The Colonists

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: The Colonists

Post autor: fumi »

Wiadomo coś czy jest szansa na wersję pl?
Czechu86
Posty: 26
Rejestracja: 04 cze 2015, 17:35
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: The Colonists

Post autor: Czechu86 »

Na Twoim miejscu nie liczyłbym na wersję PL. Gra jest zbyt długa i wątpię żeby się ktoś nad nią pochylił.
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: The Colonists

Post autor: fumi »

Czechu86 pisze: 09 maja 2018, 17:47 Na Twoim miejscu nie liczyłbym na wersję PL. Gra jest zbyt długa i wątpię żeby się ktoś nad nią pochylił.
Twilight imperium też jest długie, a jednak będzie PL. Dodatkowo ten tytuł można dzielić na ery dzięki czemu można grać krócej :D
Dziękuję za szybką odpowiedź. Przynajmniej wiem, że nie ma co zwlekać z zakupem :twisted:
Czechu86
Posty: 26
Rejestracja: 04 cze 2015, 17:35
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: The Colonists

Post autor: Czechu86 »

Zgadza się, że TI jest długie, tylko TI jest grą znaną. Colonists to gra debiutującego projektanta, do tego przeszła bez żadnego większego echa u nas. Byłbym strasznie zdziwiony, gdyby ktoś to wydał. Jak jesteś strasznie napalony na grę to ją bierz, bo później możesz żałować :) Przynajmniej ja bym tak zrobił ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: The Colonists

Post autor: vinnichi »

I ma genialnie proste zasady, nawet grając po długiej przerwie siada się jak do chinczyka :)

Dla mnie najlepsza gra w temacie łańcuchów produkcyjnych, właśnie dzięki długiej rozgrywce naprawdę można się pobawić. Tylko trzeba założyć że to gra 2 osobowa, wtedy pełną partię można zakończyć w jeden dłuższy wieczór.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: The Colonists

Post autor: Ink »

Popisałem sobie o The Colonists na łamach Games Fanatic.

Mam problemy z tą grą. Z jednej strony jest tam sporo rzeczy, które mi się zdecydowanie podobają, a rzeczy, które mi się nie podobają nie są na tyle skopane, żeby psuć dobre wrażenie. Z drugiej - minęło mi już pozytywne zaskoczenie po pierwszej partii i w tym momencie moje skojarzenie z The Colonists to zdecydowanie bardziej znużenie, niż ekscytacja. Bardziej szczegółowo w tekście recenzji.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
ODPOWIEDZ