Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

kali pisze: 24 maja 2018, 19:47 Czeczot, czy masz coś z głową i agresją? Może mnie nie lubisz? Dodaj do wrogów i po prostu nie czytaj. Może nikogo nie lubisz? Wiele osób obrażasz i znieważasz. Może warto pomyśleć o innym rozwiązaniu Twojego problemu?
Ale Ci odpowiem. Kupiłem tą grę w styczniu. Więc mam prawo irytować się gdy wydawca nagle bez żadnego sensownego uzasadnienia wywraca do góry nogami realizację mojego zamówienia, które złożyłem zanim zmienił zasady.
W zasadzie sam łamie nawet obecne zasady za pomocą swojego wysyłkowego sklepu. Miały być wysyłane gry z przedsprzedaży, później dystrybucja ma być tylko w sklepach stacjonarnych, po czym dopiero później wysyłkowo.
I nie planuję kupować drugiego egzemplarza jak sugerujesz.
Po fakcie głosuję portfelem jak zapowiedziałem. I ciekawi mnie wynik naszego małego eksperymentu, w którym uznałeś, że nawet sam nie wierzysz w to co napisał wydawca.
Ja nie biadolę publicznie od 3 dni jaki jestem skrzywdzony, to jest już żenujące! Uszczęśliwia cie takie publiczne biadolenie, jakiś problem zdrowotny to powoduje, głowa?
Wydawca niczego nie zmieniał od początku byłą taka informacja. Skoro nie przeczytałeś, twój sklep cię wprowadził w błąd (sam widziałem w którymś sklepie przez 2-3 dni brak info że data premiery dotyczy tylko odbioru osobistego), nie zrozumiałeś co ogłosił wydawca tak jak nie rozumiesz że bonusy w przedsprzedaży dotyczą tylko sklepu portalu to zachowaj to dla siebie. Po co się "chwalić" takimi rzeczami.
Chyba nikt oprócz ciebie nie jest zdziwiony sytuacją z późniejszą wysyłką, wszyscy to przyjeli do wiadomości. Czy im się podoba czy nie to inna sprawa. Nikt inny nie jest zdziwiony  że bonusy są tylko na stronie portalu oprócz ciebie. NIe zastanawia cie to że jako jedyny czujesz się oszukany?
Wydawca nie łamie żadnych zasad bo wydawca powiedział z jakiego powodu prowadzi taka politykę w stosunku do sklepów internetowych a sam wydawca nie zaniża ceny. Nie zrozumiałeś sensu tego działania?
Ja nigdzie nie sugerowałem że masz kupić drugi egzemplarz - czytaj ze zrozumieniem.
I nie mam z tobą żadnego eksperyment! Dla mnie to jest oczywiste że bonusy są tylko przy zakupie na stronie wydawcy. Ty się łudzisz że je dostaniesz w swoim sklepie. Ja będę zdziwiony jak tak się stanie.

Twoje wiadomości że ktoś cie oszukał wprowadzają innych w błąd, opowiadasz głupoty!
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

Spoko, skończyłem karmienie trolla.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KrzysiekL »

kali pisze: 23 maja 2018, 20:19 Dzięki tej akcji zrozumiałem, że nie ma celu kupować gier tego wydawnictwa w ramach jakiejkolwiek przedsprzedaży. Zamiast nagrody za wcześniejsze wyłożenie kasy dają kary.
Dokładnie, też przestałem zamawiać portalowe gry w przedsprzedażach. Moim zdaniem dobry byłby złoty środek, gdzie jak zamówisz w przedsprzedaży (także w sklepie internetowym), to dostajesz grę najwcześniej jak się da, ale jak nie zamówisz w przedsprzedaży, to możesz kupić przez jakiś czas tylko offline. Tym sposobem promujemy sklepy stacjonarne bez krzywdzenia tych, którzy zakupili w przedsprzedaży w ulubionym sklepie online.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: seki »

Ja bardzo lubie Portal, w tym roku plany wydawnicze są imponujące. Ale też należę do tych podirytowanych przedsprzedażą Zombicide. Mam nadzieję, że zrezygnujecie z podobnych akcji. To nie działa... tak samo jak kiepski wg mnie jest kontakt z fanami przez filmiki. Nie idzie tam szybko znaleźć żadnej informacji, a nawet jak się coś gdzieś kiedyś usłyszało to nie wiadomo kiedy i czy aby pamięć nie myli. Odpowiedzi na stronie byłyby dużo lepsze.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: polwac »

