Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

Wincenty Jan pisze: 16 maja 2018, 21:36 Może faktycznie jest to „seria niefortunnych zdarzeń”, zupełnie od GF niezależnych. Swego czasu większość z nas była zachwycona ich komunikacją min na forum. Szkoda, że tak się to potoczyło.
Do momentu ogłoszenia zwrotów za najeźdźców (o których ostatnio trochę ich męczę), też tak myślałem. Szczególnie, że pod koniec tamtego roku mieli stosunkowo dobrą passę w wyrabianiu się na czas itp.
Niestety ten nieszczęsny zwrot za najeźdźców uświadomił mi, że mają tam niezły bajzel, skoro ogłosili go w październiku, zaczęli zbierać nr kont w lutym i do dziś nie przelali tych kilkunastu zł dla nie wiem... 20 osób?

O ile w te wszystkie kontrole celne, zagubione pociągi, niedogadania się z fabrykami i tym podobne byłem w stanie uwierzyć, bo wszystko mogło być zależne od różnych czynników, o tyle wykonanie tych przelewów to 20 minut roboty, bez wychodzenia z biura, bez kontaktowania się z innymi ludźmi - uzależnione właściwie tylko od tego czy strona banku działa i czy osoba odpowiedzialna chce to zrobić. Biorąc pod uwagę, że żaden bank nie pozwoliłby sobie na zablokowanie pieniędzy swoich klientów na 3 miesiące (lol), nie widzę innej opcji, niż to, że ktoś od GF po prostu chce robić ludzi w bambuko.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kali »

Tuminure pisze: 17 maja 2018, 07:29
Wincenty Jan pisze: 16 maja 2018, 21:36 Może faktycznie jest to „seria niefortunnych zdarzeń”, zupełnie od GF niezależnych. Swego czasu większość z nas była zachwycona ich komunikacją min na forum. Szkoda, że tak się to potoczyło.
Do momentu ogłoszenia zwrotów za najeźdźców (o których ostatnio trochę ich męczę), też tak myślałem. Szczególnie, że pod koniec tamtego roku mieli stosunkowo dobrą passę w wyrabianiu się na czas itp.
Niestety ten nieszczęsny zwrot za najeźdźców uświadomił mi, że mają tam niezły bajzel, skoro ogłosili go w październiku, zaczęli zbierać nr kont w lutym i do dziś nie przelali tych kilkunastu zł dla nie wiem... 20 osób?

O ile w te wszystkie kontrole celne, zagubione pociągi, niedogadania się z fabrykami i tym podobne byłem w stanie uwierzyć, bo wszystko mogło być zależne od różnych czynników, o tyle wykonanie tych przelewów to 20 minut roboty, bez wychodzenia z biura, bez kontaktowania się z innymi ludźmi - uzależnione właściwie tylko od tego czy strona banku działa i czy osoba odpowiedzialna chce to zrobić. Biorąc pod uwagę, że żaden bank nie pozwoliłby sobie na zablokowanie pieniędzy swoich klientów na 3 miesiące (lol), nie widzę innej opcji, niż to, że ktoś od GF po prostu chce robić ludzi w bambuko.
Twierdzą, że wysłali kasę. W sumie mnie to najbardziej ubodło. I nie chodzi o kwotę, która jest śmieszna (max kilka zł).
Osobiście wolałbym, żeby wysłali mi pocztówkę czy jakąś promkę w paczce (nawet do gry, której nie posiadam).
Bo niespełnione obietnice, opóźnienia, brak kontaktu - jak mają dobry powód, to się człowiek powkurza i tyle.
Ale takie stwierdzenie, po tym jak ludzie otwarcie piszą, że nikt kasy nie dostał jest przegięciem.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

tymczasem w innym wymiarze...




