Tapatalk został wyłączony

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Re: Tapatalk został wyłączony

Post autor: raj » 23 kwie 2018, 22:56

I przy okazji rozwalenie powiązań w bazie danych. Odtworzenie bazy z backupu.
Powrót do sytuacji pierwotnej.
Nie będziemy się tak bawić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 23 kwie 2018, 23:01

raj pisze:
23 kwie 2018, 22:56
Skoro to Cię przerasta, to może jednak zrzeknij się zbyt odpowiedzialnej dla Ciebie funkcji.

Albo włącz Tapatalka i odczep się już od nas.

Awatar użytkownika
Coen
Użytkownik wspierający

Post autor: Coen » 23 kwie 2018, 23:27

A jak inne fora korzystające z Tapatalka sobie radzą z problemem RODO?
Wydaje mi się, że chcecie być świętszymi od papieża :/

Nie można do regulaminu dopisać automatycznej zgody użytkowników forum na takie udostępnienie danych firmie trzeciej, a każdy logujący się użytkownik musi nowy regulamin zaakceptować?

Skid_theDrifter
Użytkownik wspierający

Post autor: Skid_theDrifter » 24 kwie 2018, 00:54

Coen pisze:
23 kwie 2018, 23:27
A jak inne fora korzystające z Tapatalka sobie radzą z problemem RODO?
Wydaje mi się, że chcecie być świętszymi od papieża :/

Nie można do regulaminu dopisać automatycznej zgody użytkowników forum na takie udostępnienie danych firmie trzeciej, a każdy logujący się użytkownik musi nowy regulamin zaakceptować?
Woah there - udzielenie pozwolenia na udostępnianie danych firmie trzeciej otwiera całkiem inną kategorię nadużyć, na którą wiele osób może się nie zgodzić, słusznie lub nie - takie każdy ma prawo. A administracja forum może - słusznie lub nie - martwić się potencjalnym odzewem (widły i pochodnie) na takie zmiany.

RODO spędza sen z powiek bardzo, bardzo wielu osobom. Pewnie nie powinno pojawić się w tej tu rozmowie, bo przez rozczłonkowanie powodu usunięcia Tapatalka na wiele pod-powodów każdy z nich stracił na mocy, nawet jeśli każdy ma własną zasadność. A jak względem RODO zachowają się inne fora, okaże się już niedługo - zobaczymy jak po 25 maja to będzie wyglądać i jak Tapatalk zechce się dostosować do przepisów. Na stan obecny chyba nie ma co chodzić wokół krzaka.

Awatar użytkownika
kaszkiet
Użytkownik wspierający

Post autor: kaszkiet » 24 kwie 2018, 06:43

raj pisze:
23 kwie 2018, 22:56
No to zmienić im nazwę na użytkownik zanonimizowany i wyczyścić maile z profilu.

Al_Dente
Użytkownik wspierający

Post autor: Al_Dente » 24 kwie 2018, 07:38

Do wczoraj, na telefonie, otwierając linki z emaili forum było otwierane w przeglądarce.

Od dzisiaj, otwiera się tapatalk, mimo że forum już nie śledzę w tapatalku. Czy ktoś inny też tak ma?

Awatar użytkownika
Rocy7
Użytkownik wspierający

Post autor: Rocy7 » 25 kwie 2018, 08:42

seki pisze:
31 mar 2018, 19:15
Ja jestem bardzo zawiedziony. Prawie w ogóle nie używam komputera. Pracuje na smartphone'ie. Forum przez tapatalk na telefonie jest bardzo czytelne, przez przeglądarkę jest tragicznie niewygodne. Dla mnie ta zmiana oznacza, że albo znikne z forum albo bardzo ograniczę jego czytanie. Wiem, że mój brak nie robi różnicy ale takich jak ja może być wielu.
Ogolnie mam podobnie z reguły na forum pisałem w trasie z urządzeń mobilnych, teraz aktywnosc na forum bedzie bardzo upierdliwa.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 25 kwie 2018, 10:42

A ja dla odmiany zacząłem korzystać więcej. Zdecydowanie nie nazwałbym obsługi upierdliwą.

Choć i tak 80% czasu jest z komputera.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: FortArt » 25 kwie 2018, 14:48

rattkin pisze:
25 kwie 2018, 10:42
Zdecydowanie nie nazwałbym obsługi upierdliwą.

To spróbuj wysłać obrazek z telefonu.

