Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Witam,
zapraszam do zapoznania się z planami Wydawnictwa Nasza Księgarnia na rok 2018. W wątku tym będziemy prezentować Wam nasze zapowiedzi a także informować o wszystkim czym zamierzamy się zająć w przyszłości.

Kwiecień 2018

GAME OVER

Obrazek

Sugerowana cena: 24,90 zł / Autorzy: Jérémy Peytevin / Ilustracje: Nikola Kucharska / Liczba graczy: 2-4 /Czas gry: 15 min

SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS!

Poczuj się jak bohater gry komputerowej!
Wędrujesz korytarzami labiryntu, starając się od¬naleźć klucz i skrzynię ze skarbami.
Zadanie utrudniać ci będą różne stwory. Jeśli je pokonasz, będziesz mógł kontynuować wędrówkę.
Jeśli jednak nie będziesz w stanie z nimi wygrać, nastąpi… GAME OVER. W takiej sytuacji będziesz musiał rozpocząć wędrówkę od początku.
Wygra gracz, który najszybciej odnajdzie klucz i skrzynię ze skarbami.
Gra posiada proste zasady gry!

FOOD TRUCK

Obrazek

Sugerowana cena: 24,90 zł / Autor: Horst-Rainer Rösner / Ilustracje: Nikola Kucharska /Liczba graczy: 3-6 / Czas gry: 30 min

Wolisz sushi czy hamburgery?
Zostań właścicielem food trucków! Podejmuj decyzje, co opłaca się sprzedawać: hamburgery, pizzę, sushi czy koktajl z jarmużem. Zdobądź więcej zamówień niż konkurencja!
Gra posiada proste zasady gry!

KURNIK

Obrazek

Cena: 24,90 zł / Autorzy: Reiner Knizia / Ilustracje: Nikola Kucharska / Wiek: 4-108 lat / Liczba graczy: 2-5 / Czas gry: 20 min

Bądź sprytniejszy niż kury!
Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby jajek. Aby je zdobyć, należy znaleźć kury wysiadujące jajka w odpowiednich kolorach.
Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ wszystkie kury w kurniku wyglądają jednakowo i często zmienia-ją gniazda, w których wysiadują jajka!
Gra posiada proste zasady gry!

ZEUS

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł / Autor: Jason Schneider / Ilustracje: TGary Locke / Wiek: 8-108 lat / Liczba graczy: 2-5 / Czas gry: 20 min

Gra z figurką Zeusa!
Gracze wspinają się na Olimp – grecką górę bogów. Chcą dostarczyć na jej szczyt posąg Zeusa. Podczas wspinaczki będzie on przechodzić z rąk do rąk.
Staraj się, aby w momencie dotarcia na szczyt posąg był w twoich rękach!
Gra posiada proste zasady gry!

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej http://nk.com.pl/page,gry/index.html

Kolejne nowości już wkrótce.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Pora na Stwora

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł / Autor: Manu Palau / Ilustracje: Manu Palau / Wiek: 5-105 lat / Liczba graczy: 2-6 / Czas gry: 15 min

Potwornie fajna gra!

Stwórz stwora! Gracze dostają tajne zadania przedstawiające rysunki stworów. Gdy ktoś stworzy z kart swojego stwora, zdobywa punkt! Nie jest to jednak takie proste, ponieważ każdy stara się stworzyć innego stwora!

Gra posiada proste zasady gry!

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej http://nk.com.pl/page,gry/index.html

Kolejne nowości już wkrótce.

W grę będzie można zagrać podczas nadchodzącej edycji Gratislavia
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Najazd turystów

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 59,90 zł / Autor: Reiner Knizia / ilustracje: Janusz Wyrzykowski Wiek: 8+ / Liczba graczy: 2-4 / Czas gry: 45-60 min

SŁOŃCE, PALMY I... WALKA O MIEJSCE W HOTELU!

Zabierz rodzinę na egzotyczne wakacje. Nie będzie to jednak sielanka. Kurorty przeżywają najazd turystów, toczy się walka o miejsca w hotelach. Nie daj się wygryźć rywalom. Wygrasz, jeśli twoja rodzina opanuje najwięcej hoteli. Obserwuj poczynania rywali, odpowiednio zarządzaj swoimi kartami i zdobądź przewagę w hotelach.

