Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 29 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Retro »

hsiale pisze:Lepiej w nią zagrać :)
mógł mieć dwie i w jedną zagrał :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sarseth »

klpt12 pisze:Mam nówkę w folii. Czyli lepiej ją sprzedać? Podobno miało nigdy przenigdy nie być dodruku.
Oho xD ala bitcoin hodler. Eh ludzie
Rebel 6% (trójmiasto)
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Heiken »

klpt12 pisze:Mam nówkę w folii. Czyli lepiej ją sprzedać? Podobno miało nigdy przenigdy nie być dodruku.
Kupujcie na zapas bo nigdy nie bedzie, to klasyczny marketing. Są sklepy stacjonarne, które się latami likwidują. Biznes planszówkowy nie różni się od innych, jeśli obu stronom opłaci się dodruk lub nowa edycja to w 99% tak się stanie. Ewentualny dodruk ankh-morpork i zakazanych wcale by mnie nie zdziwił.
Aby nie odbiegać od tematu stwierdzę, że czekałem na ten dodruk i chętnie nabędę tą grę w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wassago »

A na początku grudnia pisali, że nie będzie dodruk.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: czeczot »

Heiken pisze: Kupujcie na zapas bo nigdy nie bedzie, to klasyczny marketing. Są sklepy stacjonarne, które się latami likwidują. Biznes planszówkowy nie różni się od innych, jeśli obu stronom opłaci się dodruk lub nowa edycja to w 99% tak się stanie. Ewentualny dodruk ankh-morpork i zakazanych wcale by mnie nie zdziwił.
Aby nie odbiegać od tematu stwierdzę, że czekałem na ten dodruk i chętnie nabędę tą grę w normalnej cenie.
Odnośnie zakazanych gwiazd to bym się zdziwił jak byłby dodruk. Licencja świata jest od Games Workshop a grę zrobiła FFG. To samo jest z Talizmanem i juz Games Workshop wypuszcza własna wersję ale czy identyczna jak Talizman od FFG?
Nie zdziwię się jak za jakiś czas FFG i Games Workshop wypuszczą podobne gry do zakazanych gwiazd.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gromb »

Off top ale z góry przepraszam. Talisman częściowo wyjdzie niezmieniony. GW ma prawa do kilku mechanik. Jednak możemy pomarzyć o polskiej wersji. To se juz ne wrati. Ankh to spuścizna po śmierci Terrego i tu prawa autorskie i licencyjne umowy są mocno ze sobą poplątane.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: as.nielo »

Gromb pisze:Off top ale z góry przepraszam. Talisman częściowo wyjdzie niezmieniony. GW ma prawa do kilku mechanik. Jednak możemy pomarzyć o polskiej wersji. To se juz ne wrati. Ankh to spuścizna po śmierci Terrego i tu prawa autorskie i licencyjne umowy są mocno ze sobą poplątane.
Uwaga! Najnowsze wiadomości: prezydent w specjalnym orędziu do narodu pokazał facepalm ;)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Pandemic Legacy

Post autor: sidmeier »

klpt12 pisze:Mam nówkę w folii. Czyli lepiej ją sprzedać? Podobno miało nigdy przenigdy nie być dodruku.
Januszu, Januszu, zagraj lepiej, teraz jest bezwartościowa gra już. Trzymam kciuki za dodruk, na pohybel spekulantom.
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: klpt12 »

Od razu zaznaczę, że grę kupiłem żeby w nią zagrać. Tylko problemem okazał się kolega, który wyjechał do innego miasta i nie mamy obecnie stałego 4 osobowego składu. Dodam, że zawsze znajduje się coś innego, żeby w to pograć.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: grzemek »

klpt12 pisze:Od razu zaznaczę, że grę kupiłem żeby w nią zagrać. Tylko problemem okazał się kolega, który wyjechał do innego miasta i nie mamy obecnie stałego 4 osobowego składu. Dodam, że zawsze znajduje się coś innego, żeby w to pograć.
HA! i ja mam tak samo... kupiłem jak była w normalnej cenie ale teraz nie mam ekipy do zagrania całej kampanii. Więc leży na półce i targają mną emocje trzymać i czekać na ekipę aż się jakaś pojawi czy sprzedać i kupić kilka gier, coś na solo albo dwóch graczy.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Pandemic Legacy

Post autor: sidmeier »

grzemek pisze:
klpt12 pisze:Od razu zaznaczę, że grę kupiłem żeby w nią zagrać. Tylko problemem okazał się kolega, który wyjechał do innego miasta i nie mamy obecnie stałego 4 osobowego składu. Dodam, że zawsze znajduje się coś innego, żeby w to pograć.
HA! i ja mam tak samo... kupiłem jak była w normalnej cenie ale teraz nie mam ekipy do zagrania całej kampanii. Więc leży na półce i targają mną emocje trzymać i czekać na ekipę aż się jakaś pojawi czy sprzedać i kupić kilka gier, coś na solo albo dwóch graczy.
Do obu was: pozbywajcie się. Przynajmniej gospodarka ruszy. Gra jest jednorazowa i przepłacona i tak. Emocji dostaniecie więcej w inne tytuły grając, ale bez przesady, że kilka kupisz, wystawisz w normalnej cenie, a nie zdzierskiej, bo zaraz dodruk. I tak zostaniesz ukarany za zwłokę. Radzę pozbyć się, póki chajpują na fejskubu i szukają. Karma wróci, może ktoś inny zagra. Ja mówię nie pandemikowi. Jednorazówka niestety.
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Pandemic Legacy