W Tapatalku robiło się to tak jak np w Messangerze czy MMSie. Klikałeś i załączałeś.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
starereklamy.blox.pl

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 25 kwie 2018, 15:09

Forum nigdy nie umożliwiało "załączania" obrazka. Tylko linkowanie do niego. Owszem, to by była miła rzecz i usprawnienie, gdyby było wbudowane, ale wtedy forum (albo zewnętrzny serwer) musiałoby hostować wszystkie obrazki i jeszcze dodatkowo płacić za bandwidth i storage. Nierealne. Ale - ale - może jest jakaś wtyczka, którą można by wpiąć, która np, od razu uploaduje plik gdzieś zewnętrznie (np. do imgura) i wstawia link? To by było dobre i właściwie robiło to samo co (zapewne) Tapatalk.

Tzn. strasznie sie cieszę, że jakaś aplikacja to automatyzowała, ale to jest narzekanie w rodzaju "jak oglądam facebooka na telewizorze w aplikacji samsung tv, to mogę w prawym dolnym okienku mieć podgląd serialu z netflixa, a jak przez przeglądarkę - nie". Lepiej się skupić na ulepszaniu "od dołu" zamiast na pałę rysować po forum grubą szminką.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2018, 15:32 przez rattkin, łącznie zmieniany 2 razy.
TOP 10 | Kolekcja

Awatar użytkownika
asiok
Użytkownik wspierający

Post autor: asiok » 25 kwie 2018, 15:48

raj pisze:
23 kwie 2018, 22:49
Pisałem już wcześniej, napiszę jeszcze raz.
Niestety Tapatalk zagwarantuje w swoich licencjach zgodność z RODO dla swoich użytkowników, w żaden sposób nie gwarantując tego samego innym użytkownikom forum.
Aby móc udostępnić dane wszystkich użytkowników tapatalkowi (bo to oznacza uruchomienie wtyczki) musielibyśmy mieć zgodę wszystkich użytkowników forum na takie udostępnienie danych firmie trzeciej.
Jest to nierealne biorąc pod uwagę ilość "porzuconych" kont. Nie dysponujemy narzędziami aby zautomatyzować proces uzyskania zgody i usuwania kont. Czyli ktoś ręcznie musiałby prowadzić rejestr uzyskanych akceptacji lub ich braku oraz ręcznie usunąć co najmniej kilka tysięcy kont. Nie widzę możliwości przeprowadzenia takiej operacji.
kaszkiet pisze:
23 kwie 2018, 22:53
Zauważyłem u siebie o wiele mniej intensywne korzystanie z forum na telefonie przez przeglądarkę w stosunku do tego co było przy Tapatalku.

A co do usunięcia nieaktywnych kont to ja widzę to tak:

- select z bazy kont sortowany po dacie ostatniego logowania
- wybranie daty odcięcia userów (np. pół roku)
- wysłanie do wszystkich użytkowników nielogujących się maila z informacją o usunięciu konta przy braku zalogowania przez X czasu
- po X czasu usunięcie kont jednym zapytaniem do bazy z warunkiem daty ostatniego logowania
Jestem aktywnym użytkownikiem forum.
Nie jestem użytkownikiem Tapatalka - i nie zamierzam być. Już mi wystarczy szpiegowania dookoła.

Absolutnie nie wyrażam zgody na udostępniania przez program trzeci - jak Tapatalk - jakichkolwiek danych o mnie lub moich wypowiedziach.

Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: FortArt » 25 kwie 2018, 18:29

To nie ma znaczenia. RODO oznacza, że nie można przechowywać danych innych niż niezbędne i to za zgodą. Nie musisz zatem wyrażać sprzeciwu. To Tapatalk - tak jak każda inna firma, która działa w UE - musi wyciąć Cię ze swoich danych.

Co do wyświetlania Twoich wypowiedzi to bądź proszę poważny. Równie dobrze - i z tym samym skutkiem - jak w Tapatalku możesz próbować zabronic wyświetlania ich w Chrome i ogłosić, że można Cię czytać tylko w Operze :)

Więc jeszcze raz: kwestia RODO a Tapatalk to problem Tapatalka, a nie tego forum. Albo go rozwiążą i zrezygnują z gromadzenia danych o nie swoich użytkownikach albo znikną z Unii. Tak czy siak nie jest to problem tego forum, ani żadnego innego. Raj wymachujący RODO jako bronią przeciw Tapatalkowi zwyczajnie wprowadza Was w błąd.

