Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: detrytusek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 30 mar 2018, 15:15

Ale mówienie publicznie tu na forum że moje myślenie jest rakotwórcze a IQ niższe niż 80 jest co najmniej nietaktowne i obraźliwe.
Nikt nie napisał, że masz IQ < 80 tak więc bardzo proszę nie zamykaj mi forum.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: walkingdead »

Matiel pisze: 31 mar 2018, 02:02 Jest to równie głupie jak early access albo preordery za gruby hajs w branży gier komputerowych.
Ale czemu według Ciebie to jest głupie? Dlatego, że dzięki temu czasami wyjdą gry, na których wydanie wydawcy by się być może nigdy nie zdecydowali bez tej gwarancji zakupu, którą dają platformy CF? Czy głupie dlatego, że są ludzie, którzy są w stanie zapłacić więcej np za unikatowe komponenty etc?

Jeśli wydawnictwa i platformy CF wypaczą ideę wyjątkowości CF/przedsprzedaży szastając unikalnymi dodatkami to stracą tych, dla których to z różnych względów stanowi zachęte i smaczek. Wówczas rynek szybko zweryfikuje opłacalność takich ruchów ze strony wydawnictw.

Z ciekawością będę obserwować czy ludzie wyciągną wnioski z ostatnich działań Czacha Games i jak się to przełoży na ich dalsze kampanie.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

walkingdead pisze: 31 mar 2018, 07:55
Matiel pisze: 31 mar 2018, 02:02 Jest to równie głupie jak early access albo preordery za gruby hajs w branży gier komputerowych.
Ale czemu według Ciebie to jest głupie? Dlatego, że dzięki temu czasami wyjdą gry, na których wydanie wydawcy by się być może nigdy nie zdecydowali bez tej gwarancji zakupu, którą dają platformy CF? Czy głupie dlatego, że są ludzie, którzy są w stanie zapłacić więcej np za unikatowe komponenty etc?

Jeśli wydawnictwa i platformy CF wypaczą ideę wyjątkowości CF/przedsprzedaży szastając unikalnymi dodatkami to stracą tych, dla których to z różnych względów stanowi zachęte i smaczek. Wówczas rynek szybko zweryfikuje opłacalność takich ruchów ze strony wydawnictw.

Z ciekawością będę obserwować czy ludzie wyciągną wnioski z ostatnich działań Czacha Games i jak się to przełoży na ich dalsze kampanie.
Wydawnictwa będą dostosowywać się do potrzeb ludzi, pójdą tam gdzie będą pieniądze.
Jak widać na przykładzie obecnej kampanii Czacha Games ludzie i ich portfele są jak najbardziej za. Przecież nikt nie zrezygnuje z takiej czy takiej formy CF skoro może na tym zarobić a i będą chętni którzy ich w tym wesprą.
Wyciągną wnioski? Wielu narzeka a i tak wspiera.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: walkingdead »

No, ale ta sytuacja pojawiła się teraz. Rezultaty przyjdą w kolejnych kampaniach.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

walkingdead pisze: 31 mar 2018, 08:20 No, ale ta sytuacja pojawiła się teraz. Rezultaty przyjdą w kolejnych kampaniach.
Racja. Czacha sobie mocno podwyższyła poprzeczkę chcąc wydać bardzo dobrą grę a Klany niewątpliwie takie są. Dlatego przy następnej kampanii będą musieli znów celować w coś naprawdę dobrego a nie w jakieś popierdółki.
Jak dla mnie to plus, mniej popierdółek a więcej dobrych czy nawet bardzo dobrych gier.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: wirusman »

Ale tutaj świątecznie
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Ardel12 »

wirusman pisze: 31 mar 2018, 08:54 Ale tutaj świątecznie
Mi się poprawił humor od tych gorzkich żali :)

Prawdę powiedziawszy nie mam problemu, że KS exclusive czy tam wspieram.to itp dodatki są później dostępne. Czy to za dodatkową opłatą czy w bonusowych akcjach. Dla mnie najważniejsze jest umożliwić wydanie danej gry i zagrać w nią przed innymi. Dodatkowo jeśli dostanę grę ubogaconą a tańszą od sklepowej to już jestem w niebie :) Niestety to ostatnie udaje mi się wyłącznie z grami z KS, gry ze wspieraczki często są dostępne w tej samej cenie w sklepach co podczas kampanii, a jak się posiada odpowiednie zniżki to dorwanie w niższej też jest w zasięgu.

