Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Mixthoor »

Gdzie znajdę dodatkowe scenariusze do tej gry (poza stroną domową, która nie funkcjonuje)?
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Leszy2 »

Strona ma ruszyć za kilka tygodni. Coś tam kombinują z serwerem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: seki »

Rozpakowalem swoje pudło. Leżało ponad pół roku na szafie, ale ta zaczęła się już uginać pod ciężarem więc wziąłem się za jedno z najcięższych zaległości. Już wiem co tyle waży. Dawno nie widziałem takiej ilości tektury w jednym pudełku. Wszystko ładne, klimatyczne. Chciałem zapytać o błędy/zmiany które gdzieś mi tu kiedyś migneły. Nie mam żadnych naklejek na żetony kontroli a mam 4x -1. To chyba źle? Tekturowe postacie mam z obu stron chyba dobrze nadrukowane, nie widzę żadnych anomalii. Czy część wydania była nadrukowana poprawnie czy ja czegoś nie dostrzegam?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: kmd7 »

Leszy2 pisze: 23 kwie 2018, 12:13 Strona ma ruszyć za kilka tygodni. Coś tam kombinują z serwerem.
Czy wiadomo, kiedy strona ruszy? Są jakieś informacje?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

seki pisze: 25 maja 2018, 20:08 Rozpakowalem swoje pudło. Leżało ponad pół roku na szafie, ale ta zaczęła się już uginać pod ciężarem więc wziąłem się za jedno z najcięższych zaległości. Już wiem co tyle waży. Dawno nie widziałem takiej ilości tektury w jednym pudełku. Wszystko ładne, klimatyczne. Chciałem zapytać o błędy/zmiany które gdzieś mi tu kiedyś migneły. Nie mam żadnych naklejek na żetony kontroli a mam 4x -1. To chyba źle? Tekturowe postacie mam z obu stron chyba dobrze nadrukowane, nie widzę żadnych anomalii. Czy część wydania była nadrukowana poprawnie czy ja czegoś nie dostrzegam?
O ile się nie mylę, prawidłowe żetony kontroli zostały dodane do Cafe Rose. Trochę się odróżniają od tych z podstawki, bo są chyba minimalnie cieńsze i mniej matowe. Mój egzemplarz miał błędnie wydrukowane standy agentów - wartości współczynników były nadrukowane w lustrzanym odbiciu. Może Twój egzemplarz był już poprawny. Ale w takim razie dziwne, że żetony kontroli zostały niepoprawne :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: tassman »

Odgrzebuję. Ma ktoś wszystkie scenariusze które były na stronie www która nadal nie działa?
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: myszor »

tassman pisze: 10 sty 2019, 21:04 Odgrzebuję. Ma ktoś wszystkie scenariusze które były na stronie www która nadal nie działa?
[cut]
Ostatnio zmieniony 25 lip 2023, 21:35 przez myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: tassman »

myszor pisze: 10 sty 2019, 22:25
tassman pisze: 10 sty 2019, 21:04 Odgrzebuję. Ma ktoś wszystkie scenariusze które były na stronie www która nadal nie działa?
Proszę: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Dzięęęęęki wielkie.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: tassman »

Jakich koszulek używacie? Kupiłem te niby dedykowane co na Rebelu są w opisie i kurka wodna odstają.
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: Apostolus »

Powoli się odzwyczajam od czytania opisów dot. wymiarów koszulek na BGG, czy choćby rebel.pl, bo tak często mijają się z rzeczywistością (pomijając już np. różnice między wydaniami), że po prostu biorę grę i przymierzam koszulki albo - jeśli nie mam żadnej sztuki, z grubsza, pasującej - mierzę linijką i dobieram odpowiedni rozmiar.
A ponieważ jestem w trakcie akcji "zakoszulkować wszystko", to jestem na bieżąco i dla "Stawki" z kompletnym dodatkiem: 250 sztuk Mayday sleeve size: USA Chimera - Orange (57.5 x 89mm) oraz 248 Mayday sleeve size: Mini Chimera - Red (43 x 65mm), bo używam głównie właśnie "mejdejów".
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: tassman »

Czy ktoś z Was reklamował komponenty gry? Możecie rzucić linkiem do wydawcy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: seki »

tassman pisze: 04 lut 2019, 19:03 Czy ktoś z Was reklamował komponenty gry? Możecie rzucić linkiem do wydawcy?
Ja mialem duże przesunięcie na żetonach. Zgłaszałem przez wiadomość na Facebooku, dość szybko odpowiedzieli.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: RUNner »