Budowa miasta

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 89,90 zł / Autor: Tom Dalgliesh / ilustracje: Tomek Larek, Cezary Szulc /Wiek: 10+ / Liczba graczy: 2-6 / Czas gry: 45-60 min


INWESTUJ W NIERUCHOMOŚCI I ZARÓB MAJĄTEK!

Kupuj udziały w obiektach typu kawiarnie, kina, pływalnie. Obok nich buduj osiedla i biurowce – zarobisz majątek! Miasto dynamicznie się rozwija, wykorzystaj to i zostań potentatem nieruchomości!

Buduj osiedla, biurowce i fabryki.

Inwestuj w kina, stadiony i inne obiekty dla mieszkańców.

Zarabiaj miliony na nieruchomościach!

Gra zdobyła nagrodę „MENSA Select”.


Polska, gola!

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 44,90 zł / Autor: Reiner Stockhausen / ilustracje: Cezary Szulc /Wiek: 8+ / Liczba graczy: 2-8 / Czas gry: 30 min

NAJGŁOŚNIEJSZA NA ŚWIECIE GRA PIŁKARSKA!

Dostępne są 2 wersje gry: w pierwszej rozgrywamy mecz Polska-Hiszpania, w drugiej Polska-Niemcy.
Gra oddaje atmosferę wielkich meczów piłkarskich. Jest tu wszystko to, co kochają kibice: szybkie tempo, dynamiczne akcje, walka o piłkę i… krzyki mające dodać sił drużynie!
Wyobraź sobie, że w finale Mistrzostwa Świata gramy z Hiszpanią lub Niemcami – wynik meczu zależy od Ciebie!

Edycja „Naszej Księgarni” została wzbogacona o wariant gry na czas, dogrywkę i rzuty karne!

Gra zdobyła nagrodę „Najlepsza Gra Rodzinna” (Szwajcaria).


13 Duchów

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł /Autor: Victor Amanatidis / ilustracje: Tomek Larek/Wiek: 8+ / Liczba graczy: 2-4 / Czas gry: 30 min

ZNAJDŹ DUCHA, ZANIM ON ODNAJDZIE CIEBIE!

Przenieś się do zamczyska, w którym hula 13 duchów. Twoim zadaniem jest wskazanie miejsca, w którym ukryły się duchy należące do rywali. Gra oparta na dedukcji. W przemyślany sposób korzystaj z kart – jeden błąd i możesz zdradzić rywalom swoją kryjówkę!
Gra dla miłośników Love Letter

Potworne porządki

Obrazek

Sugerowana cena detaliczna: 59,90 zł /Autor: Gamewright, ilustracje: Maciej Szymanowicz / Wiek: 3+ / Liczba graczy: 2-4 / Czas gry: 15-30 min

ZABAWA I ROZWÓJ DZIECI!

Dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na odpowiednie miejsca.
Zadanie utrudniać będą psotne stworki – mają kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Sporo nowości na wrzesień.

NOGI ZA PAS!
UCIEKAJ! ALE Z GODNOŚCIĄ…
Nie znajdziesz tu śmiałka pokonującego smoka i zdobywającego serce księżniczki. Znajdziesz za to walczących o życie rycerzy-gamoni, którym zamarzyła się sława. Są w wyjątkowo niezręcznej sytuacji: z tyłu goni ich smok, a z zamku obserwuje ich księżniczka. Co więc robić? Uciekać! Byle nie za szybko, z godnością…
cena: 89,90 zł
autor: Reiner Knizia, ilustracje: Tomek Larek, Grzegorz Molas
wiek: 8-108 lat, liczba graczy: 2-7
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 05.09.2018

LINK DO BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/41636/abandon-ship

Obrazek


PASZCZAKI
ŁAPIEMY PASZCZAKI!
Podczas gry wszyscy kolejno wykładamy na stół po jednej karcie. Jak złapać paszczaka? Musisz swoją kartę wyłożyć w taki sposób, aby na początku i na końcu rzędu kart znalazł się taki sam paszczak. Gdy to ci się uda, zdobędziesz wszystkie paszczaki z tego rzędu!
cena: 39,90 zł
autor: Tim Roediger, ilustracje: Christopher Lee
wiek: 5-105 lat, liczba graczy: 2-6
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 05.09.2018

