Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
castelano
Posty: 164
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: castelano »

Planszówki TV z 11 kwietnia, w 22 minucie tego materiału, Ignacy podaje termin Ethnos na maj, Marek tam potwierdza tą datę.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Dla wszystkich, którzy nie śledzą na bieżąco naszych kanałów komunikacyjnych mamy bardzo dobrą informację - w tę środę ruszyła przedsprzedaż Fotosyntezy.

Do 2 maja możecie zgarnąć grę wraz z dostępnymi tylko u nas dodatkowymi drzewkami wiosennymi i zimowymi za jedyne 112,45zł, czyli 25% taniej, niż Sugerowana Cena Detaliczna! Później cena będzie rosnąć z każdym tygodniem, aż do dnia premiery 16 maja.

Link dla zainteresowanych: http://portalgames.pl/pl/fotosynteza/
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Migello84 »

Drogi Portalu, czy cos wiadomo na temat Aeon’s End ? W planach wydawniczych premiera II kwartał.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: vikingowa »

W końcu długo wyczekiwany dodatek do Robinsona! Dla mnie must have...
Jak ja się cieszę że sprzedałam Mage Knight za okrągłą sumkę:-P Gra wspaniała i jedyna w swoim rodzaju ale niestety dla gracza solo, czyli mnie, zdecydowanie za długa :-(
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

vikingowa pisze: 04 maja 2018, 12:56 W końcu długo wyczekiwany dodatek do Robinsona! Dla mnie must have...
Jak ja się cieszę że sprzedałam Mage Knight za okrągłą sumkę:-P Gra wspaniała i jedyna w swoim rodzaju ale niestety dla gracza solo, czyli mnie, zdecydowanie za długa :-(
Więc masz teraz nadmiar namiętności. Na co ją teraz przelejesz? :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Marcin Wroński partnerem gry Tajemnicze Domostwo

Obrazek

Wydawnictwo Portal Games ma przyjemność ogłosić premierę nowej edycji gry Tajemnicze Domostwo. Partnerem projektu został Mistrz Kryminału – Marcin Wroński, znany z serii kryminałów z komisarzem Maciejewskim w roli głównej, autor takich powieści kryminalnych, jak „Pogrom w przyszły wtorek”, „Skrzydlata trumna”, czy „Morderstwo pod cenzurą”.

Specjalna edycja gry zawiera krótkie wprowadzające do gry opowiadanie Marcina Wrońskiego, a w wybranych punktach z grami będzie można także uzyskać specjalny, unikatowy dodatek do gry pod tytułem „Pozostawione wskazówki”.

Obrazek

Partnerem akcji jest Sieć Salonów Empik, w których odbędą się dedykowane spotkania z panem Marcinem Wrońskim. Gra została także objęta patronatem medialnym przez radio RMF Maxxx oraz portal WP.pl.

Oficjalna prezentacja nowej edycji gry nastąpi na najbliższych Warszawskich Targach Książki. Targi odbywają się w dniach 17-20 maja 2018 roku na stadionie PGE Narodowy, przy alejach Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie.

Szczególnie zapraszamy 19 maja w sobotę. Między godziną 14.00, a 15.00 na stoisku 351/G odbędzie się Spotkanie Autorskie z panem Marcinem Wrońskim, organizowane przez Portal Games. Możliwe będzie uzyskanie autografu autora.

Przy okazji, odpowiadając na pytanie:
Drogi Portalu, czy cos wiadomo na temat Aeon’s End ? W planach wydawniczych premiera II kwartał.
Pracujemy nad tym, aby dotrzymać tego terminu. Jeśli się uda, premiera będzie jeszcze w czerwcu.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

Czy będą jeszcze jakieś różnice w stosunku do poprzedniej edycji? Czy tylko opowiadanie i partnerstwo?
Czy będzie też nowe wydanie dodatku?
Czy zostanie naprawiony błąd z tyłami kart?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kremitto123 »

Ciekawe czy mozemy liczyc na poprawione zetony do cry havoca. Jesli nie bedzie dodruku dodatku to obejdziemy sie smakiem? Czy jednak portal stanie na wysokosci zadania i poprawi te zetony niezaleznie od wszystkiego?
O karty do blood rage 5 gracz nawet nie pytam :twisted:
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: vikingowa »

Dr. Nikczemniuk pisze: 06 maja 2018, 19:13
vikingowa pisze: 04 maja 2018, 12:56 W końcu długo wyczekiwany dodatek do Robinsona! Dla mnie must have...
Jak ja się cieszę że sprzedałam Mage Knight za okrągłą sumkę:-P Gra wspaniała i jedyna w swoim rodzaju ale niestety dla gracza solo, czyli mnie, zdecydowanie za długa :-(
Więc masz teraz nadmiar namiętności. Na co ją teraz przelejesz? :wink:
Aktualnie całą moją namiętność przelewam na Eldritch Horror i Znak starszych Bogów :-) Nowe dodatki już zamówione do obu więc będzie co robić po pracy w oczekiwaniu na dodruk This War of Mine :-)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Pojawiła się już gdzieś oficjalna errata do kart Inis, czyli jaka jest ich poprawna treść?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Wojtek.k »

Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Wincenty Jan »

Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Szaweł »

Wincenty Jan pisze: 12 maja 2018, 12:08 https://cmon.com/news/cmon-announces-na ... nal-series

Portalu, jest cień szansy?
Już się podpaliłem jak to będę budował swoje narkotykowe imperium a tu się okazuje, że będzie to klon Draculi czy Whitechapel. Mimo wszystko, wezmę na 100%. Miło by było wziąć full ze wszystkimi exclusiveami z KS'a także może się Portalowi uda wbić już podczas kampanii? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Marx »

A jest info, że to bedzie na pewno KS?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Wincenty Jan »

Może się mylę ale chyba gra ma nie trafić na KSa
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Argue »

Drogi Portalu
Co z Aeon's End?
Czy premiera dalej w tym kwartale?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Zaan84 »

I przy okazji czo ten Ethnos?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: warlock »

Tłumaczenie kolejnej czwartej karty do Inis jest skopane, jeden z użytkowników grupy na facebooku dał zdjęcie porównawcze wersji PL i angielskiej.

Karta Eriu ma dodany nawias (którego w ogóle nie ma na oryginalnej karcie) w którym jest napisane "nie muszą być na różnych terenach", co CAŁKOWICIE przeczy logice wcześniejszych zapisów i sprawia, że karta jest sprzeczna sama ze sobą. Poprawcie tego babola przy okazji dodruku kart.

A tak swoją drogą - proofreader z otwartego konkursu średnio się chyba sprawdził. ;) Dajcie wgląd do oryginalnych kart, to środowisko fanów gry Wam za darmo sprawdzi błędy przed dodrukiem...
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Jacek_PL »

warlock pisze: 16 maja 2018, 11:09 Tłumaczenie kolejnej czwartej karty do Inis jest skopane, jeden z użytkowników grupy na facebooku dał zdjęcie porównawcze wersji PL i angielskiej.
Ale wiesz że to tłumaczenie z tłumaczenia bo oryginalny tekst jest po francusku a nie po angielsku.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: warlock »

Jacek_PL pisze: 16 maja 2018, 11:22
warlock pisze: 16 maja 2018, 11:09 Tłumaczenie kolejnej czwartej karty do Inis jest skopane, jeden z użytkowników grupy na facebooku dał zdjęcie porównawcze wersji PL i angielskiej.
Ale wiesz że to tłumaczenie z tłumaczenia bo oryginalny tekst jest po francusku a nie po angielsku.
Ale rzecz w tym, że polska karta nie ma sensu... Tak naprawdę nie ma znaczenia, z jakiego języka było to tłumaczone, bo karta jest wewnętrznie sprzeczna po polsku, czyli ktoś kto to sprawdzał w ogóle nie zastanowił się, czy jej zdolność ma sens. Nikomu nie zapaliła się lampka.

Zacytuję wypowiedź użytkownika grupy facebookowej, bo nie chce mi się pisać tego swoimi słowami ;).
Dejmien Doreacki pisze:Chodzi o dodanie w wersji polskiej karty eposu Eriu treści w nawiasie na końcu, która jest myląca ponieważ sugeruje, że gracz ma prawo dodać 3 klany do terytorium, w którym jest obecny i w którym znajduje się 1 lub więcej sanktuariów. Jest to niezgodne z treścią właściwą karty, która pozwala co prawda umieścić 3 klany ale w 3 różnych terytoriach, pod warunkiem, że gracz jest tam obecny i znajduje się tam co najmniej jedno miejsce kultu. Czyli do jednego terytorium można dodać max 1 klan. Jeśli więc mamy 3 terytoria spełniające warunek wtedy możemy dodać 3 klany na planszę.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Jacek_PL »

warlock pisze: 16 maja 2018, 11:29Ale rzecz w tym, że polska karta nie ma sensu...
Przepraszam nie wyraziłem się zbyt jasno, chodziło mi bardziej o fakt, że jeśli już to należy sprawdzić co jest napisane w oryginale, bo już kilka razy spotkałem się z babolami w grach które były tłumaczone z francuskiego na angielski. Natomiast nie chciałem podważać w żaden sposób zasadności tej uwagi, że karta zawiera błąd tłumaczenia.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: warlock »

Jasne, uwaga o francuskim oryginale jest jak najbardziej słuszna ;).
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: uyco »

bedzie dodruk błędnych kart do Inis? cos oficjalnie komunikowali?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

uyco pisze: 16 maja 2018, 22:35 bedzie dodruk błędnych kart do Inis? cos oficjalnie komunikowali?
Przecież był oficjalny komunikat prezesa że 3 karty dodrukują.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Szaweł »

czeczot pisze: 16 maja 2018, 22:46
uyco pisze: 16 maja 2018, 22:35 bedzie dodruk błędnych kart do Inis? cos oficjalnie komunikowali?
Przecież był oficjalny komunikat prezesa że 3 karty dodrukują.
Tylko, że już jest chyba więcej niż 3 :/
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Zablokowany