Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Ja nawet nie jestem ciekawy...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hipcio_stg »

Jest duże prawdopodobieństwo, że na Solar City wydawca zarezerwował środki. Jeśli nie planują się zwijać to zapewne będą chcieli pokazać się z dobrej strony społeczności KS, na którym sprzedali Solar City. Zresztą teraz mogą mieć w planach rezygnacje z crowdfundingu na polskich portalach i wydawanie tylko przez KS, na którym jeszcze nie mają złej opinii.
Zagranica też już wie co się wydarzyło. Widziałem już anglojęzyczne komentarze nt. "niefortunnej" kampanii
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

rastula pisze: 24 sie 2018, 13:23 Aktualizacja MW jest tak samo żałosna i kłamliwa jak poprzednie. Oni na pewno sami nie wiedzą jaka jest sytuacja...pewnie mają więcej długów i nikt tego nie chce zwolnić w Chinach.

Oczywiscie 0 odniesień do poprzednich klamstw, że już jedzie.

Nic się nie stało, frajerzy , nic się nie stało!
Papierkiem lakmusowym będzie to czy spełnią obetnicę dla Valerii i Kit'a - termin - do 2 tygodni - ja czekam i tyle. Mimo wszystko uważam, że nie zamierzali się zwijać - nie miałoby sensu wtedy wydawanie MW Akademia, aczkolwiek mogli już się za mocno zaplątać w tym co deklarowali.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Anonimowe updaty w sprzeczności z poprzednimi zapewnieniami pisane bo udowidniono im kłamstwo...to już chyba obietnice wyborcze są wiarygodniejsze.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: seki »

hipcio_stg pisze: 24 sie 2018, 13:49
Jest duże prawdopodobieństwo, że na Solar City wydawca zarezerwował środki. Jeśli nie planują się zwijać to zapewne będą chcieli pokazać się z dobrej strony społeczności KS, na którym sprzedali Solar City. Zresztą teraz mogą mieć w planach rezygnacje z crowdfundingu na polskich portalach i wydawanie tylko przez KS, na którym jeszcze nie mają złej opinii.
Zagranica też już wie co się wydarzyło. Widziałem już anglojęzyczne komentarze nt. "niefortunnej" kampanii
Tak widziałem, czytałem. Ale co mieli sprzedać na KSie to już sprzedali. Myslę, że GF będą chcieli w tym przypadku wzorowo wywiązać się z obietnic.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

Niech mi ktoś wyjaśni jakim cudem GF nadal ma swoich obrońców w komentarzach na wspieraczce? Całkowity brak szacunku do samego siebie? Odsyłam do najnowszej aktualizacji w dodatkach do Najeźdźców, stąd komentarz w spoilerze (bo długi):
Spoiler:
Najbardziej mi się podoba część o przyznaniu się do błędu :D. Nie jestem pewien czy bycie przyłapanym na kłamstwie przez zwodzonych wspierających się kwalifikuje jako "przyznanie się".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Albo sami to piszą albo "ludzie som gupi"...szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Munchhausen »

Sekator pisze: 24 sie 2018, 14:26 Niech mi ktoś wyjaśni jakim cudem GF nadal ma swoich obrońców w komentarzach na wspieraczce? Całkowity brak szacunku do samego siebie?
To musi być już syndrom sztokholmski. Nie jestem jednak zdziwiony, bo podobne mechanizmy widzę przy każdej kolejnej wpadce tłumaczeniowej Galakty - ludzie potrafili bronić wydawnictwa nawet po błędzie w tytule na pudełku... #fanatek :D
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Co więcej, widziałem takie kwiatki w komentarzach, że wprawdzie GF zawaliło, ale w sumie są ludźmi i mają prawo do błędów (a zapewne byli postawieni pod ścianą), a ludzie którzy im "PO LUDZKU" nie współczują są bez serca :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Mangus pisze: 24 sie 2018, 13:59
Papierkiem lakmusowym będzie to czy spełnią obetnicę dla Valerii i Kit'a - termin - do 2 tygodni - ja czekam i tyle. Mimo wszystko uważam, że nie zamierzali się zwijać - nie miałoby sensu wtedy wydawanie MW Akademia, aczkolwiek mogli już się za mocno zaplątać w tym co deklarowali.
Dla mnie testem będzie czy oddadzą wszystkim kasę w terminie. Nie sądzę by mieli z czego.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

