#GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

#GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć !
Poszukuję jakiegoś pomysłu na zakup gry którą mógłbym zabrać na wakacje we 2 z dziewczyną (to ważne). Generalnie dziewczyno trochę jest już obyta z grami: 7 cudów - graliśmy sporo i gra bardzo na +, patchwork - graliśmy raz i zmieliła mnie jak maszynką do mięsa (to jest zdecydowanie umysł ścisły :P ), Agricola - graliśmy raz na początku trochę odpuściłem + sprzedałem jej kilka porad po czym pod koniec przerżnąłem z kretesem, Mansion of Madness - jej ulubieniec ale za ciężki do walizki :P
generalnie myślałem poczatkowo o agricoli ale ona chyba troszeczkę za dużo miejsca zajmuje + dostałem zgodę na zakup czegoś więc nie mogę tej szansy zmarnować :3 . Generalnie wytyczne są takie że gra powinna być fajna na 2 osoby (może być z możliwością gry na więcej osób), nie powinna być bardzo duża jeżeli chodzi o rozmiar pudełka i ilość komponentów w środku (np. Twilight imperium odpada chociaż wiem że w tym w końcu bym wygrał) i chciałbym żeby trzeba było troszeczkę w niej pokombinować (wręcz uwielbiam patrzeć z boku jak moja lepsza połówka zaczyna coś rozkminiać nad stołem i z tego wszystkiego zaczyna robić się czerwona na twarzy - urocza istotka :P ). Pomożecie ?
czy myślicie że taki Roll for the Galaxy byłby dobrym wyborem czy zaraz pogubimy kostki i będzie smutek?
Może 51 stan ? kurcze nie wiem liczę na was!
pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: RunMan »

Ta propozycja chyba jest już powoli cliché, ale 7C: Pojedynek wydaje się nieźle pasować ;)
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Wojtek.k »

U mnie sprawdziło się O mój zboże!. Jest kombinowanie nad optymalizacją, bardzo małe rozmiary - talia kart. Działa dobrze na 2 osoby, a można grać do 4. Z dodatkiem jest podobno jeszcze ciekawiej, ale jeszcze nie sprawdzałem. Spójrz też na karciane Puerto Rico/San Juan.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4617
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 1923 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: warlock »

Na wyjazd na wczasy zamówiłem sobie Puerto Rico: Gra Karciana - proste zasady, gra oparta na samych kartach (bez znaczników i żetonów). Pudełko jest miniaturowe ;).
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Cyel »

Agricola ma wersję małą, dwuosobową, o samych zwierzątkach. Całkiem fajna, mojej dziewczynie się podoba. Ja też polecam.

Również mała, zwłaszcza po wyjęciu z pudełka ale z zupełnie inną tematyką i sposobem rozgrywki - Whitehall Mystery. Najfajniejsza właśnie w 2 osoby imo.

Splendor jest znakomity na każdą liczbę graczy, po wypakowaniu z pudełka zajmuje bardzo mało miejsca. To zresztą w ogóle genialna gra, którą warto mieć.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Losiek »

Może Mr Jack Pocket albo Star/Hero Realms?
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Super »

Proponuję zamiast Rolla, Race for the Galaxy (bo po pierwsze mniejszy, po drugie - choć tu zdania są podzielone - wg mnie lepszy). Gra jest świetna, tylko mało przystępna na początku - wiele osób odbija się od "ikonologii". Ale jeśli jesteście w stanie przebrnąć przez naukę wszystkich ikonek i ich znaczenia, to gra super. Zajmuje tyle miejsca co 2 talie kart do gry. Jeździ z nami na każdy wyjazd :) Dla mnie chyba najlepsza gra 2 osobowa, zaraz przed 7CŚ: Pojedynek, który nawiasem mówiąc również polecam.
Awatar użytkownika
gram_niebieskim
Posty: 48
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:14
Has thanked: 25 times
Been thanked: 6 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: gram_niebieskim »

Puerto Rico: Gra karciana 8)
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: #GraNaPodróż #DziewczynaNaPokładzie

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki serdeczne za tyle propozycji ! Właśnie się biorę za ogarnianie recenzji - na pewno coś wybiorę :)

7cudów pojedynek odpada bo kupiłem tą grę zanim jeszcze moja luba zaczęła grać w planszowki (z myślą o tym żeby ją wprowadzić w ten cudowny świat) ale nie udało mi się przekonać jej do zabawy. Wkurzony sprzedałem grę po czym po miesiącu przypadkiem zagrała ze mną w Osadników narodziny imperium i zorientowała się że to jednak fajna forma spędzania czasu. Problem w tym że jakoś mam opory żeby kupić tą grę po raz drugi :)
ODPOWIEDZ