(Print & Play) Jaipur

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

(Print & Play) Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

Obrazek
Primary Name: Jaipur
Year Published: 2009
Designer: Sébastien Pauchon
Categories: Animals, Card Game
Mechanisms: Card Drafting, Hand Management, Set Collection

Rank:
Overall 97
Family 10


Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:

Zdjęcia:
http://foto.czarniak.org/album/DIY/Jaipur

Pliki:
http://bit.ly/jaipur_chips
Ostatnio zmieniony 11 sie 2023, 18:13 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: kinioo »

Sir_Yaro pisze:Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Pliki:
http://bit.ly/jaipur_chips
Skad miales plik kart ?
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

kinioo pisze:Skad miales plik kart ?
z bgg
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: mckil »

Te naklejki na żetony to drukować dwa razy , bo nie widzę par dla wszystkich naklejek?
Bronka
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2017, 18:13

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Bronka »

Nie musisz drukować dwukrotnie. Żetony są sparowane rzędami od góry do dołu, czyli awers w 1 rzędzie a rewers w 2.
Sir_Yaro świetna robota :D
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: mckil »

Już ogarnąłem co i jak. A sama gra bardzo przyjemna.

Dzięki za kawał świetnej roboty!
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: ozon »

Sir_Yaro pisze: 10 gru 2016, 19:03 Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:
Jakich żetonów pokerowych użyłeś (jakie wymiary, waga, z czego zrobione, może możesz wskazać sklep/aukcję) i czy jesteś znich zadowolony? Czy to są te same wymiary, waga i materiał co w Splendorze? Na co zwrócić uwagę przy kupnie żetonów? Chciałbym kupić żetony i używać je w różnych grach zamiast tekturowych monet.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

ozon pisze: 16 maja 2018, 16:42
Sir_Yaro pisze: 10 gru 2016, 19:03 Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:
Jakich żetonów pokerowych użyłeś (jakie wymiary, waga, z czego zrobione, może możesz wskazać sklep/aukcję) i czy jesteś znich zadowolony? Czy to są te same wymiary, waga i materiał co w Splendorze? Na co zwrócić uwagę przy kupnie żetonów? Chciałbym kupić żetony i używać je w różnych grach zamiast tekturowych monet.
Kupiłem takie:
https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Poker-nom ... inal-1/874
ale ich juz nie ma w sprzedaży
są teraz takie:
https://www.twojpasaz.pl/pl/p/Poker-nom ... inal-1/875
https://www.twojpasaz.pl/pl/searchquery ... ,do,pokera
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Pisarka »

Sir_Yaro pisze: 10 gru 2016, 19:03


Przy okazji zakupu żetonów pokerowych do Mare Nostrum zrobiłem sobie na szybko nową kopię Jaipur:

A oryginalną, sklepową wersję tak ograłeś, że się nie nadaje? 0.0
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: ozon »

Pisarka pisze: 17 maja 2018, 08:05 A oryginalną, sklepową wersję tak ograłeś, że się nie nadaje? 0.0
Zapytaj czy go nie stać na kupno drugiej... ;-) Zerknij na inne wątki na tym forum, Sir_Yaro zrobił sporo innych gier i dodatków
Dzięki, a jesteś je w stanie porównać do tych ze Splendora (nie mam tej gry ale grałem kiedyś i pamiętam, że miała fajne żetony)? Jesteś zadowolony z tych, które kupiłeś, czy np. dziś kupiłbyś inne (np. cięższe/większe/mniejsze?)?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Pisarka »

ozon pisze: 17 maja 2018, 09:39
Pisarka pisze: 17 maja 2018, 08:05 A oryginalną, sklepową wersję tak ograłeś, że się nie nadaje? 0.0
Zapytaj czy go nie stać na kupno drugiej... ;-) Zerknij na inne wątki na tym forum, Sir_Yaro zrobił sporo innych gier i dodatków
Pytanie pozostaje aktualne. Ale później zerknę.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: KamradziejTomal »

Dzięki, a jesteś je w stanie porównać do tych ze Splendora (nie mam tej gry ale grałem kiedyś i pamiętam, że miała fajne żetony)? Jesteś zadowolony z tych, które kupiłeś, czy np. dziś kupiłbyś inne (np. cięższe/większe/mniejsze?)?
Jestem na 99% pewny że te sztony są identyczne jak te, które ja dostałem do gry w pokera z kolegami. Są bardzo podobne do tych ze Splendora - twardy plastik z metalowym rdzeniem w środku. Ciężkawe i dobrze leżą w dłoni. Te w Splendorze są chyba minimalnie cieńsze (0,5 mm, musiałbym położyć koło siebie).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

KamradziejTomal pisze: 18 maja 2018, 09:02
Dzięki, a jesteś je w stanie porównać do tych ze Splendora (nie mam tej gry ale grałem kiedyś i pamiętam, że miała fajne żetony)? Jesteś zadowolony z tych, które kupiłeś, czy np. dziś kupiłbyś inne (np. cięższe/większe/mniejsze?)?
Jestem na 99% pewny że te sztony są identyczne jak te, które ja dostałem do gry w pokera z kolegami. Są bardzo podobne do tych ze Splendora - twardy plastik z metalowym rdzeniem w środku. Ciężkawe i dobrze leżą w dłoni. Te w Splendorze są chyba minimalnie cieńsze (0,5 mm, musiałbym położyć koło siebie).
sztony ze splendora są inne bo poducent zamawiał je specjalnie do tej gry. kupienie takich samych dla siebie jest niemal nie mozliwe. A na pewno drogie. I nie ma specjalnie sensu bo wszystko z nimi trzeba było by robić w sposób niestandardowy...

