Escape Plan (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Escape Plan (Vital Lacerda)

Post autor: warlock »

Obrazek
Wstępna wersja okładki.

https://boardgamegeek.com/boardgame/142379/escape-plan

Categories: Adventure, Bluffing. Exploration, Fighting
Mechanisms: Action Point Allowance System, Area Enclosure, Area Movement, Card Drafting, Hand Management, Modular Board, Tile Placement

Opis gry:
Spoiler:
Vital szykuje chyba nieco lżejszy tytuł od swoich ostatnich ekonomicznych molochów. Gra o ucieczce po udanym napadzie na bank? Brzmi intrygująco :twisted:. Wskakuje na radar.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: DarkSide »

Ukradłeś mi pomysł na temat :P
A potem wychodzi, że niby Cię naśladuje i zgapiam od Ciebie. :wink:
U mnie tytuł w pierwszej piątce hype'u 2018.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: Daquan »

Zdecydowanie wpada na wishlistę! :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: mauserem »

taktycznie Was poinformuję, że jestem bardzo zainteresowany - na radarze -beep! beep!
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: idzi »

Ks rusza w maju.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: DarkSide »

Ktoś z Polskich Wydawców się podczepia?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: bjago999 »

Ten tytuł mnie interesuje już od jakiegoś czasu, a ostatnio coraz więcej odpowiedzi na forum plus na fb Vital zamieścił wygląd planszetek graczy - oby do startu KS było już niedługo bo miał ruszać jakoś w połowie roku !!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: brazylianwisnia »

Szykujecie się na grupowa zbiórkę? EGG przewiduje zniżki dla zamówien grupowych więc chyba warto zbić się dużą grupę.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Czy ja dobrze gdzieś słyszałem, że rabusie uciekając z kasą mogą ją....zainwestować?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: mauserem »

detrytusek pisze: 13 lip 2018, 11:38 Czy ja dobrze gdzieś słyszałem, że rabusie uciekając z kasą mogą ją....zainwestować?
:mrgreen: można kupić lepsze buty do biegania ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Paul Grogan nagrał oficjalne tłumaczenie zasad na bazie prototypu - gdyby ktoś był zainteresowany tym tytułem i kampanią na kickstarterze, to prezentacja reguł może pomóc w podjęciu decyzji ;) - https://www.youtube.com/watch?v=LFQzx6EOZLk
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: jax »

warlock pisze: 17 lip 2018, 20:19 Paul Grogan nagrał oficjalne tłumaczenie zasad na bazie prototypu - gdyby ktoś był zainteresowany tym tytułem i kampanią na kickstarterze, to prezentacja reguł może pomóc w podjęciu decyzji ;) - https://www.youtube.com/watch?v=LFQzx6EOZLk
Jak dla mnie - must-buy.
Przypomina gry Chvatila: dużo zasad, ale logicznych i ściśle związanych z tematem (choć kilka rozwiązań jest dla mnie niejasnych klimatycznie - mam nadzieję, że instrukcja zaoferuje powiązania).

Jedyne potencjalne minusy to dlugi czas tłumaczenia (jeden ze znaków rozpoznawczych Lacerdy), no i tylko 9 do 15 akcji do wykonania w grze... Ciekawe czy będzie poczucie: 'nagrałem się'.
Są jeszcze dodatkowo tzw. executive actions, ale to bardziej takie pomagajki, mini-akcje...

Czyżby pierwsza gra Lacerdy, która mi będzie pasować?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: konrad.rymczak »

jax pisze: 17 lip 2018, 21:33 Jak dla mnie - must-buy.
Przypomina gry Chvatila: dużo zasad, ale logicznych i ściśle związanych z tematem (choć kilka rozwiązań jest dla mnie niejasnych klimatycznie - mam nadzieję, że instrukcja zaoferuje powiązania).

