Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Tam są jakieś karty poza promkami postaci?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Są ponoć karty w ilości pozwalającej zagrać we dwójkę, ale chyba taniej wyjdzie kupić dodatkowe używane 1-2 podstawki jeśli ktoś jeszcze nie ma. Na pewno niezła marchewka dla "papierowych" weterenów, wersji cyfrowej bym kijem nie tknął, a teraz jest zgryz... ;)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Z tym że każda karta ma mieć inną grafikę niż normalnie.
I jakieś dwa scenariusze ("The Oath" i "The Caves of Nibin-Dûm"), ale że nie grałem wszystkiego i nie wiem co ma Rhovanion, te dwa scenariusze to jakieś nowe zupełnie?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Zack pisze: 21 cze 2018, 21:38Czy ja wiem... Chyba nietrafiony marketing w takim razie. Starzy gracze raczej nie będą zainteresowani nowym designem kart, który pasuje do poprzedniego jak pięść do nosa.
Grałeś kiedyś w jakieś karcianki z innymi ludźmi? ;) Takie promosy i bajery ludzie wciągają nosem bez mrugnięcia. W dowolnych ilościach, często bez względu na koszty. Przykładowo tak wydane (czyt. full art z minimalnym polem tekstowym i bez elementów layoutu karty) talie mistrza świata do netrunnera rozchodziły się jak ciepłe bułeczki i nikomu nie przeszkadzało, że miał w talii tę samą kartę w trzech wariantach - zwykłym, full artowym i promkowym.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

donmakaron pisze: 22 cze 2018, 09:06
Zack pisze: 21 cze 2018, 21:38Czy ja wiem... Chyba nietrafiony marketing w takim razie. Starzy gracze raczej nie będą zainteresowani nowym designem kart, który pasuje do poprzedniego jak pięść do nosa.
Grałeś kiedyś w jakieś karcianki z innymi ludźmi? ;) Takie promosy i bajery ludzie wciągają nosem bez mrugnięcia. W dowolnych ilościach, często bez względu na koszty. Przykładowo tak wydane (czyt. full art z minimalnym polem tekstowym i bez elementów layoutu karty) talie mistrza świata do netrunnera rozchodziły się jak ciepłe bułeczki i nikomu nie przeszkadzało, że miał w talii tę samą kartę w trzech wariantach - zwykłym, full artowym i promkowym.
Chyba gram ze zbyt pragmatycznymi ludźmi ;) Na BGG też zauważyłem, że edycja kolekcjonerska nie cieszy się zbytnio popularnością.

Tak swoją drogą - jak poznać, że się wkręciłeś w LOTR'a LCG? Kiedy kupujesz używany drugi Core Set i segregatory w kolorach sfer na karty :D Witajcie 2x Nieoczekiwana Odwaga i 3x Atak z Zaskoczenia!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Zack pisze: 23 cze 2018, 21:09Chyba gram ze zbyt pragmatycznymi ludźmi ;) Na BGG też zauważyłem, że edycja kolekcjonerska nie cieszy się zbytnio popularnością.

Tak swoją drogą - jak poznać, że się wkręciłeś w LOTR'a LCG? Kiedy kupujesz używany drugi Core Set i segregatory w kolorach sfer na karty :D Witajcie 2x Nieoczekiwana Odwaga i 3x Atak z Zaskoczenia!
2CS to wymóg, 3CS to wkrena :P Dobrze mieć te trzy karty dla unexpected ;) poltezam. Chociaż nie powiem, że dla 4 graczy i tokeny się przydają, bo resourców potrafiło zabraknąć nieraz, nie dwa na dwóch CSach. Chociaż segregatory pewno robią fajne wrażenie, szkoda tylko że nie ma takich co pomieszczą po 3 karty w kieszeni w koszulkach FFG.
Co do limited. To różnie ludzie na to reagują w sumie. Jak kogoś kręci digital wersja (mnie tak) to się cieszą, jak nie to trochę słabo opłacalna paczka, a dwa unikalne questy bolą. Tak jak w Arkham Horror, kupię wszystkie scenariusze, ale książek dla jednego badacza już niezbyt. Tutaj mega mnie kręci ten preorder, grafiki już mniej, chociaż kilka z PAKu mam (gryzą się polskie wersje ale trudno :P ). Wiem że pewno digitala bym ogarnął dużo taniej, bo na steamie jest oddzielny pricing dla Polski od jakiegoś czasu, więc jest szansa że zrobią mniejsze koszty tam (chyba że ingame będą tylko i korzystali z portfela, to nie wiem czy wtedy też to działa, w LotR:O nie). Dlatego mam cholerną nadzieję, że się okaże że te scenariusze będą do kupienia jako standalone, bo wtedy ciśnienie na ten limited mi zejdzie ;) Bo jak do polski żaden dystrybutor nie sprowadzi to zostanie tylko smutek i żal.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Z kolei na jednej z większych grup FB ktoś zrobił ankietę i większość wyraziła zainteresowanie kupnem lub już zamówiła.
Jak dla mnie główny problem to sprzedaż klucza do gry na Steamie :)
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Robuzz »

Zack pisze: 23 cze 2018, 21:09 (...) segregatory w kolorach sfer na karty :D (...)
Z ciekawości - jakie segregatory? Również rozważam jakiś storage bo po dwóch i pół cyklach już pudełko z podstawki przestaje dawać radę :P
I will learn to breathe water.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Robuzz pisze: 25 cze 2018, 09:57
Zack pisze: 23 cze 2018, 21:09 (...) segregatory w kolorach sfer na karty :D (...)
Z ciekawości - jakie segregatory? Również rozważam jakiś storage bo po dwóch i pół cyklach już pudełko z podstawki przestaje dawać radę :P
4ringowy Donau o grzbiecie 35 mm. Nie było koloru fioletowego więc wziąłem granatowy ale jestem zadowolony ;) jak przyjdą koszulki to wrzucę zdjęcie jak to wygląda chociaż kolekcja kart jest skromna