Bo nie lubi Tapatalka i chce bysmy wszyscy używali jego cudownego dziecka respo-coś-tam. A tu jakieś chamy nie doceniają.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
starereklamy.blox.pl

Skid_theDrifter
Użytkownik wspierający

Post autor: Skid_theDrifter » 25 kwie 2018, 19:34

FortArt pisze:
25 kwie 2018, 18:29
RODO a Tapatalk to problem Tapatalka, a nie tego forum. Albo go rozwiążą i zrezygnują z gromadzenia danych o nie swoich użytkownikach albo znikną z Unii. Tak czy siak nie jest to problem tego forum, ani żadnego innego
To nie jest do końca prawda i jeśli rozumiesz temat to wiesz, że to nie takie łatwe, więc też ostrożnie z tym kto kogo i gdzie "wprowadza w błąd". To nie jest tak, że jak Tapatalk się nie dostosuje właściwie do terminu to w jednej chwili stanie w ogniu. Już tak nawet na chłopską logikę, gdyby nie dało się łamać prawa to nie potrzebowalibyśmy sądów. Tapatalk dotychczas bardzo frywolnie obchodził się z danymi i zasadne wydaje się ograniczone zaufanie idąc dalej, nawet w świetle zaostrzenia przepisów. Wyczekaj trochę względem tego, jak się sytuacja rozwinie.

Awatar użytkownika
Pan_K
Użytkownik wspierający

Post autor: Pan_K » 25 kwie 2018, 21:49

Dołączam się do naszkicowania obrazu korzystania lub nie korzystania z forum po wycięciu Ciapciaka:
Korzystałem z Ciapciaka. Teraz korzystam z przeglądarki używając funkcji "Nieprzeczytane posty". I nic uważam funkcjonalność za zbliżoną. Nie zamierzam przestać korzystać z forum (a przynajmniej nie z powodu braku Ciapciaka).

Howg!
Cave, quid dicas, quando et cui.

Awatar użytkownika
asiok
Użytkownik wspierający

Post autor: asiok » 26 kwie 2018, 08:38

FortArt pisze:
25 kwie 2018, 18:29
To nie ma znaczenia. RODO oznacza, że nie można przechowywać danych innych niż niezbędne i to za zgodą. Nie musisz zatem wyrażać sprzeciwu. To Tapatalk - tak jak każda inna firma, która działa w UE - musi wyciąć Cię ze swoich danych.

Co do wyświetlania Twoich wypowiedzi to bądź proszę poważny. Równie dobrze - i z tym samym skutkiem - jak w Tapatalku możesz próbować zabronic wyświetlania ich w Chrome i ogłosić, że można Cię czytać tylko w Operze :)

(...)
Trochę masz racji. Ale z drugiej strony - kradzieże też są prawnie zakazane a jednak podobno gdzieś się zdarzają ;)
Nie mamy pojęcia czy Tapatalk się czemukolwiek podporządkuje - i nic na to nie poradzimy.

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 26 kwie 2018, 15:54

Proponuję nie kontynuować dyskusji na poziomie wygody dostępu z przeglądarki vs Tapatalk.
To bardzo indywidualna kwestia. Tapatalk jako apka na smartfona korzystała z dobrodziejstw interfejsu użytkownika dedykowanego dla forum, czego przeglądarka jako aplikacja uniwersalna nie zrobi.
Gdyby to było takie bez znaczenia, różne firmy nie inwestowalyby grubej kasy w tworzenie dedykowanych aplikacji. Ale nie zmienia to faktu, że część osób przyzwyczajona jest do wersji webowych i z nich woli korzystać.
Tapatalk ma swoje wady, ale zalety też swoje miał.

Kwestią jest tylko, czy jest bezpieczny tj. czy znane luki zostały załatane oraz, czy producent zapewnia zgodność z wymaganymi u nas regulacjami. Bez rejtanowania typu: TT po moim trupie, bo to zdrajcy i szpiedzy!
Czy Google Chrome i Microsoft Windows ma większe zaufanie w zakresie nie szpiegowania użytkowników?

P. S. Tak z ręką na sercu - kto z osób obawających się wycieku danych nigdy nie korzysta z otwartych sieci WiFi i zmienia regularnie hasło swojego routera. (?) Warto zaczynać od podstaw. Nawet SSL może mieć pomóc.

Awatar użytkownika
Curiosity
Użytkownik wspierający

Post autor: Curiosity » 26 kwie 2018, 16:02

AnaMan pisze:
26 kwie 2018, 15:54
P. S. Tak z ręką na sercu - kto z osób obawających się wycieku danych nigdy nie korzysta z otwartych sieci WiFi
Ja.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide zanim to było modne.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 26 kwie 2018, 16:16

AnaMan pisze:
26 kwie 2018, 15:54
Ale nie zmienia to faktu, że część osób przyzwyczajona jest do wersji webowych i z nich woli korzystać.
Jeśli tylko wyjdzie desktopowa wersja aplikacji phpBB, na pewno będzie można z niej korzystać. Natomiast wszelakie nakładki firm trzecich (i ich użytkownicy) zawsze muszą się liczyć z ryzykiem, że ktoś im powie "sorry, Winnetou".
TOP 10 | Kolekcja