Zachęcony dobrymi opiniami skusiłem się na zakup Stawki. Po lekturze instrukcji stwierdziłem, że gra może być całkiem niezła, choć widać, że zasady nie do końca są intuicyjne. Dlatego właśnie należy rozegrać kampanię szkoleniową, żeby sobie wszystko po kolei przyswoić. I tutaj mam duży problem, bo rozegrałem sobie solo pierwszą misję i wynudziłem się jak mops. Dostępne są tylko dwie akcje, rozmowa lub przeszukanie. Wygrywa strona, która uzyska dwa sekrety w czasie rozmów. I tutaj pojawia się pierwszy problem, bo przy zapełnieniu toru śledztwa, uzyskuje się punkty zwycięstwa, a tor jest po tym resetowany. Punkty są w tej misji psu na budę, więc trzeba zaczynać urabianie agenta od nowa żeby dostać premię do rozmowy i liczyć na szczęśliwy rzut. Drugim problemem są często nieprzydatne przedmioty, które owszem można odrzucić i zebrać dowody na agentów, których na przykład ...nie ma w tej misji. Ok, jest to kampania i taka działalność ma sens, ale jak ja zaproszę do gry moją żonę, to ona po tej pierwszej przygodzie, do kolejnej na bank nie zasiądzie. Grałem solo, ale skoro mnie to nie porwało, to moja współgraczka po prostu zaśnie przy stole. Bo plądrowanie lokacji i rozmowy na kostkę to trochę za mało żeby się wciągnąć. Kolejnym minusem są karty planowania, które w tym scenariuszu pełnią w praktyce tylko rolę wyboru pierwszego gracza. Punktów akcji jest tyle, że spokojnie starcza na obu agentów. Pierwszeństwo ma znaczenie, bo kto kogo zagada jako pierwszy może być bardzo istotne przy limicie jednej rozmowy na etap dla danej pary agentów, ale dla nowego gracza to raczej będzie niuans mechaniczny.
Mocno się zastanawiam, w jaki sposób przedstawić tę grę żonie, żeby ją wciągnąć. Mogę rzucić się od razu na misję filmową, ale liczba mikroreguł może przytłoczyć przy pierwszym podejściu, a na pewno ograniczyć fun płynący z gry. Ktoś ma jakiś pomysł?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: Piskal »

Niestety, misja szkoleniowa jest jak flaki z olejem, nic się nie dzieje.... Dopiero w pełnych zasadach ta gra rozwija skrzydła.

Też grając z żoną grałem od misji szkoleniowej.... i granie z żoną się skończyło.

Ze szwagierką zagrałem od razu z pełnymi zasadami, i dzięki temu nie mówi tej grze nie.

Naucz się dobrze gry sam (zasad) i objaśniania współgraczce i od razu rzućcie się na misje z pełnymi zasadami (niekoniecznie filmową) - traktując ją szkoleniowo bardziej i z przykładami na poszczególne akcje (nawet kosztem efektywności wykonywania zadań - tak by można było zrozumieć co kim i po co można zrobić.

Potem już jest naprawdę sporo w tej grze do zabawy :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: RUNner »

Mam drobny problem przy podstawkach zagrożeń. Część z nich dotarła do mnie przebarwiona, co niestety będzie zdradzać dany żeton, a nie będę przecież zmieniał podstawek przed grą dla zmylenia rywala. Ktoś ma namiar na wydawcę? Facebook odpada bo nie mam konta.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: mauserem »

RUNner pisze: 13 lis 2020, 11:39 Mam drobny problem przy podstawkach zagrożeń. Część z nich dotarła do mnie przebarwiona, co niestety będzie zdradzać dany żeton, a nie będę przecież zmieniał podstawek przed grą dla zmylenia rywala. Ktoś ma namiar na wydawcę? Facebook odpada bo nie mam konta.
zero kontaktu z nimi. raczej bym nie liczył na pozytywny oddzew.
Na szczęście nie jest to drogie, ja swoje wszystkie wymieniłem tu:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: Odi »

Od razu przejdźcie do scenariusza 1 (ten z radiostacją). Świetnie się przy nim bawiliśmy za każdym razem. W tej grze naprawdę można robić mnóstwo fajnych rzeczy, wykorzystywać efekty postaci, przedmiotów, kart, żetonów itp. Wszystko potrafi się świetnie ze sobą kombować.
Drugi już mi się nie podobał tak bardzo (brakowało tego twista z radiostacją, który jest w 1), w trzeci nie grałem.

Ta gra generalnie zasługuje na wydanie drugie - poprawione, które wyczyściłoby ją z niepotrzebnych mechanik i doszlifowało szczegóły.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: seki »

Zgadzam się z Odim. Gdyby ją nieco oszlifować byłby to rewelacyjny tytuł. A tak jest.. bardzo dobry. Jak dla mnie jedna z najlepszych polskich, choć moją kolekcję niestety opuściła bo z uwagi na zasady, nie miałem swego czasu z kim w nią grać.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: robertos »

No fakt, że było sporo przerwy. Trochę w naszych losach się pozmieniało i gry zostały już "tylko" jako frajda. Co do braków. Podstawki zawsze mozemy dosłać, coś na pewno zostało.
I dla odświeżenia... W dobie Covidu... pracujemy aby przenieść Stawkę na Tabletop... i bedzie można grać online. Myśle że niedługo...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Post autor: RUNner »

Sporządziłem małą ściągę, w założeniu ułatwiającą przypomnienie sobie zasad dotyczących aktywacji agentów. Czy ktoś z doświadczonych graczy mógłby rzucić okiem i sprawdzić, czy nie zawiera ona błędów? Plik w formacie docx, więc każdy sobie może edytować do woli.
https://drive.google.com/file/d/1_4Z8iV ... sp=sharing
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