CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: toblakai »

Kisun pisze: 23 maja 2018, 14:23 Mała ciekawostka, na oryginalnym tyle pudełka wiek to 8+, na polskim 13+. Mam nadzieję że różnica ta nie wynika z niskiej oceny poziomu umysłowego naszej młodzieży? ;) Nie uważam tego za błąd bo o ile można, a nawet trzeba, w nią zagrać nawet z 8latkiem bo opanuje zasady bez problemu, to grając z wyjadaczami malec nie ma szans. To nie jest tak banalna gra jak się wydaje, choć oczywiście, to nie jest jakiś straszny mózgożer
Warto sobie zapamiętać, że 'wymagania wiekowe' na pudełku nie mają nic wspólnego z poziomem 'ogarnięcia' odbiorcy. Oznaczenia wynikają z tego z czego gra się składa - np. występowanie małych elementów które dziecko może sobie spałaszować - lub zawartych w niej treści nieodpowiednich dla danego wieku - seks, przemoc i roch&roll ;)

Generalnie wiek nie wskazuje na to czy 8 czy 13 latek da radę w tę grę faktycznie zagrać biorąc pod uwagę wymagania 'intelektualne'. Rozbieżność na polskiej edycji wynika pewnie z tego, że nasze wymogi są inne niż te amerykańskie.

Kiedyś oglądałem jakąś recenzję na GeekFactor i miałem zgrzyt gdy Kaczmar dywagował na temat pudełkowego wieku. Zastanawiał się czy młodsze dziecko da radę zagrać czy też nie ;) W jednym z podkastów Trzewiczek tłumaczył, że on sam nie wie jakie oznaczenia są na jego grach bo to nie wynika z trudności gry, a właśnie z powyższych czynników i on tego nawet nie ustala tylko ktoś na 'produkcji'.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Kisun »

Chętnie bym się dowiedział od kogoś zorientowanego jakie to w Polsce są wymogi odnośnie podawanego wieku. Toś się nagadał ;) Teraz lepiej wytłumacz czemu Korzenny szlak na polskim pudełku i na stronie Cube ma 8+ :D Pewnie to przez te golemy, uuu straaaszne są. I przemoc bucha z każdej strony bo te kolorki normalnie biją po oczach ;)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Zack »

Kisun pisze: 23 maja 2018, 14:23
Krwawisz pisze: 15 mar 2018, 00:19 niedługo w kwestii Golema na pewno pojawi się jakaś informacja :-)
No i czekałem, czekałem i jakaś się nie pojawiła, tymczasem pojawił się Golem Edition na stanowisku Cube na Pyrkonie więc podszedłem, tak z ciekawości i rzuciłem okiem na tył pudełka, a tu po polsku ładnie napisane wszystko. Polska edycja? Zdziwienie było spore. Po rozmowie z bardzo miłym człowiekiem ze stoiska i obejrzeniu na stoliku obok, śliczne duże kryształki w pojemniczkach przykrytych wspólnym wieczkiem, metalowe monetki i instrukcja polska jak w wersji angielskiej. Skoro tak się postarali, to przecież nie pozwolę by się im pudła kurzyły ;) Ponoć to bardzo ograniczony "nakład", trochę ponad 100szt (oczywiście to wersja angielska z dodrukowaną karteczką na tył pudełka i instrukcją w środku z grubego kartonu pokrytego folią w kolorze jak oryginał). Jednak nie miał bym nic przeciwko gdyby to było szerzej dystrybuowane. Tak wykonana gra naprawdę ma moc wciągania nowych graczy w świat planszówek.
Minusy, a jakże, są ;) Wypraska nie mieści kart w koszulkach (standard) można ją co prawda sprytnie przyciąć (odsyłam do BGG) albo zrobić coś z pianki. Druga sprawa to miedź cenniejsza od srebra (zdaje się że pierwotnie miały być złote (w korzeniach są złote?) ale jakoś im zmiedziały ;)
Mała ciekawostka, na oryginalnym tyle pudełka wiek to 8+, na polskim 13+. Mam nadzieję że różnica ta nie wynika z niskiej oceny poziomu umysłowego naszej młodzieży? ;) Nie uważam tego za błąd bo o ile można, a nawet trzeba, w nią zagrać nawet z 8latkiem bo opanuje zasady bez problemu, to grając z wyjadaczami malec nie ma szans. To nie jest tak banalna gra jak się wydaje, choć oczywiście, to nie jest jakiś straszny mózgożer.
Nie kupiłem Century korzennego bo mnie te kosteczki, pseudo przyprawy, których nazw i tak się nie zapamięta, jak również same grafiki jakoś estetycznie nie zachęcały. Z kryształami dla golemów to co innego ;) tu chociaż nikt nikomu nie wciska na siłę że to szafiry, topazy czy inne rubiny. Grafiki kart również są bardzo ładne, w tej edycji każda jest inna, bo tam gdzie grafiki w korzeniach były identyczne i tylko te paski z kostkami je różniły, to w tej edycji różną się też kryształami występującymi na rysunkach, zawsze to ładniej wygląda. Cała estetyka gry z okładką na czele jest jakaś taka bardziej przyjazna. Kryształki są śliczne, pisałem o kryształkach? ;) Dzieci się bawią nimi i monetami, żona chce grać, cuda zwyczajnie za 139zł :) Synek już zaczął rysować golemowe mosty :)
I może, kto wie, będą następne części w tym stylu wtedy obowiązkowo biorę, jak nie będą, to i tak sama w sobie jest niezła.
Kurde przechodziłem obok stoiska Cube na Pyrkonie chyba z 10 razy i Century Golem nie rzucił mi się w oczy. A gra mnie interesuje od jakiegoś czasu, mam nadzieję że niedługo trafi do sklepów. Dzięki za relację.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Banan2 »

