Robo Rally

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Robo Rally

Post autor: Kakaj »

Hej
czy ktos ma lub gral w te gre ? robo rally ?

http://boardgamegeek.com/game/18

jak przeczytalem instrukcje do tego to zachorowalem na nia i nie moge teraz normalnie zasnac

pozdrawiam
kakaj
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Ja w nią grałem w niemczech... przyjemna zabawa 8)
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Post autor: Kakaj »

Ale cos wiecej plisss .. Ile razy grales ? Nudzi sie szybko, czy nie nudzi wg twojej opini.. Cos moglbys wniesc do dyskusji :) Czekam podniecony ! :)
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Hehe raz grałem dawno temu i mi się podobało... było to zupełnie cos innego od Scrabla
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Robo Rally

Post autor: ja_n »

Kakaj pisze:Hejjak przeczytalem instrukcje do tego to zachorowalem na nia i nie moge teraz normalnie zasnac
Hehe, witaj w klubie. Ja tak mam od ładnych kilku lat (kiedy pierwszy raz się dowiedziałem, o co chodzi w tej grze). Nawet wtedy prosiłem kolegę, który jechał do Londynu żeby mi tę grę przywiózł (dałem mu namiary na sklep z grami). Ale nie dostał jej - przywiózł za to Mississippi Queen i Kill Doctor Lucky wtedy.

Jak zapewne wiesz, Robo Rally miała nakład wyczerpany przez długie lata i obecnie jest reprint. Niestety wg opinii na bgg, reprint jest bardzo kiepskiej jakości i kosztuje straszne pieniądze jak na planszówke w USA. Tak to bywa - jak się robi reprint takiego hitu, to nieważne ile będzie kosztował i jakiej będzie jakości - i tak ludzie kupią.

Ja czekam na jakąkolwiek sensowną okazję zakupu tej gry. Jak tylko się taka okazja pojawi, z pewnością kupię - marzę o niej od lat.
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Gra wygląda znakomicie. Ciekawe zasady, brak losowości, czysta strategia :) na stronie wydawcy mozna porozwiązywać zadania, w których programujemy robota tak, zeby przejść dany etap. Ciekawa rzecz. Chcę zrobić samoróbkę, ale n9ie wiem ile razy wystepują poszczególne karty programów? Wie ktoś?
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Byłby ktoś skłonny podać jakieś skrótowe choćby zasady tej gry? Na czym polega, jaki jest jej cel i jako można do niego dojść? :)
Awatar użytkownika
Martie
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2004, 14:59
Lokalizacja: Łodź

Post autor: Martie »

Zobacz tutaj
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Poza tym na stronie producenta jest flashowa demówka, co by można było zobaczyć robociki w akcji :)
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Gdy tylko pojawi się jakakolwiek oferta kupna tej gry, piszę się na to 8)

Nie ma jej w ogóle? A może chociaż screeny są. Samoróbke by można wypróbować :D
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Link powyżej chyba nie działa, więc skrótowo napiszę, o co w grze chodzi. Każdy gracz ma do dyspozycji robota, którym ściga się po zestawie plansz, najeżonych niebezpieczeństwami. Każdy równocześnie programuje swojego robota przy pomocy odpowiednich kart (programuje się bodajże 5 kolejnych akcji typu naprzód/do tyłu/skręć itp). Następnie te programy są wykonywane przez roboty i w efekcie następuje seria nieprzewidzianych zdarzeń - roboty zajeżdżają sobie drogę itp. Wygrywa ten, kto pierwszy zaliczy wszytkie punkty kontrolne, będące celem w wyścigu.
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Damerien pisze:Poza tym na stronie producenta jest flashowa demówka, co by można było zobaczyć robociki w akcji :)
A czemuż to ja nie mogę znaleźć adresu? :oops:

Poproszę o link(a) :D
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

http://funagain.com/control/product/~product_id=015178

Po przeliczeniu, jak kupi 5 osób, wyjdzie- drobnostka- 200zł :)