LINK DO BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/65814/dweebies


Obrazek

BUKIET
PIĘKNY ROLL&WRITE PEŁEN KWIATÓW!
Gracze uprawiają kwiaty na swoich polach. Kostki symbolizują klientów chcących kupić określone rodzaje kwiatów. Gracze ścinają je na swoich polach, za co zdobywają punkty. Uwaga! Każdy kwiat można ściąć tylko raz! Masz kilka dróg do zwycięstwa. Zostań najlepszym hodowcą kwiatów!
cena: 49,90 zł
autor: Wouter van Strien, projekt graficzny: Przemysław Fornal
wiek: 8-108 lat, liczba graczy: 1-5
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 19.09.2018


Obrazek



JAMNIKI
UBIERZ JAMNIKA W KUBRACZEK!
Podczas gry twój jamnik będzie rósł, musisz więc ubierać go w coraz większy kubraczek. Staraj się, aby na kubraczku było jak najwięcej symboli kostek – zdobędziesz za nie punkty! Dodatkowe punkty dostaniesz za kolory kubraczka.
cena: 59,90 zł
autor: David Short, ilustracje: Maciej Szymanowicz
wiek: 5-106 lat, liczba graczy: 2-5
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 19.09.2018

LINK DO BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/158 ... er-express

Obrazek

ODLOT
WYSOKICH LOTÓW!
Gra pamięciowa z dodatkiem ryzyka! Wcielasz się w pilota przedziwnych maszyn latających. Szybujesz w przestworzach, chcąc wzbić się jak najwyżej. Im wyżej polecisz, tym więcej punktów zdobędziesz.
cena: 39,90 zł
autor: Shin Hyung Kyu, ilustracje: Paweł Jaroński
wiek: 6-106 lat, liczba graczy: 2-5
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 19.09.2018

LINK DO BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/202566/fly-high


Obrazek
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: EdekDemolka »

Może wydacie - DRAGONWOOD - rodzinna (Wasze klimaty), polecana przez MENSA, no i chyba dobrze dogadujecie się z Gamewright (kilka gier od nich już macie w portfolio) ? :D
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

EdekDemolka pisze: 03 wrz 2018, 00:08 Może wydacie - DRAGONWOOD - rodzinna (Wasze klimaty), polecana przez MENSA, no i chyba dobrze dogadujecie się z Gamewright (kilka gier od nich już macie w portfolio) ? :D
Sprawdzimy ten tytuł.

Tymczasem kolejne zapowiedzi.

TOTEM
NIE DAJ SIĘ ZEPCHNĄĆ ZE SZCZYTU! Totem wraca po latach w nowej odsłonie.
Waszym zadaniem jest umieszczenie swoich elementów na szczycie totemu. Nikt jednak nie wie, które elementy należą do rywali! Obserwujcie działania innych graczy, blefujcie i zdobywajcie punkty! Doskonała zabawa dla graczy w każdym wieku.
autor: Keith Meyers, ilustracje: Chris Lee
wiek: 6-106 lat, liczba graczy: 2-4
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 14.11.2018
cena: 79,90 zł
link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/34373/tiki-topple


• Nagroda MAJOR FUN (USA, 2011 r.)
• Nominacja GOLDEN GEEK (USA, 2009 r.)
• Nagroda TOP TOY (USA, 2008 r.)
• Nagroda CREATIVE CHILD (USA, 2008 r.)
• NAGRODA RODZICÓW (USA, 2008 r.)
• Nagroda MENSA SELECT (USA, 2008 r.)
• Nagroda TOP GAMES (USA, 2008 r.)
• NAJLEPSZA ZABAWKA (USA, 2008 r.)
• Nagroda PARENTING MEDIA (USA, 2008 r.)
• Nagroda CENTRUM RODZINY POLECA (USA, 2008 r.)
• WYBÓR RODZICÓW (USA, 2008 r.)
• Nagroda NAJLEPSZY WYBÓR (Kanada, 2008 r.)

