Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

A na dowód tego mamy wypowiedź pracownika. Case closed!

No dobra, załóżmy że tak było - bo przecież mogło tak być, wiele osób nad tym pracuje i problemy i braki komunikacyjne mogą się przytrafić. Tyle tylko, że nie rozpatrujemy tego w próżni. Po to się wystrzegamy błędów, żeby - jak się jakiś pojawi, problem był niewielki w skali. Ale, jak się ma błąd za błędem w wielu produktach pod rząd, wyrzucenie rąk w górę i powiedzenie "ten jeden z wielu to nie nasza wina" wygląda śmiesznie i niedojrzale.

Ariusie, tak jeszcze z ciekawości: gdzie była ta oficjalna informacja od pracownika Galakty?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Panowie wpadło mi w rece dubeltowe wydanie WIDMA PRAWDY - PL
Nowe nie otwarte, ktos reflektuje? 32zł z wysyłka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Goldberg pisze: 27 lip 2018, 22:48 Panowie wpadło mi w rece dubeltowe wydanie WIDMA PRAWDY - PL
Nowe nie otwarte, ktos reflektuje? 32zł z wysyłka
Raczej dział sprzedaży. A już poza tym, pytasz fanatyków którzy wszystko biorą ślepo w dniu premiery :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

zaryzykowałem ;D
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Skid_theDrifter pisze: 27 lip 2018, 21:54 Ariusie, tak jeszcze z ciekawości: gdzie była ta oficjalna informacja od pracownika Galakty?
Informacja była na grupie na FB.
Jak również pokazano mi wersję karty w języku angielskim bez tego zdania.
Wątpię by ją spreparowali na potrzebę wykręcenia się.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Arius pisze: 27 lip 2018, 23:22 Informacja była na grupie na FB.
Jak również pokazano mi wersję karty w języku angielskim bez tego zdania.
Wątpię by ją spreparowali na potrzebę wykręcenia się.
Zapytałem z prostego powodu: istnieje duża różnica pomiędzy oficjalnym i nieoficjalnym stanowiskiem każdej firmy. Wszystko na grupie na FB jest nieoficjalne, chyba że Galakta stworzyła grupę, moderuje ją i udostępnia publicznie (z czego to ostatnie nie wchodzi w grę, bo grupa do przeglądania wymaga logowania). Oficjalne kanały (strona www, profil firmy na fb i gdzie tam jeszcze) i konta wypowiadające się w otwartej przestrzeni publicznej mogą produkować oficjalne komunikaty - wszystko inne jest w żaden sposób niewiążące i nieoficjalne.

No ale dobrze, pokazano Ci kartę z pre-production na dowód (jak się często robi, absolutnie normalne, nic w tym dziwnego). Nawet nie brałem pod uwagę fabrykacji, tylko stopień zdziecinnienia w podejściu. Jak się robi wiele błędów, to nie można potem wrzucić pod autobus innego podmiotu i powiedzieć "a teraz to ich wina!", bo ani to powód do chwały, brak w tym gracji, polotu czy dojrzałości. Pofanatkowy szacunek od razu ze mnie zszedł jak powietrze z przebitej opony. Bo czy coś z tego wynika, że tym razem to nie Galakty wina? Wydrukują nam kartę na nowo, doślą pocztą? Jeśli tak - super, już czekam. Jeśli nie, to co mi po informacji kto zawinił, jeśli zadośćuczynienia nie będzie? Dla sprawiedliwości dziejowej?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Teraz to juz nowe szczyty osiagamy...
Do grup tematycznych nie moga dolaczac profile firmowe. Pracownicy Galakty co jakis czas podaja oficjalne informacje z swoich prywatnych kont. No ale to trzeba byc na grupie zeby wiedziec.
Jak byly konkursy organizowane to nagrody o dziwo tez przychodzily wiec zakładam ze Galakta wie co ich pracownicy tam pisza.
Co do błedu skoro pokazali ze na etapie tłumaczenia mieli dostep do angielskiej karty bez tego to dopieprzanie sie na zasadzie "robią tyle błedów ze tłumaczenie sie z tym jednyn" jest smieszne.
Sprawa jest nowa zobaczymy co na to FFG powie.
Nawet jesli skonczy sie na erracie i karcie w pdf to wciaz nie widze winy galakty w tym przypadku.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Skids, ta informacja jest po prostu po to, by zamknąć usta tym, którzy jadą po Galakcie za ten błąd.
Finito.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Czy dobrze rozumiem, że eksploracja sprowadza się do oberwania 5 razy dodatkowymi kartami podstępu (w dwóch pierwszym scenariuszach). I jak znikną z talii to za każdym razem będzie sukces?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

