Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: herman »

Ok, dzięki. NIe myślałem, że tak dużo sklepów będzie mieć status "dostępne" w kontekście opcji przedsprzedaży. Wszystko już jasne :)
Awatar użytkownika
pjentaszeq
Posty: 367
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: pjentaszeq »

Szanowni, gdzie teraz najtaniej będzie okazja kupić Rebelię ? Jak na razie widzę ceny koło 300PLN, może ktoś widział za jeszcze mniej ?
pnq 3d print studio - elementy 3d do gier planszowych

ETSY: https://www.pnq3d.etsy.com
FB https://www.facebook.com/pnq3dprint
IG https://www.instagram.com/pnq3dprint/
odl
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2018, 11:41

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: odl »

pjentaszeq pisze: 17 maja 2018, 17:12 Szanowni, gdzie teraz najtaniej będzie okazja kupić Rebelię ? Jak na razie widzę ceny koło 300PLN, może ktoś widział za jeszcze mniej ?
Na dragoneye.pl masz za 284 zł
eM_
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2017, 02:43
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: eM_ »

Witam, otrzymałam grę i studiuję zasady;-)
Mam jedno pytanie - w dziale przygotowanie pierwszej rozgrywki jest napisane:
1 . Z talii Sond zwiadowczych należy
usunąć następujące karty: Korelia,
Mandalora, Mustafar, Saleucami
i Sullust
. Talię Sond zwiadowczych
należy potasować i odłożyć na
dedykowane jej pole na planszy.
ALE później czytamy:
8 . Coruscant: 1 Niszczyciel gwiezdny,
1 Transportowiec szturmowy,
2 Myśliwce TIE, 3 Szturmowców,
1 AT-AT, 1 AT-ST.
Skoro na Coruscant ustawiamy jednostki Imperium to dlaczego instrukcja nie nakazuje usunięcia karty tej planety z talii sond? Czy to oznacza,ze można tam umieścić bazę rebelii? Instrukcja przecież mówi żeby usunąć z talii WSZYSTKIE karty planet, na których znajdują się jednostki imperium i że nie można na nich umieścić bazy.
To błąd w instrukcji czy czegos nie rozumiem?
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź;-)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: karawanken »

eM_ pisze: 20 maja 2018, 21:38 Witam, otrzymałam grę i studiuję zasady;-)
Mam jedno pytanie - w dziale przygotowanie pierwszej rozgrywki jest napisane:
Nie ma karty Corusant w tali sond. Ta planeta zawsze jest Imperialna
eM_
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2017, 02:43
Lokalizacja: Poznań

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: eM_ »

To wiele wyjaśnia, dzięki:-)
Mikanit
Posty: 145
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Mikanit »

Coś się zaczęło dziać. Dodatek pojawił się w przedsprzedaży w niektórych sklepach. Cena od nieco ponad 120. Może się w końcu doczekamy
Rumia
plozzt
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2015, 14:43

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: plozzt »

23.06 ponoć premiera
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Fiacik »

Mam tylko nadzieje, że modele będą ok. Dodruk podstawki ma poszarpane niszczyciele...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Gromb »

Poszarpane? Czy nadają się do reklamacji?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Fiacik »

Gromb pisze: 07 cze 2018, 14:38 Poszarpane? Czy nadają się do reklamacji?
Nie wiem. To są takie małe ubytki, ale nie wygladają zbyt estetycznie. Ktoś pisał o tym na FB Galakty.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: myszons »

Fiacik pisze: 07 cze 2018, 14:43
Gromb pisze: 07 cze 2018, 14:38 Poszarpane? Czy nadają się do reklamacji?
Nie wiem. To są takie małe ubytki, ale nie wygladają zbyt estetycznie. Ktoś pisał o tym na FB Galakty.
Fakt w moim egzemplarzu ubytki są w 2 modelach. Gdybym nie przeczytał, że są to by nie zauważył. W innych modelach jak się przyjżysz, to widać miejsca odcięcia od wypraski ale są gładkie. Najprawdopodobniej modele w momencie odcięcia były skierowane "do góry nogami" a plastik u góry może jest bardziej miękki lub cieńszy.
Co nie zmienia faktu, że jest to niedopatrzenie fabryki i Galakta powinna wymienić wadliwe egzemparze.

Edit: Obiejżałem kilka unboxing'ów z pierwszej edycji i są dokładnie takie same ubytki na GN. :shock:
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: miszczu666 »

No i dzisiaj Galakta ogłosiła, że dodatek pojawi się w sklepach do końca tygodnia.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: kremitto123 »

Jak zwykle w instrukcji babole w tlumaczeniu np. black = niebieski. Galakta = brak kompetencji i zero profesjonalizmu. Mam nadzieje ze Rebel(ia) was w calosci przejmie, a niekompetentna ekipa galakty ustawi sie w kolejce do urzedu pracy... :roll:
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: kudlacz135 »

kremitto123 pisze: 14 cze 2018, 10:45 Jak zwykle w instrukcji babole w tlumaczeniu np. black = niebieski. Galakta = brak kompetencji i zero profesjonalizmu. Mam nadzieje ze Rebel(ia) was w calosci przejmie, a niekompetentna ekipa galakty ustawi sie w kolejce do urzedu pracy... :roll:
Jak to jest, że coś takiego może wywołać taką nienawiść i że można komuś życzyć żeby nie miał pracy?