Tak na prawdę czy jak wydawca jest szanowany a wydaje "popierdółkę" to znacząco zwiększy się liczba sprzedanych egzemplarzy ? Ja zwracam uwagę tylko na kampanie gier, które mnie interesują. Skupiam się na grze. Wydawca jest drugorzędny i tylko biorę pod uwagę jego renomę (jak wyszły mu poprzednie kampanie).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Andy »

Ardel12 pisze: 31 mar 2018, 09:39dostanę grę ubogaconą
Nie zapomnij wtedy stanąć w prawdzie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
livers
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:29

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: livers »

Mnie tam bardziej wkurza ich partactwo.Już drugi raz byłem nakręcony na ich gre by po chwili sie dowiedzieć że tłumaczenie czy produkcje zawalili na całej linii (impuls i karciane podziemia). Takie niechlujstwo skutecznie mi obrzydziło obydwa tytułyi koniec końców nie kupiłem i nie kupie żadnego ich produktu.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

livers pisze: 31 mar 2018, 13:45 Mnie tam bardziej wkurza ich partactwo.Już drugi raz byłem nakręcony na ich gre by po chwili sie dowiedzieć że tłumaczenie czy produkcje zawalili na całej linii (impuls i karciane podziemia). Takie niechlujstwo skutecznie mi obrzydziło obydwa tytułyi koniec końców nie kupiłem i nie kupie żadnego ich produktu.
Klany masz czy ci nie podeszły?
W kampanii Klanów można spartolić jedynie instrukcję i ewentualnie może być obsuwa z terminem.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Optymista. Można wydrukować źle kafelki kontraktów, planszę i co tam jeszcze.
livers
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:29

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: livers »

rattkin pisze: 01 kwie 2018, 00:23 Optymista. Można wydrukować źle kafelki kontraktów, planszę i co tam jeszcze.
po zwaleniu czegoś tak małego i prostego jak karciane podziemia nic by mnie już nie zdziwiło
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: eventide »

livers pisze: 01 kwie 2018, 01:19 po zwaleniu czegoś tak małego i prostego jak karciane podziemia nic by mnie już nie zdziwiło
Heh, dokładnie. Nawet kostki można spieprzyć. O fakapach w kartach nie wspomnę.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Żebyście mieli pojęcie jakie zaskoczenie może spotkać wydawców opowiem pewną historię (prawdziwa, nie dotyczy CG ani GF).
Do wydawcy zadzwonił szef drukarni (duża polska drukarnia co to niejedną już grę planszową wypuściła) i pyta czy zamiast kostek plastikowych mogą być kostki drewniane.
"Jasne czemu nie".
Po kilku dniach wydawcy udało się w ostatniej chwili znaleźć czas żeby pojechać do drukarni na drugi koniec Polski aby ostatni raz przed odebraniem pierwszej partii sprawdzić czy wszystko jest OK.
Otwierają zafoliowane już pudełko a w środku zamiast kostek k6, zwykłe drewniane kostki "znaczniki".
Skonfekcjonowanych było już kilkaset egzemplarzy pierwszej partii.

Więc zawsze się da coś spieprzyć i nie zawsze to musi być wina wydawcy. Owszem można mówić "nie dopilnowali" ale czasem po prostu się nie da.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: walkingdead »

raj pisze: 01 kwie 2018, 07:37

Więc zawsze się da coś spieprzyć i nie zawsze to musi być wina wydawcy. :!: Owszem można mówić "nie dopilnowali" ale czasem po prostu się nie da.
WG mnie to jest 100% wina wydawcy. W znanych mi branżach usługowych wszelkie zmiany (choćby najmniejsze) akceptuje się na podstawie zdjęć/ wizyty. Jeśli wydawca pozwala sobie na taką swobodę to jest to według mnie zaskakująco nieodpowiedzialne podejście do produktu.

Choć, może moje myślenie jest nieprzystające do naszych realiów(nie pracuję z polskimi klientami, a wszyscy zagraniczni są szalenie wyedukowani i swiadomi procesów produkcyjnych).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Dokładnie. „Się nie da” mówią Ci wydawcy, którym wygodnie tak mówić.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Ardel12 »

Andy pisze: 31 mar 2018, 12:18
Ardel12 pisze: 31 mar 2018, 09:39dostanę grę ubogaconą
Nie zapomnij wtedy stanąć w prawdzie.
Błogosławiona gra na pewno jest lepsza :)
rattkin pisze: 01 kwie 2018, 11:07 Dokładnie. „Się nie da” mówią Ci wydawcy, którym wygodnie tak mówić.
Racja, ale z drugiej strony w wydawnictwie pracują tylko ludzie, a ludzie niestety popełniają błędy. Wyeliminuj czynnik ludzki a wszystko będzie idealne (albo tak idealne jak się udało zaprogramować).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Ardel12 pisze: 02 kwie 2018, 09:37 (albo tak idealne jak się udało zaprogramować).
Czyli bardzo bardzo nieidealnie. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: citmod »

Pozwolę sobie odświeżyć temat, w związku z ich nową kampanią. Pewnie od ostatniej aktywności w tym wątku, przybyło nowych użytkowników forum, więc może będą chcieli się zapoznać z tym wątkiem.