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający

Post autor: konrad.rymczak » 28 kwie 2018, 12:40

Takiego to maila dostałem przed chwilą od Tapatalk.
Dear Community Builder,
We like to share with you how we are preparing to meet the requirements of the General Data Protection Regulation (GDPR), the new data protection law coming into force on May 25, 2018. The GDPR affects European and non-European businesses using online advertising and measurement solutions when their sites and apps are accessed by users in the European Economic Area (EEA). While the GDPR only applies to EEA countries, we are rolling out the same privacy guidelines to all Tapatalk users globally.
We believe that privacy is fundamental in building a community, and have been taking steps to minimize the collection of use of data whenever possible.
Plugins
The Tapatalk Plugin does not access any personal information, such as name, email, or cookie information, of forum members. And the Plugin never collects any sensitive information, such as Tax ID numbers, banking or credit card information, or health information.
In some cases, IPs have been sent through the Tapatalk Plugin, and the IPs were used for spam and inappropriate content detection. We are not storing any IP address information. We are now using alternative tools to detect spam and inappropriate posts, and no longer have any need for IPs.
In some cases, the Tapatalk Plugin passed an email address when a user during login or sign up to your forum. We are now use an encrypted token version of the email for login so we will no longer have access to the actual email.
We will have Plugin updates for the eight supported forum systems in the next couple of weeks, and with the update, we will no longer collect IPs or transmit email addresses.
Tapatalk App
If a member of your forum uses the Tapatalk app, by May 25th, we will have a consent management platform in app that will collect authorization by the user for information that is gathered by the app, and control with whom the information is shared.
Information that is gathered by the app
  • The app collects information that is aggregated for analytics purposes (e.g., Google Analytics, or Matomo (aka Piwik)). The aggregated information provides analytics of the Tapatalk app usage for your forum in the Tapatalk Console
  • The Advertising Identifier for the mobile device is used for targeted advertising. The user will have the ability to turn the permissions on or off by ad provider. If the permissions are turned off, the user will still see the same number as ads, but they will be less relevant.
  • If a user elected to register for a Tapatalk ID, we will collect the email address of the user.
  • If a user wants to use the Tapatalk ID to become a member of a forum, we will ask permission to share that information with the forum they want to join. If permission is not given, we will not be able to register the member.
  • A user can request to delete their Tapatalk account, and all information about that user will be purged within 30 days. However, we will not delete the posts or images by that user. They will need to contact the forum owner to have that information removed.
In the next few days, we will also have a similar announcement for everyone that uses the Tapatalk app. And if you have any questions about GDPR - feel free post your question in the Tapatalk Support Forum.
Regards,
Tapatalk Team
Kolekcja | Kupię: Ginkgopolis (z dodatkiem) | Sprzedam: Projekt Gaja PL (folia), Alien Frontiers 4th | ilość czy liczba

Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: FortArt » 28 kwie 2018, 15:18

Pięknie. Ufam, że to już koniec straszenia RODO i używania go jako argumentu do dalszego blokowania T. Zostaje kwestia odkrycia raja i zgłoszenia Anamana, która pewnie zostanie załatwiona tą samą aktualizacją apki i powód wyłączenia T na tym forum zniknie.
starereklamy.blox.pl

Awatar użytkownika
Rocy7
Użytkownik wspierający

Post autor: Rocy7 » 28 kwie 2018, 17:18

FortArt pisze:
25 kwie 2018, 14:48
rattkin pisze:
25 kwie 2018, 10:42
Zdecydowanie nie nazwałbym obsługi upierdliwą.

To spróbuj wysłać obrazek z telefonu.

W Tapatalku robiło się to tak jak np w Messangerze czy MMSie. Klikałeś i załączałeś.
dokładnie.

piogar
Użytkownik wspierający

Post autor: piogar » 29 kwie 2018, 08:11

Co za szczescie! Najwazniejszy problem ludzkosci zostal rozwiazany ! :D

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 07 maja 2018, 10:58

Uruchomiłem wtyczkę pozwalającą na łatwe dodawanie obrazków.
viewtopic.php?f=6&t=56002
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 07 maja 2018, 11:40

raj pisze:
07 maja 2018, 10:58
Uruchomiłem wtyczkę pozwalającą na łatwe dodawanie obrazków.
viewtopic.php?f=6&t=56002
Jeśli nie nazywa się Tapatalk, to po co nam zawracasz głowę?

ODPOWIEDZ