Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

buhaj pisze: 25 cze 2018, 16:16 Król nad królami:
- karta aktywacji monumentu: "za każdym razem, gdy (gracz który zbudował ostatni poziom monumentu) używa akcji specjalnej, zabiera żeton z karty aktywacji monumentu." Czy jak posiadam kartę zdarzenia "oczyść stajnie Augiasza" która daje mi możliwość wykonania dwóch akcji specjalnych pod rząd to zabieram dwa żetony z karty aktywacji monumentu? Czytając dosłownie i zgodnie z logiką to TAK, ale o jedną turę skraca to wymagany okres kontroli rejonu z monumentem. Co o tym sądzicie?
Ciekawe pytanie. W FAQ nie ma o tym słowa, ale znajdziemy tak taki zapis (bold mój):
"First player to take control of this Region after the 3-turn countdown wins."
Więc skłaniałbym się jednak do tego, że muszą minąć 3 tury, nie 3 akcje specjalne danego gracza.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

mat_eyo pisze: 25 cze 2018, 16:23
buhaj pisze: 25 cze 2018, 16:16 Król nad królami:
- karta aktywacji monumentu: "za każdym razem, gdy (gracz który zbudował ostatni poziom monumentu) używa akcji specjalnej, zabiera żeton z karty aktywacji monumentu." Czy jak posiadam kartę zdarzenia "oczyść stajnie Augiasza" która daje mi możliwość wykonania dwóch akcji specjalnych pod rząd to zabieram dwa żetony z karty aktywacji monumentu? Czytając dosłownie i zgodnie z logiką to TAK, ale o jedną turę skraca to wymagany okres kontroli rejonu z monumentem. Co o tym sądzicie?
Ciekawe pytanie. W FAQ nie ma o tym słowa, ale znajdziemy tak taki zapis (bold mój):
"First player to take control of this Region after the 3-turn countdown wins."
Więc skłaniałbym się jednak do tego, że muszą minąć 3 tury, nie 3 akcje specjalne danego gracza.
No ale jeśli zrobi pod rząd dwie akcję budowy monumentu to w sumie miną dwie tury. Innymi słowy jedno nie przeczy drugiemu.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Nie miną dwie tury, bo wszyscy inni zrobili w tym czasie po jednej akcji, a ten gracz dwie. Trzeba to pytanie zadać na bgg, ale wydaje mi się, że powinien zostać licznik trzech tur, nie trzech akcji specjalnych.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

mat_eyo pisze: 26 cze 2018, 09:17 Nie miną dwie tury, bo wszyscy inni zrobili w tym czasie po jednej akcji, a ten gracz dwie. Trzeba to pytanie zadać na bgg, ale wydaje mi się, że powinien zostać licznik trzech tur, nie trzech akcji specjalnych.
Tura mija jak ktoś wykona akcję specjalną budowa monumentu nie jakąkolwiek akcję specjalną.
Tura w tej grze jest inaczej postrzegana, nie zawsze wszyscy gracze zrobią tyle samo akcji w jednej turze.
W teorii grając w 4 mógłbym zakończyć budować monument i potem już nie zrobić ruchu bo pozostali gracze również wykonają tylko budowę monumentu i miną 3 tury.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Nidhogg pisze: 26 cze 2018, 09:26
mat_eyo pisze: 26 cze 2018, 09:17 Nie miną dwie tury, bo wszyscy inni zrobili w tym czasie po jednej akcji, a ten gracz dwie. Trzeba to pytanie zadać na bgg, ale wydaje mi się, że powinien zostać licznik trzech tur, nie trzech akcji specjalnych.
Tura mija jak ktoś wykona akcję specjalną budowa monumentu nie jakąkolwiek akcję specjalną.
Tura w tej grze jest inaczej postrzegana, nie zawsze wszyscy gracze zrobią tyle samo akcji w jednej turze.
W teorii grając w 4 mógłbym zakończyć budować monument i potem już nie zrobić ruchu bo pozostali gracze również wykonają tylko budowę monumentu i miną 3 tury.
RUNDA mija, kiedy ktoś wykona specjalną akcję budowy monumentu, TURA to jeden gracz robiący akcje podstawowe i jedną akcję specjalną (dwa cytaty z instrukcji):