Obrazek

WYSPA SZAMANA
ODKRYJ WYSPĘ!
Żegluj, gromadź surowce, buduj kopalnie i świątynie. Za każdy wybudowany obiekt zdobędziesz punkty. Korzystaj z pomocy miejscowego szamana – ułatwi ci dostęp do surowców!

autor: Gary Kim, ilustracje: Tomek Larek
wiek: 8-108 lat, liczba graczy: 2-4
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 14.11.2018
cena: 89,90 zł
link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/183643/jeju-island

Obrazek

CHOINKA
UBIERAMY CHOINKĘ!
Macie do dyspozycji 3 rodzaje bombek, cukierki i ciasteczkowe ludziki. Od tego, w jaki sposób ubierzecie choinki zależy Wasz wynik na koniec gry. Obserwujcie choinki rywali i umieszczajcie odpowiednie ozdoby na swoich drzewkach. Dodatkowe punkty zdobędziecie za zrealizowanie specjalnych zadań!
autor: Balázs Nagy, ilustracje: Marcin Minor
wiek: 8-108 lat, liczba graczy: 2-4
wydawca: NASZA KSIĘGARNIA
premiera: 14.11.2018
cena: 99,90 zł
link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/234 ... tmas-tree


Obrazek
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

Właśnie się dowiedziałem z Planszowych Newsów na FB, że wydaliście grę Rolnicy. Wszedłem na podlinkowany profil gry na BGG i dowiedziałem się, że jest to reimplementacja Gunkimono/Heartland. Dlaczego nie reklamujecie tego w ten sposób, albo przynajmniej gdzieś wspomnicie (oprócz Planszowych Newsów) że gra się pojawiła i że jest to polska wersja Gunkimono?

W każdym razie stąd pojawia się u mnie pytanie: Jakie są różnice między tą grą a Gunkimono? To co widzę to inny temat (bardziej ten z Heartland niż z Gunkimono)i komponenty gorszej jakości, co jednak nadrabiacie bardzo niską ceną. Czy są jakieś różnice w samym Gameplay'u? Jeśli tak to jakie?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Pisarka »

citmod pisze: 01 lis 2018, 19:57 Dlaczego nie reklamujecie tego w ten sposób, albo przynajmniej gdzieś wspomnicie (oprócz Planszowych Newsów) że gra się pojawiła i że jest to polska wersja Gunkimono?
Przyłączam się do pytania - dla mnie jako gracza takie info jest ważne. A różnice powinny być klarownie przedstawione, chociażby na stronie NK.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

citmod pisze: 01 lis 2018, 19:57 Właśnie się dowiedziałem z Planszowych Newsów na FB, że wydaliście grę Rolnicy. Wszedłem na podlinkowany profil gry na BGG i dowiedziałem się, że jest to reimplementacja Gunkimono/Heartland. Dlaczego nie reklamujecie tego w ten sposób, albo przynajmniej gdzieś wspomnicie (oprócz Planszowych Newsów) że gra się pojawiła i że jest to polska wersja Gunkimono?
Autor oznaczył na BGG, że Rolnicy reimplementacja to Gunkimono. Jednak zmiany są na tyle duże, że ciężko tu mówić o takowej.
citmod pisze: 01 lis 2018, 19:57W każdym razie stąd pojawia się u mnie pytanie: Jakie są różnice między tą grą a Gunkimono? To co widzę to inny temat (bardziej ten z Heartland niż z Gunkimono)i komponenty gorszej jakości, co jednak nadrabiacie bardzo niską ceną. Czy są jakieś różnice w samym Gameplay'u? Jeśli tak to jakie?
Rolnicy to gra karciana, która w pewien sposób wykorzystuje mechanikę Gunkimono, ale nie odzworowuje jej w 100%. Komponenty w naszej grze, czyli karty, wydrukowane są normalnej jakości. Nie określilibyśmy ich jako gorsze. Zachęcam do przeczytania instrukcji http://gry.nk.com.pl/wp-content/uploads ... olnicy.pdf
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

Ale skoro autor oznaczył, to chyba warto użyć tego w celach marketingowych? Ja np. gdybym nie kliknął w link do BGG w newsie na FB to gra była by mi obojętna, a tak to od razu się zainteresowałem. Swoją drogą dziwię się, że po czyimś pytaniu (+ jeszcz jedna osoba zainteresowana) o różnice, nie poświęciłeś czasu na napisanie 2-3 zdań aby je nakreślić, tylko odsyłasz od razu do instrukcji. Znowu gdybym nie był bardzo zainteresowany Gunkimono, już by mi się nie chciało wczytywać w instrukcję aby się dowiedzieć o co chodzi.

