Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Lukas82 »

Dobre pytanie, bo tez sie zastanawiam czy nie kupować angielskich.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Czy planowane jest wydanie dodatków do Ghost Stories?
Niestety nie mamy ich w planach wydawniczych.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

Przepraszam, jeśli już ktoś pytał - czy planowane są inne części SH Consulting Detective?

Niestety, Kuba Rozpruwacz w ogóle mnie nie interesuje - są inne gry na rynku z takim wątkiem. :?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

Gry SHCD to kilka odrębnych spraw do rozwiązania, więc na pewno Kuba Rozpruwacz to nie jedyna zagadkavw tej grze. Poza tym gry z tematem Kuby nie mają nic wspólnego z mechaniką SHCD.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

Zastanawiam się, czy kupić Carlton House, czy jednak poczekać.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Munchhausen »

Rebel wypowiadał się, że tłumaczenie tego tytułu jest strasznie czasochłonne i wymagające, więc na kolejne gry z tej serii nie ma specjalnie co liczyć - chyba że gra okaże się ogromnym sukcesem. Dlatego kupuj, tym bardziej, że kampania Kuby Rozpruwacza to tylko cztery sprawy, a sześć pozostałych to odrębne śledztwa.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Przepraszam, jeśli już ktoś pytał - czy planowane są inne części SH Consulting Detective?
Aktualnie nie mamy w planach lokalizacji następnych części.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

REBEL.pl pisze: 11 cze 2018, 14:02
Przepraszam, jeśli już ktoś pytał - czy planowane są inne części SH Consulting Detective?
Aktualnie nie mamy w planach lokalizacji następnych części.
No i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję.
Munchhausen pisze: 11 cze 2018, 09:47 Rebel wypowiadał się, że tłumaczenie tego tytułu jest strasznie czasochłonne i wymagające, więc na kolejne gry z tej serii nie ma specjalnie co liczyć - chyba że gra okaże się ogromnym sukcesem. Dlatego kupuj, tym bardziej, że kampania Kuby Rozpruwacza to tylko cztery sprawy, a sześć pozostałych to odrębne śledztwa.
No właśnie nie uśmiecha mi się płacić za niechciany wątek, który zajmuje niemal połowę scenariuszy :roll: Dzięki za poradę. :mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kmd2000 »

Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: skiba »

kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 09:46 Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
A to Rebel prawa do Agricoli przejął?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

Pisarka pisze: 11 cze 2018, 19:11
REBEL.pl pisze: 11 cze 2018, 14:02
Przepraszam, jeśli już ktoś pytał - czy planowane są inne części SH Consulting Detective?
Aktualnie nie mamy w planach lokalizacji następnych części.
No i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję.
Munchhausen pisze: 11 cze 2018, 09:47 Rebel wypowiadał się, że tłumaczenie tego tytułu jest strasznie czasochłonne i wymagające, więc na kolejne gry z tej serii nie ma specjalnie co liczyć - chyba że gra okaże się ogromnym sukcesem. Dlatego kupuj, tym bardziej, że kampania Kuby Rozpruwacza to tylko cztery sprawy, a sześć pozostałych to odrębne śledztwa.
No właśnie nie uśmiecha mi się płacić za niechciany wątek, który zajmuje niemal połowę scenariuszy :roll: Dzięki za poradę. :mrgreen:
W portalowym Dedektywie będzie tylko 5 spraw a cena podobna.
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kmd2000 »

skiba pisze: 12 cze 2018, 13:26
kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 09:46 Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
A to Rebel prawa do Agricoli przejął?
Nie chcę uprzedzać wydarzeń, ale po tym co Lacerta pisze na forum i fb wygląda na to, że licencja na Agricolę zmienia właściciela.
Mam nadzieję, że Rebel ma wystarczające moce przerobowe, żeby wydawać dodatki do Agricoli na bieżąco.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

Rafal_Kruczek pisze: 12 cze 2018, 13:51
W portalowym Dedektywie będzie tylko 5 spraw a cena podobna.
Dzięki za info, choć nie mam tytułu na liście życzeń.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 14:32
skiba pisze: 12 cze 2018, 13:26
kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 09:46 Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
A to Rebel prawa do Agricoli przejął?
Nie chcę uprzedzać wydarzeń, ale po tym co Lacerta pisze na forum i fb wygląda na to, że licencja na Agricolę zmienia właściciela.
Mam nadzieję, że Rebel ma wystarczające moce przerobowe, żeby wydawać dodatki do Agricoli na bieżąco.

gdzieś wyżej jest napisane, że nie planuję (obecnie) wydawania ŻADNYCH dodatków do gier wydanych przez innych wydawców. Więc dopóki nie wydadzą Agricoli ( jeśli wydadzą) to nie ma co liczyć na dodatki.
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kmd2000 »

rastula pisze: 12 cze 2018, 14:43
kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 14:32
skiba pisze: 12 cze 2018, 13:26