" Players use their Regular Actions and then end their Turns with a Special Action. The player to their left (clockwise) then takes his/her Turn"

"Building Monuments marks the end of a round. "
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

Masz rację, pomyliłem turę z rundą.
W takim wypadku nie ważne ile akcji wykona gracz w ramach tury (dzięki artefaktom) muszą minąć jego całe 3 tury.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Czytając zasadę Król nad Królami dosłownie, to użycie większej liczby akcji specjalnych powinno wpłynąć na warunek końca gry. Jednak zapis, który przytoczyłem z FAQ sugeruje, że bez względu na liczbę akcji specjalnych, muszą minąć 3 tury gracza, który ukończył pierwszy monument i tak pewnie bym na logikę grał.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Lossentur »

Lossentur pisze: 19 cze 2018, 12:55
fahrad pisze: 17 cze 2018, 10:10 3) Zdolność pasywna Meduzy (hoplici przebywający w regionie z Meduzą nie mogą go opuścić). Jak to się ma do sytuacji, w której w wyniku bitwy przegrany musi wycofać swoich hoplitów ? Traci ich wszystkich ?
Moim zdaniem tak, ponieważ nie mogą opuścić regionu - podobnie jak w przypadku gdy wszystkie sąsiadujące tereny są zajęte przez przeciwnika wtedy przegrany również traci hoplitów bo gracz nie ma ich gdzie wycofać.
Myliłem się :P jest nawet oficjalna wypowiedź ten temat na BoardGameGeek:

No, you can't move your Hoplites from the Region Medusa is in in ANY way. The only exception is retreat after a lost Battle, as it doesn't count as move.

Przy okazji posiadaczom FB polecam dołączenie do grupy Titans Of Hellas gdzie często omawiane są zawiłe sytuacje/wątpliwości odnośnie zasad oraz nie tylko.
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Maniake »

Ostatnio mielismy sytuacje, że jeden z graczy wybudował cały monument i zaczęliśmy odliczać 3 tury. W drugiej turze udało mi się odbić teren gdzie byl monument. Jak teraz jest odliczany czas do końca? Graliśmy ze leci normalnie i nadal jest liczony od gracza, który wybudował ten monument.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: mat_eyo »

Maniake pisze: 27 cze 2018, 10:01 Ostatnio mielismy sytuacje, że jeden z graczy wybudował cały monument i zaczęliśmy odliczać 3 tury. W drugiej turze udało mi się odbić teren gdzie byl monument. Jak teraz jest odliczany czas do końca? Graliśmy ze leci normalnie i nadal jest liczony od gracza, który wybudował ten monument.
Nadal jest liczony od gracza, który wybudował monument.
marbur61
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, 10:28

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: marbur61 »

Witam, mam taką sytuację:
posiadam kartę błogosławieństw Świątynia Hermesa, która mówi "...Po wykonaniu akcji specjalnej Budowa Świątyni, natychmiast wykonaj dodatkową akcję specjalną". Wykonuje akcję specjalną - budowa świątyni - i stawiam Wyrocznię Delficką. Premia z postawienia wyroczni: " W tej rundzie możesz zagrać dodatkową akcję specjalną".
Czy dobrze rozumiem, że mogę dzięki takiemu zestawowi kart wykonać łącznie trzy akcje specjalne?

Idąc dalej grając na dwóch graczy. Wykonuję akcję budowa monumentu. Zgodnie z zasadami mogę przed budową wykonać już wykorzystaną akcję. Wykonuję budowę świątyni (wcześniej wykorzystana). Dalej jak wyżej - stawiam wyrocznię, premia z wyroczni (dodatkowa akcja) plus premia z błogosławieństwa (dodatkowa akcja). Podsumowując - przed zbudowaniem monumentu mogę wykonać łącznie trzy akcje specjalne?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

Ja przeciwwskazań nie widzę ale dla pewności niech się wypowiedzą mędrzejsi :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: DragonWolff »

