Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Musisz czekać na zapisy do kolejnej fali druku DnŻ. A tutaj: http://morgad.pl/pl/c/Cykl-Tworcy-Pierscienia/285 masz jeszcze 2 dostępne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Ja bym unikał tego sklepu. Jest bardzo wiele historii potwierdzających, że stan sklepu różni się od stanu faktycznego. Zwłaszcza w przypadku asortymentu, którego już nigdzie indziej nie ma.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Ogólnie są gdzieś dostępne zapasy dla ostatnich 3-4 cykli (ENG lub PL) w Polsce? Ostatnio tak przeglądałem by uzupełnić o brakujące dodatki kolekcje i wydaje mi się że jest słabo z tym ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Muad'Dib pisze: 05 kwie 2018, 14:54 Ja bym unikał tego sklepu. Jest bardzo wiele historii potwierdzających, że stan sklepu różni się od stanu faktycznego. Zwłaszcza w przypadku asortymentu, którego już nigdzie indziej nie ma.
Ja tam kupuję od lat i jeszcze nigdy nie miałem problemów z realizacją zamówienia. Za to w 3 Trollach miałem taką sytuację o jakiej piszesz, dokładnie rok temu. Kupiłem 2 wirtualne dodatki do tego cyklu, których sklep nie posiadał.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

@RUNner
A ja kupowałem w 3T i tam nigdy nie miałem problemu natomiast znajomy się nadział w Morgadzie :) Czyli równowaga w naturze zostaje zachowana.

@kamron6

Nie wiem jak inne sklepy, ja swego czasu po prostu mailowo ustalałem z 3T co mi sciągną zza granicy, najwyżej trzeba było chwilę poczekać. Ponieważ prawie zawsze mi załatwili to co chciałem to nie praktykowałem gdzie indziej zakupów.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Jako że kupowałem zestawy do lotra już w jakichś piętnastu różnych sklepach, do swojego zwyczaju dołożyłem przy kupnie tego produktu albo mailować najlepiej, albo kupować z opcją przelewu, przez co nie wykonywałem nigdy tego wcześniej by nie nacinać sie na jakieś zwroty i oczekiwania bez sensu. Morgad i 3trolle, w obu sklepach miałem taką sytuację jak i też w Rebelu czy Planszomanii. Jest to chyba dość normalne ;P Pudełka są małe, leża czasem pewno kilka lat jak kupowałem nightmary z 2013 roku wydane to i może się coś na magazynie pomieszać.
Rebel 6% (trójmiasto)
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: adamsb81 »

Tamte dwa dodatki kupiłem. Szukam reszty.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Dzięki za odpowiedź - a czy poza proszeniem sklepów o sprowadzenie dodatków zza granicy albo poza DNŻ są np. jakieś sklepy poza i-shopem z bogatymi zapasami?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Muad'Dib pisze: 05 kwie 2018, 14:54 Ja bym unikał tego sklepu. Jest bardzo wiele historii potwierdzających, że stan sklepu różni się od stanu faktycznego. Zwłaszcza w przypadku asortymentu, którego już nigdzie indziej nie ma.
Znam z własnego doświadczenia dwa takie przypadki u nich, ale problemu nigdy nie było, informują o braku po zakupie, ewentualna nadpłatę zwracają. Towar jest deficytowy więc ten kto nie ryzykuje ten nie ma ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Słuchajcie, warto trzymać dwa zestawy podstawowe do rozgrywki solo/dwuosobowej tylko po to, żeby rozszerzyć opcje deckbuildingu? Z tego co sprawdzałem to każda sfera zyskuje w ten sposób ok. 14 kart (tych, które występowały tylko w 1 lub 2 kopiach). Pytanie tylko, czy warto się w to bawić, czy lepiej zainwestować w zupełnie nowe karty z dodatków?
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

Talie na pewno zyskują wiele na mocy po dodaniu do kompletu kart które w jednej podstawce występują tylko w 1-2 sztukach (np. sprawdzian woli, pospieszny cios, nieoczekiwana odwaga, atak z zaskoczenia, finta i szereg innych).

Czy warto dla nich kupować drugi Core Set, czy lepiej sproksować/skserować na własny użytek i zaoszczędzone pieniądze wydać na dodatki, oceń sam. Purysta-esteta pewnie kupi drugi Core Set, niemniej jednak to gra casualowa bez sceny turniejowej jako takiej więc wielkiego ciśnienia na granie wyłącznie oryginałami nie ma.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

warlock pisze: 09 kwie 2018, 11:43 Słuchajcie, warto trzymać dwa zestawy podstawowe do rozgrywki solo/dwuosobowej tylko po to, żeby rozszerzyć opcje deckbuildingu? Z tego co sprawdzałem to każda sfera zyskuje w ten sposób ok. 14 kart (tych, które występowały tylko w 1 lub 2 kopiach). Pytanie tylko, czy warto się w to bawić, czy lepiej zainwestować w zupełnie nowe karty z dodatków?
13 kart jest pojedynyczh - https://boardgamegeek.com/thread/748439 ... d-base-set przed ostatni post.
Dużo więcej jest po dwie kopie, więc więcej niż 14. http://hallofbeorn.com/LotR?DeckType=Pl ... Core%20Set tam jest znaczek przy nazwie w ilu kopiach
//edit: Pisałeś że tylko per sfera, wybacz. Ale i tak zostawiam to info dla listy.

