakimś specjalnym papierze? chodzi o to, o co prosić w punkcie ksero
3) jakiego kleju użyć?

Wszystkie uwagi będą bardzo cenne, nic nigdy takiego nie robiłam, ale nie wydaje się to bardzo trudne, więc chciałabym spróbować.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=44462
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Quille »

Super, dzięki.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: hipcio_stg »

Ja przykleiłem fanowską Anglię na lewej stronie. Zwykły papier i taśma dwustronna wystarczyły.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Quille »

I sprzedajesz tą grę? Bo właśnie ogłoszenie sprzedaży Ticketa z naklejoną z tyłu fanowską planszą mnie zainspirowało do podrążenia w temacie i zrobienia czegoś podobnego :) tylko ja chcę Sardynię.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

temat trochę ucichł, to ja podrzucę zdjęcia z niedawnego projektu: spolszczone Cavern Tavern z dodatkiem Long Night - tłumaczenie własne ;) (pliki na bgg)
bez parcia na jakość "wydania" ale i tak wyszło nieźle. To mój pierwszy tak duży projekt - już mam kilka pomysłów na następne :)
Spoiler:
ps. jako że zawsze mam problem ze zrobieniem pudełka do gry pnp, to tym razem poszedłem na łatwiznę i kupiłem Wojowników Północy od Rebela za 20zł :) - pudło w sam raz, na planszę nakleiłem tą od CT i jeszcze karty się przydały do usztywnienia kart = win win win! (a jak dobrze poustawiam to jeszcze Snow Tails pnp się tam zmieści :D)

edit:
+ jeszcze 2 ostatnie projekty:
Castellion:
Spoiler:
Snow Tails (tu widzę że jeszcze będę musiał dociąć wystające narożniki w kaflach 45stopni):
Spoiler:
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

i jeszcze miałbym do was kilka pytań:

1. jak podejść do zrobienia kafli (Masmorra)? Do tej pory wycinałem z tektury introligatorskiej 1.5mm nożykiem ale to dość upierdliwe a tu będę miał ok 60 kafli :/ macie jakiś materiał, który się łatwiej tnie albo który można kupić od razu pocięty na wybrany rozmiar? Albo jakiś inny ciekawy patent ułatwiający życie? Wkurza mnie też trochę to że ta tektura jest taka "kartonowa" - tzn. szorstka i szara - są może tektury intr. ale bardziej śliskie i białe? Po necie widzę że są ale ciężko się w tym ogarnąć po samym opisie.

2. gdzie kupujecie kości czyste? Ja do tej pory korzystałem z oferty Mepel.pl (swoją stroną genialna oferta elementów do gier) i aliexpress ale teraz szukam kości bez zaokrąglonych narożników w różnych kolorach i jest ciężko. Wiem że jest: http://www.blankdice.co.uk/ kości za 1zł i przesyłka ok 20zł, ale szukam też mniejszych kości 14mm jak i większych 20mm
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 10:31 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
adlerfromsc
Posty: 15
Rejestracja: 05 wrz 2016, 08:25

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: adlerfromsc »

Cześć:)

1. U mnie zazwyczaj tektura 1mm (łatwe do cięcia) albo (2mm - ciężkie do cięcia). Impregnujesz mieszanką: wikol (lub coś podobnego) + woda => papier ścierny (najlepiej gąbka-kostka)=> farba akrylowa => lakier akrylowy. Jak ci się powygina (a na 100% się powygina) daj pod coś ciężkiego na 1-2 dni.

2. Najtaniej mi wyszło na eBayu zestawy po 20-25 szt. Co do koloru to myślę, że najłatwiej będzie je pomalować akrylem.

Warto poczytać fora od modeli kartonowych/decoupage naprawdę masę porad jest:)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Przesadzasz i to mocno. :D
Wycinanie kwadratow to pikus. Szczególnie jesli sie je dobrze rozłoży na kartce i można wycinać po kilka na raz jednym cięciem. Spróbuj wyciąć ~120 heksów gdzie musisz w najlepszym wypadku 2 brzegi wycinać osobno, a w najgorszym każdy osobno... Masakra :D

Jeśli ci idzie słabo cięcie to albo masz słaby/tępy nóż (naprawde polecam noże olfa), albo za grubą tekturę (nie przekraczaj 1.5mm jeśli nie musisz), albo zbyt wysokie oczekiwania :D

Wycięte kształty można kupić w spielmaterial.de ale wątpie aby Ci się to opłacało.