W ekstremalnych sytuacjach tak :-p
W scneariuszu o ile dobrze pamietam "mapa" pozwala zredykowac pecha przy eksploracji.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

No tak, mapa i pochodnia pozwala podglądać talie, ale i tak jestem trochę zawiedziony tą mechaniką.

W „poza granicami czasu” rozwinęli ten temat, bo karty podstępu mogą wracać do talii i jest dodatkowy koszt eksploracji.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Zorak pisze: 28 lip 2018, 09:01 Do grup tematycznych nie moga dolaczac profile firmowe. Pracownicy Galakty co jakis czas podaja oficjalne informacje z swoich prywatnych kont. No ale to trzeba byc na grupie zeby wiedziec.
Jak byly konkursy organizowane to nagrody o dziwo tez przychodzily wiec zakładam ze Galakta wie co ich pracownicy tam pisza.
A czemu nie mogą? Powiem tak: istnieją precyzyjne granice tego co jest oficjalne w stanowiskach firmy, a co nie. Jeśli siedzicie dobrze w społecznościówkach powinniście wiedzieć, że niejedna firma wymusza na swoich pracownikach z medialnym frontem klauzulę "wyrażane poglądy nie odzwierciedlają stanowiska firmy XYZ". Istnieje po temu powód - mianowicie taki, żeby postronne osoby nie myliły tego co oficjalne ze strony firmy z tym, co nieoficjalne. Tylko tyle, nie ma co się oburzać o stwierdzanie oczywistości. Grupa jest nieoficjalna, niepubliczna, a wypowiedzi pracowników nie odzwierciedlają stanowiska firmy, ponieważ ze względu na swój charakter nie mogą - więc komunikat nieoficjalny. Jedynie precyzuję terminologię, panowie, nie ma powodu do Rejtana.

Kwestia bronienia braku profesjonalizmu to już coś, czego dalej nie rozgrzebuję. Profesjonalizm taki się ma, jakiemu się hołduje. Ja zwyczajnie trzymam firmy do wyższego standardu.

Tymczasem, w najnowszym spoilerze ostatniej paczki cyklu The Forgotten Age mamy ciekawą kartę, niejako ukłon w stronę Netrunnera - przyjdzie nam zbierać clicki. Nie dotarła do mnie od razu ta karta, ale jak sobie później przemyślałem całość, to nawet jestem ciekaw. Szkoda tylko, że kolejny "exceptional", bo jednak ciężej się wokół takiej karty obudować. Niemniej, to Ritual, więc będzie do wystawienia za 0 z Uncage the Soul (Sefina, hint hint?). Koleny minus jest taki, że efekt jest wymuszony, więc nie do zastosowania reaktywnie w chwili większej potrzeby. Niemniej, po spoilerze można odnieść wrażenie, że chyba te lepsze karty z paczki zachowują na niespodziankę.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Efekt jest wymuszony, ale tak można zachować na chwilę potrzebną.
To znaczy. Ładujesz 3 clicki. W kolejnej turze zdejmujesz je, dostajesz trzy akcje i używasz ich do wrzucenia 3 clickow. I tak długo robisz, aż się pojawia potrzeba odpalenia 6 akcji.
Ale tak, to jest karta fajna, ale nie zaś imba.