A to Rebel prawa do Agricoli przejął?
Nie chcę uprzedzać wydarzeń, ale po tym co Lacerta pisze na forum i fb wygląda na to, że licencja na Agricolę zmienia właściciela.
Mam nadzieję, że Rebel ma wystarczające moce przerobowe, żeby wydawać dodatki do Agricoli na bieżąco.

gdzieś wyżej jest napisane, że nie planuję (obecnie) wydawania ŻADNYCH dodatków do gier wydanych przez innych wydawców. Więc dopóki nie wydadzą Agricoli ( jeśli wydadzą) to nie ma co liczyć na dodatki.
To może niech się najlepiej Rebel wypowie i wyjaśni, bo w tej sytuacji ciężko jest cokolwiek zgadywać - teoretycznie wydawcą podstawki jest teraz ich właściciel.
Bardzo chciałbym wiedzieć, jaki będzie los chociażby polskiego torfowiska i innych dodatków (i myślę, że nie tylko ja - jest to jednak jeden z bardziej popularnych tytułów na rynku).
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: KamradziejTomal »

Czyli mamy wspaniałą sytuację w odniesieniu m.in. do dodatków Agricoli ale także serii X-wing:

Poprzedni wydawca nie będzie wydawał nic bo licencję posiada ktoś inny kto nie będzie chciał z nimi robić interesu.

Nowy wydawca nie będzie wydawał bo nie ma czasu/nie dogadał się z właścicielem licencji/ma bajzel związany z przejęciem.

EDIT: Przepraszam, że przyszedłem pojojczyć do tematu wydawniczego ale cała ta sytuacja napełnia mnie niesmakiem :(
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Kisun »

Czekałem na dodatkowe karty do nowej Agricoli. Nic się nie zmieni, mówili. Gracze nie odczują, mówili. Tylko na lepsze, mówili. A nawet jak coś, to nie prędko. No, właśnie widzę.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: czeczot »

Może kubaP znowu pojedzie do rebela zrobić wywiad jak to się nic nie zmieni i będzie wspaniale :)
A pytanie radzę zadawać na forum asmodee o ile takowe istnieje.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: seki »

czeczot pisze: 12 cze 2018, 23:40 Może kubaP znowu pojedzie do rebela zrobić wywiad jak to się nic nie zmieni i będzie wspaniale :)
A pytanie radzę zadawać na forum asmodee o ile takowe istnieje.
KubaB nie musi robić wywiadów aby wiedzieć. KubaB wszystko i zawsze wie najlepiej.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 09:46Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
Prawa do wydawania Agricoli ma obecnie Lacerta. Wszelkie pytania dotyczące wydawania dodatków należy kierować do nich. Technicznie nie jest możliwe, aby Rebel wydawał dodatki do gry innego wydawnictwa.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kmd2000 »

REBEL.pl pisze: 13 cze 2018, 08:36
kmd2000 pisze: 12 cze 2018, 09:46Drogi Rebelu, czy planujecie - o ile będzie to technicznie możliwe - wydanie dodatków do Agricoli?
Prawa do wydawania Agricoli ma obecnie Lacerta. Wszelkie pytania dotyczące wydawania dodatków należy kierować do nich. Technicznie nie jest możliwe, aby Rebel wydawał dodatki do gry innego wydawnictwa.
Eh, czyli wy nie możecie, oni nie chcą... tragedia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

Kluczowe jest słowo OBECNIE - nie wiemy na jak długo, Lacerta też pewnie nie wie, więc nie biorą się za bary z tematem - ja to rozumiem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kwiatosz »

Ale z drugiej strony nakładu nikt Lacercie nie zmieli - mogą wydrukować zapas, a jak pojawi się termin druku przez Rebel mogą sprzedać resztę stanów po kosztach, żeby się pozbyć przed wyjściem nowej wersji (o ile taka się pojawi).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: playerator »

kwiatosz pisze: 13 cze 2018, 11:37 (...) mogą wydrukować zapas, a jak pojawi się termin druku przez Rebel mogą sprzedać resztę stanów po kosztach, żeby się pozbyć przed wyjściem nowej wersji (...).
Jestem za, tylko co, jeśli ta informacja pojawi się w trakcie druku? :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kwiatosz »

playerator pisze: 13 cze 2018, 11:55
kwiatosz pisze: 13 cze 2018, 11:37 (...) mogą wydrukować zapas, a jak pojawi się termin druku przez Rebel mogą sprzedać resztę stanów po kosztach, żeby się pozbyć przed wyjściem nowej wersji (...).
Jestem za, tylko co, jeśli ta informacja pojawi się w trakcie druku? :)
Hmm, założyłem, że jakieś gwarancje muszą mieć - na przykład że nie stracą licencji przez rok, czy coś w tym stylu. Ale w sumie faktycznie nie muszą.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Zablokowany