Co do "patentu" to ja bym po prostu wyciął je laserem. Jak są względnie małe to możesz mi cos takiego zlecić.

Co do szorstkości to nie specjalnie rozumiem problem. Przeciez tektura jest tylko nośnikiem. Jak ja okleisz to widac tylko brzegi, a te po przecięciu są zwykle idealnie gładkie. Musisz coś robic nietypowo albo sie nie zrozumieliśmy. Możesz opisac proces produkcji ? :P

Ja kupuje jedynie kości firmy chessex bo można je grawerować laserem i sie nie topią. Są dostępne w battle-models.com i te akurat są włąsnie kanciaste tak jak chcesz.
Kiedys kupiłem też większa ilość kości w wcięciem (indent dice) w http://www.blankdice.co.uk
Okazjonalnie można tez znaleźć u chińczyków.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Sir_Yaro- sam grawerujesz kości? Czy też dajesz je z wzorami do grawera jakowegoś?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

LordDisneyland pisze:Sir_Yaro- sam grawerujesz kości? Czy też dajesz je z wzorami do grawera jakowegoś?
Sam. Ale "graweruję" to za dużo powiedziane. Wypaliłem łacznie 2 kości :D bo nie specjalnie mam potrzebę lub pomysł na robienie jakis specjalnych kości:

Obrazek
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

adlerfromsc pisze:Cześć:)

1. U mnie zazwyczaj tektura 1mm (łatwe do cięcia) albo (2mm - ciężkie do cięcia). Impregnujesz mieszanką: wikol (lub coś podobnego) + woda => papier ścierny (najlepiej gąbka-kostka)=> farba akrylowa => lakier akrylowy. Jak ci się powygina (a na 100% się powygina) daj pod coś ciężkiego na 1-2 dni.

2. Najtaniej mi wyszło na eBayu zestawy po 20-25 szt. Co do koloru to myślę, że najłatwiej będzie je pomalować akrylem.

Warto poczytać fora od modeli kartonowych/decoupage naprawdę masę porad jest:)
1. właśnie sęk w tym że wygodny jestem i chciałbym jak najmniej się przy tym narobić ;)
2.a ile zapłaciłeś na ebayu? bo tam są raczej kosmiczne ceny za przesyłkę.
Sir_Yaro pisze:Przesadzasz i to mocno. :D
Wycinanie kwadratow to pikus. Szczególnie jesli sie je dobrze rozłoży na kartce i można wycinać po kilka na raz jednym cięciem. Spróbuj wyciąć ~120 heksów gdzie musisz w najlepszym wypadku 2 brzegi wycinać osobno, a w najgorszym każdy osobno... Masakra :D

Jeśli ci idzie słabo cięcie to albo masz słaby/tępy nóż (naprawde polecam noże olfa), albo za grubą tekturę (nie przekraczaj 1.5mm jeśli nie musisz), albo zbyt wysokie oczekiwania :D

Wycięte kształty można kupić w spielmaterial.de ale wątpie aby Ci się to opłacało.

Co do "patentu" to ja bym po prostu wyciął je laserem. Jak są względnie małe to możesz mi cos takiego zlecić.

Co do szorstkości to nie specjalnie rozumiem problem. Przeciez tektura jest tylko nośnikiem. Jak ja okleisz to widac tylko brzegi, a te po przecięciu są zwykle idealnie gładkie. Musisz coś robic nietypowo albo sie nie zrozumieliśmy. Możesz opisac proces produkcji ? :P

Ja kupuje jedynie kości firmy chessex bo można je grawerować laserem i sie nie topią. Są dostępne w battle-models.com i te akurat są włąsnie kanciaste tak jak chcesz.
Kiedys kupiłem też większa ilość kości w wcięciem (indent dice) w http://www.blankdice.co.uk
Okazjonalnie można tez znaleźć u chińczyków.
- w życiu nie podjąłbym się robienia hexów z tektury 1.5mm - zajechałbym się :); jak już robię takowe (jak w Cavern Tavern) to na zwyczajnym kartonie naklejam i wycinam nożyczkami - są bardzo lekkie ale zauważyłem że w trakcie gry mi to nie przeszkadza - gorzej jak takie żetony mają leżeć sztywno na planszy
- nóż mam takowy: https://mepel.pl/olfa-noz-segmentowy-180-bt - może faktycznie nie jest najlepszy bo mepel ma jescze taki za 32zł ale nie wiem czy to by dużą różnicę zrobiło ???
- tnę tylko na 1.5mm - nie mówię że się nie da (w końcu jakoś te kafle do Castelliona i Snow Tails zrobiłem), może faktycznie zbyt wygodny jestem. Jeśli się zabiorę za Masmorrę (bo ciągle się waham) to potrzebowałbym 47kafli 7x7cm i ok. 15 kafli 12x12cm - nie wiem czy to dla ciebie mało czy dużo - ale może jak rzucisz mi wycenę takiej usługi to mnie zmobilizuje to zrobienia samemu :D:D
- co to za laser którego używasz? Może gdzieś lokalnie bym namierzył taki sprzęt...
- co do szorstkości dobrze rozumujesz (naklejam etykietę samop. po czym wycinam - krawędzie wychodzą zazwyczaj gładkie) ale czasami robię kafle jednostronne i wtedy od spodu zostaje brzydka tektura; albo jak robię dwustronnie to najpierw naklejam z jednej strony i wycinam, a potem już wyciętą etykietę naklejam na rewersie i tutaj często mam 0,5/1mm luzu żeby się zmieściło i ta szarość/szorstkość jest widoczna.

