Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yNidhogg »

Bary pisze: 13 lip 2018, 08:12
RUNner pisze: 13 lip 2018, 08:04 A sama gra kiedy będzie znów w sprzedaży? Wie ktoś?
W planszostrefie można nabyć, wysyłka niby jeszcze w lipcu (pod koniec).
IMHO trudniej jest dostać ten dodatek o którym wcześniej wypominałem niż podstawkę.

EDIT, niestety aż tak dużej oszczędności nie ma (dodatek solo https://boardgamegeekstore.com/products ... 9366215706):
1 kopia - ok 20 USD z wysyłką (ok 7 USD) do Polski
2 kopie - ok 35 USD z wysyłką (ok 11 USD) do Polski
3 kopie i więcej - nie ma różnicy/zysku
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Pierzasty »

yNidhogg pisze: 13 lip 2018, 07:45 Robi ktoś zamówienie zbiorowe na https://boardgamegeekstore.com/collecti ... -scenarios ? Jeśli tak to chciałbym się podpiąć : ) (Kraków)
Ja też, jakby coś to dajcie znać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Wajar »

Pierzasty pisze: 13 lip 2018, 10:48
yNidhogg pisze: 13 lip 2018, 07:45 Robi ktoś zamówienie zbiorowe na https://boardgamegeekstore.com/collecti ... -scenarios ? Jeśli tak to chciałbym się podpiąć : ) (Kraków)
Ja też, jakby coś to dajcie znać :mrgreen:

Cholera, wczoraj zamawiałem w nocy, ale jeśli jesteście chętni, to mogę dziś jeszcze do sklepu napisać i spróbować dorzucić do zamówienia.

Edit:
Zamówienie dotrze do Krakowa :)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: bjago999 »

Ja się podpinam, kto zamawia solo scenariusze prośba o info, (będzie prośba o wysyłkę potem paczkomatem do Kato)
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: cpu »

Wajar pisze: 13 lip 2018, 11:15
Pierzasty pisze: 13 lip 2018, 10:48
yNidhogg pisze: 13 lip 2018, 07:45 Robi ktoś zamówienie zbiorowe na https://boardgamegeekstore.com/collecti ... -scenarios ? Jeśli tak to chciałbym się podpiąć : ) (Kraków)
Ja też, jakby coś to dajcie znać :mrgreen:

Cholera, wczoraj zamawiałem w nocy, ale jeśli jesteście chętni, to mogę dziś jeszcze do sklepu napisać i spróbować dorzucić do zamówienia.

Edit:
Zamówienie dotrze do Krakowa :)
Chetny
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: raj »

też bym się dorzucił do tego solo...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Zack »

To i ja bym się dorzucił do zamówienia Wajara. Może jakiś osobny wątek założymy żeby zgadać koszty i wysyłkę itp?
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: bjago999 »

Ja już zamowilem, zgadując się z kolegą z Katowic, ale mam pytanie - orientuje się ktoś ile standardowa wysyłka trwa do Polski ? Spodziewać się miesiąc czy dłużej?
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Wajar »

Wysłałem zapytanie o możliwość dodania kopii do zamówienia. Jak dostanę twierdząca odpowiedź, to dam Wam znać :)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Wajar »

Przepraszam, za spam, ale żeby zakończyć dyskusję z zamawianiem scenariuszy z BGG, właśnie dostałem info, że mogę dorzucić do paczki kilka scenariuszy.

Kto jest zainteresowany, zapraszam na PW do końca dzisiejszego dnia. Wtedy będę robił ponowne zamówienie. Paczki dotrą do Krakowa i najprzyjemniej byłoby rozlokować miejscowo, ale jeśli ktoś bardzo chce, możemy pogadać o wysyłce gdzieś w Polsce.

Łączę pozdrowienia i chętnych do dorzucenia zapraszam na priv.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Bary pisze: 13 lip 2018, 08:12
RUNner pisze: 13 lip 2018, 08:04 A sama gra kiedy będzie znów w sprzedaży? Wie ktoś?
W planszostrefie można nabyć, wysyłka niby jeszcze w lipcu (pod koniec).
Jak dopadnę grę za cenę <500zł, to być może się skuszę na zakup, ale przyznam że mój hype trochę jednak opadł. Obejrzałem kilka filmów z rozgrywki i na szczęście nieco ochłonąłem, co nie znaczy, że gra mi zeszła z celownika.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kitshu
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 16:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Kitshu »

