Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

Shimrod pisze: 24 kwie 2018, 19:06
Pisarka pisze: 24 kwie 2018, 17:05 Czy to prawda, że wydacie Sherlock Holmes - Consulting Detective całkowicie po polsku?
link
Czyli połowa tytułu po polsku daje odpowiedź twierdzącą... Ok.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: czyzyk29 »

REBEL.pl pisze: 08 lis 2017, 11:49
Na który kwartał kolejny dodatek TIME Stories? (Aleja Gwiazd?) Czy będziecie wskazywać drukarnię, która będzie w stanie nam prawidłowo wydrukować scenariusze które wygrały w konkursie TIME Stories?
Dodatek powinien być w II kwartale 2018, a drukarnia jest tutaj:
https://wspieram.to/TIMEstories?pokaz_p ... acje#a4868
TS: Aleja Gwiazd - coś wiadomo dokładniej? II kwartał już za pasem :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Sherlock Holmes - Consulting Detective - skończyliśmy tłumaczenia i poprawki! :D Pliki wysłaliśmy do wydawcy, czekamy na informację kiedy gra będzie do odbioru.

TS: Aleja Gwiazd - na początku kwietnia poszło do druku. U nas będzie pewnie w drugiej połowa maja. :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: zakwas »

Czy w związku z przejęciem Pandemii jest szansa na dodatek do kościanej wersji? Lacerta się nie garnęła do tego, ale może teraz się skusicie wydać Eksperymentalne medykamenty? :>
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Retro »

zakwas pisze: 26 kwie 2018, 09:55 Czy w związku z przejęciem Pandemii jest szansa na dodatek do kościanej wersji? Lacerta się nie garnęła do tego, ale może teraz się skusicie wydać Eksperymentalne medykamenty? :>
też liczę na konkretną odpowiedź na to i inne pytania o Pandemii a nie tylko żarciki z waszej strony :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Pandemia - temat jest bardzo świeży, dopiero co ustalone zostały najistotniejsze elementy transferu tej linii, nie było jeszcze czasu przejrzenia jej pod kątem planów wydawniczych. Damy znać, jak zapadną pierwsze decyzje.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Baloosh »

REBELu, czy w związku z Waszym połączeniem z Asmodee jest szansa na wznowienia/dodruki dodatków do Władcy Pierścieni LCG? Ewentualnie wydanie po polsku zaległych cykli Adventure Packów?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Baloosh pisze: 26 kwie 2018, 10:49 REBELu, czy w związku z Waszym połączeniem z Asmodee jest szansa na wznowienia/dodruki dodatków do Władcy Pierścieni LCG? Ewentualnie wydanie po polsku zaległych cykli Adventure Packów?
Aktualnie nie mamy w planach żadnej karcianki kolekcjonerskiej.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: ernin »

A może wam się uda teraz wydać drugi dodatek do suburbi i dodatek do zamków Ludwika. Macie teraz silniejszą pozycje negocjacyjną niż lacerta.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

coś ci się pomieszało

co ma asmodee i rebel ( obecnie właściciele marki Pandemic) do gier, których oryginalnym wydawcą jest https://beziergames.com ?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: ernin »

Jak przejęli Pandemica to może i przejmą tę grę i postarają się o dodatki.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Yavi »

ernin pisze: 26 kwie 2018, 16:48 Jak przejęli Pandemica to może i przejmą tę grę i postarają się o dodatki.
Rebel przejął Pandemię, bo ta oryginalnie wydawana jest przez firmę, która też należy do Asmodee. Więc to dość naturalny ruch.
Wydawca Zamków (Bezier Games) nie należy do Asmodee, więc raczej taki ruch byłby dziwny. Chyba że Asmodee przejmie Beziera... ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: karawanken »

Planujecie dodruk Królewskiego Golema? Bo nie wiem czy muszę zaopatrzyć się już teraz
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Borwol »

REBEL.pl pisze: 26 kwie 2018, 10:51 Aktualnie nie mamy w planach żadnej karcianki kolekcjonerskiej.
Moje serce krwawi... Mam nadzieję że to jakaś zmyłka. Zmieniając temat. Zestawy konwertujące do x winga 2 edycji będą zawierały jakieś elementy niedostępne w późniejszych zestawach dedykowanych typowo pod 2 edycję? Boje się że znam odpowiedź, ale może już co nieco oficjalnie wiecie?
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: MaxiCas »

Czemu każda partia koszulek CCG jest inna? Ta najnowsza nie dosyć, że ma inny rozmiar to jeszcze folia jest jakaś inna - taka jakby bardziej "skórzana". Czy to już będzie zasada?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Borwol pisze: 07 maja 2018, 13:04
REBEL.pl pisze: 26 kwie 2018, 10:51 Aktualnie nie mamy w planach żadnej karcianki kolekcjonerskiej.
Moje serce krwawi... Mam nadzieję że to jakaś zmyłka. Zmieniając temat. Zestawy konwertujące do x winga 2 edycji będą zawierały jakieś elementy niedostępne w późniejszych zestawach dedykowanych typowo pod 2 edycję? Boje się że znam odpowiedź, ale może już co nieco oficjalnie wiecie?
Na razie nie mamy żadnej informacji. Jak na razie wiemy, że wszystko co będzie w Fali 1 pojawia się w zestawach konwertujących.
Podejrzewamy, że wszystkie karty w Zestawach Konwertujących pojawią się w osobnych zestawach ze statkami, ale na potwierdzenie tych domysłów trzeba będzie jeszcze poczekać.
Planujecie dodruk Królewskiego Golema? Bo nie wiem czy muszę zaopatrzyć się już teraz
Damy znać jutro (mam nadzieję) :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

