Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jaxo64
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 13:49

Re: Lords of Hellas

Post autor: Jaxo64 »

Zastanawiam się czy rozszerzenie dla 6tego gracza trafi do sprzedaży czy lepiej kupic już teraz, niestety jest tylko w meplu a u mnie już była sytuacja że przydalo by się miejsca dla dodatkowego gracza a niestety na SG z rozszerzeniem dla 5go gracza przyjdzie nam poczekać.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Jaxo64 pisze: 29 maja 2018, 17:42 Zastanawiam się czy rozszerzenie dla 6tego gracza trafi do sprzedaży czy lepiej kupic już teraz, niestety jest tylko w meplu a u mnie już była sytuacja że przydalo by się miejsca dla dodatkowego gracza a niestety na SG z rozszerzeniem dla 5go gracza przyjdzie nam poczekać.
Ale przecież ma być zdaje się PM otwarty znowu z okazji drugiej fali, żeby można było domówić (więc nie tylko w meplu kupisz :P).
Ziemowit pisze: 29 maja 2018, 15:14 Ktoś tam wyżej napisał o problemie z Ateną i jej ramieniem z włócznią. Otóż mam ten sam problem :/. Hermes, wydawało mi się, stał normalnie, choć nie dam sobie głowy uciąć (wszak nie jestem monumentem).
No niestety, to akurat kwestia złego zaprojektowania pudełka - miejsce, gdzie daje się jej włócznię jest właśnie wygięte i pewnie się fragment figurki odkształcił chcąc niechcąc. U mnie też Hermes jest normalny (rozpada się, tzn tylko V poziom odpada i reszta się trzyma dopiero jak się go obróci do góry nogami, ale myślę że w taki sposób się tej figurki nie używa :V).
mat_eyo pisze: 29 maja 2018, 11:35
0NCK0 pisze: 29 maja 2018, 11:09 Duże figurki wyglądają już całkiem dobrze, ale monumenty to mogli się bardziej postarać z łączeniami, żeby były mniej widoczne.
Wiem, że to nie był celowy zabieg, ale dzięki widocznym łączeniom monumenty nabierają takiego pomnikowego charakteru i paradoksalnie ta niedoróbka wzmacnia klimat ;) Przynajmniej według mnie, dla ludzi malujących figurki musi być to spory problem.
Zgodzę się. W dodatku jak pomalujesz to na pomnik( co jak obserwuję dużo osób ostatnio robi) to pewnie klimatu nie traci. Gorzej, jeśli chcesz właśnie ożywić w stylu malowanej wersji oferowanej przez AR ( w ogóle ciekawe jak się to prezentuje w ich wykonaniu, bo chyba pomalowanej wersji jeszcze nie wysyłali?), wtedy to faktycznie może być problem :(
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

pavel pisze: 29 maja 2018, 11:50 Pamiętacie pierwsze figurki Twom, takie ostre, ładne, szczegółowe i poźniej takie jakby w kwasie je rozpuścili... Tu chyba jest podobnie. W SWR małe figurki są ładniejsze od tych. Ale za rozgrywką trochę zatęskniłem. Grał już ktoś w kampanię jednoosobową?
A te ostre z TWOM to nie były jeszcze żywiczne? Docelowe zrobili w plastiku, więc gorsza jakość.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Ziemowit pisze: 29 maja 2018, 15:14Czy potwierdzacie, że najtrudniej jest wygrać polując na potwory?
Absolutnie nie ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Jako Polak, skupie się na minusach :
- Wypraska z dodatku terreny. Za płytka jest tam sporo miejsca, żeby zrobić ją głębsza.
- Planszetki potworów, no jest to kpina. Na takim cienkim papierze wydrukowane.
- papier na jakim jest instrukcja wydrukowana, wątpliwa jakość. Coś ala tezeusz a tam po kilku wertowaniach widać zużycie
-Wypraska z podstawki, ładnie wygląda ale to dramat żeby tam wszystko pomieścić.
- Trochę brakuje detali na tych figurkach monumentu.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