Obrazek
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 294
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Biorą się za kolejny projekt? Czyżby więc zapowiadały się kolejne opóźnienia w zaległych projektach? :D
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

swiroff pisze: 17 maja 2018, 13:10 Biorą się za kolejny projekt? Czyżby więc zapowiadały się kolejne opóźnienia w zaległych projektach? :D
No chyba nie da się tego inaczej zinterpretować!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

Daquan pisze: 17 maja 2018, 13:13
swiroff pisze: 17 maja 2018, 13:10 Biorą się za kolejny projekt? Czyżby więc zapowiadały się kolejne opóźnienia w zaległych projektach? :D
No chyba nie da się tego inaczej zinterpretować!
Jeszcze z jeden, dwa projekty i zacznę myśleć, że to Grand Finale GF. Może spytać Wookiego, czy kasa z akcji wpłynąć ma na polskie czy np. kolumbijskie konta bankowe ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Nabuchodonozor »

Ten nowy projekt to chyba po prostu "Solar City". Tym bardziej, że pisali "Może niektórzy się już domyślają o co chodzi"

Dodałem adres firmy GF do googla i teraz widzę, że już się tam znajduje i można zadawać pytania, czy pisać opinie. Gdyby ktoś był zainteresowany.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tomzaq »

GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Who is John Galt?
Posiadam
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ENDryu »

Jak ktos jest na Pyrkonie, to moze zapytac osobiscie gdzie sa wszystkie opoznione gry :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
morris
Posty: 603
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

Jutro idę :)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ENDryu »

morris pisze: 18 maja 2018, 15:17Jutro idę :)
to daj znać jakiego "pecha" mieli tym razem :lol:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

ENDryu pisze: 18 maja 2018, 15:53
morris pisze: 18 maja 2018, 15:17Jutro idę :)
to daj znać jakiego "pecha" mieli tym razem :lol:
Miejmy nadzieję, że ich największym pechem będzie spotkanie jutro morris-a :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

detrytusek pisze: 18 maja 2018, 15:59
ENDryu pisze: 18 maja 2018, 15:53
morris pisze: 18 maja 2018, 15:17Jutro idę :)
to daj znać jakiego "pecha" mieli tym razem :lol:
Miejmy nadzieję, że ich największym pechem będzie spotkanie jutro morris-a :)
:lol:
Jeśli morris ubierze się jak pan z jego avatara i przybierze podobną minę to mogą się... zląc :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Morrisie jeśli jutro udowodnisz swe męstwo w tym trudnym quescie to i minstrele pieśni o Tobie potomnym śpiewać będą!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Banan2 »

Według informacji z stoiska GFP na Pyrkonie produkcja Mage Wars zakończyła się i gra za ok. 1,5 miesiąca powinna być rozsyłana. Oby tak było.....
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Banan2 »

Tomzaq pisze: 18 maja 2018, 13:28 GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Zagralem dzisiaj na Pyrkonie. W wielkim skrócie "Hej to moja ryba" na duuuuużych sterydach. Cieżkość rozgrywki na poziomie Splendora. Gra będzie wydana bez akcji wspieraczkowych w okolicach Essen. Przy cenie poniżej 100 PLN i wydaniu pokroju Azulu (kolorowe elementy) może to być hicior w kategorii "gra do niedzielnej kawy".
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: czeczot »

Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:24 Według informacji z stoiska GFP na Pyrkonie produkcja Mage Wars zakończyła się i gra za ok. 1,5 miesiąca powinna być rozsyłana. Oby tak było.....
Pozdrawiam
Którego? Arena czy Akademia czy może obu ?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Banan2 »

czeczot pisze: 20 maja 2018, 22:38
Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:24 Według informacji z stoiska GFP na Pyrkonie produkcja Mage Wars zakończyła się i gra za ok. 1,5 miesiąca powinna być rozsyłana. Oby tak było.....
Pozdrawiam
Którego? Arena czy Akademia czy może obu ?
Pytałem o Arenę.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
morris
Posty: 603
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:31
Tomzaq pisze: 18 maja 2018, 13:28 GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Zagralem dzisiaj na Pyrkonie. W wielkim skrócie "Hej to moja ryba" na duuuuużych sterydach. Cieżkość rozgrywki na poziomie Splendora. Gra będzie wydana bez akcji wspieraczkowych w okolicach Essen. Przy cenie poniżej 100 PLN i wydaniu pokroju Azulu (kolorowe elementy) może to być hicior w kategorii "gra do niedzielnej kawy".
Pozdrawiam
Hmmm, mój kolega, po rozegraniu partii w tę grę, również porównał ją do gry Splendor. Coś w tym musi być :-) Zasady zaiste są bardzo proste, ale i pokombinować trochę trzeba.