RUNner pisze: 16 lip 2018, 10:48
Bary pisze: 13 lip 2018, 08:12
RUNner pisze: 13 lip 2018, 08:04 A sama gra kiedy będzie znów w sprzedaży? Wie ktoś?
W planszostrefie można nabyć, wysyłka niby jeszcze w lipcu (pod koniec).
Jak dopadnę grę za cenę <500zł, to być może się skuszę na zakup, ale przyznam że mój hype trochę jednak opadł. Obejrzałem kilka filmów z rozgrywki i na szczęście nieco ochłonąłem, co nie znaczy, że gra mi zeszła z celownika.
Ja miałem tak że zobaczyłem gameplaye i mówię że nic specjalnego, przehajpowana gierka. Ale kupiłem ( na początku na handel ) i sobie jednak otworzyłem pudło :) zagrałem raz i moje zdanie zmieniło się diametralnie ... gra jest mega. Za 500 zł raczej nie dostaniesz chyba że uszkodzony model, na allegro gierki chodza od 650 w górę. Ciężko dostać to i cena winduje w górę
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Bary »

Kitshu pisze: 17 lip 2018, 09:36
RUNner pisze: 16 lip 2018, 10:48
Bary pisze: 13 lip 2018, 08:12
W planszostrefie można nabyć, wysyłka niby jeszcze w lipcu (pod koniec).
Jak dopadnę grę za cenę <500zł, to być może się skuszę na zakup, ale przyznam że mój hype trochę jednak opadł. Obejrzałem kilka filmów z rozgrywki i na szczęście nieco ochłonąłem, co nie znaczy, że gra mi zeszła z celownika.
Ja miałem tak że zobaczyłem gameplaye i mówię że nic specjalnego, przehajpowana gierka. Ale kupiłem ( na początku na handel ) i sobie jednak otworzyłem pudło :) zagrałem raz i moje zdanie zmieniło się diametralnie ... gra jest mega. Za 500 zł raczej nie dostaniesz chyba że uszkodzony model, na allegro gierki chodza od 650 w górę. Ciężko dostać to i cena winduje w górę
Za 550 dostaniesz, jak złapiesz kogoś ze zniżkami. A w kwestii rozgrywki jest dokładnie tak, jak pisze Kitsu. Tej gry nie poczujesz oglądając gameplay. Trzeba spróbować, a wtedy jest naprawdę spora szansa, że wciągnie Cię jak sekta! Jesteśmy już grubo po 50 rozgrywkach, a cały czas odkrywamy nowe smaczki. Niedawno nastąpiła zmiana postaci (moja Spellweaver Fenix odeszła :(, a dostałem "trzy pioruny"), a wraz z nią całkowita zmiana stylu rozgrywki! Otworzyliśmy Town Records- kolejny powiew świeżości i klimatu! Ostatnio całkowicie odpuściliśmy misję główną chcąc badać side questy, które dają równie dużo rozrywki, a nie ma ryzyka, że za szybko skończymy kampanię. ;) W planach mamy już zresztą jej drugie przejście- tym razem ścieżką mrocznych wyborów moralnych. Genialna gra!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

W tym roku będzie dodruk, więc gra będzie dostępna w granicach 500zł. Poczekam, zwłaszcza że nie jestem jakoś potężnie napalony. Jeśli do tego czasu nadal będę zainteresowany, to pewnie się skuszę. Tematyka mi pasuje, walka też jest ciekawie zrobiona. Cały czas mam deficyt bardzo dobrej przygodówki i to może sprawić, że sięgnę po Gloomhavena.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: malpka »

Jakby ktoś miał nadmiar monet to fundują się maty
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: pavel »

Po dzisiejszym dniu, pomyślałem na serio żeby zagrać w G. jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Pierzasty »

malpka pisze: 20 lip 2018, 11:40 Jakby ktoś miał nadmiar monet to fundują się maty
Komplet za jedyne 80 $? Auć.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Al_Dente »

Czy wiadomo już kiedy Gloomhaven będize wydane po polsku?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RUNner »

Al_Dente pisze: 28 lip 2018, 17:52 Czy wiadomo już kiedy Gloomhaven będize wydane po polsku?
Chyba się nie zanosi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Błysk »

Powiedzcie mi, jak bardzo konsultujecie akcje z sojusznikami? Jak gramy na 2 to prawie się nie konsultujemy, ale odnoszę wrażenie, że gra jest mocno trudna, chyba żadnego scenariusza nie przeszliśmy za pierwszym razem (jesteśmy dopiero na trzecim).
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Zack »