Co do profesjonalizmu o którym mówisz. Tak są firmy, które dają znać, że dany pracownik nie mówi w imieniu firmy. Dotyczy to głównie dużych firm. Jak masz 100+ to wiadomo, że sprzątaczka raczej nie powinna wypowiadać się o planach dotyczących inwestycji.
Ale Galakta taka firma nie jest. Wystarczy sobie przypomnieć jak zarzucili info o zbieraniu zapisów na kolejny event. U nich te standardy jeszcze nie powstały. A szkoda, przydałoby się.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Arius pisze: 28 lip 2018, 23:11 Jak masz 100+ to wiadomo, że sprzątaczka raczej nie powinna wypowiadać się o planach dotyczących inwestycji.
Akurat nie mówiłem o sprzątaczkach, ale osobach takich jak lead designer, project manager - wiesz, decyzyjni, głęboko osadzeni ludzie. Ale tak, tu się zgadzamy w stu procentach, przydałoby sie trochę profesjonalizmu - i o to mi chodziło, że go w tej sytuacji zabrakło.

Szczerze Ci powiem, że to co mówisz o przerzucaniu klików jest tak oczywistym rozwiązaniem, że gdyby to było takie hop-siup, to po co tu robić efekt wymuszony? Wymuszenie chyba tylko wtedy miałoby sens, gdyby ten zasób za klik był z własnej puli zasobów, a nie z banku. Ale wtedy faktycznie byłoby "spend". Tak więc nie jestem pewien, czy jeszcze nie czekamy na jakieś klaryfikacje przypadkiem z tą kartą, bo jej konstrukcja pozostawia pytania.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Odpowiedz była od osoby tłumaczącej dodatki więc cięzno tego nie traktować jako oficjalne.
Konkursy też były organizowane i informacja wystawiana z profilu pracownika - samowolka pracownika czy sami sponsorowali bo oficjalne stanowisko firmy to to nie było.

Przerzucanie klikow na tej karcie ma taki minus ze jak zostaniesz w zwarciu z wrogiem z ktorym nie masz co zrobic to w takim przypadku przerzucenie manualnie 3 klikow to 3 ataki towarzyszace.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Przerzucanie klików nie powoduje ataków towarzyszących.

Głównie chodzi o to, że parę kart podstępu i lokalizacji powoduje utratę akcji, dlatego zawsze jest pewne ryzyko, że stracisz je.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

kozz84 pisze: 29 lip 2018, 15:08 Przerzucanie klików nie powoduje ataków towarzyszących.

Głównie chodzi o to, że parę kart podstępu i lokalizacji powoduje utratę akcji, dlatego zawsze jest pewne ryzyko, że stracisz je.
Masz racje, nie doczytalem tej czesci. Karta dzieki temu na tym zyskuje i dobrze bo duzo xp kosztuje.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

Skid_theDrifter pisze: 27 lip 2018, 21:54 (...) Ale, jak się ma błąd za błędem w wielu produktach pod rząd, wyrzucenie rąk w górę i powiedzenie "ten jeden z wielu to nie nasza wina" wygląda śmiesznie i niedojrzale.
w sumie to mieli przyjac na klate ten blad? czy w zaden sposob nie reagowac?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Morsereg pisze: 29 lip 2018, 18:37 w sumie to mieli przyjac na klate ten blad? czy w zaden sposob nie reagowac?
Jak dziwne to się może wydawać, tak - wziąć na klatę, bo jeden w tą czy tamtą reputacji nie zmienia, ale już wrzucanie partnerów biznesowych do pieca to wielkie "nie" w partnerstwach pomiędzy firmami. Żeby móc choćby delikatnie sugerować winę inną niż własna, trzeba by mieć czyste konto (bo tylko wtedy się to kalkuluje) - a i tak wtedy wrzucasz kogoś do pieca w taki sposób, żeby nie było chłodu w wypowiedzi. Są sposoby. Z chęcią przyjmę wynagrodzenie finansowe za ich skuteczną implementację, zapraszam do wysyłania ofert pocztą forumową.