To i ja mam pytania (bardziej potwierdzenia lub nie czy dobrze zrozumiałem instrukcje):
1. Rozpoczynając polowanie, kiedy mamy w ręku np. 4 karty walki, i dobieramy 3 kolejne (bo mamy np. 3 siły) to łącznie do polowania mamy 7 kart? Limit 4 kart na ręku nie obowiązuje do czasu zakończenia polowania, co nie?
2. Efekty kart potwora (tych które ciągniemy z talii) jest rozpatrzony tylko jeśli się przed nią nie obronimy? Czy zawsze go rozpatrujemy?
3. Budowa monumentu i "reset" kapłanów z tychże powoduje, że nie odejmujemy atrybutów? Są na stałe co nie? A czy można wysłać dwóch kapłanów do tego samego monumentu i dwa razy rozpatrzyć ten sam efekt (w dwóch turach oczywiście)?
4. Przy akcji marsz nie możemy wysłać części hoplitów do jednego sąsiedniego regionu a pozostałych do innego sąsiedniego co nie?
5. Możemy użyć tylko jednego artefaktu na turę (akcja zwykła). Ale jeżeli mamy artefakt np. jeśli nie masz karty walki w ręku dobierz jedną przed bitwą (Harpe) to możemy go użyć w tej samej turze (słowo-klucz "przed bitwą")?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Pan_K »

DragonWolff pisze: 04 lip 2018, 00:10 To i ja mam pytania (bardziej potwierdzenia lub nie czy dobrze zrozumiałem instrukcje):
1. Rozpoczynając polowanie, kiedy mamy w ręku np. 4 karty walki, i dobieramy 3 kolejne (bo mamy np. 3 siły) to łącznie do polowania mamy 7 kart? Limit 4 kart na ręku nie obowiązuje do czasu zakończenia polowania, co nie?
2. Efekty kart potwora (tych które ciągniemy z talii) jest rozpatrzony tylko jeśli się przed nią nie obronimy? Czy zawsze go rozpatrujemy?
3. Budowa monumentu i "reset" kapłanów z tychże powoduje, że nie odejmujemy atrybutów? Są na stałe co nie? A czy można wysłać dwóch kapłanów do tego samego monumentu i dwa razy rozpatrzyć ten sam efekt (w dwóch turach oczywiście)?
4. Przy akcji marsz nie możemy wysłać części hoplitów do jednego sąsiedniego regionu a pozostałych do innego sąsiedniego co nie?
5. Możemy użyć tylko jednego artefaktu na turę (akcja zwykła). Ale jeżeli mamy artefakt np. jeśli nie masz karty walki w ręku dobierz jedną przed bitwą (Harpe) to możemy go użyć w tej samej turze (słowo-klucz "przed bitwą")?
1. Tak.
2. Rozpatrujemy tylko, jeśli się nie obronimy.
3. Nie odejmujemy tego, co zdobyliśmy. Można dwa razy modlić się do tego samego boga.
4. Nie można przy tej akcji pójść w dwa miejsca.
5. Na turę można użyć dowolnej ilości artefaktów, ale tylko "za jednym machem" (tzn. nie można podzielić sobie, że najpierw jeden artefakt, potem np. ruch bohatera, a potem drugi artefakt) - czyli jest tylko jedna akcja główna zagrywania artefaktów na turę. Poza akcją główną zagrywania artefaktów można natomiast używać tych, które mają to wyraźnie w treści (w sumie tego akurat chyba nie ma w instrukcji, ale uznaję to za oczywiste).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: DragonWolff »

@Pan_K

Dzięki. Na razie tyle pytań. W instrukcji PL jest też parę literówek (dosyć istotnych, bo w jednym miejscu brakuje np. słowa "nie" przy "można" :P) dlatego trzeba się posiłkować też manualem EN...
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: DragonWolff »

Kolejna gra za mną i urodziło się parę nowych pytań:
- czy używacie limitu atrybutów czyli 5 max wdg karty bohatera? Czy dodajecie je sobie powyżej maksymalnej wartości?
- Błogosławieństwo - Lokalne wsparcie (obniża wartość populacji o 2) -> czy słusznie założyłem, że gdy dostałem to błogosławieństwo, i w tym momencie miałem dwóch hoplitów w neutralnym regionie, który do zajęcia potrzebuje 4, to z automatu go zająłem?
- Błogosławieństwo - Świątynia Hermesa (po akcji buduj świątynie możesz użyć od drugiej akcji specjalnej) - czy efekt jest natychmiastowy tzn. po pozyskaniu tego błogosławieństwa zaraz po budowie świątyni mogę od razu użyć jego efektu? Czy muszę czekać do budowy następnej świątyni?