Post autor: zlamandy »

Moim zdaniem pandemia super się sprawdza na 2 graczy! Ja bym grała w tym gronie.
Sedrak
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:52

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sedrak »

Panowie czekać na dodruk pierwszego sezony czy brać drugi ?!
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: aigimig »

Sedrak pisze:Panowie czekać na dodruk pierwszego sezony czy brać drugi ?!
brać drugi i jak się spodoba to czekać na dodruk pierwszego. praktycznie nie trzeba w nie grać w kolejności
Sedrak
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:52

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sedrak »

Fabularnie aż tak się nie łączą? Druga część lepsza? Gorsza?
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: aigimig »

jestem w połowie sezonu drugiego i do tej pory powiązanie jest symboliczne. a która lepsza to już kwestia gustu. mi na ten moment minimalnie bardziej podoba się sezon 1.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

aigimig pisze:jestem w połowie sezonu drugiego i do tej pory powiązanie jest symboliczne. a która lepsza to już kwestia gustu. mi na ten moment minimalnie bardziej podoba się sezon 1.
Jestem zdaje się w sierpniu Sezonu 2 i też mi się bardziej podobał sezon 1.
Nie znając Sezonu 1, w zasadzie niewiele tracisz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Jestem zdaje się w sierpniu Sezonu 2 i też mi się bardziej podobał sezon 1.
Nie znając Sezonu 1, w zasadzie niewiele tracisz.
To jest ciekawe zagadnienie. Można zagrać w Sezon 2, nie znając pierwszego, jednak fabularnie traci się bardzo przyjemne rzeczy. Gorzej jest grać w Sezon 1 po skończeniu Sezonu 2. Może pojawić się pewien problem.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ernin »

Trochę odkupie temat ale mam pytanie. W sobotę zamierzam rozpocząć pandemica legacy 1 sezon i chciałbym wiedzieć czy wszystkie zasady są ok czy istnieją jakieś błędy tłumaczenia? Na stronie Lacerty nie ma żadnej informacji by istniała jakaś errata ale wole się upewnić tutaj. Dodam, że to egzemplarz z pierwszego druku kupowany jeszcze w przedsprzedaży.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Gatherey »

ernin pisze: 17 maja 2018, 15:06 Trochę odkupie temat ale mam pytanie. W sobotę zamierzam rozpocząć pandemica legacy 1 sezon i chciałbym wiedzieć czy wszystkie zasady są ok czy istnieją jakieś błędy tłumaczenia? Na stronie Lacerty nie ma żadnej informacji by istniała jakaś errata ale wole się upewnić tutaj. Dodam, że to egzemplarz z pierwszego druku kupowany jeszcze w przedsprzedaży.
Sezon 1 jest ok. W sezonie drugim jest lekki błąd w tłumaczeniu, ale można napisać do Lacerty i doślą poprawione naklejki.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ernin »

Dzięki za odpowiedź.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sarseth »

ernin pisze: 17 maja 2018, 15:06 Trochę odkupie temat ale mam pytanie. W sobotę zamierzam rozpocząć pandemica legacy 1 sezon i chciałbym wiedzieć czy wszystkie zasady są ok czy istnieją jakieś błędy tłumaczenia? Na stronie Lacerty nie ma żadnej informacji by istniała jakaś errata ale wole się upewnić tutaj. Dodam, że to egzemplarz z pierwszego druku kupowany jeszcze w przedsprzedaży.
Ha, ja wczoraj zacząłem grę w jedynkę. Też się zastanawiałem nad tym, ale uznałem że pierwszy scenariusz pójdzie spoko, ale dobre pytanie, żeby wiedzieć na przyszłość bez spoilerów.
Słyszałem że drugą cześć lepiej po angielsku skołować, bo błędów pojawiło się dużo więcej, ale jedynka daje radę.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Deem »

Sarseth pisze: 17 maja 2018, 16:32
Słyszałem że drugą cześć lepiej po angielsku skołować, bo błędów pojawiło się dużo więcej, ale jedynka daje radę.
Ale to jakieś sprawdzone info, czy po prostu powtarzasz plotkę? Według tego co widziałem na stronie wydawcy błędy są dosłownie dwa i można sobie sprawdzić bezspoilerowo w erracie, w którym miejscu (która skrzynka i która naklejka), aby w odpowiednim momencie wprowadzić prawidłowe zasady.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sarseth »

Deem pisze: 17 maja 2018, 16:41
Sarseth pisze: 17 maja 2018, 16:32
Słyszałem że drugą cześć lepiej po angielsku skołować, bo błędów pojawiło się dużo więcej, ale jedynka daje radę.
Ale to jakieś sprawdzone info, czy po prostu powtarzasz plotkę? Według tego co widziałem na stronie wydawcy błędy są dosłownie dwa i można sobie sprawdzić bezspoilerowo w erracie, w którym miejscu (która skrzynka i która naklejka), aby w odpowiednim momencie wprowadzić prawidłowe zasady.
Zapomniałem dodać "czy to prawda" ale nie chciałem kontynuować tematu dwójki w jedynce. Plotkę oczywiście, dlatego jest to 'słyszałem'. Przepraszam za może nad wyrost zdanie. Dodatkowo chyba strony mi zawinęło bo kolega wyżej odpowiedział, więc trochę bezsensu napisałem ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: louiscyphre »

Z tego co pamiętam nie było błędów.
ODPOWIEDZ