Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Munchhausen pisze: 23 sie 2018, 11:04 Jeżeli znasz angielski, to Fantasy Flight przygotowało bardzo przyzwoity tutorial. Przydać może się też filmik o wchodzeniu w zwarcie z wrogami, bo wiele osób ma z tym problem. Jeżeli chodzi o najczęstsze błędy, to warto zapoznać się z tym postem na BGG. Powodzenia :)
He’s gonna die anyway.

Obrazek

;)
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kmd7 »

Być może to pytanie już padło, ale nie mam siły przekopywać się przez wątek. Czy po rozegraniu podstawki kolejność dodatków może być dowolna? Jest sens rozgrywać Carcosę przed Dunwich? Jeśli pytanie bez sensu, to przepraszam, ale dopiero mam zamiar zagrać w podstawkę.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Kolejność cykli jest dowolna. Natomiast z reguły późniejsze są ciut bardziej złożone, a ponadto w Dunwich znajduje się wiele kart gracza, uważanych za silne czy wręcz dla niektórych klas nieodzowne (np. Rite of Seeking). Ale możesz zacząć od Carcosy czy Forgotten Age i spokojnie da się grać.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

AH LCG wydawane jest w cyklach, na który składa się 1 duży dodatek (deluxe) + 6 małych (mythos pack) i stanowią one zamkniętą całość. Obecnie są 3 cykle (Dunwich, Carcosa i Zapomniana Era) i nie musisz ich kupować w kolejności; możesz zacząć od którego chcesz.

EDIT wyprzedzony :)
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kmd7 »

Ok, wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi. Zamierzam się przekonać czy miłośnik euro polubi LCG ;)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Mógłbym prosić o jakieś namiary na fanowski Content dzięki któremu rozbuduje jedynie podstawkę (chodzi mi o jakieś fanowskie scenariusze, nowych badaczy itp.)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Phate pisze: 24 sie 2018, 08:41 Mógłbym prosić o jakieś namiary na fanowski Content dzięki któremu rozbuduje jedynie podstawkę (chodzi mi o jakieś fanowskie scenariusze, nowych badaczy itp.)
http://arkhamcentral.com/
BGG
no i na grupie facebookowej jest pare plikow z scenariuszami.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Do grupy FB nie mam dostępu (jestem jednym z tych co nie posiadają FB - czyli nie istnieją w Social Media ;P )
Ma ktoś może na dysku i mógłbym przesłać mailem pliki z FB ?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

A przy okazji - ktoś gdzieś zebrał "do kupy" wydane po polsku kampanie i scenariusze? Wolałbym zacząć od tych PL. :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sebs »

Phate pisze: 24 sie 2018, 12:45 Do grupy FB nie mam dostępu (jestem jednym z tych co nie posiadają FB - czyli nie istnieją w Social Media ;P )
Ma ktoś może na dysku i mógłbym przesłać mailem pliki z FB ?
A co za problem zalozyc sobie konto i dolaczyc do grupy?
Na grupie Facebookowej znajdziesz bardzo duzo informacji w przystepnej formie.
Chwalenie sie, ze nie posiada sie konta na FB przestalo byc modne.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Sebs pisze: 24 sie 2018, 13:37
Phate pisze: 24 sie 2018, 12:45 Do grupy FB nie mam dostępu (jestem jednym z tych co nie posiadają FB - czyli nie istnieją w Social Media ;P )
Ma ktoś może na dysku i mógłbym przesłać mailem pliki z FB ?
A co za problem zalozyc sobie konto i dolaczyc do grupy?
Na grupie Facebookowej znajdziesz bardzo duzo informacji w przystepnej formie.
Chwalenie sie, ze nie posiada sie konta na FB przestalo byc modne.
Nie chce wdawać się w dyskusje odnośnie aktualnie obowiązującej w internecie mody. I z tego co się mi się wydaje nie zapytałem o to co jest teraz modne a co nie. Jest to wątek o grze Arkham Horror LCG w związku z tym proszę nie robić Off-Topic.

Pytałem, czy posiada ktoś zarchiwizowane fanowskie materiały związane z HwA LCG i byłby skłonny się nimi podzielić w inny sposób niż FB.
Jeśli tak, bardzo byłbym wdzięczny za ich udostępnieni.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sekator »

A co powiecie o scenariuszach pobocznych (labirynt etc)? Z tego co rozumiem to nie ma tam kart do budowania talii, więc czy same scenariusze są warte większej ceny od mythos packów? Szczególnie wpadł mi w oko labirynt, z mechaniką kilku grup, tylko zastanawiam się czy działa to jakoś w rozgrywce solo, na dwie ręce.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Przeciez nikt ci nie kaze zakladac konta na fb z prawdziwymi danymi zdjeciem i oznaczeniem rodziny.

Co do fanowskich to klatwa i karnawal sa bardzo fajne - Beda w tym roku dostepne w polskiej wersji.
Co do labiryntu to jest mega fajny w trybie epickim na 9-12 osob. granie 1 grupa jest slabe.

Najwieksza wartosc maja normalne cykle. Klatwe i karnawal bym dal pozniej. Powrot do nocy fanatyka 3ci w kolejnosci jak juz masz podstawke ograna i szukasz wiekszego wyzwania i na koncu labirynt chyba ze masz w okolicy duza grupe graczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Jesteśmy właśnie z żoną po pierwszej rozgrywce (scenariusz nr 1 CS). Gra jest rewelacyjna, żonie podeszła więc czuje, że zbliżają się ciężkie czasy dla naszego budżetu domowego ;)
Zrobiliśmy klimat - świeczki, playlista dla Cthulhu na YT, rozmowy w miarę klimatyczne zamiast suchych informacjach o kartach. To naprawdę dużo daje przy tej grze.