Ja z przedsprzedaży portalowych gier się wyleczyłem po kupnie Pierwszych Marsjan i błędach jakie są w tekstach gier.
Gry Portal Games nauczyłem się kupować po dodrukach gdzie wszystko już jest ładnie wyprowadzone.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kamron6 »

@kali
Ale ja najbardziej rozumiem że ktoś może się zirytować, są różne sytuacje. Zdziwiłbym się, że tyle piszesz, nie mając nic wspólnego ze sprawą.
Mnie tylko o to chodzi, że sama idea w teorii ma jakiś sens (być może nieuzasadniony statystycznie). Natomiast wykonanie tego pomysłu to inna sprawa, dezinformacja faktycznie potrafi być szkodliwa.
Natomiast uważam też, że niepotrzebnie tak się tym przejmujesz - też kiedyś się irytowałem w sumie czymś tak nieznaczącym jak opóźnienia planszówki. Dlatego polecam zmienić podejście do takich spraw, oszczędzisz sobie nerwów - nigdy nie zakładaj że gra planszowa będzie w terminie bo prawie nigdy nie jest.
Jeśli chodzi o dawanie farbek, promek etc. - Portal to jednak firma, a nie akcja charytatywna, i tak stoi poziom wyżej niż taki FFG który jest mistrzem "januszowania". Portal chce wspierać i się nie wysilać (finansowo). Warto przekazać Portalowi, że ciekawsze mogą być inne formy wsparcia, ale nie można mówić (pisać), że pomysł jest jakiś krzywdzący w ogólności, bo ktoś go wykonał źle. Ktoś napisał, że w przedsprzedaży i offline produkt można dostać w terminie, a dopiero po jakimś czasie online - to wydaje się być ulepszeniem bo pozwala uniknąć pomyłek (albo w ogóle zakazać tego typu przedsprzedaży i będzie spokój ;) )
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

@Kamron6, to prawda, trochę za bardzo dałem się ponieść w dyskusji z trollowaniem Czeczota.
Ogólnie starałem się mu wyjaśnić głupotę/problematyczność całej sytuacji. Niestety ponownie przekonałem się, że nie warto.
I zaakceptowałbym formę jaką zaproponował KrzysiekL. Nie do końca mi się ona podoba (nadal - 2 miesiące karencji to jednak sporo), ale w porównaniu do obecnej jest ideałem.
Nadal będę się upierał, że obecnie praktycznie nie ma sklepów tylko stacjonarnych i taka akcja godzi raczej w klientów z mniejszych miejscowości i stawia sklepy w kiepskiej sytuacji (To macie grę w magazynie i nie chcecie mi jej wysłać? Nawet po cichu?).
Odnośnie Januszowania - realnie promka figurki (zwyczajnego losowego zombiaka)/karta dla sprzedaży offline w moim odczuciu byłaby o wiele lepsza. Z obu stron. Niestety to jest jedynie moja opinia i Portal zrobi z tym co zechce.
Niestety w związku z zaistniałą realną sytuacją jedyny efekt dla mnie jest taki, że jestem kolejną osobą, która będzie unikała przedsprzedaży Portalowej.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kremitto123 »

kali pisze: 24 maja 2018, 20:33 Spoko, skończyłem karmienie trolla.
Portal jest jaki jest (wiadomo pierwsze edycje, bledy w tlumaczeniu itp.) ale za trolla to nie czeczot tylko ty tu w temacie robisz. Zachowujesz sie jak dziecko, ktore na czas nie dostalo lizaka/zabawki (niepotrzebne skreslic). Maja swoja polityke sprzedazy, co jest kwestia ocenna, ale to ze ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem zasad przedsprzedazy/promek itp. to tylko i wylacznie twoja wina.

