(KS) Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 26 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

Post autor: brazylianwisnia » 11 lip 2018, 20:59

Galatolol pisze:
11 lip 2018, 19:21
Potwierdzili, że nie będzie ras z dodatków i że wszystko jest jak planowane (tj. nie ma co oczekiwać dużych zmian w kampanii).

Odpuszczam, kupię w sklepie albo przy okazji kolejnego ks, już z dodatkami. Jak dla mnie nie wykorzystali nawet ułamka potencjału i wzięli nas za głupków, ktorym wystarczą jakieś tandetne trayzy, by kupić nową wersję.
Bardziej myśleli że 108 dodatkowych statków sprzeda im droższa opcje w setkach sztuk "bo tyle plastiku". Szkoda bo chciałem kupić Eclipse tylko po co teraz drożej, z niepotrzebnymi statkami niż taniej jak wyjdzie w sprzedaży.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zamówienia Bloodborne to zapraszam. W szczególności Bydgoszcz
viewtopic.php?f=55&t=61108

dave8
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: dave8 » 11 lip 2018, 23:16

Ja też chciałem kupić ale jak zobaczyłem tą kampanię to rezygnuję.

Dobrze, że za tydzień Escape Plan na poprawienie humoru :)

Awatar użytkownika
Namurenai
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Post autor: Namurenai » 11 lip 2018, 23:43

dave8 pisze:
11 lip 2018, 23:16
Ja też chciałem kupić ale jak zobaczyłem tą kampanię to rezygnuję.
Yup, same here. Żałuję tym bardziej, że od długiego czasu powstrzymywałem kupno jedynki, mając nadzieję na full wypas edycję 2.0.

Po cichu liczyłem na coś w stylu obecnej kampanii KS Snowdonii - Eclipse ze wszystkim co do tej pory wyszło (wszystkie dodatki, promki, cały inwentarz) + dodatkowy content + upgrade graficzno/materiałowy.
Cena miała nie grać roli, liczyć się miał tylko niepodważalny fun.
A wszystko w jednym wielkim pudle z idealnie dopasowaną wypraską, która robi frytki ;)

Ale jak widzę jaki content za jaką cenę... Plus to jak graficznie prezentuje się kampania (o grafice na okładce pudła nie wspominając)... Tragedia.
A szkoda. Bardzo szkoda.

Awatar użytkownika
ariser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Post autor: ariser » 12 lip 2018, 09:19

No cóż.. Roxley pokazało jak zrobić reedycję starego hitu, a tutaj mamy wspaniały antyprzykład.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 12 lip 2018, 18:13

Kampania właśnie dla mnie umarla:

https://www.milan-spiele.de/eclipse-edi ... mf2cpp3ve5

Wersja retail w Niemczech bedzie za 60eur..
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zamówienia Bloodborne to zapraszam. W szczególności Bydgoszcz

Awatar użytkownika
vir3ns
Użytkownik wspierający

Post autor: vir3ns » 12 lip 2018, 18:23

2 razy taniej od minimalnej ceny sugerowanej przez producenta! ($140 - ok 120 euro). Śmiech na sali. A głównym powodem wsparcia tego Kickstartera ma być oszczędność.

Odbija się to widocznie na wsparciu:

Cthulhu: Death May Die: $1,662,002

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy :$351,474

Obie gry wystartowały tego samego dnia. Niestety, szanse na to są marne ale według mnie powinien być restart po głębokim przemyśleniu kwestii.
Moje konto na BGG
(Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse
(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe
TOP 5: Eclipse, Mage Knight, Tash-Kalar, Nexus Ops, Projekt Gaja

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 12 lip 2018, 19:40

Najgorsze jest ze nikt chyba tak naprawdę nie wie jakie niby są korzyści z tego KS. To że jest taniej to było wiadomo że ściema. Do tego zmuszają do kupna Human ships gdzie w retailu będzie można kupić podstawkę i żółte streatch goale co spowoduje dodatkowa oszczędność. Do tego zawsze jest szansa na PL wersję. Widać że oczekiwali wsparcia na poziomie 1-2mln USD i słusznie bo był na to potencjał ale nie z tą ceną i taka kampania.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 31 times

Post autor: rattkin » 12 lip 2018, 22:34

A jest jakieś potwierdzenie, że to jest faktyczna cena? Może sobie tylko ktoś wrzucił do sklepu z ceną dowolną? Wszak zamawiać nie można...
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
vir3ns
Użytkownik wspierający

Post autor: vir3ns » 12 lip 2018, 22:48

Już wyjaśnione, to tylko placeholder.
Moje konto na BGG

Awatar użytkownika
anorak
Użytkownik wspierający

Post autor: anorak » 13 lip 2018, 01:12

Nic tylko czekać na sticker sheet do starej edycji zapewniający pełny upgrade do nowej. Na pewno ktoś zrobi i wrzuci na BGG. Koszt wydruku na papierze samoprzylepnym to 10 pln.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 13 lip 2018, 02:20

Z ciekawostek - https://www.facebook.com/permalink.php? ... 22R1%22%7D

Lautapelit.fi:

"We try to do what we can, but as this is our first ever KS (and most likely last too), we cleasrly didn’t understand what people want in a campaign. The adaptation that we try to do is of course limited to what we thought we needed. We can’t for example whip up any unplanned content for this that is not properly tested. We hope you will still back us, and if not, maybe get Eclipse 2nd edition when the retail version is available."