Zoraku, "oficjalność" lub jej brak zależy od metody komunikacji. Jak staniesz na stołku we własnym ogrodzie i ogłosisz, że od dziś nie jesz chińskiego miodu, to nie ma to znamion oficjalności. Gdy piszesz ogłoszenie do prasy, namierzalne i dostępne, albo zakładasz stronę internetową stopchinskimpszczolom.com, to tak, osiągnąłeś oficjalność.
Do tego co mówisz wypadałoby zapytać, czy tłumacz ma prawo wypowiadać się w imieniu firmy (niezbędne do tego, żebyśmy mówili o oficjalnym komunikacie ze strony firmy). Na podstawie jakich dokumentów? Czy jest jej właścicielem? Czy jest jej przedstawicielem medialnym? Czy ma prawo komentować cokolwiek w relacjach z podmiotem zewnętrznym, firmą partnerską? Żeby pracownik mógł ogłaszać oficjalne stanowisko firmy, firma musi przyznać mu taki mandat (a taki mandat można również stracić jak się da zły komunikat, o czym więcej w kolejnym akapicie). A nawet jeśli by tak było, drugi wymóg oficjalności musi być spełniony, to właśnie dostępność informacji. Galakta posiada swoje oficjalne kanały komunikacji. W ich skład wchodzi ich strona internetowa plus forum oraz otwarty profil na FB. W związku z tym możemy określić, że Galakta posiada oficjalne metody komunikacji. Jakiś boczny komentarz na zamkniętej grupie nie spełnia kryteriów. Istnieją wymogi i standardy o których łatwo może zapomnieć w dobie natychmiastowej komunikacji - ale one tam są. I Galakta też o tym wie (oraz setki tysięcy firm na całej planecie, które mają profil firmy na FB), dlatego ich profil jest otwarty, przeglądalny, czytelny - bo ma być oficjalny. Czyli ważne jest zarówno kto mówi, jak i to, gdzie to mówi. Naprawdę, myślę że dalsze grzebanie w tym nie ma sensu.

Tak już żeby zamknąć temat, niedawny przykład: Założyciel Papa John's Pizza zrezygnował ze swojego stołka (czytaj: poszedł pod gilotynę decyzją zarządu) za użycie rasistowskiego słówka. Dlaczego "zrezygnował"? Bo zaszkodził wizerunkowi firmy, a dokładniej: jego nieoficjalny komunikat zaszkodził wizerunkowi firmy. Jakby pozostał nieoficjalny, to jeszcze - ale się upublicznił. Tak więc łatwo zobaczyć, że nawet prezesa firmy można pozbawić prawa do pełnej reprezentacji firmy (no, jeśli jest jeszcze zarząd, inwestorzy, itd itp).

Na pewno nieoficjalna grupa na FB to świetne miejsce. Zgaduję, bo zobaczyć go nie mogę (a szkoda, bo społeczność anglojęzyczna AH LCG jakoś dała radę być otwartą). Fajnie jest dostawać wczesny spoiler, albo info "statek już płynie", "towar sunie do magazynu", albo jeszcze gadać z kimś, kto robi tłumaczenie - ale czad! Ale jest powód, dla którego to tam jest, a na oficjalnym profilu nie - no bo jest nieoficjalne, więc w teorii niezobowiązujące. Łatwo się z tego odkręcić, wykręcić lub udać, że nie było. Tylko tyle. Tak jak napisałem, nie ma powodu robić Rejtana.