Ja z kolei pytałem o przyszłość rozszerzeń Dominiona i się dowiedziałem, że plany na ten rok są - ale wszystko zależy od Rio Grande Games, w sensie kiedy ogłoszą "nabór" do druku.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:31
Tomzaq pisze: 18 maja 2018, 13:28 GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Zagralem dzisiaj na Pyrkonie. W wielkim skrócie "Hej to moja ryba" na duuuuużych sterydach. Cieżkość rozgrywki na poziomie Splendora. Gra będzie wydana bez akcji wspieraczkowych w okolicach Essen. Przy cenie poniżej 100 PLN i wydaniu pokroju Azulu (kolorowe elementy) może to być hicior w kategorii "gra do niedzielnej kawy".
Pozdrawiam
Poniżej 100 PLN? Mi nie udało sie uzyskać imformacji co do ceny.
Tymczasaem na BGG
https://bgg.cc/article/29119876#29119876
kolejne informacje na temat Roll for the Galaxy :Rivalry - dobra wiadomość dodatek ma mieć cusomizowalne kości - badania - ze zmienialnymi sciankami które daja potężne bonusy ale sa rzucane przed zasłonką - na zdjęciu sa też pokazane kości handlu i nowy kolor. I zła wiadomość nie zaakceptowali próbek produkcyjnych więc produkcja pewnie odłoży się o przynajmiej kwartał.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Banan2 »

Rafal_Kruczek pisze: 21 maja 2018, 10:33
Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:31
Tomzaq pisze: 18 maja 2018, 13:28 GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Zagralem dzisiaj na Pyrkonie. W wielkim skrócie "Hej to moja ryba" na duuuuużych sterydach. Cieżkość rozgrywki na poziomie Splendora. Gra będzie wydana bez akcji wspieraczkowych w okolicach Essen. Przy cenie poniżej 100 PLN i wydaniu pokroju Azulu (kolorowe elementy) może to być hicior w kategorii "gra do niedzielnej kawy".
Pozdrawiam
Poniżej 100 PLN? Mi nie udało sie uzyskać imformacji co do ceny.
Ja usłyszałem 30-35EUR, czyli SCD 130-150 PLN. Co oznacza w dobrych sklepach ok. 100 PLN lub ciut poniżej.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: wirusman »

Rafal_Kruczek pisze: 21 maja 2018, 10:33
Banan2 pisze: 20 maja 2018, 22:31
Tomzaq pisze: 18 maja 2018, 13:28 GF wyda Minerały Magdaleny Śliwińskiej. Gra jest bodajże pracą licencjacką/magisterską autorki. Warto zauważyć, że autorka jest człowiekiem spoza branży i zabierając się za grę nie bardzo siedziała w temacie. Wyszło naprawdę coś interesującego.

https://www.facebook.com/Minera%C5%82y- ... ?ref=br_rs
Zagralem dzisiaj na Pyrkonie. W wielkim skrócie "Hej to moja ryba" na duuuuużych sterydach. Cieżkość rozgrywki na poziomie Splendora. Gra będzie wydana bez akcji wspieraczkowych w okolicach Essen. Przy cenie poniżej 100 PLN i wydaniu pokroju Azulu (kolorowe elementy) może to być hicior w kategorii "gra do niedzielnej kawy".
Pozdrawiam
Poniżej 100 PLN? Mi nie udało sie uzyskać imformacji co do ceny.
Tymczasaem na BGG
https://bgg.cc/article/29119876#29119876
kolejne informacje na temat Roll for the Galaxy :Rivalry - dobra wiadomość dodatek ma mieć cusomizowalne kości - badania - ze zmienialnymi sciankami które daja potężne bonusy ale sa rzucane przed zasłonką - na zdjęciu sa też pokazane kości handlu i nowy kolor. I zła wiadomość nie zaakceptowali próbek produkcyjnych więc produkcja pewnie odłoży się o przynajmiej kwartał.
Super sprawa, czy bedzie polskie wydanie?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

A ktoś zapytał co dalej z dodatkami do Najeźdźców?
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hsiale »

morris pisze: 21 maja 2018, 07:56Ja z kolei pytałem o przyszłość rozszerzeń Dominiona i się dowiedziałem, że plany na ten rok są - ale wszystko zależy od Rio Grande Games, w sensie kiedy ogłoszą "nabór" do druku.
A dowiadywałeś się też o polski upgrade pack z podstawki i Intrygi 1 do 2?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Tego to na bank nie będzie, gdzieś czytałem że to totalnie dla nich nieopłacalne.
ODPOWIEDZ