wirusman pisze: 29 maja 2018, 20:56 - Wypraska z dodatku terreny. Za płytka jest tam sporo miejsca, żeby zrobić ją głębsza.
Co? :)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 423
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 169 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

wirusman pisze: 29 maja 2018, 20:56 Jako Polak, skupie się na minusach :
- Wypraska z dodatku terreny. Za płytka jest tam sporo miejsca, żeby zrobić ją głębsza.
- Planszetki potworów, no jest to kpina. Na takim cienkim papierze wydrukowane.
- papier na jakim jest instrukcja wydrukowana, wątpliwa jakość. Coś ala tezeusz a tam po kilku wertowaniach widać zużycie
-Wypraska z podstawki, ładnie wygląda ale to dramat żeby tam wszystko pomieścić.
- Trochę brakuje detali na tych figurkach monumentu.
Plansze potworów i instrukcja nie są takie złe. Bardziej boję się o samą plansze gry. Tektura trzymająca poszczególne kafle wygląda na dosyć słabą i cieniutką. Co prawda rozegraliśmy sporo partii i wciąż wszystko jest na miejscu, ale wygląda to znacznie gorzej niż w moich 6 letnich Cykladach. Największą wadą figurek jest spasowanie monumentów oraz ten przesadny :D
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

rattkin pisze: 29 maja 2018, 21:45
wirusman pisze: 29 maja 2018, 20:56 - Wypraska z dodatku terreny. Za płytka jest tam sporo miejsca, żeby zrobić ją głębsza.
Co? :)
Nie co, tylko tak :)
Trzeba się postarać żeby te dwie figurki zmieścić w jednej przegrodzie. wystarczyło pogłębić przegrody i na luzie kładziemy jedna figurkę na drugą.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Ale rozumiesz, że ten plastikowy insert to jest głównie dla transportu? I ma być ciasny, żeby to się w środku trzymało i nie latało? Chyba nie będziesz trzymał kilku figureczek w takim jebitnym pudle (czy insercie, na jedno wychodzi rozmiarowo) osobno?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Do głównego pudła się nie mieszczą, więc na razie za bardzo nie ma alternatywy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Mnie tam się wszystko mieści w głównym pudle i jest jeszcze miejsca trochę na dodatki. No, ale ja nie wyznaję kościoła insertów.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

rattkin pisze: 30 maja 2018, 00:08 Mnie tam się wszystko mieści w głównym pudle i jest jeszcze miejsca trochę na dodatki. No, ale ja nie wyznaję kościoła insertów.
Zrobili insert to powinien być zrobiony z głową. Prawda jest taka że i tak wyleci. Ale to mnie chyba najbardziej drażni że wszystkich insertów jakie miałem w grach.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 423
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 169 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

Nie znam gry z dużą ilością elementów i figurek w której insert był by tak zrobiony aby nikt nie narzekał. Zawsze znajdzie się osoba, której „cos” nie będzie się podobać LoH nie ma idealnej wypraski ,ale też nie ma złej. Jak ktoś chce mieć ideał musi zainwestować w klepki albo piankę :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Klepki to pewnie będą dopiero, jak się pojawi druga fala. Chociaż akurat z takimi figurkami to pewnie gąbki by były lepsze. Ale ja jestem wyznawcą kościoła insertów, przynajmniej w wypadku gier, które lubię :P
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Witam wszystkich.
Ja nie miałem problemów z figurkami. Były trochę krzywe ale ciepła woda załatwiła sprawę. Plansza mogła by być tak zrobiona jak w grze "this war of mine" .
Czym się różni wersja sklepowa od ks? Nie ogarniam tych ks i nie wiem co z czym. Gra mi się spodobała i zastanawiam się nad kupieniem wersji z ks tylko nie wiem jakie dodatkowe rzeczy mają w niej być.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 10:43 Witam wszystkich.
Ja nie miałem problemów z figurkami. Były trochę krzywe ale ciepła woda załatwiła sprawę. Plansza mogła by być tak zrobiona jak w grze "this war of mine" .
Czym się różni wersja sklepowa od ks? Nie ogarniam tych ks i nie wiem co z czym. Gra mi się spodobała i zastanawiam się nad kupieniem wersji z ks tylko nie wiem jakie dodatkowe rzeczy mają w niej być.
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Czyli w wersji ks są:
Kronos Rebelion
Lord of the underwold
The lost city
Heroes and monster
Kick starter Exclusive
Core box