I na koniec spytam dla pewności: jeśli wykonuje modlitwę, to ew. modyfikatory atrybutów mogę już brać pod uwagę w innych nie wykonanych akcjach zwykłych (np zwiększam przywództwo to automatycznie w akcji "ruch hoplitów" mogę ruszyć o jednego więcej itd)? Wolę dopytać.

A no i jeszcze pytanie odnośnie Budowy monumentu w przypadku gry w 2 osoby -> gracz może wykonać jedna z zasłoniętych (wykorzystanych w tej rundzie) akcji specjalnych tuż przed akcją budowy. Czy to znaczy, że mogę np. dwa razy zbudować świątynie zanim "zresetuje" kapłanów itd? Btw nie jest ta zasada trochę przegięta? Ww sumie graliśmy bez tego i jakoś rozgrywka na tym nie ucierpiała...
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

- czy używacie limitu atrybutów czyli 5 max wdg karty bohatera? Czy dodajecie je sobie powyżej maksymalnej wartości?
Nigdy nam się nie zdarzyła taka sytuacja :lol: Grał bym, że tylko do 5 max.
- Błogosławieństwo - Lokalne wsparcie (obniża wartość populacji o 2) -> czy słusznie założyłem, że gdy dostałem to błogosławieństwo, i w tym momencie miałem dwóch hoplitów w neutralnym regionie, który do zajęcia potrzebuje 4, to z automatu go zająłem?
Zająłeś
- Błogosławieństwo - Świątynia Hermesa (po akcji buduj świątynie możesz użyć od drugiej akcji specjalnej) - czy efekt jest natychmiastowy tzn. po pozyskaniu tego błogosławieństwa zaraz po budowie świątyni mogę od razu użyć jego efektu? Czy muszę czekać do budowy następnej świątyni?
Na błogosławieństwie jest napisane natychmiast, więc robisz akcję od razu.
I na koniec spytam dla pewności: jeśli wykonuje modlitwę, to ew. modyfikatory atrybutów mogę już brać pod uwagę w innych nie wykonanych akcjach zwykłych (np zwiększam przywództwo to automatycznie w akcji "ruch hoplitów" mogę ruszyć o jednego więcej itd)? Wolę dopytać.
Jasne że tak, tak się często robi, np. najpierw modlitwa a potem ruch hoplitów/bohatera żeby już mieć lepsze statsy
A no i jeszcze pytanie odnośnie Budowy monumentu w przypadku gry w 2 osoby -> gracz może wykonać jedna z zasłoniętych (wykorzystanych w tej rundzie) akcji specjalnych tuż przed akcją budowy. Czy to znaczy, że mogę np. dwa razy zbudować świątynie zanim "zresetuje" kapłanów itd? Btw nie jest ta zasada trochę przegięta? Ww sumie graliśmy bez tego i jakoś rozgrywka na tym nie ucierpiała...
Dokładnie jak piszesz, możesz dwie świątynie postawić jeśli masz jak i gdzie. W sumie tylko raz grałem na 2 osoby i jakoś nie wydawało się nam to przegięte...
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Inglorion »

Takie pytanie

Aby wejść na jakiś obszar trzeba mieć siłę armii równą lub większą nadrukowanej na planszy wartości siły regionu
W przypadku jeżeli obszar ma siłę 3, przeciwnik go zajął, zostawił na nim swój zeton i poszedł całą armią w inne regiony to czy aby inny gracz mógł zająć ten obszar to wystarczy że wejdzie choćby jednym hoplitą do pozostawionego niestrzeżonego regionu, czy jednak cały czas trzeba mieć wartość siły armii równą tej nadrukowanej na planszy?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Cin »