swiroff pisze: 24 sie 2018, 14:41 Co więcej, widziałem takie kwiatki w komentarzach, że wprawdzie GF zawaliło, ale w sumie są ludźmi i mają prawo do błędów (a zapewne byli postawieni pod ścianą), a ludzie którzy im "PO LUDZKU" nie współczują są bez serca :D
Ja to czekam na komentarze że problemy finansowe GF to nasza (forumowiczów, graczy ogólnie) wina, bo nie kupowaliśmy ich gier i "szykanowaliśmy" ich na forum :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2562 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Ja strasznie współczuję pracownikom GFP. Ktoś to musiał trzymać w tajemnicy i kręcić. Bo serio w głowie mi się nie mieści, żeby wszyscy w GFP znali prawdę i nie mieli przebłysku przyzwoitości, żeby się nią podzielić. Jestem przekonany, że to było działanie góra dwóch osób w firmie. Osób, które wszystkich trzymały za pysk. Nie obwiniajmy więc wszystkich, bo nie jest to fair.

Natomiast w stosunku do osób odpowiedzialnych za to jawne oszustwo - powinniśmy być jak najbardziej krytyczni i... Bezlitośni. Nie ma czego współczuć i nie ma czego usprawiedliwiać! W tej konkretnej sytuacji - po prostu nie ma czego bronić!

Ech... Największy wkurw minie jednak bierze, że nie mam tych dodatków na półce. Uwielbiam Raidersów. Serio jest to gra, w którą swego czasu grałem na okrągło. I jedynym powodem dla którego przestałem grać, był właśnie brak dodatków. Czegoś, co doda rozrywce powiewu świeżości i uruchomi jeszcze bardziej szare komórki.

Nie bardzo chce mi się teraz kupować te dodatki po angielsku, a kompletnie nie potrafię, w żaden logiczny sposób, uzasadnić obecnej sytuacji ze zwrotami. Po co zwrot kasy i obietnica, że te dodatki wyjdą, jeżeli powodem niby jest nie opłacona faktura? Przecież zwrot środków jeszcze bardziej oddala perspektywę, że te dodatki dotrą do Polski.

Anyway... Czekam na zwrot mojego wsparcia. Szkoda wielka, że to się tak skończyło. Szkoda wspierających, szkoda broniących i szkoda pracowników. Szkoda, że dodatki, które podobno są świetne - nie dotarły rok temu do kraju.

A do Ojca Prowadzącego GFP mam trzy kultowe słowa...
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: OGL »

Najzabawniejsze i najsmutniejsze jednocześnie w tym wszystkim jest to, że gdyby wspierający byliby konsekwentni i wycofywali swoje pieniądze po np. pół roku poślizgu, a nie tak jak to było teraz - czekali rok, 1,5 roku czy nawet 2 lata i gry dalej nie ma, to do takiej sytuacji możliwe, że by nie doszło. Gdyby wspierający szanowali swoje własne pieniądze i czas, to GF musiał by natychmiast zmienić swój model biznesowy, bo inaczej by zbankrutowali przy tej piramidzie którą zbudowali.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

OGL pisze: 24 sie 2018, 16:01 Najzabawniejsze i najsmutniejsze jednocześnie w tym wszystkim jest to, że gdyby wspierający byliby konsekwentni i wycofywali swoje pieniądze po np. pół roku poślizgu, a nie tak jak to było teraz - czekali rok, 1,5 roku czy nawet 2 lata i gry dalej nie ma, to do takiej sytuacji możliwe, że by nie doszło. Gdyby wspierający szanowali swoje własne pieniądze i czas, to GF musiał by natychmiast zmienić swój model biznesowy, bo inaczej by zbankrutowali przy tej piramidzie którą zbudowali.
Czułem, że ta sprawa ma drugie dno. Że to nie może być wina GF.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: OGL »