Wracajac do meritum.
Portalu, kiedy poprawione karty do blood rage i zetony do aftermath? :twisted:
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Ravn »

Ja przy okazji wiekszego zamowienia w sklepie internetowym chcialem kupic tez i Zombicide, ale skoro sobie Portal wymyslil ze nie moge to trudno, zamowilem gre innego wydawcy, tez z figurkami. Dla mnie draznienie klienta to glupie zachowanie, ale niech sobie robia co chca. Na preorderach od nich sie juz raz przejechalem (nigdy wiecej), na pierwszym wydaniu gry tez.
Teraz jakies bzdurne inicjatywy, ktore bardziej wkurzaja niz komukolwiek pomagaja. Niech robia tak dalej to w ogole przestane kupowac ich gry. Te pare fajnych tytulow ktore mnie interesuja to sobie zamowie po angielsku.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: p_olo86 »

Czy strona internetowa wspierajaca grę Detektyw bedzie w pełni w polskiej wersji językowej?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Carmash »

p_olo86 pisze: 26 maja 2018, 19:49 Czy strona internetowa wspierajaca grę Detektyw bedzie w pełni w polskiej wersji językowej?
Tak ;)

Ktoś naprawdę myśli, że strona będzie w języku angielskim, albo nie daj losie, pisana dialektem wymarłych plemion? Rozumiem wiele, ale nie popadajmy w takie skrajności.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KrzysiekL »

p_olo86 pisze: 26 maja 2018, 19:49 Czy strona internetowa wspierajaca grę Detektyw bedzie w pełni w polskiej wersji językowej?
http://detectiveboardgame.com/pl/ chyba, że chodzi o polskie filmiki?
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: p_olo86 »

KrzysiekL pisze: 27 maja 2018, 18:29
p_olo86 pisze: 26 maja 2018, 19:49 Czy strona internetowa wspierajaca grę Detektyw bedzie w pełni w polskiej wersji językowej?
http://detectiveboardgame.com/pl/ chyba, że chodzi o polskie filmiki?
Chodzi o stronę antaresdatabase.com która będzie bazą danych gry.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Xardas123 »

Drogi Portalu czy jest jakaś realna szansa na pojawienie sie dodatków do gry the others, umożliwiających wzmocnienie drużyny Faith ( Oprócz dostępnej drużyny beta).
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Przedsprzedaż Detektywa i Aeon's End trwa. Zapasy obu gier szybko topnieją, a my ujawniamy dla was dzisiaj nowe bonusowe komponenty, które trafią za darmo do wszystkich, którzy zamówią (lub już zamówili) Detektywa w przedsprzedaży.

Obrazek

35 Drewnianych Znaczników wysokiej jakości, które zastępują standardowe, tekturowe żetony!

Drewniane znaczniki będą doskonałym uzupełnieniem twojej kolekcji Detektywa. Są wytrzymałe i praktyczne w użyciu. Będą służyć ci bardzo długo, także podczas rozgrywania niezależnych scenariuszy czy przyszłych rozszerzeń.

6 czerwca planujemy ujawnić ostatni, nieduży bonusowy komponent do gry, a 13 czerwca kampania się zakończy – o ile nie wyprzeda się wcześniej.

Wszystkie bonusowe komponenty mają łączną wartość ponad 115zł, a zamawiając grę dostajesz je całkowicie za darmo! Nie zwlekaj i zamów nim wyczerpie nam się cały zapas!

Obrazek

Przy okazji kilka odpowiedzi na pytania.
Czy strona internetowa wspierajaca grę Detektyw bedzie w pełni w polskiej wersji językowej?
Tak, cała gra Detektyw (za wyjątkiem instrukcji) powstawała i powstaje oryginalnie w języku polskim.
Drogi Portalu czy jest jakaś realna szansa na pojawienie sie dodatków do gry the others, umożliwiających wzmocnienie drużyny Faith ( Oprócz dostępnej drużyny beta).
Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem będą cieszyć się wydawane w tym roku dodatki Gniew i Apokalipsa - im lepszym, tym większa szansa, że następnym wydawanym dodatkiem będzie jakaś drużyna Faith.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KQuest »

Jak długo strona internetowa potrzebna do gry w Detektywa będzie utrzymywana przy życiu? Może się zdarzyć tak, że za kilka lat przestanie istnieć i rozgrywka (mimo posiadania fizycznej cześć gry) będzie niemożliwa?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: playerator »

Portal Games pisze: 30 maja 2018, 13:08 Przedsprzedaż Detektywa i Aeon's End trwa. (...)
Niezłym ficzerem byłoby wklejenie odnośników przy okazji takiego zaproszenia. :P

Możecie też podlinkować istrukcję do Detektywa?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: detrytusek »