Porównanie wymiarów (żetony leżą równo nawet jesli tak to nie wyglada):
Obrazek
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: ozon »

@Sir_Yaro, @KamradziejTomal - dzięki za informacje i zdjęcia, w takim razie to jest to czego szukam.

@Sir_Yaro czy na te żetony używałeś standardowych naklejek fi 30 (jak np. tu: http://allegro.pl/etykiety-samoprzylepn ... 00113.html), czy fi 35, a może jakiś niestandardowy rozmiar i musiałeś coś docinać?

Edit: Chociaż podejrzewam, że arkusz do Jaipura to pewnie nie pasuje na sklepową kartę A4 z naklejkami i pewnie docinałeś jakimś swoim magicznym narzędziem :-)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

ozon pisze: 18 maja 2018, 13:47 @Sir_Yaro, @KamradziejTomal - dzięki za informacje i zdjęcia, w takim razie to jest to czego szukam.

@Sir_Yaro czy na te żetony używałeś standardowych naklejek fi 30 (jak np. tu: http://allegro.pl/etykiety-samoprzylepn ... 00113.html), czy fi 35, a może jakiś niestandardowy rozmiar i musiałeś coś docinać?

Edit: Chociaż podejrzewam, że arkusz do Jaipura to pewnie nie pasuje na sklepową kartę A4 z naklejkami i pewnie docinałeś jakimś swoim magicznym narzędziem :-)
Niestety kółko musi mieć 31.75mm anu się idealnie mieściło - 1.25 cala.
Dlatego mam kupiony taki dziurkacz: https://www.amazon.com/gp/product/B0090 ... amegeek-20
Obrazek
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: bloodyopel »

Moja kopia też powstaje - pierwsza samodzielnie wykonywana gra :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: ozon »

bloodyopel pisze: 13 cze 2018, 09:36 Moja kopia też powstaje - pierwsza samodzielnie wykonywana gra :)
Widzę, że masz alternatywny dziurkacz ;-) Czy możesz napisać gdzie i za ile go kupiłeś (nie chodzi mi o tłuczek :-) )?
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: bloodyopel »

Wybijak wytoczony na szybko przez znajomego tokarza z jakiegoś złomu. Jest trochę krótki przez co nie za bardzo ergonomiczny, ale zawsze lepiej tak niż nożyczkami więc nie ma co wybrzydzać :wink:
Póki co najbardziej czasochłonne i problematyczne jeśli chodzi o powtarzalność jest zaokrąglanie rogów kart - robię to nożyczkani na szablonie kart pokerowych
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

bloodyopel pisze: 13 cze 2018, 11:38 Wybijak wytoczony na szybko przez znajomego tokarza z jakiegoś złomu. Jest trochę krótki przez co nie za bardzo ergonomiczny, ale zawsze lepiej tak niż nożyczkami więc nie ma co wybrzydzać :wink:
Póki co najbardziej czasochłonne i problematyczne jeśli chodzi o powtarzalność jest zaokrąglanie rogów kart - robię to nożyczkani na szablonie kart pokerowych
Za <10zł kupisz najprostszy zaokrąglacz. Nie warto się z tym męczyć :)
http://allegro.pl/zaokraglacz-narozniko ... 42996.html ->6zł + wysyłka
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: bloodyopel »

Noo i jesteśmy w domu :D dzięki Sir_Yaro.
Wysyłka z Chin więc szukam na aliexpress, czasowo to samo a może będzie taniej ;)

EDIT:
https://www.aliexpress.com/item/1pcs-R5 ... autifyAB=0 5mm za 10zł
https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... autifyAB=0 4, 7 i 10mm za 33zł

Taniej chyba się nie da :twisted:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1798
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 331 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: hipcio_stg »

Na alledrogo za kilka złociszy więcej i jutro w domku.
bloodyopel
Posty: 11
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:48

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: bloodyopel »

hipcio_stg pisze: 13 cze 2018, 14:31 Na alledrogo za kilka złociszy więcej i jutro w domku.
No właśnie nie, to co podał Sir_Yaro z allegro też jest wysyłane z Chin z czasem oczekiwania do 60 dni... Przy wysyłce z Polski cena wyjdzie już ponad 30zł
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: KamradziejTomal »

Z ciekawości, czy takie obcinacze, działają też do tektury introligatorskiej?

Czy tam potrzebny jest model "industrial" ?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1798
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 331 times

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: hipcio_stg »

Ja ciąłem ustrojstwem za 12 zł dwustronnie oklejony blok techniczny - bez zarzutów.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1635
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 342 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jaipur

Post autor: Sir_Yaro »

KamradziejTomal pisze: 13 cze 2018, 15:39 Z ciekawości, czy takie obcinacze, działają też do tektury introligatorskiej?

Czy tam potrzebny jest model "industrial" ?
takie tanie to zadziałają co najwyżej kilka razy. Tam jest tylko dosc cienka blaszka. nie ma siły aby przecięło 1.5mm tekturę.
ODPOWIEDZ