playerator pisze: 24 sie 2018, 16:10
OGL pisze: 24 sie 2018, 16:01 Najzabawniejsze i najsmutniejsze jednocześnie w tym wszystkim jest to, że gdyby wspierający byliby konsekwentni i wycofywali swoje pieniądze po np. pół roku poślizgu, a nie tak jak to było teraz - czekali rok, 1,5 roku czy nawet 2 lata i gry dalej nie ma, to do takiej sytuacji możliwe, że by nie doszło. Gdyby wspierający szanowali swoje własne pieniądze i czas, to GF musiał by natychmiast zmienić swój model biznesowy, bo inaczej by zbankrutowali przy tej piramidzie którą zbudowali.
Czułem, że ta sprawa ma drugie dno. Że to nie może być wina GF.
Świetnie, że kompletnie przeinaczasz moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że GF jest bez winy, jedynie tyle, że klienci powinni się zaznajomić z terminem świadomości konsumenckiej. Dużo mogłoby to im kłopotu zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

OGL pisze: 24 sie 2018, 16:21
playerator pisze: 24 sie 2018, 16:10
OGL pisze: 24 sie 2018, 16:01 Najzabawniejsze i najsmutniejsze jednocześnie w tym wszystkim jest to, że gdyby wspierający byliby konsekwentni i wycofywali swoje pieniądze po np. pół roku poślizgu, a nie tak jak to było teraz - czekali rok, 1,5 roku czy nawet 2 lata i gry dalej nie ma, to do takiej sytuacji możliwe, że by nie doszło. Gdyby wspierający szanowali swoje własne pieniądze i czas, to GF musiał by natychmiast zmienić swój model biznesowy, bo inaczej by zbankrutowali przy tej piramidzie którą zbudowali.
Czułem, że ta sprawa ma drugie dno. Że to nie może być wina GF.
Świetnie, że kompletnie przeinaczasz moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że GF jest bez winy, jedynie tyle, że klienci powinni się zaznajomić z terminem świadomości konsumenckiej. Dużo mogłoby to im kłopotu zaoszczędzić.
Komu zaoszczędzić kłopotu? Wspierającym czy wydawnictwu? Bo z Twojego pierwszego posta wynika, że GF zmieniłby model biznesowy i wszystko byłoby ok. Poza tym niektóre mędrki "z branży" przekonywali, że takie opóźnienia są całkiem normalne i nie ma co się martwić. Zauważanie jakiejkolwiek winy u konsumenta jest dla mnie w tym przypadku totalnym absurdem.
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: OGL »

swiroff pisze: 24 sie 2018, 16:25
OGL pisze: 24 sie 2018, 16:21
playerator pisze: 24 sie 2018, 16:10
Czułem, że ta sprawa ma drugie dno. Że to nie może być wina GF.
Świetnie, że kompletnie przeinaczasz moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że GF jest bez winy, jedynie tyle, że klienci powinni się zaznajomić z terminem świadomości konsumenckiej. Dużo mogłoby to im kłopotu zaoszczędzić.
Komu zaoszczędzić kłopotu? Bo z Twojego pierwszego posta wynika, że GF zmieniłby model biznesowy i wszystko byłoby ok. Poza tym niektóre mędrki "z branży" przekonywali, że takie opóźnienia są całkiem normalne i nie ma co się martwić. Zauważanie jakiejkolwiek winy u konsumenta jest dla mnie w tym przypadku totalnym absurdem.
Zmieniłby model biznesowy. Czytaj: nie mógłby robić już wała w postaci opłacania starych kampanii nowymi, czyli musiałby robić to bardziej legalnie inaczej by zbankrutowali. I co w tym złego?
Po drugie, jak już wcześniej wspomniałem - nie zwalam całej winy na konsumenta, bo to co się stało jest tylko i wyłącznie winą GF. Staram się tylko wytłuaczyć, że piramida którą zbudowało GF była tylko możliwa dzięki bierności wspierająych. Gdyby byli konsekwentni, to już po roku poślizgu by wycofywali pieniądze.

