Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Asukaji
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2015, 11:07

Re: Sagrada

Post autor: Asukaji »

Czy znajomość języka angielskiego jest wymagana do gry?
My z żoną problemu nie mamy, ale niektórzy znajomi ogarniają niemiecki, a rodzice tylko polski :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Sagrada

Post autor: RunMan »

Nie, karty narzędzi i celów publicznych są jawne więc osoby znające angielski mogą je wytłumaczyć reszcie, a karty celów prywatnych punktują u wszystkich za sumę kostek w danym kolorze, więc można wytłumaczyć ich działanie zawczasu.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Sagrada

Post autor: FoxGames »

Sagrada jest już w Polsce. Jeśli nie będzie problemów na cle, to w środę odbieramy grę i w czwartek zaczynamy wysyłkę do sklepów :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Sagrada

Post autor: FoxGames »

No i szczęśliwie Sagrada do nas dotarła. Urząd celny był łaskawy i załatwił temat w jeden dzień :)
Dziś ruszamy z wysyłką do części sklepów, więc niektórzy z Was będą mieli grę przed weekendem.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Sagrada

Post autor: Largo »

Ja może tylko dodam dla zainteresowanych, że na merlinie można zakupić Sagradę za niecałe 85 zł z uwagi na promocję Masterpass. Grzech nie kupić za taką kwotę ;)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Sagrada

Post autor: Legun »

Largo pisze: 07 lis 2018, 21:18 Ja może tylko dodam dla zainteresowanych, że na merlinie można zakupić Sagradę za niecałe 85 zł z uwagi na promocję Masterpass. Grzech nie kupić za taką kwotę ;)
Jakiś link - mi wyszukiwarka na merlinie nic nie pokazuje :(
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Sagrada

Post autor: Lothrain »

Wczoraj kupiłem, a dziś faktycznie nie wynajduje.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sagrada

Post autor: kmd7 »

Wczoraj ok. 22:00 była dostępna, widocznie się wyprzedała.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Sagrada

Post autor: Wroobel »

Mi też udało się wczoraj kupić - pytanie tylko czy i kiedy do mnie dojedzie :)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Sagrada

Post autor: herman »

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Sagrada

Post autor: raj »

To jest wątek o grze a nie o okazyjnych możliwościach zakupienia jej. Do informowania o okazjach jest odpowiedni wątek. Prosiłbym abyście jednak już tutaj nie podawali już kolejnych miejsc z taką czy inną ceną.
Jedna super okazja, ok rozumiem, ale podawanie kolejnych miejsc to już przesada.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Sagrada

Post autor: Zefireq »

I jak wrażenia? Gra u wielu z Was powinna już być. Ja na swój egzemplarz jeszcze czekam, merlin.pl mocno przekładał wysyłkę.
Swoją drogą, jakoś wyjątkowo mam wrażenie, że o ile Sagrada na FB była bardzo szeroko reklamowana i "nakręcali" na nią, tak żadnych recenzji wideo na YouTube z oglądanych przeze mnie kanałów nie widziałem - ciekawy jestem, co jest tego powodem.

#Edit: ah, Planszą Po Kostkach z tych większych kanałów nagrali. Jakim cudem dopiero teraz dowiaduję się o tym kanale - nie mam pojęcia :D
Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Sagrada

Post autor: Shinhaevel »

Zefireq pisze: 16 lis 2018, 20:16 Swoją drogą, jakoś wyjątkowo mam wrażenie, że o ile Sagrada na FB była bardzo szeroko reklamowana i "nakręcali" na nią, tak żadnych recenzji wideo na YouTube z oglądanych przeze mnie kanałów nie widziałem - ciekawy jestem, co jest tego powodem.
Asia - on table też nagrała recenzję.
https://youtu.be/x8QnRYfBnCY
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Sagrada

Post autor: Largo »

Po zamówieniu w merlinie gra dotarła do mnie w czwartek rano. Ogólnie rzecz biorąc gra jest świetna moim zdaniem. Dla mnie ta sama półka, co Azul, ale zdecydowanie więcej kombinowania i każda partia wydaje się znacząco inna przez różne karty witraży, różne narzędzia i różne cele. Bardzo dobrze lata w każdym składzie osobowym. Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Gra zdecydowanie warta swojej ceny i jeżeli ktoś polubił Azula to wg mnie powinien, też spróbować Sagrady :-P
Ode mnie 9/10 bez zastanowienia.
P. S. Gra ze względu na świetny design, szczególnie po ułożeniu witraży mocno przyciąga płeć piękna, także polecam do gry z drugą połówką :-)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Sagrada

Post autor: mikeyoski »

Gra ma jedną wadę. Losowość. Czasem po prostu bywa to frustrujące,gdy ktoś kosi 6 w swoim kolorze, a ja dostaję same niskie wyniki. Mam Sagradę od ładnych paru miesięcy i po pierwszym zachwycie, zaczynam coraz bardziej odczuwać, że w grze jest mało gry. Że ta gra to takie kombinowanie z tego co dał nam los, że wynik w żaden sposób nie odzwierciedla tego, czy graliśmy dobrze czy niekoniecznie. Najwięcej punkciorów zdobędziemy za kostki w naszym kolorze i jeśli los będzie łaskawy, to nie trzeba wielkich wysiłków, żeby osiągnąć dobry wynik. Z tych pięknych abstraktów zdecydowanie wolę Zamek Smoków. Azula chyba też.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sagrada