Jedyne potencjalne minusy to dlugi czas tłumaczenia (jeden ze znaków rozpoznawczych Lacerdy), no i tylko 9 do 15 akcji do wykonania w grze... Ciekawe czy będzie poczucie: 'nagrałem się'.
Są jeszcze dodatkowo tzw. executive actions, ale to bardziej takie pomagajki, mini-akcje...

Czyżby pierwsza gra Lacerdy, która mi będzie pasować?
Na bgg jest instruckcja sprzed dwóch dni. Mam podobne odczucia po filmie/instrukcji.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: DarkSide »

Może Vital stwierdził, że po cięższych tytułach czas na coś lżejszego. :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: Pan_K »

DarkSide pisze: 18 lip 2018, 00:26 Może Vital stwierdził, że po cięższych tytułach czas na coś lżejszego. :)
Ja tu nie widzę "lżejszości". Raczej dostrzegam wiele wspólnego z Galleristem...
Podoba mi się...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: brazylianwisnia »

DarkSide pisze: 18 lip 2018, 00:26 Może Vital stwierdził, że po cięższych tytułach czas na coś lżejszego. :)
Taki był zamysł jak projektował ta grę. Ma to być coś trochę lzejszego i bardziej przystępnego. Tyle ze gra trochę lżejsza od Lisboa to wciąż ciężka gra ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: DarkSide »

brazylianwisnia pisze: 18 lip 2018, 06:24
DarkSide pisze: 18 lip 2018, 00:26 Może Vital stwierdził, że po cięższych tytułach czas na coś lżejszego. :)
Taki był zamysł jak projektował ta grę. Ma to być coś trochę lzejszego i bardziej przystępnego. Tyle ze gra trochę lżejsza od Lisboa to wciąż ciężka gra ;-)
Właśnie o to mi chodziło. Mało akcji do wykonania ---> krótsza niż Lisboa ---> lżejsza niż Lisboa :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Kurczę, nie wiem czy będę miał teraz kasę na kickstartera... Ale sam koncept gry i klimat kupują mnie w 100% :). Uwielbiam "heist movies", uwielbiam gry Lacerdy, może być hit :).

A tutaj wspomniana wcześniej przez Konrada instrukcja w wersji 0.9 (jeśli ktoś woli słowo pisane ;)) - https://www.dropbox.com/s/eyas2tga8bxau ... s.pdf?dl=0
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, 08:23 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

Pan_K pisze: 18 lip 2018, 01:58
DarkSide pisze: 18 lip 2018, 00:26 Może Vital stwierdził, że po cięższych tytułach czas na coś lżejszego. :)
Ja tu nie widzę "lżejszości". Raczej dostrzegam wiele wspólnego z Galleristem...
Podoba mi się...
Ciężkość 3.5 u Lacerdy to gateway :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: DarkSide »

warlock pisze: 17 lip 2018, 20:19 Paul Grogan nagrał oficjalne tłumaczenie zasad na bazie prototypu - gdyby ktoś był zainteresowany tym tytułem i kampanią na kickstarterze, to prezentacja reguł może pomóc w podjęciu decyzji ;) - https://www.youtube.com/watch?v=LFQzx6EOZLk
warlock pisze: 18 lip 2018, 08:14 A tutaj wspomniana wcześniej przez Konrada instrukcja w wersji 0.9 (jeśli ktoś woli słowo pisane ;)) - https://www.dropbox.com/s/eyas2tga8bxau ... s.pdf?dl=0
Czy to oznacza że to jest póki co zaawansowany prototyp, a całość będzie wizualnie zupgrade'owana?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: konrad.rymczak »