Według mnie warto. Ale ja tak bardzo polubiłem tę grę że kupiłem 3 zestawy, dla tych w 1 kopiach, więc nie wiem czy jestem odpowiednią osobą do pytania. CHOCIAŻ ostatnio grałem w 4 osoby w końcu poza OCTGN, i liczba tokenów się przydała i dodatkowe karty też. Bo jednak bardzo lubię progression series grając z nowymi w tą grę, żeby wybór kart ich nie przytłoczył, co więc przydały się te karty również. Ale jest to mniej niż 1% moich gier w to, więc nie wiem czy opłacalne.
Mimo to, drugi zestaw był dla mnie obowiązkowy, 3 to już wygoda. Są karty tam, które są używane jeszcze długo poza samym CSem, jeśli nie lubisz proxować to tak. Jesli proxy nie przeszkadza to nie trzeba ;)
!Unexpected Courage!, może Dwarven Tomb no i tyle ;D To dla 3 CSów.
Dla dwóch jeszcze są Gandalfy, by kazdy deck miał trzech ^^ a 3 CSy by 4 decki miało po 3 Gandalfów. Potem dostaniesz ich więcej ale trochę potrwa. Sneak attack dla spamu Gandalfa, SoG dla pewności, częstszy Feint, wincej Northen Trackerów [w pierwszym cyklu najlepszy ally], więcej Galadhrims Greeting [jedyny threat reduction przez jakiś czas], anulowania jak jhasty stroke, czy a test of will, miner of the iron hills sytuacyjny ale krytyczny. Jeszcze kilka fajnych kart w dwóch kopiwach były a chcesz je mieć czasem w 3 kopiach.
O jeszcze w sumie po co drugi zestaw był.. nawet grając solo kończyły mi się resourcy z jednego zestawu, nawet dość często, ale to można łatwo zawsze obejść - kostkami np
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Jeśli nie zamierzasz zebrać całej kolekcji to bym zainwestował w jakiś dodatek i zobaczył co z tego wyjdzie przy tworzeniu talii, a przede wszystkim w graniu. Ale jeśli chcesz mieć wszystko to jedna/dwie dodatkowe podstawki z drugiej ręki w niezłym stanie będą stanowić znikomy wydatek...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Rzecz w tym, że mam już dwa core sety. :D Jeden kupiłem używany do testów - ale gra mi się spodobała na tyle, że kupiłem drugi (nowy) do grania na 3 osoby. Problem polega na tym, że ten używany core set jest z pierwszego druku i:
1) nie zawiera jeszcze erraty na kartach (ten drugi druk ma już poprawki)
2) odcienie kart trochę się różnią, ale to chyba jest nie do uniknięcia w przypadku takich gier i dodruków.

W sumie te błędy na kartach trochę mnie gryzą, ale z drugiej strony skoro wiem o ich istnieniu to przestaje to być problemem :D. Pierwotnie ten drugi core kupiłem dla partii 3-osobowych, ale stwierdziłem, że uzupełnienie niektórych kart do partii solo/dwuosobowych jest chyba jeszcze ważniejszą rzeczą :D. Chyba najchętniej pozbyłbym się starej używki i kupił drugi core z dodruku po erracie, ale wyjdzie na to, że muszę dopłacić 50 zł tylko po to, żeby uspokoić estetyczne OCD... A to chyba nie ma sensu :D.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Ja sobie ostatnio uzupełniłem jedynki, po latach od zakupu gry. Był to raczej zakup kolekcjonerski - większości z nich zapewne i tak nie włożę w komplecie do jednej talii. Może się przydadzą do rozgrywek wieloosobowych, ale to u mnie rzadkość.

Różne odcienie kart to norma, nie ma szans na ujednolicenie.

Błędy na kartach to w większości przypadków nie błędy, tylko erraty. Kolejna norma. I tak trzeba znać ostatnie FAQ, żeby grać zgodnie z zasadami.