A co do jakości komponentów to nie powiedziałem że są złe, tylko stwierdziłem fakt, że są gorsze od tych w Gunkimono (przynajmniej patrząc na obrazki). Kafle są jednak mimo wszystko zazwyczaj uznawane za lepsze jakościowo komponenty niż karty. Brak planszy i drewnianych domków i znaczników też świadczą o gorszej jakości. Mimo wszystko zaznaczyłem, że idzie to w parze z ceną, także jak dla mnie w porządku (a nawet i lepiej bo nie potrzebuję odpicowanej gry aby się nią cieszyć).

Mam nadzieję, że wielkość pudełka idzie w parze z mniejszą ilością komponentów?

No nic, biorę się w takim razie za instrukcję.

P.S. Nie jest to już pierwszy raz, że przypadkowo dowiaduję się o tym, że jakaś gra wydana przez was to polska wersja gry którą chciałem spróbować (a śledzę różne źródła w miarę na bieżąco). Wcześniej miało to już miejsce z Wielką Ucieczką (Cartagena), Twardym Orzechem do Zgryzienia (Sugar Gliders) i jeszcze jakąś grą. Bierze się to głównie ze znacząco odmiennych okładek i tytułów (w życiu bym nie pomyślał że TOdZ to Sugar Gliders) Może to tylko ja tak mam, ale jednak wydaję mi się, że dobrzy by wam zrobiło jakbyście takie rzeczy jaśniej komunikowali. Nie widzę jak by to mogło wam zaszkodzić, a nóż kilka osób więcej kupi grę. Jednak to tylko moje osobiste odczucia, mogę się oczywiście mylić.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: BartP »

Potwierdzam, że też lubię wiedzieć, jaki jest oryginalny tytuł.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

citmod pisze: 04 lis 2018, 00:01 Ale skoro autor oznaczył, to chyba warto użyć tego w celach marketingowych? Ja np. gdybym nie kliknął w link do BGG w newsie na FB to gra była by mi obojętna, a tak to od razu się zainteresowałem. Swoją drogą dziwię się, że po czyimś pytaniu (+ jeszcz jedna osoba zainteresowana) o różnice, nie poświęciłeś czasu na napisanie 2-3 zdań aby je nakreślić, tylko odsyłasz od razu do instrukcji. Znowu gdybym nie był bardzo zainteresowany Gunkimono, już by mi się nie chciało wczytywać w instrukcję aby się dowiedzieć o co chodzi.
Niestety nie grałem w Gunkimono. Autor info o reiplemencie wstawił wczoraj. Cieżko opisać różnice, nie znając "pierwowzoru". Gunkimono jest znacznie bardziej rozbudowanym tytułem. Założyłem, że go znasz i dlatego odesłałem do instrukcji PL. Rolnicy to gra bazująca na mechanizmie nakłądania na siebie kart i tworzenia pól.
citmod pisze: 04 lis 2018, 00:01 A co do jakości komponentów to nie powiedziałem że są złe, tylko stwierdziłem fakt, że są gorsze od tych w Gunkimono (przynajmniej patrząc na obrazki). Kafle są jednak mimo wszystko zazwyczaj uznawane za lepsze jakościowo komponenty niż karty. Brak planszy i drewnianych domków i znaczników też świadczą o gorszej jakości. Mimo wszystko zaznaczyłem, że idzie to w parze z ceną, także jak dla mnie w porządku (a nawet i lepiej bo nie potrzebuję odpicowanej gry aby się nią cieszyć).
Nie mogą być gorsze. Allers zaproponował Rolników jako grę karcianą, a nie kafelkową. Zakłądam, że miał ku temu swoje powody.
citmod pisze: 04 lis 2018, 00:01Mam nadzieję, że wielkość pudełka idzie w parze z mniejszą ilością komponentów?
Tak. Jak wyżej, Rolnicy to gra karciana, także mniej kompnentów.

citmod pisze: 04 lis 2018, 00:01 P.S. Nie jest to już pierwszy raz, że przypadkowo dowiaduję się o tym, że jakaś gra wydana przez was to polska wersja gry którą chciałem spróbować (a śledzę różne źródła w miarę na bieżąco). Wcześniej miało to już miejsce z Wielką Ucieczką (Cartagena), Twardym Orzechem do Zgryzienia (Sugar Gliders) i jeszcze jakąś grą. Bierze się to głównie ze znacząco odmiennych okładek i tytułów (w życiu bym nie pomyślał że TOdZ to Sugar Gliders) Może to tylko ja tak mam, ale jednak wydaję mi się, że dobrzy by wam zrobiło jakbyście takie rzeczy jaśniej komunikowali. Nie widzę jak by to mogło wam zaszkodzić, a nóż kilka osób więcej kupi grę. Jednak to tylko moje osobiste odczucia, mogę się oczywiście mylić.
Staram się w każdym linku odsyłać do strony BGG gry. Aczkolwiek rada dobra, szczególnie na tym forum.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