---------------------------------------------------------------

Pytanie z bocznej linii: czy któryś z was się podjął kapsuł na monety na inne żetony, niż tylko chaosu? Ostatnio myślałem, czy by przypadkiem nie zakapsułować wskazówek i zasobów, żeby zwiększyć żywotność i nadać im większy ciężar, ale pozostawić oryginalny wygląd (który swoją drogą całkiem lubię, jakoś nie trafiły do mnie żadne plastikowe zastępniki). Ktoś tu kiedyś pisał o lakierowaniu bodajże, ale to do mnie nie przemawia - dlatego pytanie, czy ktoś coś próbował w tą stronę? jakieś wnioski/efekty?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Skid wątpię by FFG się tym przejęło. Tak po prostu. Więc trochę pary w gwizdek dałeś.
A co do wrzucania żetonów zasobów w kapsle, to słaby pomysł.
Musiałbyś dużo tego kupić. A czasem po prostu zwykła kostka wystarczy.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Z iloscia zetonow wskazowek z 2 core setow to chyba za dekade wszystkie zniszcze i wtedy kupie 3cia podstawke.
Co do FB to akceptujemy wszystkie zgloszenia a zakladajac konto prawdziwe dane jak tez zdjecie rodzinne nie sa wymagane ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 694
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 286 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Nie dałem rady/nie wytrzymałem i w końcu zakupiłem mimo ceny... https://www.meeplesource.com/proddetail ... mHorrorLCG
Jak dojdą dam znać jaka to jakość
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Wariat xD
Ja rozmawiam z drukarnia 3d w sprawie druku.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Arius pisze: 30 lip 2018, 06:29 Musiałbyś dużo tego kupić. A czasem po prostu zwykła kostka wystarczy.
Kostka zamiast...? Praktyczne, ale praktyczność nie zawsze "czuć" najlepiej - osobiście lubię stosik zasobów. Ilość kapsuł nie gra roli, żeby zakapsułować 60 zasobów i 60 wskazówek/żetonów zagłady (domyślny zestaw dla 4 graczy) trzeba tylko 120 kapsuł, plus ewentualne +10 gdyby coś było nie tak z pojedynczymi sztukami. Jeśli jest coś czego się nauczyłem patrząc na AH LCG, to to, że nie ma górnej granicy upgrade'u - ale też, że nie mam takich ambicji jak co poniektórzy. Ja lubię moje doświadczenia z grami fizycznymi w wersji vanilla+: to znaczy komponenty gry wzbogacone, raczej niż zamienione. Lubię oryginalny widok tych wszystkich żetonów, generalnie bardzo lubię design graficzny AH LCG i ciężko mnie zadowolić - tak jak pisałem, na rynku jeszcze nie znalazłem takiej rzeczy. Dość powiedzieć, że tak od pół roku (nie cały czas!) szukam właściwych słoiczków na obrażenia i przerażenie.

A co do pary w gwizdek: pewnie masz rację, ale to już zboczenie zawodowe. Spawacz widzi zły spaw. Jeden zły spaw to niby niewiele, ale jak cała konstrukcja jest tak zespawana, to może runąć - a niektórzy zaskoczeni będą się zastanawiać" "jak to się stało?".

Hey yo, shitty welding, dawg.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

Skid_theDrifter pisze: 30 lip 2018, 01:58 Jak dziwne to się może wydawać, tak - wziąć na klatę, bo jeden w tą czy tamtą reputacji nie zmienia, ale już wrzucanie partnerów biznesowych do pieca to wielkie "nie" w partnerstwach pomiędzy firmami. Żeby móc choćby delikatnie sugerować winę inną niż własna, trzeba by mieć czyste konto (bo tylko wtedy się to kalkuluje) - a i tak wtedy wrzucasz kogoś do pieca w taki sposób, żeby nie było chłodu w wypowiedzi.
mam wrazenie, ze Ty sadzisz, ze oni na tej grupie zaczeli posta w stylu - a teraz to nie my, ten blad to nie nasza wina
Pytanie z bocznej linii: czy któryś z was się podjął kapsuł na monety na inne żetony, niż tylko chaosu? Ostatnio myślałem, czy by przypadkiem nie zakapsułować wskazówek i zasobów, żeby zwiększyć żywotność i nadać im większy ciężar, ale pozostawić oryginalny wygląd (który swoją drogą całkiem lubię, jakoś nie trafiły do mnie żadne plastikowe zastępniki). Ktoś tu kiedyś pisał o lakierowaniu bodajże, ale to do mnie nie przemawia - dlatego pytanie, czy ktoś coś próbował w tą stronę? jakieś wnioski/efekty?
a moze jakas grawerka w drewnie?

--- edit ---
ok, doczytalem posta na drugiej stronie, gdzie piszesz, ze lubisz oryginaly ;)
ODPOWIEDZ