- o których kostkach z battlemodels mówisz - bo na ich stronie w opisach jest że mają zaokrąglone rogi (niestety coś nie ładują mi się obrazki akurat teraz)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Co do noży, polecam ak-1 olfy
https://www.olfa.net.pl/products/Noz-AK-1.html
Masz większą kontrolę , niż przy segmentowych. Przy grubszych sprawach-
https://www.olfa.net.pl/products/Noz-CK-1.html
Świetnie się tym pracuje.

Zresztą, jak pracujesz przy cienkich tekturach, to excel też świetnie da sobie radę
http://agtom.eu/nozyki/3314-excel-noz-k ... strzy.html

Ogólnie rzecz biorąc unikam segmentowych, bo ostrze nie jest jednak do końca nieruchome i mi to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

- nóż mam takowy: https://mepel.pl/olfa-noz-segmentowy-180-bt - może faktycznie nie jest najlepszy bo mepel ma jescze taki za 32zł ale nie wiem czy to by dużą różnicę zrobiło ???
Ja mam taki:
https://www.olfa.net.pl/products/Noz-AK-3.html
(teraz zastąpił go model AK-4)

Sa pieruńsko ostre i starczają na dośc długo. W porównaniu do zwykłego noża segmentowego to starczają na 5-10x dłuzej. Jak to sie ma do segmentowego olfy nie wiem. :(

- w życiu nie podjąłbym się robienia hexów z tektury 1.5mm - zajechałbym się :); jak już robię takowe (jak w Cavern Tavern) to na zwyczajnym kartonie naklejam i wycinam nożyczkami - są bardzo lekkie ale zauważyłem że w trakcie gry mi to nie przeszkadza - gorzej jak takie żetony mają leżeć sztywno na planszy
Jako alternatywe miałem kupno z drugiego obiegu dominant species za prawie pół klocka więc zdecydowanie wolałem powycinac samemu :D
- tnę tylko na 1.5mm - nie mówię że się nie da (w końcu jakoś te kafle do Castelliona i Snow Tails zrobiłem), może faktycznie zbyt wygodny jestem. Jeśli się zabiorę za Masmorrę (bo ciągle się waham) to potrzebowałbym 47kafli 7x7cm i ok. 15 kafli 12x12cm - nie wiem czy to dla ciebie mało czy dużo - ale może jak rzucisz mi wycenę takiej usługi to mnie zmobilizuje to zrobienia samemu :D:D
zaraz policzę ile to się będzie wypalać.
- co to za laser którego używasz? Może gdzieś lokalnie bym namierzył taki sprzęt...
Laser diodowy 6.5W złożony z różnych elementów.
- co do szorstkości dobrze rozumujesz (naklejam etykietę samop. po czym wycinam - krawędzie wychodzą zazwyczaj gładkie) ale czasami robię kafle jednostronne i wtedy od spodu zostaje brzydka tektura; albo jak robię dwustronnie to najpierw naklejam z jednej strony i wycinam, a potem już wyciętą etykietę naklejam na rewersie i tutaj często mam 0,5/1mm luzu żeby się zmieściło i ta szarość/szorstkość jest widoczna.
to mi nic raczej go głowy nie przychodzi. trzeba okleić albo można by spróbować pomalowac. Ale wtedy tektura niemal na pewno sie odkształci...
- o których kostkach z battlemodels mówisz - bo na ich stronie w opisach jest że mają zaokrąglone rogi (niestety coś nie ładują mi się obrazki akurat teraz)
rzeczywiscie akurat sklep cos szwankuje. AL to samo jest na allegro (ciut drożej)
http://allegro.pl/kostka-do-gry-bez-sym ... 28367.html
w ofercie ma białe i kośc słoniowa.
adlerfromsc
Posty: 15
Rejestracja: 05 wrz 2016, 08:25

kości ebay

Post autor: adlerfromsc »