Dajmy na to obecną kampanię mage wars. Termin wysyłki został odłożony(znowu) na październik. Standardowo, obrazanie w komentarzach, wyzwiska itp. I oczywiście tak przez dwa lata kampanii. Idę o zakład, że gdyby mage warsy były by wysyłane w październiku, ale 2019 roku, to i tak wszyscy by grzecznie czekali, a GF mógłby te pieniądze na inne kampanie przeznaczać. A to wszystko przy akompaniamencie wyzwisk.

Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

OGL pisze: 24 sie 2018, 16:21 Świetnie, że kompletnie przeinaczasz moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że GF jest bez winy, jedynie tyle, że klienci powinni się zaznajomić z terminem świadomości konsumenckiej. Dużo mogłoby to im kłopotu zaoszczędzić.
Ale ja całkiem świadomie nie wycofywałem wsparcia, wiedząc, że gry są na miejscu, a celnicy w końcu się opamiętają...
No i nie uwieżysz, ale byłem przekonany, że nie wycofując pieniędzy pomagam w jakiś sposób niewielkiej firmie, która wydaje dla mnie fajne gry.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

OGL pisze: 24 sie 2018, 16:34Idę o zakład, że gdyby mage warsy były by wysyłane w październiku, ale 2019 roku, to i tak wszyscy by grzecznie czekali, a GF mógłby te pieniądze na inne kampanie przeznaczać. A to wszystko przy akompaniamencie wyzwisk.
Czy fakt, ze wycofalem swoje wsparcie z MW (i nawet otrzymalem zwrot pieniedzy) gdzies przed/w okolicach marca 2017 powoduje, ze przegrales zaklad?
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: OGL »

playerator pisze: 24 sie 2018, 16:42
OGL pisze: 24 sie 2018, 16:21 Świetnie, że kompletnie przeinaczasz moje słowa. Nigdzie nie napisałem, że GF jest bez winy, jedynie tyle, że klienci powinni się zaznajomić z terminem świadomości konsumenckiej. Dużo mogłoby to im kłopotu zaoszczędzić.
Ale ja całkiem świadomie nie wycofywałem wsparcia, wiedząc, że gry są na miejscu, a celnicy w końcu się opamiętają...
No i nie uwieżysz, ale byłem przekonany, że nie wycofując pieniędzy pomagam w jakiś sposób niewielkiej firmie, która wydaje dla mnie fajne gry.
I tu jest chyba problem, że zamiast być konsekwentnym, tyle osób dało się nabrać na małe kłamstewka GF i termin dostawy wydłużał się o lata.

Mori pisze: 24 sie 2018, 16:44
OGL pisze: 24 sie 2018, 16:34Idę o zakład, że gdyby mage warsy były by wysyłane w październiku, ale 2019 roku, to i tak wszyscy by grzecznie czekali, a GF mógłby te pieniądze na inne kampanie przeznaczać. A to wszystko przy akompaniamencie wyzwisk.
Czy fakt, ze wycofalem swoje wsparcie z MW (i nawet otrzymalem zwrot pieniedzy) gdzies przed/w okolicach marca 2017 powoduje, ze przegrales zaklad?
Nie, bo jesteś jedną osobą. Nawet gdyby tych osób byłoby więcej, to i tak większość wspierających dalej ma zamrożone swoje pieniądze.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Spoiler:
Piszę do administracji forum o dodanie emotki palmfejsa. Serio.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: OGL »

playerator pisze: 24 sie 2018, 16:58
Spoiler:
Piszę do administracji forum o dodanie emotki palmfejsa. Serio.

Widać, że jesteś sercem i mózgiem każdej dyskusji.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Mogę ci dorzucić jeszcze kilka wyzwisk do tezy... :mrgreen:

Ps. Moja rada, nie brnij dalej w te niemądre pomysły.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zwrócą kasę. My popłaczemy, napuszymy się, nasowimy, jadem postrzelamy etc.
Oczywiście nie twierdzę że nie ma powodów, bo są. Blamaż na całą Polskę, nie ma co. Ale...
...deszcz w końcu przestanie padać, wyjdzie słońce, GF wyda coś ciekawego i... interes dalej się będzie kręcił... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Bierność wspierających doprowadziła do afery GF. Aha.
ODPOWIEDZ