(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Golin »

i ja
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: medicus »

Projekt nadal "stoi" w Renegades
Damy znać jak tylko coś ruszy.
kajtek
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2014, 08:54

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kajtek »

medicus pisze:Projekt nadal "stoi" w Renegades
Damy znać jak tylko coś ruszy.
Niedobrze :-( próbowałem już ich zmolestować na forum bgg i milczą! Mummys Curse za progiem a tu nic...
S/W:
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Zack »

Macie mój miecz jeśli chodzi o czekanie na polskiego Clank. Trochę to dziwne, że wszystkie edycje europejskie już wyszły, a polska utknęła. Może nas nie lubią?
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Argue »

Może kogoś zaciekawi info z pierwszej ręki z Lucrum Games ws Clank!:
Na razie w rozmowie z Amerykanami postawiliśmy sprawę na ostrzu noża. Mają wywiązać się ze swoich zobowiązań do połowy maja. O ile to zrobią, to czeka nas jeszcze produkcja i transport. Nie ma możliwości, by Clank pojawił się przed trzecim kwartałem.

Szczerze mi z tego powodu przykro, niestety nie możemy nic zrobić oprócz nękania Amerykanów mailami.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Zack »

Argue pisze: 10 kwie 2018, 18:14 Może kogoś zaciekawi info z pierwszej ręki z Lucrum Games ws Clank!:
Na razie w rozmowie z Amerykanami postawiliśmy sprawę na ostrzu noża. Mają wywiązać się ze swoich zobowiązań do połowy maja. O ile to zrobią, to czeka nas jeszcze produkcja i transport. Nie ma możliwości, by Clank pojawił się przed trzecim kwartałem.

Szczerze mi z tego powodu przykro, niestety nie możemy nic zrobić oprócz nękania Amerykanów mailami.
To smutne. Czyżby polski rynek był dla nich tak mało istotny, że olewają swoją część umowy?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Skid_theDrifter »

Zack pisze: 10 kwie 2018, 22:52 To smutne. Czyżby polski rynek był dla nich tak mało istotny, że olewają swoją część umowy?
Zawsze w takich sytuacjach warto sprawdzić potencjalne powody. Zaproponowany przez Ciebie powód jest możliwy, ale możliwości jest więcej...

1. Niewłaściwa komunikacja/wcześniejsze nieporozumienia - wszystko to, co może wprowadzać złą atmosferę pomiędzy stronami i prowadzić do niechęci we współpracy;
2. Negatywne nastawienie ze względu na kraj - specjalnie na świecie nie zrobiliśmy sobie ostatnio wielu przyjaciół, a takie rzeczy czasem przelewają się i do kontaktów biznesowych, jakkolwiek nieprofesjonalne się to może wydawać;
3. Niewielkie znaczenie finansowe przedsięwzięcia - powód zaproponowany przez Ciebie, ale wydaje mi się że gdyby tak było to Lucrum usłyszałoby krótkie "nie" i nikt by się specjalnie nie bawił, biznes to biznes.

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi w tej sytuacji. Niby czekamy, ale gorycz jest silna i się wylewa w oficjalnych komunikatach - dla mnie to jest wielkie "Nie", jeśli się chce sprawę autentycznie sfinalizować. Wyobraź sobie teraz, że wszedłeś z kimś w partnerstwo względem wykonania określonej pracy, ale coś poszło nie tak i nie dotrzymałeś wielu terminów. Na domiar złego twój partner przez swoje kanały komunikacyjne jedzie po Tobie publicznie. Czy w takiej sytuacji spinasz się i stajesz na wysokości zadania, czy raczej zlewasz go dalej?

Nikt nie dysponuje tutaj pełnym obrazkiem. Wszystkich powodów sytuacji nie znamy i nie poznamy.

Kibicuję entuzjazmowi Lucrum, niekoniecznie retoryce. Z jednej strony współczuję, z drugiej nie potrafię w pełni sympatyzować. W pracy projektowej nie raz i nie dwa trafi się strona która źle komunikuje, albo wręcz kłamie. Nigdy nie jest to dobre doświadczenie i zawsze pozostawia niesmak, ale do pewnego stopnia uczy ostrożności tak w dobieraniu partnerów, jak i ogłaszaniu planów. I nie da się tego uniknąć, jest to wpisane w pracę projektową choćby nie wiem co. Na stan obecny gdybym miał kształtować retorykę Lucrum to uciąłbym przepływ informacji względem Clank!, jakkolwiek trudne się to może wydawać w zalewie pytań. Z Renegade nawiązałbym komunikację bardziej ludzką niż biznesową: jak bardzo jesteśmy pod ostrzałem pytań, jak głupio jest odsyłać fanów ich produkcji z kwitkiem i odniósłbym się raczej do pozytywów, niż do zawalonych terminów i niespełnionych obietnic: odnieść się do wszystkiego co łączy z pominięciem złego. I kategoryczne unikanie jakiegokolwiek wbijania szpil, ludzie są wybitnie wyczuleni na podtekst. Jeśli istnieje bariera komunikacyjna, spróbować dociec, na czym polega, bo to też pozwoliłoby rozładować napięcia.