Dobra, przeczytałem instrukcję i szczerze mówiąc dziwię się, że zostało to uznane za reimplementację Gunkimono. :P Oprócz tego, że kafelki/karty mają dwa różne pola i kładzie się je na już istniejące pola lub obok nich, to te gry nic ze sobą nie mają wspólnego. Mimo wszystko byłbym gotów spróbować w to zagrać bo z instrukcji wydaje się być spoko, lekką gierką (swoją drogą bardzo dobrze napisana instrukcja i dobrze użyte kolory do zaznaczanie pewnych spraw), aczkolwiek chyba pierwszy raz przeczytałem instrukcję przed zakupem gry, także nie wiem czy potrafię w ten sposób ocenić czy mi się spodoba. :D Planujecie być z tym na Planszówkach na Narodowym?
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

citmod pisze: 04 lis 2018, 00:57 Dobra, przeczytałem instrukcję i szczerze mówiąc dziwię się, że zostało to uznane za reimplementację Gunkimono. :P ........... Planujecie być z tym na Planszówkach na Narodowym?
Stąd moje zdziwienie, że autor tak to oznaczył na BGG. Rolnicy są znacznie lżejsi, ale nadal oferują bardzo ciekawą rozgrywkę. Oczywiście za bardzo przystępną cenę. Będziemy na PnN, Gratislavii, Festiwalu Gramy. Także będzie można wypróbować w tych miejscach naszych nowości.
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Skoro już zaczęliśmy o tym tytule rozmawiać, to w sklepach pojawili się Rolnicy.

Obrazek

autor: Jeffrey D. Allers
ilustrator: Tomek Larek
wiek: 10-110 lat
liczba graczy: 2-4
czas gry: 30 minut
SCD:59,90

WIDŁY W DŁOŃ!
Uprawiasz ziemniaki, zboże, lawendę, słoneczniki i dynie. Im większe będziesz mieć zbiory, tym więcej punktów zdobędziesz. Każdy rodzaj uprawy możesz zebrać tylko raz! Obserwuj gospodarstwa rywali i podejmuj decyzje, co uprawiać w danym momencie!
Gra oferuje sporo strategicznego myślenia i wyczucia odpowiedniego momentu, kiedy i jak zagrać kartę upraw.
Więcej info http://gry.nk.com.pl/rolnicy/ i podstrona na BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/260277/rolnicy

Druga nowość to Ślimaki to mięczaki czyli Cargolino Valentino

Obrazek

autor Eugeni Castano
ilustrator: Maciej Szymanowicz
wiek: 5-105 lat
liczba graczy: 2-6
czas gry: 20 minut
SCD: 59,90

ŚLIMAKI TO MIĘCZAKI!
W tym wyścigu wygra najwolniejszy ślimak! Podczas gry nie znasz kolorów ślimaków należących do rywali. Za pomocą kostek przemieszczasz nie tylko swojego, lecz także pozostałe ślimaki. Takiego wyścigu jeszcze nie było!
Rewelacyjna zabawa dla graczy w każdym wieku. Śpiesz się powoli! Gra otrzymała highly recomended i Seal of Aproved od Toma Vasela

Więcej informacji tu : http://gry.nk.com.pl/slimaki-to-mieczaki/ i strona BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... -valentino
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 158
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2018

Post autor: Nasza Księgarnia »

Obrazek

Autor: Matt Knott, Anna Whitehead
Ilustracje: Paweł Jaroński
Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 min
Oryginał : https://boardgamegeek.com/boardgame/202517/wordstacker

Podczas gry wykonujesz zadania polegające na tworzeniu nowych słów. Im trudniejsze zadanie wykonasz, tym więcej punktów zdobędziesz!
Coś dla fanów Scrabbli i gier słownych.
Gra do końca roku do kupienia w salonach i na stronie internetowej Empiku.
Zablokowany