Aktualnie jestem na chorobowym i mam za dużo wolnego czasu, możesz mi to wyjaśnić?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Gatherey »

Aż z ciekawości porównałem obie instrukcje:
Shuffle the stage I pile and deal 5 random cards onto the top of the stage II deck. Then return all unused objective cards to the game box without revealing them.
Należy potasować stos etapu I, a następnie wziąć z niego 5 losowych kart i umieścić je na wierzchu stosu etapu II. Następnie wszystkie niewykorzystane karty Celów należy odłożyć z powrotem do pudełka bez ich ujawniania. Na koniec gracz Rebelii dobiera jedną kartę Celu.


For example, the Rebel player rolls red or black dice when resolving the “Death Star Plans” objective card.
Przykładowo, gracz Rebelii rzuca czerwoną lub niebieską kością podczas rozpatrywania karty Celu „Plany Gwiazdy Śmierci”.




He can place these units on the “Rebel Base” space and/or any one Rebel or neutral system.
Może umieścić te jednostki na polu „Bazy Rebelii” i/lub w jednym dowolnym układzie rebelianckim lub neutralnym (za wyjątkiem układu, w którym znajduje się Gwiazda Śmierci w budowie).


Zaznaczę odrazu, że nie porównywałem tłumaczeń instrukcji podstawki, ale powyższe znaczyłoby, że Galakta dokonała modyfikacji instrukcji juz przy podstawce. Lub po prostu jest to złe tłumaczenie (dopisanie?) :D
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 12:17 przez Gatherey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

a może to uwzględnienie erraty lub faq?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Gromb »

Możliwe, że używali do tłumaczenia nowszych plików z wprowadzonymi poprawkami. Ale pomylić czarny z niebieskim. Możliwe, że to zwykłe przeoczenie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: ariser »

W grze nie ma niebieskich kości, więc krzywda się nie stała. Co do pozostałych punktów to zgadzam się z rajem, że to zapewne wprowadzone poprawki z erraty/faq. Szczególnie punkt o rozmieszczeniu wojsk Rebelii wygląda, jak wyciągnięty z faq. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: raj »

Pisanie o tym, że właśnie odebrało się grę czy dodatek jest offtopic. Powstrzymajcie się od tego bo nie interesuje to znakomitą większość osób subskrybujących ten wątek.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Faello »

Edycja RAJ: Ewentualne dyskusje z adminem na priv a nie oftopowanie w publicznym wątku.

PS. Jest ten wspomniany babol z niebieską kością na 2giej stronie instrukcji do dodatku, ale realnie nie wprowadza żadnego zamieszania, błąd ma charakter błędu oczywistego w zdaniu podsumowującym myśl i występuje po dwóch czy trzech zdaniach które precyzują już wystarczająco o co chodzi, toteż 'chyba' można zostawić tłumacza przy życiu ('chyba' bo instrukcja ma całe 4 strony więc edytor się nie popisał)- za kilkadziesiąt lat w perfekcyjnym świecie pełnym perfekcyjnych wydawnictw będzie można z nutką sentymentu powiedzieć wnukom pokazując tego (wtedy już starocia), że tak się kiedyś robiło w Polsce instrukcje do gier :)
Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2017, 18:07

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Darkman »

Mam pytanie. Według nowego rozstawienia gracz imperium umieszcza GSwB w odległym układzie (+4 TIE i szturm), następnie rozmieszcza pozostałe jednostki według uznania w swoich układach. Po nim gracz rebelii umieszcza swoje jednostki w bazie i/lub jednym układzie rebelianckim lub neutralnym. W pierwszym ruchu całą dostępną flotą rebelii (3 myśliwce i korweta) uderza na Gwiazdę i przeważnie wygrywa. To jest ok czy coś pomyliłem?
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Faello »

Ok, ale pamiętaj, że bez tej startowej floty Rebelia ma bardzo pod górę (a Gwiazdę spokojnie można ustawić tak, że pójdzie kontra od razu).

Innymi słowy nieukończona Gwiazda jest warta mniej od startowej floty Rebelii (jej zadaniem jest urosnąć na tyle, żeby ciągnąć za sobą długo ogon w postaci flot pościgowych ew. niszczyć w bitwach gwiezdnych wrogie jednostki tak, aby zdobywać w ten sposób punkty celów co może być w takiej sytuacji utrudnione, bo dla Rebelii liczy się każda maszyna).
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: wis »

Rebelia wczesnym atakiem na GŚ pozbawia się też jednej z ważniejszej broni - możliwości wysadzenia Gwiazdy Śmierci w późniejszym okresie za dwa punkty reputacji. Lepiej ugryźć Imperium gdzie indziej.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion/Star Wars: Rebelia

Post autor: Karit »

Jak wiele zmienia nowy dodatek? Jest z kategorii trochę nowego tu trochę tam, stateczki itp. Czy może będzie się grało zupełnie inaczej?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