Być może Lucrum tego wszystkiego próbowało. Być może na to za późno. Cholera wie. Jedno jest pewne: trzeba to wyczekać na spokojnie i bez zimnej krwi się nie obędzie. Skończyć publiczne przekładanie odpowiedzialności na partnera, nawet jeśli to jego wina. I albo czekać, albo zerwać współpracę. Być może specyfika rynku nie pozwala na radykalne rozwiązania i moje doświadczenie nie ma tu zastosowania, lepiej nie palić mostów - w takiej sytuacji pozostaje czekać i to po cichu. Ból ogromny, ale jak mawiał niejeden ojciec na przestrzeni wieków, uszlachetnia i buduje charakter.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Zack »

Skid_theDrifter pisze: 11 kwie 2018, 02:48
Zack pisze: 10 kwie 2018, 22:52 To smutne. Czyżby polski rynek był dla nich tak mało istotny, że olewają swoją część umowy?
Zawsze w takich sytuacjach warto sprawdzić potencjalne powody. Zaproponowany przez Ciebie powód jest możliwy, ale możliwości jest więcej...

1. Niewłaściwa komunikacja/wcześniejsze nieporozumienia - wszystko to, co może wprowadzać złą atmosferę pomiędzy stronami i prowadzić do niechęci we współpracy;
2. Negatywne nastawienie ze względu na kraj - specjalnie na świecie nie zrobiliśmy sobie ostatnio wielu przyjaciół, a takie rzeczy czasem przelewają się i do kontaktów biznesowych, jakkolwiek nieprofesjonalne się to może wydawać;
3. Niewielkie znaczenie finansowe przedsięwzięcia - powód zaproponowany przez Ciebie, ale wydaje mi się że gdyby tak było to Lucrum usłyszałoby krótkie "nie" i nikt by się specjalnie nie bawił, biznes to biznes.

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi w tej sytuacji. Niby czekamy, ale gorycz jest silna i się wylewa w oficjalnych komunikatach - dla mnie to jest wielkie "Nie", jeśli się chce sprawę autentycznie sfinalizować. Wyobraź sobie teraz, że wszedłeś z kimś w partnerstwo względem wykonania określonej pracy, ale coś poszło nie tak i nie dotrzymałeś wielu terminów. Na domiar złego twój partner przez swoje kanały komunikacyjne jedzie po Tobie publicznie. Czy w takiej sytuacji spinasz się i stajesz na wysokości zadania, czy raczej zlewasz go dalej?

Nikt nie dysponuje tutaj pełnym obrazkiem. Wszystkich powodów sytuacji nie znamy i nie poznamy.

Kibicuję entuzjazmowi Lucrum, niekoniecznie retoryce. Z jednej strony współczuję, z drugiej nie potrafię w pełni sympatyzować. W pracy projektowej nie raz i nie dwa trafi się strona która źle komunikuje, albo wręcz kłamie. Nigdy nie jest to dobre doświadczenie i zawsze pozostawia niesmak, ale do pewnego stopnia uczy ostrożności tak w dobieraniu partnerów, jak i ogłaszaniu planów. I nie da się tego uniknąć, jest to wpisane w pracę projektową choćby nie wiem co. Na stan obecny gdybym miał kształtować retorykę Lucrum to uciąłbym przepływ informacji względem Clank!, jakkolwiek trudne się to może wydawać w zalewie pytań. Z Renegade nawiązałbym komunikację bardziej ludzką niż biznesową: jak bardzo jesteśmy pod ostrzałem pytań, jak głupio jest odsyłać fanów ich produkcji z kwitkiem i odniósłbym się raczej do pozytywów, niż do zawalonych terminów i niespełnionych obietnic: odnieść się do wszystkiego co łączy z pominięciem złego. I kategoryczne unikanie jakiegokolwiek wbijania szpil, ludzie są wybitnie wyczuleni na podtekst. Jeśli istnieje bariera komunikacyjna, spróbować dociec, na czym polega, bo to też pozwoliłoby rozładować napięcia.

Być może Lucrum tego wszystkiego próbowało. Być może na to za późno. Cholera wie. Jedno jest pewne: trzeba to wyczekać na spokojnie i bez zimnej krwi się nie obędzie. Skończyć publiczne przekładanie odpowiedzialności na partnera, nawet jeśli to jego wina. I albo czekać, albo zerwać współpracę. Być może specyfika rynku nie pozwala na radykalne rozwiązania i moje doświadczenie nie ma tu zastosowania, lepiej nie palić mostów - w takiej sytuacji pozostaje czekać i to po cichu. Ból ogromny, ale jak mawiał niejeden ojciec na przestrzeni wieków, uszlachetnia i buduje charakter.
Bardzo rzeczowa wypowiedź totalnie masz rację, powód może być ukryty w wielu miejscach. Masz jeno rację, że Lucrum nie powinno ujawniać szczegółów współpracy jakkolwiek by była niemiła. Wątpię by w grę wchodziły kwestie uprzedzeń narodowych, bo wtedy współpraca w ogóle nie zostałaby nawiązana. Może faktycznie pewne kłopoty komunikacyjne po obu stronach doprowadziły do tej sytuacji
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