Oczywiście pojawiło się kilka wątpliwości w związku z zasadami ale myślę, że zbyt dużo nie zrobiliśmy błędów (w razie wątpliwości ponura zasada). Graliśmy proponowanymi startowymi taliami Rolanda i Wendy. Udało nam się wygrać scenariusz - mieliśmy sporo farta przy żetonach chaosu bo na wszystkie testy może z 4 nam się nie udały (żeton -4). Końcówka byłą ciężka.

Zastanawiam się jak domowymi sposobami (bez zakupu dedykowanej skrzyni) w pudełku od CS zorganizować przechowywanie zestawów kart. Jakieś przekładki do druku, organizer itp. ? Ktoś próbował czegoś takiego, bo w tej chwili mam wszystko popakowane w woreczki ale trochę jest mimo wszystko bałagan.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zaan84 »

Na Grupie Fejsbukowej jest sporo rozwiązań :)

Najtańsze rozwiązania to coś takiego:
https://www.planszomania.pl/akcesoria/1 ... -kart.html
Albo:
https://www.strefamtg.pl/en/torby-tuby/ ... -kart.html

Możesz sobie kupić drewniane takie na wino:
https://skrzynkidrewniane.pl/pl/p/V3-sk ... c92c5202ee

Albo pokombinować z karton piaką i zrobić sobie insert:
https://houseofthegeeks.com/diy-custom- ... x-inserts/

Tak wiec jest w czym przebierać nawet jak nie chcesz wydać za dużo

Przekładki do druku znajdziesz na BGG
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Dzięki za odpowiedź.
Widzę, że będę musiał się przekonać do FB bo jest tam sporo rzeczy które mnie omijają.

Muszę pomyśleć i coś pokombinować, przekładki wydrukuje z BGG a póki co na razie może rzeczywiście pobawię się tekturowym pudełkiem.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kmd7 »

Ja właśnie karty z niektórych gier np. Osadnicy czy 7 Cudów świata przechowuję/transportuję razem właśnie w takich tekturowych pudełkach. Kilka z nich to pozostałości po przesyłkach, które otrzymałem, jedynie porobiłem tekturowe wkładki wewnątrz.
A zachęcony opiniami z forum postanowiłem spróbować pierwszego LCG w życiu i padło na Arkham :). Jak Horror do mnie dojedzie, to karty będę trzymał właśnie w takich pudełkach. Chyba, że gra mi się nie spodoba.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zaan84 »

Warto się przekonać od grupy FB bo tam jest większa ilość aktywnych użytkowników, na bieżąco pojawiają się informacje o zapowiedziach, premierach, dodrukach itp. Udziela się tam człowiek z Galakty więc pojawia się sporo "przecieków", no i chyba najważniejsze, tam najszybciej pojawiają się informacje o błędach.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Zaan84 pisze: 27 sie 2018, 12:11 Warto się przekonać od grupy FB bo tam jest większa ilość aktywnych użytkowników, na bieżąco pojawiają się informacje o zapowiedziach, premierach, dodrukach itp. Udziela się tam człowiek z Galakty więc pojawia się sporo "przecieków", no i chyba najważniejsze, tam najszybciej pojawiają się informacje o błędach.
+1. Zdecydowanie warto dołączyć, choć akurat dzisiaj człowiek z Galakty ogłosił, że nie będzie się już udzielał :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Munchhausen pisze: 27 sie 2018, 12:18+1. Zdecydowanie warto dołączyć, choć akurat dzisiaj człowiek z Galakty ogłosił, że nie będzie się już udzielał :)
Udzielał się będzie, nie będzie więcej pracować nad HwA LCG (prostuję, zanim pojawią się teorie spiskowe, że Galakta obraża się na fanów itd. itp.).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: warlock »

Kto tam był z Galakty :)?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zaan84 »

Trolliszcze pisze: 27 sie 2018, 12:21
Munchhausen pisze: 27 sie 2018, 12:18+1. Zdecydowanie warto dołączyć, choć akurat dzisiaj człowiek z Galakty ogłosił, że nie będzie się już udzielał :)
Udzielał się będzie, nie będzie więcej pracować nad HwA LCG (prostuję, zanim pojawią się teorie spiskowe, że Galakta obraża się na fanów itd. itp.).
A to proszę o wybaczenie, gdzieś mnie to info umknęło.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

warlock pisze: 27 sie 2018, 12:21 Kto tam był z Galakty :)?
Wiktor Marek
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

zakwas pisze: 27 sie 2018, 13:25
warlock pisze: 27 sie 2018, 12:21 Kto tam był z Galakty :)?
Wiktor Marek
Tam jest troche wiecej osob z Galakty. Po prostu nie wszystkie sie oficjalnie wypowiadaja.

@Phate Co do pudełek na karty to jak nie chcesz
za duzo wydawać to cykl "Powrót do ... " też jest jakaś tam opcja bo zawiera on duze pudełko i przekładki i pewnie bedzie szedł dalej z kolejnymi cyklami.
Minus jest taki ze z duzym opoznieniem sie to pojawia bo mamy polowe 3ciego cyklu a to rozszerzenie dopiero pojawilo sie do podstawki.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Jedno podstawowe pytanie: dlaczego ta grupa na FB musi być zamknięta? Polska grupa Netrunnera bulgocze sobie otwarcie, a jakoś AH LCG nie może. Nawet anglojęzyczny odpowiednik daje sobie świetnie radę jako otwarta grupa. Czyli można. Więc czemu nie?
ODPOWIEDZ