Zack pisze: 24 maja 2018, 09:54Kurde przechodziłem obok stoiska Cube na Pyrkonie chyba z 10 razy i Century Golem nie rzucił mi się w oczy. A gra mnie interesuje od jakiegoś czasu, mam nadzieję że niedługo trafi do sklepów. Dzięki za relację.
:shock: Wielki stos Golemów :wink: stał zaraz przy wejściu do namiotu.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Kisun »

W dwóch sklepach widzę na iszopie, dostępne. W podobnej cenie. A instrukcję można wziąć z korzennego szlaku albo poprosić kogoś kto ma tłumaczenie Golema ;) to może 2 fotki wyśle.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

w naszym sklepie bedzie z początkiem tygodnia
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Zack »

Banan2 pisze: 24 maja 2018, 10:57
Zack pisze: 24 maja 2018, 09:54Kurde przechodziłem obok stoiska Cube na Pyrkonie chyba z 10 razy i Century Golem nie rzucił mi się w oczy. A gra mnie interesuje od jakiegoś czasu, mam nadzieję że niedługo trafi do sklepów. Dzięki za relację.
:shock: Wielki stos Golemów :wink: stał zaraz przy wejściu do namiotu.
Pozdrawiam
Chyba nie podchodziłem od tamtej strony, przechodziłem obok baneru Magia i Myszy zazwyczaj i lukałem co ludzie na stole mają rozłożone :P

Spoko poczekam na polską wersję mimo, że angielski to nie problem. Przynajmniej Cube wesprę
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Budyka »

A czy jest szansa na matę do Golema? :) Zobaczyłam ją w recenzji na Dice Tower i mi się bardzo spodobała.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Paskuder »

Cubie kochany co z dodatkiem do myszy? Pięknie prosim o jakieś info...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Palmer »

Moa pokazuje się już w sklepach, to znaczy że preorderów też można się spodziewać lada dzień ?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Czekamy na paczkę z Niemiec...
Będę informował, kiedy się u nas pojawi
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: gregos »

Krwawisz pisze: 21 cze 2018, 09:16 Czekamy na paczkę z Niemiec...
Będę informował, kiedy się u nas pojawi
Czy to będzie jeszcze w tym miesiącu?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Szaweł »

Gdzie mogę znaleźć instrukcję do Century: Cuda Wschodu? Przeczytałbym z chęcią zanim wrócę do domu, coby można było od razu zasiąść do gry :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Marx »

Szaweł pisze: 22 cze 2018, 13:32 Gdzie mogę znaleźć instrukcję do Century: Cuda Wschodu? Przeczytałbym z chęcią zanim wrócę do domu, coby można było od razu zasiąść do gry :)
Nie widzę u wydawcy, ale tu jest całkiem przyjemmny opis (nie instrukcja) http://grasowanie.eu/cuda-wschodu-nadciagaja/
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Szaweł »