Generalnie LCG zmusza do wyleczenia się z kilku przypadłości euroentuzjasty. Tu nigdy nie będzie się miało kompletnej i perfekcyjnie wykonanej kopii gry. Ale zamiast zbierać, czytać, poprawiać itd., wystarczy grać. Jest to czynność tak praco- i czasochłonna, że, przynajmniej w moim przypadku, pomaga zapomnieć o niedociągnięciach wydania.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Wielkie dzięki, już wiem, jak do tego podchodzić :). To pierwsze LCG jakie kupiłem, także muszę nauczyć się poruszać po "niuansach wydawniczych", które są mi obce ;). Zostawiam oba core sety i biorę się za ostre granie.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Nah, dla errat nie ma co brać. Będzie kolejna errata i znowu wymiana? Mam druczek tego zawsze w instrukcji dla podejrzenia, ale po dwóch trzech razach już zapamiętuje człowiek ;) Zastanawiam się czasem czy wrzucić może jakiś papierek gwiazdkę do koszulki od frontu, przypominające o tym.. ale i tak człowiek po nastu partiach gra na pamięć i efekty po obrazkach czyta ^^ Co - już nei raz się przekonałem - potrafi zgubić, ale to tak jak z jeżdżeniem na pamięć po swoim osiedlu, nagle zmienią znaki i klops.. tutaj nagle nie zmieniają, ale człowiek 20 partii grał źle ;p a jakby przeczytał po drugiej rozgrywce, zamiast zapamiętywać to by było ok.
Też mam z różnych druków rzeczy, niektóre dodatki zerratowane, niektóre nie (CSy mam z poprzednich druków, nie tego małego najnowszego) i nie zauważyłem różnicy odcieni. Chyba że koszulki to zamazują ;p ewentualnie nie zauważam, chociaż tego problemu nie mam by zauważyć różnicę druku w Mage Knight, nawet w koszulkach a też jest to delikatna różnica. Chyba że mówicie o polskiej wersji i tam to widać?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Polska wersja ;). Ja mam po prostu psychiczne spaczenie na punkcie jednolitości - różnice są minimalne: rewers talii gracza z druku z 2010 r. jest bardziej pomarańczowy, dodruk był bardziej żółty.
Będzie kolejna errata i znowu wymiana?
Bardzo słuszna uwaga ;).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ktoś ma jakieś newsy na temat nadrobienia DnŻ i przyszłości polskiej wersji WP?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Katia »

olsszak pisze: 14 kwie 2018, 21:36 Ktoś ma jakieś newsy na temat nadrobienia DnŻ i przyszłości polskiej wersji WP?
Info z forum Galakty z kwietnia:
"GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie planujemy dodruku żadnego z dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Jeśli chodzi o małe zestawy, to na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno nie ukażą się one normalnym dodrukiem."
Oprócz informacji o braku dodruków dużych dodatków, jak widzisz konkretów brak.
3trolle - 6%
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ich drugie imię powinno być brak konkretów. Ktoś pamieta kiedy była ostatnia fala zamówień DNŻ? Juz chyba kazdy zapomniał...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
eucharystiusz
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:56

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eucharystiusz »

olsszak pisze: 14 kwie 2018, 23:03 Ich drugie imię powinno być brak konkretów. Ktoś pamieta kiedy była ostatnia fala zamówień DNŻ? Juz chyba kazdy zapomniał...
:D zamówienie zrobione 11 sierpnia 2016 z dostawą 26 lutego 2017. Ile to już razy nowe DnŻ miało być za chwilę.... a niedługo miną 2 lata od ostatniego ;]
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Obawiam się, że tym razem dochodzi problem z kwestiami FFG->Asmodee->Rebel. Może nie chcą/nie mogą ruszać z nową zbiórką, skoro będą kończyli współpracę z Amerykanami? (Nie wiem, gdybam - obym się mylił.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Zamiast narzekać uzupełniajcie braki o dodatki, które można normalnie kupić. Jakoś wątpliwe aby wszyscy, którzy się wypowiadają mieli skompletowane wszystko, czy się mylę ? :)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

tomb pisze: 16 kwie 2018, 13:48 Obawiam się, że tym razem dochodzi problem z kwestiami FFG->Asmodee->Rebel. Może nie chcą/nie mogą ruszać z nową zbiórką, skoro będą kończyli współpracę z Amerykanami? (Nie wiem, gdybam - obym się mylił.)
Plotki plotkami, ale gdybym mial wymyślić powód dla którego Galakta wspiera tylko "nowe" gry FFG, a na temat starych milczy, to jedynie przychodzi mi do głowy zagrożony kontrakt. Gracze od dłuższego czasu dopominają się i dodruki starych gier FFG. Pewnie dochód z dodruku Władcy Pierścieni albo Battlestar Galactica byłby mniejszy niż sprzedaż pachnącego świeżością Arkham Horror... Ale z drugiej strony popyt jest, co widać gołym okiem. Poważne wydawnictwo nie pozostawiło by fanów tak na lodzie gdyby nie blokowały ich względny prawne/kontraktowe
ODPOWIEDZ