Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Ciekawe jak przy tej informacje wypadnie dostawa wersji kickstarterowej :) Już czuję w powietrzu gównoburzę :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Myślę, że jest szansa na powtórkę z TWoMa, czyli dzięki wsparciu masz max tydzień, półtora przed sklepami (acz biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo wysyłania wersji anglojęzycznej może być gorzej). Oczywiście pomijając pyrkon.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

Acererak pisze: 07 maja 2018, 23:54 Myślę, że jest szansa na powtórkę z TWoMa, czyli dzięki wsparciu masz max tydzień, półtora przed sklepami (acz biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo wysyłania wersji anglojęzycznej może być gorzej). Oczywiście pomijając pyrkon.
Obyśmy się nie zdziwili za bardzo jak dostaniemy miesiąc po sklepach :P
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Mówicie o podstawce czy podstawka + SG?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Sama podstawka, przynajmniej w moim przypadku. Brałem dwufalową dostawę.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

Gatherey pisze: 08 maja 2018, 10:55 Mówicie o podstawce czy podstawka + SG?
Nie no, żarty żartami ale bez przeginania, proszę :D Do myślenia o SG nawet nie podchodzę przed końcem wakacji w ogóle, po co się pół roku denerwować? ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Ponoć 10 mają wysyłać :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

wirusman pisze: 08 maja 2018, 13:38 Ponoć 10 mają wysyłać :)
Ale "10" w jakim sensie? Dziesięć pudełek? Dziesiątego ale nie wiadomo, którego miesiąca? Czy może po prostu w Październiku? ;)

A tak całkiem na poważnie to jak wyślą 10., to się chyba rozzłoszczę, bo niby jak mam dać radę w jeden weekend ograć Rising Sun, Inis, LoH'a i jeszcze w międzyczasie znaleźć czas na dwutygodniowego synka? Z czegoś będę musiał zrezygnować... Czy ktoś chciałby się zająć noworodkiem w najbliższe weekendy? ;) :D

'Rolmarnie' wiedziałem, że to właśnie tak będzie, że tytuły, na które najbardziej czekam dostanę niemalże na jeden raz :D A 'mówio', że od przybytku głowa nie boli. I jak tu wierzyć przysłowiom?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Szaweł pisze: 08 maja 2018, 14:07
wirusman pisze: 08 maja 2018, 13:38 Ponoć 10 mają wysyłać :)
Ale "10" w jakim sensie? Dziesięć pudełek? Dziesiątego ale nie wiadomo, którego miesiąca? Czy może po prostu w Październiku? ;)
10 maja :P Tylko pod tym terminem są niestety trzy wersje językowe, więc naszą niekoniecznie muszą zacząć w tym tygodniu (zwłaszcza, że z Włoch więcej backerów było).

A tak poza tym to łapcie polską instrukcję :D https://drive.google.com/file/d/1nGozwv ... 86uwK/view
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

Acererak pisze: 08 maja 2018, 15:13
Szaweł pisze: 08 maja 2018, 14:07
wirusman pisze: 08 maja 2018, 13:38 Ponoć 10 mają wysyłać :)
Ale "10" w jakim sensie? Dziesięć pudełek? Dziesiątego ale nie wiadomo, którego miesiąca? Czy może po prostu w Październiku? ;)
10 maja :P Tylko pod tym terminem są niestety trzy wersje językowe, więc naszą niekoniecznie muszą zacząć w tym tygodniu (zwłaszcza, że z Włoch więcej backerów było).