Błysk pisze: 28 lip 2018, 21:10 Powiedzcie mi, jak bardzo konsultujecie akcje z sojusznikami? Jak gramy na 2 to prawie się nie konsultujemy, ale odnoszę wrażenie, że gra jest mocno trudna, chyba żadnego scenariusza nie przeszliśmy za pierwszym razem (jesteśmy dopiero na trzecim).
My każdą rundę konsultujemy i opracowujemy wstępny plan, starając się zawsze mieć jakieś awaryjne wyjście jeśli inicjatywa pójdzie nie po naszej myśli. Coś na zasadzie:
- "Ja może pójdę i zaatakuję obszarowo tych dwóch vermlingów"
- "Ja mam wszystkie karty na atak z dystansu ale są za daleko, może możesz ich przyciągnąć?"
- "Nie mam kart z przyciąganiem ale mogę stanąć tu, wtedy przyjdą do mnie i zbliżą się do ciebie"

Gramy we 2/3 osoby. Większość scenariuszy przechodzimy za pierwszym razem, na zwykłym poziomie trudności.

Czasem komunikujemy battle goale czy personal quest, na przykład "czy mógłbyś mi zostawić tego wroga na dobicie, bardzo mi zależy *wink, wink*

To w końcu gra kooperacyjna, z komunikacji i wspólnego planowania płynie dużo przyjemności
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sarseth »

Coś jak kolega wyżej. Ale nie każdą. Czasem poprostu idziemy bez konsultowania, typu "ja zabijam tego najbliżej mnie teraz" i kładę karty i tyle z konsultowania ;) Drugi ma też battle goala i mówi "Ja też go zabijam ;)" i wtedy kto pierwszy ten lepszy, bo to te battle goale co by nie było za łatwo, a gramy zawsze na hardzie. Są faile ;) Ostatnio miałem zabić elitkę.. A oni też chcieli dla jakiś tam innych celów czy ze złośliwości xD bo widzieli ile pakuje dmgu w jedną.. ale koniec końców ostatnią 6 elitkę na mapie udało mi się zgarnąć nawet niechcący :P bo zapomniałem już o tym wtedy.
Ale nie wyobrażam sobie wygrywać za pierwszym razem wszystkiego ;) Więc te tajemnice i nie zawsze dogadywanie się w czterech to tylko plusy tej gry =)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: lunatykuku »

Wreszcie mogłem pograć trochę w GH. Po pierwszej grze próbnej nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie, po drugiej było lepiej.

Później zaczęliśmy kampanię w dwie osoby (brute + spellweaver) i tutaj już przeszliśmy na prowadzenie scenariusza przez aplikację i ogarnianie drużyny w appce w telefonie. Moim zdaniem ta gra zdecydowanie zyskuje w takim wariancie. Setup jest o wiele szybszy i gra toczy się zdecydowanie płynniej, jednocześnie apka jest tylko dodatkiem i nadal główna gra toczy się na planszy.

Bardzo podoba mi się mechanika walki i levelowanie, trochę mniej zbalansowanie scenariuszy. Na drugim utknęliśmy na całe 6 gier w trakcie których zdążyliśmy wbić po 3 lvlu i dopiero wtedy udało się przejść dalej.

Zobaczymy jak będzie dalej, na razie nie gramy z dziewczyną w nic innego :)

PS. Myślicie, że będzie problem jakbyśmy chcieli od czasu do czasu zagrać w GH z kumplem dołączając trzecią postać tylko na niektóre scenariusze?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Deem »

lunatykuku pisze: 31 lip 2018, 11:23 PS. Myślicie, że będzie problem jakbyśmy chcieli od czasu do czasu zagrać w GH z kumplem dołączając trzecią postać tylko na niektóre scenariusze?
Raczej nie powinno być problemu. Doskalowałbym go do reszty drużyny i w żaden sposób nie powinno to popsuć zabawy (oczywiście zakładając, że będą go bawić same scenariusze, a nie dbanie o swoje tamagochi czyli rozwijanie postaci i pchanie jej w kierunku emerytury - mam wrażenie, że w tym drugim przypadku ciągłość uczestnictwa w kampanii jest istotna).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

Nie wiem czy ktoś z was czytał o nowym dodatku "Forgotten Circles", ale jest trochę więcej ciekawego info tutaj.

W ciekawszych informacji:
- dużo ukrytych informacji w scenariuszach oraz zagadek
- alternatywne zakończenia
- elementy fabularne powiązane z każdym pomieszczeniem w scenariuszu (czy zawsze?), gdzie niektóre z nich otwierają nowe powiązania z całą kampanią ("choose your own adventure style")
ODPOWIEDZ