DarkSide pisze: 18 lip 2018, 09:00
warlock pisze: 17 lip 2018, 20:19 Paul Grogan nagrał oficjalne tłumaczenie zasad na bazie prototypu - gdyby ktoś był zainteresowany tym tytułem i kampanią na kickstarterze, to prezentacja reguł może pomóc w podjęciu decyzji ;) - https://www.youtube.com/watch?v=LFQzx6EOZLk
warlock pisze: 18 lip 2018, 08:14 A tutaj wspomniana wcześniej przez Konrada instrukcja w wersji 0.9 (jeśli ktoś woli słowo pisane ;)) - https://www.dropbox.com/s/eyas2tga8bxau ... s.pdf?dl=0
Czy to oznacza że to jest póki co zaawansowany prototyp, a całość będzie wizualnie zupgrade'owana?
Okaże się jutro ;) Póki co nie jest to finalna wersja, a jak bardzo będzie się różnić to się dowiemy wkrótce (SG!)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Grogan powiedział "The components you see here are not final" - pytanie tylko, jak bardzo nie są "final". Layout instrukcji też nie jest ostateczny (choć treść zasad ponoć już tak).

Patrząc na styl Iana O'Toole'a w takim Vinhos Deluxe możemy pewnie spodziewać się czegoś podobnego w ostatecznej wersji także i tutaj. Osobiście nie jestem wielkim fanem jego "zimnego", przesadnie schludnego stylu prezentowania ikonografii i grafik (nie wiem do końca, jak to opisać, kojarzy mi się to z takimi sterylnymi, perfekcyjnymi wizualizacjami architektonicznymi osiedli - schludne, uporządkowane, ale "bez duszy")) ;). Stary Vinhos podobał mi się bardziej.

Ale na pewno ten styl ma swoich fanów i nie zamierzam dyskutować o gustach :D.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: 18 lip 2018, 09:09

Patrząc na styl Iana O'Toole'a w takim Vinhos Deluxe możemy pewnie spodziewać się czegoś podobnego w ostatecznej wersji także i tutaj. Osobiście nie jestem wielkim fanem jego "zimnego", przesadnie schludnego stylu prezentowania ikonografii i grafik (nie wiem do końca, jak to opisać, kojarzy mi się to z takimi sterylnymi, perfekcyjnymi wizualizacjami architektonicznymi osiedli - schludne, uporządkowane, ale "bez duszy")) ;).

Dziękuję! W końcu ktoś to zauważył! :)
Idealnym przykładem jest The Gallerist. Same prostokąty, kwadraty i kółka - super przejrzyste ale graficznie koszmarek.
Tutaj też jest słabawo.
warlock pisze: 18 lip 2018, 09:09 Stary Vinhos podobał mi się bardziej.
A za to masz piwo!


EDIT: Oglądnąłem Grogana i uczucia mam mieszane. Miałem nastawienie na coś lżejszego, sprytnego (nie mylić z prostego) i bardziej nastawionego na fun. Faktycznie jakaś ucieczka przed policją może jakieś kryjówki itp. Dostajemy w miarę ciężką grę w której uciekający po włamaniach inwestują (no ciężko wymyślić większego psuja klimatu). Podobieństwa mechaniczne do Gallerista są spore, a jego już mam. Gdyby to jeszcze było w przystępnej cenie to może bym się mimo wszystko podhajpował ale to jest EGG czyli cena będzie sufit*podłoga ale za to na pancernej tekturze. Jak dla mnie trochę MEH narazie.
Gdzie w tej grze jest adventure i fighting ??
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: detrytusek »

KS ma się rozpocząć o 16 jakby ktoś się czaił.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Escape Plan (2018) - Vital Lacerda

Post autor: warlock »

Dostajemy w miarę ciężką grę w której uciekający po włamaniach inwestują (no ciężko wymyślić większego psuja klimatu).
Wiesz co, tu chodzi o to, że napad zrobiłeś sporo wcześniej i zacząłeś obracać skradzioną kasą. Cieszysz się życiem, pierzesz brudną kasę. A dopiero po jakimś czasie grunt pali się pod nogami, policja wpada na Twój trop i musisz uciekać z miasta ;).
ODPOWIEDZ