MaxiCas pisze: 08 maja 2018, 08:28 Czemu każda partia koszulek CCG jest inna? Ta najnowsza nie dosyć, że ma inny rozmiar to jeszcze folia jest jakaś inna - taka jakby bardziej "skórzana". Czy to już będzie zasada?
Zmieniliśmy fabrykę - niestety po dłuższej współpracy nie byliśmy zadowoleni z jakości części wysyłanych nam koszulek. :(
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
yarodg
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2018, 16:15

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: yarodg »

Wiem, że pewnie macie dość pytań o dodatki do Cyklad ale... Czy dodruk zaliczy jakiś poślizg czy wszystko idzie zgodnie z planem? Pojawiła się już jakaś przybliżona data?
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

Rebelu drogi, dlaczego piszecie, że koszulki Tarot pasują na Gwinta, skoro są o 2 mm za krótkie? Kupiłam 3 paczki na całość kart Gwinta, a teraz jestem ciekawa, co mam z nimi zrobić...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Trolliszcze »

Jeżeli Rebel sam twierdzi, że pasują, a nie pasują, to po prostu zareklamuj.
Właśnie, skoro o tym mowa: Rebelu, koszulki z nowej partii Classic Card Game są krótsze od koszulek z partii poprzedniej, i to znacznie (z punktu widzenia gracza karcianek). Znacznie = widać na gołe oko, a w karciance można to już można uznać za znaczenie kart. Zdajecie sobie na pewno sprawę, że dla graczy CCG/LCG to jest dyskwalifikująca wada. Zamierzacie więc trzymać się w przyszłości konkretnych rozmiarów, czy już taki ich urok, że raz będą krótsze, raz dłuższe? I jaki rozmiar uznać za prawidłowy? Ten z nowej partii (krótsze), ten z poprzedniej (dłuższe)? Przyznam szczerze, że nowe w przypadku niektórych kart wydają się już niebezpiecznie krótkie (czyt. karty niemalże wystają).
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Poprzedniej fabryce zdarzało się nie trzymać rozmiaru koszulek pomiędzy poszczególnymi drukami. Dotyczyło to zwykle niewielkiej części nakładu i tylko znikoma część klientów miała problemy z dopasowaniem koszulek, ale raziła nas powtarzalność tego procederu i w konsekwencji rozpoczęliśmy poszukiwania producenta, który zapewni nam jakość i powtarzalność, na której nam zależy. Udało nam się znaleźć taką firmę. Aktualny nakład koszulek Classic Card Game pochodzi właśnie z niej i w branży nazywałby się "fit" z uwagi na dobór rozmiarów - są one dopasowane do wielkości karty.
Rebelu drogi, dlaczego piszecie, że koszulki Tarot pasują na Gwinta, skoro są o 2 mm za krótkie? Kupiłam 3 paczki na całość kart Gwinta, a teraz jestem ciekawa, co mam z nimi zrobić...
Jeśli produkt jest niezgodny z opisem, zawsze bardzo prosimy o wysłanie maila na reklamacje@rebel.pl z opisem problemu.
Wiem, że pewnie macie dość pytań o dodatki do Cyklad ale... Czy dodruk zaliczy jakiś poślizg czy wszystko idzie zgodnie z planem? Pojawiła się już jakaś przybliżona data?
Nie mamy, po to jesteśmy tutaj, by odpowiadać na pytania :) Niestety na razie cisza, żadnych maili ani sygnałów dymnych :(
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Niestety w tym roku najprawdopodobniej nie będzie dodruku gry Alchemicy: Królewski Golem.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: karawanken »

REBEL.pl pisze: 11 maja 2018, 10:41 Niestety w tym roku najprawdopodobniej nie będzie dodruku gry Alchemicy: Królewski Golem.
Ale jest szansa na dodruku? Czy definitywnie nie będzie dodruku.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Ale jest szansa na dodruku? Czy definitywnie nie będzie dodruku.
Szansa niby jest, ale bardzo mała.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Pitas
Posty: 59
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:53
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pitas »

Wiem, że pewnie macie dość pytań o dodatki do Cyklad ale... Czy dodruk zaliczy jakiś poślizg czy wszystko idzie zgodnie z planem? Pojawiła się już jakaś przybliżona data?
Nie mamy, po to jesteśmy tutaj, by odpowiadać na pytania :) Niestety na razie cisza, żadnych maili ani sygnałów dymnych :(
W jednym z poprzednich postów była informacja, że dodruk ruszył, a gra będzie dostępna w połowie roku. Czy w kontekście zacytowanego postu gra będzie tylko z opóźnieniem, czy też w ogóle jej nie zobaczymy w tym roku?
Zablokowany