A tak poza tym to łapcie polską instrukcję :D https://drive.google.com/file/d/1nGozwv ... 86uwK/view
Wielgachne dzięki za instrukcję!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Grzeju »

Gdzieś była informacja ile sztuk każdej wersji językowej miało być wydane. Nie mogę tego teraz znaleźć. Może ktoś mi to wskazać?
10-tego to może i zaczną wysyłać, tylko że wersje bez sundropa. A sundrop będzie pewnie dopiero w pod koniec czerwca.. a już szczególnie dla tych co wzięli retail'a
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Grzeju pisze: 08 maja 2018, 15:42 Gdzieś była informacja ile sztuk każdej wersji językowej miało być wydane. Nie mogę tego teraz znaleźć. Może ktoś mi to wskazać?
10-tego to może i zaczną wysyłać, tylko że wersje bez sundropa. A sundrop będzie pewnie dopiero w pod koniec czerwca.. a już szczególnie dla tych co wzięli retail'a
Też nie mogłem znaleźć i Jordan powiedział mi jedynie że mniej więcej wygląda to tak jak ilość backerów z każdego kraju.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

Grzeju pisze: 08 maja 2018, 15:42 Gdzieś była informacja ile sztuk każdej wersji językowej miało być wydane. Nie mogę tego teraz znaleźć. Może ktoś mi to wskazać?
10-tego to może i zaczną wysyłać, tylko że wersje bez sundropa. A sundrop będzie pewnie dopiero w pod koniec czerwca.. a już szczególnie dla tych co wzięli retail'a
O widzisz! Zapomniałem, że miałem sundropa. Czyli czekam sobie spokojnie i póki co wyrzucam LoH'a z głowy. Dzięki :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Właśnie czytam instrukcje i rozumie, że grając w dwie osoby po wybudowaniu monumentu nie wygrywamy gry. Racja?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

wirusman pisze: 09 maja 2018, 07:14 Właśnie czytam instrukcje i rozumie, że grając w dwie osoby po wybudowaniu monumentu nie wygrywamy gry. Racja?
Wydaje mi się, że tak. Na 2 osoby zostaje kontrola 5 regionów/3 krain albo pokonanie 3 potworów.
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Yanek »

Ja tu tylko przechodziłem.

1st wave sundrop copies of German, French, Polish, Italian, Spanish editions are still estimated to ship very end of May / beginning of June. So far, sundrop process is looking on time!
With small exceptions of pre-release events, language editions will start to be available at stores at 25th - so backers with sundrop copies will get their games week or two later. Again we are sorry abut that but we initially anticipated to finish sundrop earlier and based on that we made arrangements with retailers.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2183023

Nie wierzę, żadnych nowych poślizgów i pojękiwań jak to inni zawalili poza sugestią że start wysyłki niekoniecznie jutro, tylko bardziej piątek/poniedziałek wersji nie sundrop? Jestem w lekkim szoku, ale cóż wygląda na to że chyba wreszcie się tego LoHa doczekamy :D
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: fumi »

Czy poza sundropem, dodatkową grą i figurką z Nemesis osoby zamawiające wersje tytan otrzymają coś więcej w pierwszej fali wysyłek niż wersja retail?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Tylko to będzie.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Chyba tylko podziękowania za bycie backerem :P
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

To figurki miast i świątyń (terrain exp) nie są wysyłane w pierwszej fali?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

No tak terrain też. Myślałem że pytasz o jakieś inne bonusy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Kto gra :)?
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Lords of Hellas

Post autor: Budyka »

Ja póki co oglądam komponenty :) Te małe żołnierzyki trochę mi zalatują Ryzykiem :P
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

wirusman pisze: 12 maja 2018, 19:05 Kto gra :)?
Gram :D kilka rozgrywek mam za sobą , w tym jedną (niepełną) solo kampanię. W skrócie : bardzo pozytywne wrażenia, trzeba trochę pomóżdżyć , żeby przechytrzyć przeciwników. Trochę szczęścia też potrzebne, szczególnie jeśli chodzi o potwory na planszy. Nawet cieszę się z opóźnienia dodatków, jest czas spokojnie ograć podstawkę, nie lubie mieć gry od razu ze wszystkim. Dodatki wolę dawkować stopniowo.
ODPOWIEDZ