Marx pisze: 22 cze 2018, 14:29
Szaweł pisze: 22 cze 2018, 13:32 Gdzie mogę znaleźć instrukcję do Century: Cuda Wschodu? Przeczytałbym z chęcią zanim wrócę do domu, coby można było od razu zasiąść do gry :)
Nie widzę u wydawcy, ale tu jest całkiem przyjemmny opis (nie instrukcja) http://grasowanie.eu/cuda-wschodu-nadciagaja/
Dzięki, poczytam, zawsze to szybciej przelecę przez instrukcję - nie 10min a 10sek :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Lolas »

Wydaje mi się, że widziałem gdzieś w necie instrukcję po polsku, ale nie mogę znaleźć. Jeśli angielski nie jest przeszkodą, to instrukcja (do Cudów Wschodu i do wersji połączonej z Korzennym Szlakiem) jest np. na BGG

EDIT: znalazłem :-)
https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... 8264694521
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Szaweł »

Lolas pisze: 22 cze 2018, 16:09 Wydaje mi się, że widziałem gdzieś w necie instrukcję po polsku, ale nie mogę znaleźć. Jeśli angielski nie jest przeszkodą, to instrukcja (do Cudów Wschodu i do wersji połączonej z Korzennym Szlakiem) jest np. na BGG

EDIT: znalazłem :-)
https://www.facebook.com/cubefactoryofi ... 8264694521
Również dziękuję. Teraz już mam wszystko.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: c08mk »

Paskuder pisze: 05 cze 2018, 16:52 Cubie kochany co z dodatkiem do myszy? Pięknie prosim o jakieś info...
Podbijam pytanie : ) Myszy już wyglądają jakby miały odejść w zapomnienie zamaskowane Pluszowymi Misiami.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Mogę potwierdzić, że jeśli nie nastąpią jakieś nieprzewidziane zmiany, dodatek pojawi się na początku 2019 :)
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Palmer »

A Moa kolejny miesiąc jedzie z Niemiec ?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: KQuest »

Jaka będzie cena sugerowana Pluszowych opiwieści?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Co do Moa - niestety nie jedzie. Z tego co dowiedzieliśmy sie u oryginalnego wydawcy, część kopii gier przeznaczonych dla europejskich wspierających - w tym te kopie dla nas - miały dotrzeć do Niemiec i być wysyłane ze wspólnego magazynu. Takie też mieliśmy zapewnienia i zgodnie z nimi odpowiadałem zainteresowanym. Niedawno natomiast okazało się, że po tym jak niemiecki wydawca odebrał swoje kopie, które zamówił w niemieckiej wersji językowej, dla reszty zainteresowanych wydawców zwyczajnie zabrakło. Ten problem mamy my, kilku innych małych wydawców, którzy zamówili kilkadziesiąt sztuk oraz kilkudziesieciu wspierających z różnych krajów Europy. Obecnie pracujemy nad ściągnięciem ich inną drogą, bo szczerze mówiąc sami jesteśmy skonfudowani informacjami, które otrzymujemy. Ze swojej strony chciałbym najmocniej przeprosić tych z was, którzy zamówili u nas Moa, bo nie spodziewaliśmy się, że tak duże problemy będą z tak małym, lokalnym zamówieniem . Robimy wszystko, żeby dotarły do Was tak szybko jak się da. Chcemy zamknąć temat do końca sierpnia, choćbyśmy mieli tam pojechać i odebrać je osobiście. Na dzień dzisiejszy taki też mamy ustalony ostateczny termin rozwiązania sprawy i tego sie trzymamy. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, wąpliwości, to piszcie proszę na wydawnictwo[małpa]cubecp.pl

Co do SCD Pluszowych Opowieści, to nie jesteśmy go w stanie podać póki nie bedziemy znali wszystkich kosztów takich jak choćby kosztów transportu, a te otrzymamy dopiero jak skonczy sie produkcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: karawanken »

Czy coś wiadomo na temat Starship Samurai? Coś się ruszyło w temacie?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Palmer »

Krwawisz pisze: 17 lip 2018, 12:48 Co do Moa ....
Dzięki za informacje.
To czekamy dalej :wink:
Awatar użytkownika
Barin
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:45

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Barin »

Krwawisz pisze: 17 lip 2018, 12:11 Mogę potwierdzić, że jeśli nie nastąpią jakieś nieprzewidziane zmiany, dodatek pojawi się na początku 2019 :)
Czy dobrze zrozumiałem, że jest to zapowiedź gry Downwood Tales? Jeśli tak, to bardzo się cieszę :D
A są jeszcze jakieś szanse na Tail Feathers?
ODPOWIEDZ