Na ebayu chińczycy też sprzedają mają często mniejsze ilości w dobrej cenie, minus - strasznie długo idzie:
https://www.ebay.pl/itm/10pcs16mm-blank ... SwW6BaPKcI ~5,4 zł

Tyły możesz - jak nie chcesz się bawić - przejechać wałkiem gąbka farbą akrylową na pewno będą miały milszą teksturę i wygląd;).
Sir_Yaro u mnie te nożyki przy 2 mm tekturze prawie od razu łamią się czubki (nie mam wyczucia czy coś;) za to nóż segmentowy olfy daje radę ale trzeba przejechać 3-4 razy.
Tekturę 1mm tnę na 1 raz może 1,5 też by chwyciło.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: kości ebay

Post autor: Sir_Yaro »

Sir_Yaro u mnie te nożyki przy 2 mm tekturze prawie od razu łamią się czubki (nie mam wyczucia czy coś;)
Z nimi działa technika cięcia 2-3x ale lżej. Dodatkowo nóż musi być jak najbardziej pionowo bo nawet lekkie skosy generują naprężenia i cienki metal się poddaje.

Mi poniższa plansza 45x95cm w tą sobotę "zjadła" jeden nożyk;
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

dzięki za odpowiedzi panowie,

co do tektury - mój nóż tnie 1.5mm tak na 3 razy. Co do jego wytrzymałości - mam go od roku i dopiero nie dawno ułamałem pierwszy segment (choć wcale nie było to aż tak konieczne, bardziej z ciekawości czy będzie lepiej ciął) więc do jego wytrzymałości nie mogę się doczepić - niestety nie mam porównania w kwestii ostrości z innymi nożami.

myślę że dorwę gdzieś tą tekturę 1mm (akurat tam gdzie zazwyczaj kupuję to nie mają :( ) i na niej spróbuję - rozumiem że nie będzie zbyt cienka żeby zrobić z niej kafle służące jako rozkładana plansza do dungeon crawlera?

co do kości - dzięki za linki ale to są wszystko głównie kości 16mm... i choć takie też mogą mi się przydać to aktualnie szukam 14mm i dużych 20/25mm. Najgorzej z tymi 14mm, mało popularny rozmiar :/

tutaj np. znalazłem fajną opcję na czarne kości 16mm: https://www.ebay.pl/itm/25x-Square-Edge ... SwLs5aoanv
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 15:15 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

narandil pisze:dzięki za odpowiedzi panowie,

co do tektury - mój nóż tnie 1.5mm tak na 3 razy. Co do jego wytrzymałości - mam go od roku i dopiero nie dawno ułamałem pierwszy segment (choć wcale nie było to aż tak konieczne, bardziej z ciekawości czy będzie lepiej ciął) więc do jego wytrzymałości nie mogę się doczepić - niestety nie mam porównania w kwestii ostrości z innymi nożami.

myślę że dorwę gdzieś tą tekturę 1mm (akurat tam gdzie zazwyczaj kupuję to nie mają :( ) i na niej spróbuję - rozumiem że nie będzie zbyt cienka żeby zrobić z niej kafle służące jako rozkładana plansza?

co do kości - dzięki za linki ale to są wszystko głównie kości 16mm... i choć takie też mogą mi się przydać to aktualnie szukam 14mm i dużych 20/25mm. Najgorzej z tymi 14mm, mało popularny rozmiar :/

tutaj np. znalazłem fajną opcję na czarne kości 16mm: https://www.ebay.pl/itm/25x-Square-Edge ... SwLs5aoanv
poszukaj tutaj:
https://www.aliexpress.com/store/1851945
kupowałem i moge polecić.

