Terraformacja Marsa

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Ropsonik
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:02

Terraformacja Marsa

Post autor: Ropsonik »

Hejka
Szukam rozłożonych na części kart z Terraformacji Marsa. Mogą być w postaci Photoshop layers lub jak ktoś ma w innych formach. Mam zrobionych/wymyślonych ok. 100 nowych kart, ale brak mi dalszych możliwości ich zterraformowania i wydrukowania. :) Jak ktoś miałby coś takiego to pisać śmiało.
(jeśli uda mi się je zrobić na pewno zamieszczę pliki)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Valdi »

Na BGG jest trochę stuff'u do tego więc może tam coś znajdziesz.
tym czasem trzymaj pakiet do kart korporacji: https://www.dropbox.com/s/f9ujr3by5esw6 ... s.rar?dl=1
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Bludgeon »

100 to już konkretna ilość. Co możesz o nich powiedzieć? Mają jakiś motyw przewodni? Czym się kierowałeś przy wymyślaniu ich?
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Barmog
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Barmog »

Witam,

Ja także chętnie przygarnę szablony do kart TM. Jeżeli ktoś posiada jakieś pliki i mógłby podzielić się nimi to byłbym wdzięczny. Mam kilka pomysłów i chciałbym je spróbować zrealizować.
Barmog
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 1 time

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Barmog »

Jakoś dałem radę sam ogarnąć karty korporacji. Z racji że w TM brakuje mi trochę możliwości większego dokuczania innym graczom, postanowiłem stworzyć korporacje, które mogą coś zabierać lub niszczyć.

1. Rebellion - Bonus na start 35 M€ i dociąg 2 kart z symbolem buntu. Dodatkowo za każdym razem gdy jakaś karta sprawia że inny gracz traci jednostkę surowca/M€, na karę korporacji kładziemy jednostkę buntu. Za 3 jednostki buntu możemy zmniejszyć komuś WT.

2. MarsWars - Bonus na start 35 M€ i +1 produkcja tytanu. Gracz może także 2 jednostki tytanu wymienić na 1 jednostkę myśliwców. Odrzucenie 1 jednostki myśliwców powoduje, iż inny gracz oddaje nam 1 jednostkę dowolnego surowca lub 3 M€.

3. ATMM - Bonus na start 40 M€. Korporacja umożliwia nam obniżanie wskaźników globalnych. Zamiast podwyższyć poziom tlenu, temperaturę, liczbę oceanów lub wsp. terraformacji Wenus możemy je obniżyć. Obniżenie poziomu tlenu i liczny oceanów powoduje usunięcie tych obszarów z planszy. Gracz otrzymuje normalną premię WT ale nie zbiera bonusów z tytułu osiągniętych poziomów współczynników.

Poniżej zamieszczam grafiki kart:

Obrazek
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Quayth »

witam,
Czy ma ktoś dostęp do mapy z podstawki oraz dodatku Hellas i Elysium w wersji do druku?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: ShapooBah »

Quayth pisze: 19 lut 2019, 09:50 witam,
Czy ma ktoś dostęp do mapy z podstawki oraz dodatku Hellas i Elysium w wersji do druku?
Tutaj masz dodatek
A tutaj podstawkę
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Quayth »

Nie o to mi chodzi, chciałbym przedrukować mapy na baner, tak jak jest w dodatku Parhfinder. Potrzebuję obrazu w wysokiej rozdzielczości.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Qrzy »

Barmog pisze: 18 lut 2019, 15:25 Obniżenie poziomu tlenu [...] powoduje usunięcie tych obszarów z planszy.
Czyje lasy są usuwane? Dowolnego gracza?
Barmog pisze: 18 lut 2019, 15:25Gracz otrzymuje normalną premię WT
Co znaczy "normalną"?

Ta korpo to trochę overkill przeciw komukolwiek nastawionemu na zalesianie Marsa.
Poza tym czemu to jest "efekt" a nie "akcja"? Kiedy ten efekt następuje? Bardzo to nieściśle opisane moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Bludgeon »

Słabe te korpo. Efekty powinny co najwyżej spowalniać innych, na pewnie nie powinny cofać stanu gry, przedłużając niepotrzebnie rozgrywkę o nie wiadomo jak długo.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: xtomashx »

Stosuje ktoś swoje zasady żeby skrócić trochę rozgrywkę? W tygodniu przydał by się wariant trochę szybszej rozgrywki :)
Quayth
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2019, 09:24
Has thanked: 3 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Quayth »

xtomashx pisze: 19 lut 2019, 17:14 Stosuje ktoś swoje zasady żeby skrócić trochę rozgrywkę? W tygodniu przydał by się wariant trochę szybszej rozgrywki :)
Na początku każdego pokolenia osoba zaczynająca kolejkę podnosi jeden ze współczynników (tlen lub temp.) ale nie bierze za to bonusu. Działa, szczególnie na dwie osoby.
ODPOWIEDZ