"We obviously didn't understand that the expectation to see the whole Eclipse world upgraded on one go was so great. Of course, everything that can be brought back in the 2nd edition format, will return in due time. There will also be completely new material for Eclipse, but only when it's well tested."

"The reference to this being likely our last KS means only that the next Eclipse expansion projects will not be this massive undertakings. We should be able to handle them from our own budget."

Wygląda jakby byli dość zagubieni w tym wszystkim.
TOP 10 | Kolekcja

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Galatolol » 13 lip 2018, 07:20

Może ten cały Kolossal im obiecał nie wiadomo co.

Awatar użytkownika
costi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: costi » 13 lip 2018, 10:44

vir3ns pisze:
12 lip 2018, 18:23
2 razy taniej od minimalnej ceny sugerowanej przez producenta! ($140 - ok 120 euro). Śmiech na sali. A głównym powodem wsparcia tego Kickstartera ma być oszczędność.

Odbija się to widocznie na wsparciu:

Cthulhu: Death May Die: $1,662,002

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy :$351,474

Obie gry wystartowały tego samego dnia. Niestety, szanse na to są marne ale według mnie powinien być restart po głębokim przemyśleniu kwestii.
Nie porównywałbym tego w ten sposób. Wysokobudżetowe, nahype'owane kampanie CMON to zupełnie inna liga.
Lepszą analogią byłby IMHO Brass: https://www.kickstarter.com/projects/ro ... escription który zebrał ok. 1,2M USD (nie chce mi się dokładnie przeliczać).

No i nie dajmy się zwariować, kampania ma 250% celu a jeszcze 16 dni do końca. To nie jest porażka, a wołanie o restart to jakaś bzdura...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 13 lip 2018, 12:12

Porównanie do Brass też nie do końca. Eclipse jako kosmiczny 4X miał olbrzymi potencjał. Widać po obniżkeniu SG że oczekiwali więcej tylko zawalili. Za wysoka cena, brak powodu do wspierania, słaby wygląd kampanii i zmuszanie do tony niepotrzebnego plastiku. Projekt Gaja dla polskiego gracza jest 2x tańsze od podstawki Eclipse a też ma tone plastiku. Myślę że gra w Retailu będzie tańsza niż na KS. Może niekoniecznie w cenie jaka zalinkowalem ale myślę że w okolicy 300zl po zniżkach. Wtedy też będzie można kupić dodatek ze streatch goalami bez głupich statków. Chociaż żółte SG narazie wyglądają marnie.

Swoją drogą inny niemiecki sklep przyjmuje preordey poniżej 60euro. Nie ogarniam wiec czemu tyle placeholderow I to jeszcze z możliwością preordera.

Awatar użytkownika
vir3ns
Użytkownik wspierający

Post autor: vir3ns » 13 lip 2018, 12:18

Trochę posprzątali, ogarnęli kwestię wysyłki i Kickstarter idzie szybciej. Nie można tak było od początku?
Moje konto na BGG

Casiliasplp
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times

Post autor: Casiliasplp » 14 lip 2018, 17:49

Jak myślicie będzie można kupić tą grę w sklepie w marcu?
Nie widzę opcji kupna więcej niż jednej sztuki.
Rabaty:
3 trolle -rabat 6%
Mogę się podzielić :)

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 14 lip 2018, 18:50

Może być ciężko z kupieniem w sklepie, teraz dopiero rozumiem dlaczego. Asmodee zerwało umowę z Lautpelit.fi, bo kupili ich konkurencję (casus Rebel/Galakta), przez co Lautapelit ma teraz bardzo ograniczone możliwości dystrybucji w UE. Pewnie tez dlatego Rebel nie wyda PL. To jeden z powodów zrobienia KS - żeby obejść standardowe problemy dystrybucyjne. Jeśli ktoś czeka na kupienie tego potem w detalu to może się nie doczekać. Albo zapłaci jak za zboże za wysyłkę bezpośrednio od Lautapelit, a ich sklep słynie z nomen omen kosmicznych cen wysyłki.
TOP 10 | Kolekcja

Casiliasplp
Użytkownik wspierający

Post autor: Casiliasplp » 14 lip 2018, 19:00

Szkoda bo teraz nie mam 600 zł na wydanie...
Myślałem że w sklepie będzie po 300 zł później.
Trudno trzeba czekać na TI4..
a jak się trafi że ktoś będzie chciał sprzedać w Polsce Eclipse 2 edycję w normalniej cenie to trzeba brać :D
Rabaty:
3 trolle -rabat 6%
Mogę się podzielić :)

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 14 lip 2018, 19:13

Bankowo będzie dostępna bez problemu. Raz ze na taką grę znajdą wydawcę, dwa że nasze sklepy będą to ściągać na 1000%. Trzy że jest szansa na polskie wydanie - mało tłumaczenia a produkt efektowny jak Scythe. Powód dla Kickstartera podał wydawca - za duże środki by mogli sami to pokryć nie znając zapotrzebowania.