Inglorion pisze: 07 lip 2018, 11:11 Aby wejść na jakiś obszar trzeba mieć siłę armii równą lub większą nadrukowanej na planszy wartości siły regionu
Wejść możesz mniejszą siłą, po porostu nie zdobędziesz kontroli.
Inglorion pisze: 07 lip 2018, 11:11 W przypadku jeżeli obszar ma siłę 3, przeciwnik go zajął, zostawił na nim swój zeton i poszedł całą armią w inne regiony to czy aby inny gracz mógł zająć ten obszar to wystarczy że wejdzie choćby jednym hoplitą do pozostawionego niestrzeżonego regionu, czy jednak cały czas trzeba mieć wartość siły armii równą tej nadrukowanej na planszy?
Wystarczy jednym. Przy odbijaniu od innego gracza nadrukowana siła nie ma znaczenia.
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Inglorion »

Dzięki, to jeszcze jedno pytanie

"Podczas ruchu gracz może ufortyfikować jednego hoplitę
w każdym kontrolowanym przez siebie regionie z miastem
lub Spartą. Na potrzeby ruchu potraktuj miasto jako kolejny
region."

To znaczy, że jeśli mam przywództwo 2 to w mojej zwykłej akcji ruchu mogę tylko w jednym moim mieście ufortyfikować jednego hoplitę i to kończy moją akcję ruchu, a ewentualne ufortyfikowanie innych hoplitów w innych miastach muszę zostawić na następne tury?
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: feniks_ciapek »

Inglorion pisze: 07 lip 2018, 11:49 To znaczy, że jeśli mam przywództwo 2 to w mojej zwykłej akcji ruchu mogę tylko w jednym moim mieście ufortyfikować jednego hoplitę i to kończy moją akcję ruchu, a ewentualne ufortyfikowanie innych hoplitów w innych miastach muszę zostawić na następne tury?
Nie, możesz ufortyfikować 2 hoplitów w 2 różnych regionach.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Casiliasplp »

Może nie pytanie o zasady ale szukam porady.
Ważna uwaga po kilku grach.
Mam problem z jednym zakończeniem gry.
Budowa monumentu.
Dla mnie jest bez sensu ponieważ jest za łatwa,ktoś robi budowa monumentu 4x stawia tam armię i wygrywa w około 6 swoich rundach.
Macie jakiś home rule który to naprawią?
Ja widzę 2 opcję.
1)Usunąć tą opcje wygranej
2)Gdy już nie możesz zrobić żadnej z tych 6 akcji specjalnych dopiero można budowę monumentu.

Ma ktoś podobny problem ? :(

( Grałem na 2 i 3 osoby z czego na 2 osoby to nie działa na 3 jest zbyt proste może przez to że dwóch się bije ... )

Dodatkowe pytanie : Jak mam Dowodzenia poziom 3
To mogę poruszyć :
1) 3 jednostkami gdzie chce ?
czyli np.
a) 1 jednostką przejść na terytorium obok
b) 2 jednostką przejść na inne terytorium niż tym 1 ?
c) 3 jednostką iść na jeszcze inne terytorium niż 1 i 2 ?

2) 3 jednostkami z jednego terytorium na drugi? = MARSZ ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Cin »

A skąd ma armię, jeśli tylko budował monument?
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Casiliasplp »

Wystarcza 4 jednostki 2 masz na start + przygotowanie 2 jednostki a potem tylko monument.
Hala Madrid
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: schen »

Casiliasplp pisze: 12 lip 2018, 02:27 Wystarcza 4 jednostki 2 masz na start + przygotowanie 2 jednostki a potem tylko monument.
Imho 4 jednostki i budowa monumentu to za mało, reszta graczy widząc co on planuje, jest w stanie bez problemu temu zapobiec, mogą zebrać więcej kart walki, mogą wygryźć go przy pomocy akcji uzurpacji jeśli zbiorą do tego czasu żeton chwały w dobrym kolorze. Jeśli on w ten sposób wygrał, to reszta po prostu grała słabo. Widząc że zbliża się tak szybko koniec przez monument, raczej pozostałe cele są znacznie dalej do osiągnięcia, więc trzeba się skupić na walce o obszar z monumentem, a nie na walkach między sobą w odległych zakątkach Hellady.
ODPOWIEDZ