Nie ma:
Terein expansion
Lords of the Sun
City of Steel
Atlas

Dobrze myślę?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Ten sundrop w loh wygląda tak samo jak na figurkę z nemesis? Bo jak tak to szału nie ma.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 11:41 Czyli w wersji ks są:
Kronos Rebelion
Lord of the underwold
The lost city
Heroes and monster
Kick starter Exclusive
Core box

Nie ma:
Terein expansion
Lords of the Sun
City of Steel
Atlas

Dobrze myślę?
Tak, masz rację.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: xelos80 »

Jak to jest ze figurka odyseusza jest dostepna w wersjach sklepowych (albo do kupienia oddzielnie) a nie ma w tych wysłanych z KS. Zakładam ze bedzie w 2 fali.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

xelos80 pisze: 30 maja 2018, 11:52 Jak to jest ze figurka odyseusza jest dostepna w wersjach sklepowych (albo do kupienia oddzielnie) a nie ma w tych wysłanych z KS. Zakładam ze bedzie w 2 fali.

Hahaha, a my będziemy mieć ją za rok:)
Coś mi się wydaje, że co 2-3 miesiące będzie można kupować nowe dodatki w sklepach, a my na wszystko poczekamy.

Ktoś wie jak oni połączą nowe mamy z podstawką? Na podstawce jest ramką w koło.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 12:10 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:19 Nie znam gry z dużą ilością elementów i figurek w której insert był by tak zrobiony aby nikt nie narzekał.
Blood Rage ma bardzo dobrze rozwiązaną kwestie pakowania komponentów.
wirusman pisze: 30 maja 2018, 11:43 Ten sundrop w loh wygląda tak samo jak na figurkę z nemesis? Bo jak tak to szału nie ma.
Hmm, trudno, żeby psiknięcie aerografem sprawiło, że ktoś klęknie. Jednak wygląda to lepiej, niż goły plastik i dla osób nie zajmujących się ciapaniem jest fajną (i niedrogą) alternatywą. Tylko coś proces produkcyjny, z tego co piszecie, jeszcze wymaga szlifu (mat_eyo- po takiej akcji z przyklejeniem by mnie chyba cucili :P).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

Bary pisze: 30 maja 2018, 12:09
Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:19 Nie znam gry z dużą ilością elementów i figurek w której insert był by tak zrobiony aby nikt nie narzekał.
Blood Rage ma bardzo dobrze rozwiązaną kwestie pakowania komponentów.
Z ust mi to wyjąłeś. Z resztą nie tylko Blood Rage ale większość gier CMON. Rising Sun jest pakowane podobnie i Zombicide chyba też (nie jestem pewien, grałem tylko raz u kumpla).
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

W moim pudełku z terenami jest o 2 miasta więcej niż symboli na planszy... Nie to, że narzekam tylko jest to zastanawiające.
Awatar użytkownika
czapsiu5
Posty: 105
Rejestracja: 13 cze 2017, 12:59
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czapsiu5 »

Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 13:42 W moim pudełku z terenami jest o 2 miasta więcej niż symboli na planszy... Nie to, że narzekam tylko jest to zastanawiające.
W dodatku na piątego gracza, który był odblokowany jako SG jest dodatkowa plansza - może to dlatego ? :)
A trzeba było zostać wiedzminem miałbym teraz pełne ręce roboty.
ODPOWIEDZ