Obrazek
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Czy ma ktoś może tą dużą matę z mapą Śródziemia (66cmx66cm)? Jak jest wykonana? Gruba guma i materiał czy może ceratka z nadrukiem?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

c08mk pisze: 29 cze 2018, 11:57 Czy ma ktoś może tą dużą matę z mapą Śródziemia (66cmx66cm)? Jak jest wykonana? Gruba guma i materiał czy może ceratka z nadrukiem?
Guma i materiał, grubość typowa, ale guma, a nie cokolwiek innego. Jedyny minus, że trochę cuchnie (farbą?), a że jest duża to siedząc nad nią trudno tego nie poczuć
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Dzięki. Co prawda nie kolekcjonuję mat ale nad tą się jeszcze zastanowię. Wymiary ma dobre, grafika klimatyczna, tylko cena trochę ostudza zapał.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: siekan »

Hej, mam pytanko. Nie bylem na bierzaco z WP, ale chcialbym wrocic. Mam core + duzy dodatek z krasnoludow (chyba Khazad Dum). Jakie duze dodatki polecacie zakupic w pierwszej kolejnosci (z tych, ktore sa dostepne i maja spory impact na gre)?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

siekan pisze: 01 lip 2018, 20:39 Hej, mam pytanko. Nie bylem na bierzaco z WP, ale chcialbym wrocic. Mam core + duzy dodatek z krasnoludow (chyba Khazad Dum). Jakie duze dodatki polecacie zakupic w pierwszej kolejnosci (z tych, ktore sa dostepne i maja spory impact na gre)?
Ja bym w sumie polecał zestawy przygodowe do khazad dum. Są fajne scenariusze i ciekawe nowe karty graczy.

Oprócz tego każdy cykl ma trochę inny target na przykład następny po khazad dum, czyli spadkobiercy numenoru skupia się przede wszystkim na kartach gondoru. Więc wybieraj w zależności od tego co ciebie interesuje.

Polecam ten artykuł
https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Zbieram chętnych na Lord of the Rings: The Digital Card Game Collector's Edition : viewtopic.php?f=55&t=56757
eucharystiusz
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:56

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eucharystiusz »

Panowie i Panie, dziś na Mepel.pl pojawiła się możliwość zamówienia całego nowego cyklu oraz nowych 2 scenariuszy. Oznacza to że w końcu po 2 latach rusza kolejne zamówienie Druku na Żądanie ;].
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Martwi mnie brak Ruin Belegostu :cry:
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... the-night/
Nareszcie doczekałem się Thranduila jako bohatera :D
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Gdzie najtaniej znaleźliście nowy cykl DNŻ ? ja na razie na x-joy za 64,99 zł za sztukę.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

62,99 zł na Morgad i Gamiko. 3Trolle miały cenę jednego ze scenariuszy o parę złotych niższą niż pozostałych, a z promocją weekendową wychodziło też ok. 64 złotych. No i nie każdy sklep ma darmową przesyłkę. Jeszcze można patrzeć przez pryzmat programów rabatowych (u niektórych wygasają u niektórych nie).
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Baloosh »

Mi się udało przy większym zamówieniu zejść do 59,80.
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Ale to chyba jak miałeś wcześniej już jakiś rabat czy w indywidualnej rozmowie ze sprzedawcą?
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Baloosh »

Nie był to mój pierwszy kontakt ze sprzedawcą, ale nie miałem wcześniej żadnego rabatu. Wydaje mi się, że skala zrobiła swoje.
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

Może to i głupie pytanie, ale czy ktoś się orientuje jakie jest stanowisko FFG do Octgn'a ? Zwykle wolę grać w fizyczne wersje gier, ale w przypadku WP mam tylko trzy pierwsze dodatki, a chciałbym korzystać z całkiem pokaźnej puli kart jaka w tej chwili jest dostępna. Rzecz w tym, że nie chciałbym w jakikolwiek sposób działać na szkodę wydawcy. Domyślam się, że gdyby FFG chciałoby to mogłoby zażądać usunięcia WP z bazy Octgn'a ale wolałbym się upewnić.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

kaspian pisze: 11 sie 2018, 22:56 Może to i głupie pytanie, ale czy ktoś się orientuje jakie jest stanowisko FFG do Octgn'a ? Zwykle wolę grać w fizyczne wersje gier, ale w przypadku WP mam tylko trzy pierwsze dodatki, a chciałbym korzystać z całkiem pokaźnej puli kart jaka w tej chwili jest dostępna. Rzecz w tym, że nie chciałbym w jakikolwiek sposób działać na szkodę wydawcy. Domyślam się, że gdyby FFG chciałoby to mogłoby zażądać usunięcia WP z bazy Octgn'a ale wolałbym się upewnić.
A to Ty nie masz swojego sumienia i musisz się pytać?
Wiele treści jest dostępnych w sieci i zakładanie, że skoro twórca/wydawca przez ileś lat tego nie ogarnął to znaczy, że można nie jest właściwe. Masz trzy pierwsze dodatki, a co z resztą? Czy zamówiłeś coś w ramach DNŻ? Kolejne dwa cykle leżą po sklepach, kiedy zamierzasz je kupić?
ODPOWIEDZ