laminowane mapy i mazaki - problem

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: Pisarka »

Wydrukowałam sobie zminimalizowane mapy do kościanych Zamków Burgundii i zalaminowałam je - chciałam pisać na nich whiteboard markerami, ale bardzo ciężko było mi je doczyścić po pierwszych dwóch partiach, sądziłam, że płyn do szyb z alkoholem wystarczy, ale myliłam się.

Jakieś sugestie, s'il vous plait?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: Pierzasty »

Z dostępnych pod ręką środków... spirytus 95%?
Możesz spróbować zmywaczem do pazurków z acetonem, ale ryzykujesz rozpuszczenie lub zmatowienie powierzchni (w tym drugim wypadku zapomnij o sensownym ścieraniu kolejnych mazaków).
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: SebasTTan »

Mam porobione kupę planszy do gier w laminatach + markery do tablic i nic mi nie zostawia śladów.
A co do mycia to pamiętam że z płyt CD markery najlepiej mi się zmywało najtańszym dezodorantem psikniętym na chusteczkę.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: Pisarka »

A jakieś konkretne mazaki stosujesz? Ja miałam w domu tylko Pentel-a. Na sucho sporo zostaje, a wypróbowany spirytus nie za bardzo pomógł :roll:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: SebasTTan »

Najtańsze z alledrogo. Mam kupione dziś przez żonę za kwotę 5 zł w chińskim sklepie, zaraz posprawdzam to dam znać jak poszło.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: laminowane mapy i mazaki - problem

Post autor: SebasTTan »

W praniu i z biegiem czasu wyszło że z żadnej firmy nie nadają się CZERWONE ponieważ ciężko się je zmywa.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
ODPOWIEDZ