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Po prostu czasem chcielibyśmy ładnie wyglądającej i nahajpowanej grze przypisać cechy które by nam odpowiadały a potem się okazuje że to jednak przedszkole a nie szkoła średnia.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Sagrada

Post autor: Trolliszcze »

mikeyoski pisze: 17 lis 2018, 14:24Że ta gra to takie kombinowanie z tego co dał nam los, że wynik w żaden sposób nie odzwierciedla tego, czy graliśmy dobrze czy niekoniecznie.
Wypadałoby raczej powiedzieć, że wynik jest wypadkową obu tych rzeczy. Jeśli masz co do tego wątpliwości, graj celowo źle i sprawdź, czy statystycznie wygrywasz tak samo często, czy jednak rzadziej. Mnie się zdaje, że raczej to drugie :D To nie jest z pewnością ambitna gra abstrakcyjna - to jest zdecydowanie przyjemny tytuł rodzinny, gdzie czasem podejdzie, a czasem nie, ale twierdzenie, że wszystko zależy od losu, jest mocno przesadzone.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Sagrada

Post autor: mikeyoski »

Ale jak mam grać źle? Mam nie brać swoich kostek z wysokimi wynikami a wybierać jedynki i dwójki? No, w takim wypadku na pewno nie wygram. To nasze kostki dają najwięcej punktów. W przypadku braku szczęścia, nie jestem w stanie nadrobić punktów wykonaniem zadań (tutaj też kostki dyktują warunki).

Ja lubię Sagradę, ale po kilkudziesięciu partiach ta losowość czasem frustruje.
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Sagrada

Post autor: dave8 »

Musisz kupić dodatek.
Tam są karty punktujące na koniec gry nie za kolor tylko układ kości na witrażu.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Sagrada

Post autor: mikeyoski »

Muszę spróbować. Nie wiem tylko czy czekać na foxy, czy kupić originał. BTW, czy polskie wydanie Sagrady różni się jakościowo od oryginału, czy tylko językiem?
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Sagrada

Post autor: buhaj »

Można liczyć 1 punkt za każdą "swoją" kość. Domowa zasada polecana na BGG. Ja tylko tak gram
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Sagrada

Post autor: Koziełło »

A ja po kilku partiach głęboko się zastanawiam jaki jest sens wybierania na początku trudniejszego witraża (poza wewnętrzną satysfakcją, która jednak nijak się nie przekłada na punkty końcowe). Aż się prosi o niepisaną zasadę, że wszyscy gracze układają witraż o tym samym poziomie złożoności.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Sagrada

Post autor: Zefireq »

Koziełło pisze: 17 lis 2018, 21:58 A ja po kilku partiach głęboko się zastanawiam jaki jest sens wybierania na początku trudniejszego witraża (poza wewnętrzną satysfakcją, która jednak nijak się nie przekłada na punkty końcowe). Aż się prosi o niepisaną zasadę, że wszyscy gracze układają witraż o tym samym poziomie złożoności.
Grając z osobami na podobnym poziomie traktowałbym to wręcz jako oczywistość. Natomiast grając z kimś mniej ogranym możesz wziąć trudniejszy witraż niż przeciwnik, żeby trochę wyrównać szanse - mało co zniechęca nowych graczy tak, jak srogi łomot w pierwszej rozgrywce.
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Sagrada

Post autor: pyz »

mikeyoski pisze: 17 lis 2018, 14:24 Gra ma jedną wadę. Losowość. Czasem po prostu bywa to frustrujące,gdy ktoś kosi 6 w swoim kolorze, a ja dostaję same niskie wyniki. Mam Sagradę od ładnych paru miesięcy i po pierwszym zachwycie, zaczynam coraz bardziej odczuwać, że w grze jest mało gry. Że ta gra to takie kombinowanie z tego co dał nam los, że wynik w żaden sposób nie odzwierciedla tego, czy graliśmy dobrze czy niekoniecznie. Najwięcej punkciorów zdobędziemy za kostki w naszym kolorze i jeśli los będzie łaskawy, to nie trzeba wielkich wysiłków, żeby osiągnąć dobry wynik. Z tych pięknych abstraktów zdecydowanie wolę Zamek Smoków. Azula chyba też.
Dlatego my gramy bez tych celów za kolory kostek. Są badziewne. Gramy tak, że wystawiamy 3 cele publicznych, a z pozostałych każdy dostaje dwa i wybiera i zachowuje jeden. Taki hołmrul po paru rozgrywkach wymyśliliśmy z żonką i działa dużo ciekawiej niż te badziewne za kolory.
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Sagrada

Post autor: Ginet »

Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
ODPOWIEDZ