Dopisze tylko, że oprócz już wcześniej wspomnianych tematów w tym wątku, na chwilę obecną dochodzi jeszcze nowa sytuacja. Tym razem z dodatkami do Wojowników z Midgardu. Odcienie i przycięcie kart są inne niż w podstawce, kafle również. Czacha najpierw wypuściła jakiś żałosny komunikat, że według nich jest wszystko ok i nie mają zamiaru nic z tym zrobić. Jednak po chwili chyba się zorientowali, że zaraz przecież mają nową kampanię i takie posunięcie słabo może na nią wpłynąć. Zdecydowali się więc wydać nowy komunikat, w którym to twierdzą, że skontaktują się z fabryką i zobaczą czy coś da się tym zrobić.

Tak to tylko tutaj zostawię jakby ktoś jeszcze o tym nie wiedział.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Trzeba wspierać dobre gry a nie popierdóły czy wszystko jak leci.
:arrow: Keyflower :arrow: Klany Kaledonii
Za jakość produkcyjną tych gier odpowiada kto inny, Czacha tylko za polonizację (tylko to mogą spartolić).
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: kali »

Dr. Nikczemniuk pisze: 21 cze 2018, 22:08 Za jakość produkcyjną tych gier odpowiada kto inny, Czacha tylko za polonizację (tylko to mogą spartolić).
Czacha jest pierwotnym (jedynym) wydawcą fizycznej wersji Goblinów.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 07:34 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Dr. Nikczemniuk pisze: 21 cze 2018, 22:08 Trzeba wspierać dobre gry a nie popierdóły czy wszystko jak leci.
:arrow: Keyflower :arrow: Klany Kaledonii
No ok, ale wymień te dobre gry w takim razie?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

rattkin pisze: 22 cze 2018, 00:37
Dr. Nikczemniuk pisze: 21 cze 2018, 22:08 Trzeba wspierać dobre gry a nie popierdóły czy wszystko jak leci.
:arrow: Keyflower :arrow: Klany Kaledonii
No ok, ale wymień te dobre gry w takim razie?
Keyflower, Klany Kaledonii.
Najwięcej jazdy jest kiedy wydawca musi sam zlecić produkcję i trzymać rękę na pulsie no ale to już wiecie :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: citmod »

Trochę późno mi się przypomniał ten wątek bo Feudum już ufundowane, ale jeśli ten wątek sprawi, że będzie chociaż jednego wspierającego mniej to jest to tego warte.

Dla kogoś kto nie śledzi wątku Czachy dodam tylko taką nową ciekawostkę:
viewtopic.php?f=60&t=46246&start=700#p1114095
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Ayaram »

raj pisze:Żebyście mieli pojęcie jakie zaskoczenie może spotkać wydawców opowiem pewną historię (prawdziwa, nie dotyczy CG ani GF).
Do wydawcy zadzwonił szef drukarni (duża polska drukarnia co to niejedną już grę planszową wypuściła) i pyta czy zamiast kostek plastikowych mogą być kostki drewniane.
"Jasne czemu nie".
Po kilku dniach wydawcy udało się w ostatniej chwili znaleźć czas żeby pojechać do drukarni na drugi koniec Polski aby ostatni raz przed odebraniem pierwszej partii sprawdzić czy wszystko jest OK.
Otwierają zafoliowane już pudełko a w środku zamiast kostek k6, zwykłe drewniane kostki "znaczniki".
Skonfekcjonowanych było już kilkaset egzemplarzy pierwszej partii.

Więc zawsze się da coś spieprzyć i nie zawsze to musi być wina wydawcy. Owszem można mówić "nie dopilnowali" ale czasem po prostu się nie da.
Jako osoba pracująca w drukarni, gdzie pokój mam obok działu kontroli jakości (wpradzie samych gier planszowych nie robimy u nas, ale takie np. puzzle 3d już tak). Wydawcy potrafią się czepiać i robić problemy o strasznie nieistotne detale, więc taka akcja jak wymiana komponentów/materiału na zupełnie inne to jakaś totalna abstrakcja i nie chcę mi się wierzyć w prawdziwość tej historii. Jest tylko jedna zasada - wydawca musi chcieć. Jeżeli po pytaniu "czy możemy spakować drewniane kostki zamiast plastikowych" wydawca nie chcę żadnej próbki, czy nawet głupiego zdjęcia komponentu to jest to duże zaniedbanie ze strony wydawcy i pokazanie, że ma kompletnie wyrąbane w kwestie jakości swojego produktu. Także zgodzę się z kolegą walkingdead, 100% winy wydawcy.
ODPOWIEDZ