btw dlaczego potrzebujesz akurat takich specyficznych kostek? Może mogę cos doradzić ?
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

z tych 14mm chciałbym sobie zrobić brakujące kosteczki do DiceMasters - one nawet nie muszą być czyste, bo i tak etykieta samop. zakryje oczka, ale muszą być kolorowe i z narożnikami, bo tam są cyferki w narożnikach. Jak próbowałem na takich klasycznych kościach to musiałem mocno zmniejszach obrazek żeby się to zmieściło :/ a muszą być 14mm bo takie są najbardziej zbliżone do oryginalnych kostek (ok. 13,5mm), 16mm już są wyraźnie większe i robi się ciasno na planszy (próbowałem). Na biedę poszukam jeszcze 12mm - może szybciej coś znajdę niż 14mm...
Spoiler:
16mm oraz 20/25mm potrzebuję właśnie do Masmorry - kości akcji graczy są 16mm x6 na gracza (albo czarne albo w kolorach graczy!!! :)). Natomiast te duże kości to kości potworów (oryginalnie 20mm x 32szt) - są na nich obrazki potworów i ich statystyki - te muszą być w różnych kolorach i też najlepiej z narożnikami bo to w nich sa te statystyki
Spoiler:
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Narandil- słuchaj, jest jeszcze takie rozwiązanie trochę na skos :) Skoro potrzebujesz kości 20mm, w kolorach oraz z rogami - pomyśł o tych z "Unity".
W cdp gra jest za 30zł, a jest tam 64 kości spełniających chyba twoje warunki [i ładnych przy okazji] :
https://cdp.pl/unita-planszowa.html

Obrazek
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: narandil »

"no i namówiłeś"
Unita zamówiona (co prawda w merlinie) i będzie co robić - dzięki za cynk :)

co do noży to faktycznie dokupię sobie ten ck1 przy okazji wizyty w castoramie. Te z krótkimi ostrzami jak ak1 jakoś mnie nie przekonują - sprawiają wrażenie że służą bardziej do szczegółowych, małych elementów. Choć skoro tyle osób tu poleca to pewnie się mylę ;)

A jeszcze co do kostek to namierzyłem takowe coś 15mm: http://allegro.pl/kostki-drewniane-natu ... 21856.html
Ciekaw jestem czy to by się sprawdziło jako kostka do gry...
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

No to fajnie , że mogłem pomóc.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Ave Jupiter »

narandil pisze: 22 mar 2018, 08:20 "no i namówiłeś"
Unita zamówiona (co prawda w merlinie) i będzie co robić - dzięki za cynk :)

co do noży to faktycznie dokupię sobie ten ck1 przy okazji wizyty w castoramie. Te z krótkimi ostrzami jak ak1 jakoś mnie nie przekonują - sprawiają wrażenie że służą bardziej do szczegółowych, małych elementów. Choć skoro tyle osób tu poleca to pewnie się mylę ;)

A jeszcze co do kostek to namierzyłem takowe coś 15mm: http://allegro.pl/kostki-drewniane-natu ... 21856.html
Ciekaw jestem czy to by się sprawdziło jako kostka do gry...

szczerze? wolę te kostki drewniane niż jakieś chińskie G**, które często tutaj w linkach podajecie. Fakt, trzeba pobawić się z malowaniem, ale to przynajmniej produkt bezpieczny. A co do ceny, to chyba gdzieś nawet tańsze oferty widziałem, nie ważne
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 22:12 przez Ave Jupiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Posty: 234
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Wielkopolska
Has thanked: 2 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Ave Jupiter »

no i znalazłem tokeny produkowane w Europie, nawet po polsku jest sprzedaż https://www.b-token.pl/products/tokens/ ... -drewniane Macie też tokeny metalowe, o których pół roku temu była mowa.
No i czy macie pomysł na drewniane tokeny, coś na wzór tego, co podane w linku. I jaka jest wg Was optymalna średnica tokenów, jakie dla Was najprzyjemniej trzyma się w ręku, albo podnosi ze stołu? wg mnie średnica 38 mm to trochę za dużo, a Wasze opinie?
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Północy są dzieci Jowisza i Europy.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Sir_Yaro »

Ave Jupiter pisze: 28 kwie 2018, 20:34 no i znalazłem tokeny produkowane w Europie, nawet po polsku jest sprzedaż https://www.b-token.pl/products/tokens/ ... -drewniane Macie też tokeny metalowe, o których pół roku temu była mowa.
No i czy macie pomysł na drewniane tokeny, coś na wzór tego, co podane w linku. I jaka jest wg Was optymalna średnica tokenów, jakie dla Was najprzyjemniej trzyma się w ręku, albo podnosi ze stołu? wg mnie średnica 38 mm to trochę za dużo, a Wasze opinie?
myslałem o tych żetonach już przynajmmniej rok temu jesli nie dwa lata... Tylko że rzuć okiem na minimalną ilość zamówienia - jeśli dobrze pamiętam było to 1000 albo nawet 10000 sztuk...
ODPOWIEDZ