Trochę drogo, ale gra rzeczywiście wydaje się warta takiej kwoty. Trza się zastanowić.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Dragonnec pisze:A czemuż to ja nie mogę znaleźć adresu? :oops:

Poproszę o link(a) :D
http://www.gry-planszowe.pl/news.php/1, ... -demo.html
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Robo Rally jest już w REBELu:
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/7 ... Rally.html

Swoja droga gra mnie bardzo zaciekawila! Poczytalem sobie o niej troche wiecej, poogladalem demo. Albo mi sie wydaje, albo kiedys byla podobna gra na Atari? Co prawda dla 1 gracza, ale tez programowalo sie z gory co robot ma zrobic i puszczalo go do fabryki...
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Cers
Posty: 31
Rejestracja: 18 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: Białystok(ta wioska pod choroszcza[;)

Post autor: Cers »

Nataniel masz racje - sam jeszcze posiadam Atari[ostatni raz uruchamiane jak mialem z 6-7 lat :P ] i wyszukalem ta gre, faktycznie bylo cos takiego ;-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Kiedys popelnilem z kumplem program, dokladnie zrobilismy gierke w ktorej glownym zadaniem jest tak zaprogramowac robota by dotarl do mety... jest to troche podobne.
Jesli ktos jest chetny moge podeslac instalke ;-)
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Ehhh... znam bardzo dobrze angielski, ale czy nie ma szansy na spolszczenie gry? Swoją drogą, to świetnie, że jest w Rebelu. Teraz muszę tylko po cichu podjeść rodziców, żeby pozwolili mi "wyrzucić w błoto" 200zł :roll:

Za Warcrafta o mało mnie nie powiesili...
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Ehhh... znam bardzo dobrze angielski, ale czy nie ma szansy na spolszczenie gry? Swoją drogą, to świetnie, że jest w Rebelu. Teraz muszę tylko po cichu podjeść rodziców, żeby pozwolili mi "wyrzucić w błoto" 200zł

Za Warcrafta o mało mnie nie powiesili...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ach Ci rodzice.... U mnie tato jest w miarę wyluzowany ale mama... Dobrze że juz się nie łąpie w pudełkach od gier, ale jak zauważy coś nowego to jest przechlap na całej linii- mimo że mam już 20 lat :? :x :oops:
Hehe skąd ja to znam wywalić pieniądze w błoto heheheehehhehehehe :]
Wiesz dlatego moja rada jest taka- wywalaj pudełko i pakuj wszystkie gry do jednego heehe :)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

No nie. Wywalać pudełka, to tak jakby obcinać sobie paluchy. Nie ma nic ładniejszego jak pudełko od dobrej planszówki na półce. A rodzice... cóż, spróbujcie ich zarazić swoim zainteresowaniem. Polecam Osadników jako narzędzie perswazji.
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Post autor: Wojpajek »

Uwaga: Ostadnicy nie dzałają na rodziców- próbowalem i testowałem- tata jeszcze jako tako, ale mamy to się zagonić nie da :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 122
Rejestracja: 03 lut 2005, 00:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Tomasz »

U mnie odwrotnie. Rodzicielka dała się namówić na Carcassonne i Osadników (cytat: "No co, z własną matką się nie wymienisz? Daj cegłę za barana..."), teraz przejdę do kontrofensywy Jungle Speed'em (a z flanki uderzy być może Ticket to Ride: Europe, ale może).
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Tym któż chcą się pobawić w programowanie robotów na planszy polecam Robo Battle Pigs - wesołe zwłaszcza w większym gronie :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Wszystkim ktorym obiecalem podeslac Robota ktorego stworzylismy z kumplem... zapomnialem :-(
Na usprawiedliwienie moge napisac ze wczoraj odwiedzil mnie kuzyn i gralismy ;-)
Postaram sie dzisiaj poszukac gry...
Wodzu
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2005, 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wodzu »

poczytałem instrukcję i recenzje graczy z RoboRally, pooglądałem zdjecia itd...
no i zachorowałem na tą grę - no i zamówiłem hehe :lol:
przyjdzie po niedzieli
pogram - skrobnę coś na jej temat :wink:
ODPOWIEDZ