Z pewnością ludzie z Renegade siedzą u nas na forum, śledzą wątek Lucrum i Clanka i celowo opóźniaja wydanie gry. I w ogóle nie chcą zarobić tylko ukarać Polaków za zdradzanie tajemnic handlowych :-)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Daquan »

mikeyoski pisze: 11 kwie 2018, 09:32 Z pewnością ludzie z Renegade siedzą u nas na forum, śledzą wątek Lucrum i Clanka i celowo opóźniaja wydanie gry. I w ogóle nie chcą zarobić tylko ukarać Polaków za zdradzanie tajemnic handlowych :-)
Nie zrozum mnie źle, ale ludzie bywają odrobinę "sajko" i piszą do wydawców oryginalnych. Z doświadczenia wiem, że nie powinno się mówić żadnych szczegółów złej współpracy. Tj. "XYZ nie dostarczył nam plików". W ekstremalnych sytuacjach, fani którzy czekają bardzo na jakąś grę, potrafią pisać do wydawcy i dopytywać go, czy już wysłał brakujący plik dzidy bojowej, przez który Polski wydawca stoi z robotą. To nie pomaga. Ale to już indywidualna decyzja Lucrum.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

A ja się zapytam, czy w Renegade pracują idioci? Wydaje mi się, że przede wszystkim chcą na tym wszystkim zarobić. Nikt tu nie zdradził żadnych tajemnic handlowych i śmiać mi się trochę chcę jak czytam te teorie spiskowe :-)
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Fojtu »

mikeyoski pisze: 11 kwie 2018, 10:30 A ja się zapytam, czy w Renegade pracują idioci? Wydaje mi się, że przede wszystkim chcą na tym wszystkim zarobić. Nikt tu nie zdradził żadnych tajemnic handlowych i śmiać mi się trochę chcę jak czytam te teorie spiskowe :-)
Abstrahując już od tego czy to prawda, to przecież jeżeli Renegade olało Lucrum a przekierowało zasoby na inne wydawnictwo na większym rynku, to zarobi potencjalnie więcej.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Daquan »

Fojtu pisze: 11 kwie 2018, 10:43
mikeyoski pisze: 11 kwie 2018, 10:30 A ja się zapytam, czy w Renegade pracują idioci? Wydaje mi się, że przede wszystkim chcą na tym wszystkim zarobić. Nikt tu nie zdradził żadnych tajemnic handlowych i śmiać mi się trochę chcę jak czytam te teorie spiskowe :-)
Abstrahując już od tego czy to prawda, to przecież jeżeli Renegade olało Lucrum a przekierowało zasoby na inne wydawnictwo na większym rynku, to zarobi potencjalnie więcej.
Nie wiem, kto pracuje w Renegade. Nie miałem przyjemności współpracować z nimi. Chodzi o zwyczajne ludzkie uczucia. Jak ktoś publicznie mówi, że zrobiłeś coś źle(nawet jeśli faktycznie zrobiłeś) to zazwyczaj patrzysz na niego mniej przychylnym okiem. Czy to jest profesjonalne, czy nieprofesjonalne zachowanie to już indywidualna ocena.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Flow of History wydają już od pierwszych zapowiedzi/przecieków ponad rok, a produkcja w Polsce, a jakby nie patrzeć to przy takim Clanku FoH to popierdółka.
No nie mają chłopaki po prostu szczęścia żeby wydać coś większego i tyle.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

A Amazonki to kiedy się w końcu pojawią? :-)
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: thigrand »

Jak tam produkcja Deception idzie?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Przepraszam za milczenie w tym temacie, bez bicia przyznaję, że dopiero "odkryłem" jego istnienie.

Amazonki - trwają końcowe prace, pojawią się w sklepach pod koniec czerwca lub w lipcu.

Deception - trwają prace i idą dobrze ;) nauczeni doświadczeniem, oficjalny komunikat wydamy, gdy będziemy mieli podstawy do podania realnego terminu pojawienia się gry na rynku.

Clank! - wreszcie ruszyło się za Atlantykiem, będę na bieżąco informował o stanie prac.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

A Ficolo (chyba nie przekręciłem tytułu) jest jeszcze aktualne?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Fikolo wyjdzie razem z Amazonkami
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

W końcu :-) To super wiadomość
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: probbi »

Leser pisze: 22 maja 2018, 12:34 Clank! - wreszcie ruszyło się za Atlantykiem, będę na bieżąco informował o stanie prac.
To jest dopiero super wiadomość :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: seki »

Pytanie tylko co się ruszyło? Ja też czekam z niecierpliwością ale ta informacja nie wzbudziła mojej radości. Będę się cieszyć jak poznam przybliżony termin premiery.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Clank! Smocza furia

Post autor: Daquan »

@Leser, a czy jest opcja na Clank! in space! ?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy tam na horyzoncie można już dostrzec Clanka :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tak jest, na przestrzeni 10 dni powinna się zakończyć produkcja. Wtedy ogłosimy datę
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