szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: bobule »

Co polecacie, co odradzacie? Z tych gier? Kostaryka niby tania, ale jakoś nie jest specjalnie zachwalana, Serce smoka tanie, wiem, że dobre, ale tylko na dwie osoby. Innowacje są świetne, ale gram z dziewczyną i znajomymi co planszówki znają głównie od nas, więc nie wiem, czy nie za skomplikowana ;)

szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: Wojtek.k »

Kostarykę odradzam, gra bardziej dla rodzin z dziećmi, proste, ale nudne. Park niedźwiedzi jest całkiem przyjemny, proste zasady, szybki. Taki Patchwork na cztery osoby, gdzie zamiast szycia, masz budowanie. Niezłe ziółka - sympatyczny filer do czterech osób, z prostymi zasadami i ładną grafiką.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: elayeth »

Z gier, które wymieniłeś grałem w Szklany Szlak i Via Nebula.
Pierwsza gra jest dość nieintuicyjna i wbrew pozorom niełatwa... więc jeśli nie innowacje (które wydają się fajnym wyborem) to tym bardziej nie szklany szlak. Ja SS lubię, ale gra jest bardzo specyficzna i jest duża szansa, że nie podejdzie.
Via Nebula jest bardzo prosta... na kilka rozgrywek ok... ale z czasem robi się powtarzalna. Ładnie wydana.

Słyszałem pozytywne opinie o Parku Niedźwiedzi...
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: gregos »

Polecam Park Niedźwiedzi - sam wolę zdecydowanie trudniejsze gry, ale jak gram z osobami mniej obeznanymi z planszówkami, to chętnie zasiadam do tego tytułu i co ważne nie męczę się w trakcie rozgrywki.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: HUBertPL »

Ja bardzo lubię Serce Smoka i jeszcze Jaipur. Mówię o leciutkich, ale fajnych karciankach w które każdy zagra z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4091
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: Gizmoo »

Via Nebula - piękna i bardzo fajna gra rodzinna. W kategorii gier rodzinnych - dla mnie perełka.
Park Niedźwiedzi - świetna gra rodzinna, ale mi się szybko znudziła. Trochę za bardzo statyczna i za mało emocjonująca rozgrywka.
Niezłe Ziółka - bardzo fajny, rodzinny filerek. Szybka rozgrywka. Dla mnie trochę zbyt losowe, ale przyjemne i podoba się moim rodzicom.
Szklany Szlak - dużo cięższy tytuł. Mi nie podszedł kompletnie. Dla mnie jedna z najsłabszych gier Uve.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: E2MD »

Polecam "Niezłe ziółka" - przypasowało córce (11l) i kilku znajomym. Zadziwiająco sympatyczna gra.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: szklany szlak/via nebula/park niedźwiedzi/kostaryka/serce smoka/innowacje/niezłe ziółka?

Post autor: bobule »

dziękuję za rady, myślę, że najbezpieczniejszym zakupem będą niezłe ziółka i serce smoka, a z tych nieco bardziej skomplikowanych innowacje i park niedźwiedzi ;)
ODPOWIEDZ