Portal Games pisze: 30 maja 2018, 13:08

Wszystkie bonusowe komponenty mają łączną wartość ponad 115zł, a zamawiając grę dostajesz je całkowicie za darmo!
Ja rozumiem marketing ale litości.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: warlock »

No, poziom telezakupów Mango :D. "Jeśli zadzwonisz do nas w ciągu 10 minut od obejrzenia tej reklamy, dorzucimy wspaniały blender wart 450 zł ZUPEŁNIE za darmo" :D.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: gregoff »

KQuest pisze: 30 maja 2018, 13:18 Jak długo strona internetowa potrzebna do gry w Detektywa będzie utrzymywana przy życiu? Może się zdarzyć tak, że za kilka lat przestanie istnieć i rozgrywka (mimo posiadania fizycznej cześć gry) będzie niemożliwa?
Może lepiej by było zrobić aplikację do ściągnięcia w takiej formie. Wtedy nie było by żadnego problemy po zakończeniu wspierania bazy Antares.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ernin »

Czy będą dodatkowe karty z dodatku chłopcy idą na wojnę do innych frakcji niż 4 podstawowe?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Xardas123 »

Portal Games pisze: 30 maja 2018, 13:08
Drogi Portalu czy jest jakaś realna szansa na pojawienie sie dodatków do gry the others, umożliwiających wzmocnienie drużyny Faith ( Oprócz dostępnej drużyny beta).
Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem będą cieszyć się wydawane w tym roku dodatki Gniew i Apokalipsa - im lepszym, tym większa szansa, że następnym wydawanym dodatkiem będzie jakaś drużyna Faith.
Osobiście uważam po kilku rozgrywkach, że grzech i tak jest mocno op, wiec ja bylbym bardziej zainteresowany jakimś wzmocnieniem drużyny Faith a nie kolejnymi modyfikacjami i tak przegietego grzechu:)
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Lukas82 »

Bezsens Panie. Miejscowości 10-20k to mogą co najwyzej Eurobiznes sprzedawać. Zeby wejsc w planszówki i uciągnąć rok i mieć te powiedzmy 3k netto pensji to musisz miec z 10k przychodu miesiecznie i jeszcze na wejscie z 10k ma gry + nierzadko 3m czynszu z góry. Zeby zrobic taki obrót i nie upaść bo Cie internet wykończy musisz miec gora 15% marzy i teraz wez pod uwagę ze masz przy grze za 100pln 15zl dochodu to musisz w miesiacu jakies 600 gier sprzedać. W małych mieścinach to niewykonalne. 20 gier dziennie na stacjonarce to nie wiem czy nawet Wrocławska planszoweczka ciagnie. Finał tego jest taki, że w takich miejscach dystrybucja to albo sklep z zabawkami albo księgarnia albo 2w1. I szczytem "planszowek" jest to, ze Grażyna co sprzedaje ma Carcassonne, a w większości ich pojęcie o planszówkach to Monopol. Niestety zostajesz dla Portalu obywatelem klasy B. Nikt tej polityki nie rozumie. To tak jakby od jutra wspierać samochody na naftę albo węgiel. Raczej powinno być tak, że ekskluzywne dodatki idą tylko przez Portal i wtedy jest szansa, że ktoś coś od nich kupi dodatkowo po SCD. Tak przy okazji pytałem w Planszóweczce czy organizowali turniej Robinsona 19.05. Nie. Pytanie czy ktoś wie czy we Wrocławiu organizowali gdzieś taki turniej?
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Pan B »

Czy wiadomo coś więcej na temat dokładniejszej daty premiery Ethnos (wakacje / po wakacjach) ? Pytam bo coś obiło mi się o uszy, że chyba były tam jakieś problemy z drukiem kart?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: vikingowa »

Ja mam gdzieś wywody co niektórych i problemy jakie sami sobie tworzą odnośnie polityki Portalu i sprzedaży preorderów. Przecież to nie koniec świata jeśli dostaniecie grę pare dni później! Ja zamówiłam Detektywa i Aeon's End i nie zbawi mnie jak nie dostanę gry w dniu premiery... Ja uważam, że dobrze robią wspierając sklepy stacjonarne i kto zechce to kupi tam a kto nie to gdzie indziej. Trzeba wspierać wydawnictwo które odwala naprawdę dobrą robotę wydając świetne gry, przy których tyle pięknych wieczorów minęło... Nauczcie się cieszyć życiem ponuraki :-P :lol:
Zablokowany