Mnie teraz zastanawia jakby tak wziąć droższa opcje i wystawić ludzkie statki na sprzedaż bo interesuje mnie wszystko oprócz nich. Może by to miało sens. Szkoda tylko że nie ma info ile za przesyłkę dodatkowych kopii..

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 15 lip 2018, 11:48

brazylianwisnia pisze:
14 lip 2018, 19:13
Bankowo będzie dostępna bez problemu. Raz ze na taką grę znajdą wydawcę, dwa że nasze sklepy będą to ściągać na 1000%.
W przeszłości Lautapelit nie nawiązywało współpracy z wydawnictwami, pchali wszystko sami albo przez Asmodee. Ok, były poboczne lokalizacje robione przez Rebel i Ystari - obydwie firmy zjedzone przez Asmodee. To kto teraz będzie taki chętny na wydanie drugiej edycji drogiej gry, która większość swojego odbiorcy znalazła już na KS i w retailu (pierwsza edycja)?

Ściągać skąd? Kto te gry dostarczy do hurtowni? Podpowiedź: zobacz jak jest z dostępnością Space Freaks, Nations, czy Flamme Rouge.

Tzn. nie chcę siać defetyzmu i fajnie by było gdyby gra była szeroko dostępna na rynku w drugiej wersji, bo to świetna gra i na to zasługuje. Ale jakoś mi się nie udziela powyższy niepoprawny optymizm i chętnie poznam argumenty inne niż "na 1000%".
TOP 10 | Kolekcja

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Re: (KS) Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

Post autor: brazylianwisnia » 15 lip 2018, 12:16

Oczywiście opiera się to na domniemaniach ale tak ładnie wydana gra będzie przyciągac klientów i wcale nie będzie droga jak na dzisiejszy rynek. Eclipse w nowej wersji jest takim kosmicznym odpowiednikiem Scythe - pięknie wydane, tematyka bardzo popularna i doczlapie się pewnie w okolice top 10 BGG. Cena zapewne będzie podobna do gry Stegmaiera (ok300zl). Do tego wszyscy chyba widza że zdecydowana większość chętnych czeka na Retail. Pierwsza edycja Eclipse to jednak trochę niszowy produkt przez to jak została wykonana i jak wygląda. Odtraca to wszystkich poza zapalencami. Wiadomo że Pegasus wyda to w Niemczech. Trwają też rozmowy z innymi wydawcami wersji językowych. Jeśli nie będzie polskiej to zawsze można kupić od sąsiadów ich wersję bo gra przecież niezależna językowo.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 15 lip 2018, 14:07

brazylianwisnia pisze:
15 lip 2018, 12:16
Pierwsza edycja Eclipse to jednak trochę niszowy produkt przez to jak została wykonana i jak wygląda. Odtraca to wszystkich poza zapalencami.
Wg BGG Eclipse posiada 25k osób, a kolejne 7k ma na wishliście. Gra jest obecnie na #33 wszystkich gier, a pamiętam ją w pierwszej dziesiątce. Niespecjalnie to idzie w sukurs próbom określenia Eclipse'a jako produktu niszowego, czy odtrącającego "wszystkich poza zapaleńcami".
TOP 10 | Kolekcja

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 15 lip 2018, 14:59

Źle to ujalem. Może nie tyle niszowego ale mało popularnego wśród laików. 25tys nabylo w 7lat gdzie taki Scythe znalazł 39,5tys nabywców w 2 lata. Myślę że teraz wiele osób zdecyduje się kupując oczami jak z grą Stegmaiera.

KrzysiekL
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: KrzysiekL » 15 lip 2018, 15:06

brazylianwisnia pisze:
15 lip 2018, 14:59
Źle to ujalem. Może nie tyle niszowego ale mało popularnego wśród laików. 25tys nabylo w 7lat gdzie taki Scythe znalazł 39,5tys nabywców w 2 lata. Myślę że teraz wiele osób zdecyduje się kupując oczami jak z grą Stegmaiera.
Serio porównujemy to do Scythe? Scythe to wizualny majstersztyk, a Eclipse, nawet 2.0, wygląda jak z lat dziewięćdziesiątych. Jedyne co, to możemy liczyć na lepszą jakość wykonania niż w 1.0. ;)

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 15 lip 2018, 16:33

Dla mnie wykonanie Eclipse Second Dawn jest fantastyczne. Bardzo żywe kafle mapy(modularna mapa sama w sobie to też wypas), świetne tacki, tona miniatur(statki, orbitale, monolithy), żywe i czytelne plansze gracza, wypasione tracki zasobów, sporo schludnych tokenow... Takie rzeczy ciężko znaleźć w innym eurasku. Nawet gry Lacerdy nie maja takich bajerów. Wykonanie z lat 90tych to mają Zamki Burgundii ;-)

ODPOWIEDZ