Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Boardgame Style adresuje te zmartwienia jednak jest jedno wielkie, jak wół, "ALE".

Nie da się siąść i zagrać w tą grę z marszu. Albo wiesz jak w nią grać albo się uczysz. Raz dwa osiągniesz poziom na którym będzie Ciebie męczyć granie-uczenie znajomych/rodziny. Jeśli znajomy z pracy czy ktoś kogo często widujesz będzie grał, nawet twoimi kartami, z tobą często to we 2 możecie stoczyć kilkaset godzin zaciekłych rozgrywek. W przeciwnym przypadku dojdziesz prędko do wniosku, ze za dużo wysiłku inwestujesz a zwrot to i tak jednostronne potyczki, gdzie twoje doświadczenie i znajomość talii są zbyt duzym handicapem.

Trochę inaczej wygląda gra w 3/4 osoby. Tam czynnik ludzki jest większy i byćmoże będziesz czerpał dłużej radość z grania-uczenia.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: RUNner »

szczudel pisze: 27 sie 2018, 11:34 BTW jesli wasze żony nie siedza po nocach i same nie składaja decków, to na bank zrazą się do gry. Chyba, że nauczycie je grać jednym deckiem do perfekcji i nie za czesto będziecie zmieniać swój :P
To jest chyba zmora każdej karcianki LCG. Moja żona za nic w świecie nie zbuduje sobie talii do Netrunnera, ale za to bardzo chętnie zagra gotowcem :) I jakoś to u nas funkcjonuje, ale przez to Netrunner nigdy nie będzie grą do codziennego katowania i móżdżenia nad talią (co przecież jest grą w grze, którą trzeba lubić). I z tego powodu nie wejdę w GoT, choć cena kusi okrutnie!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2321
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Galatolol »

Grałem w to trochę na samym początku i nie odpowiadała mi dynamika gry. Pojedyncza partia, jak na karciankę, była zbyt długa, a postaci na stole ciągle przybywało, przez co każda kolejna tura była coraz bardziej zagmatwana. Wspomniana wyżej karta czyszcząca stół była wówczas zbawieniem :)

Jak dla mnie nie miało to startu do MtG, przynajmniej jako gra turniejowa.

Natomiast klimat pierwszorzędny.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 11:51 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

to na pewno prawda, ale to bolączka każdej gry z deckbuildingiem - nie da się usiąść i zagrać z marszu, a gracz znający talię zawsze rozjedzie kogoś, kto nie wie co ma w talii. No ale przy tej cenie, to dla kogoś kto lubi uniwersum to sam klimat jest wart tej kasy ( tyle powinny te gry u nas kosztować na start ;)...


jak widze taką kartę jak valar morgulis to mi się morda sama śmieje ...i rozgrywkowo i klimatycznie
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Marx »

rastula pisze: 27 sie 2018, 11:45
Marx pisze: 27 sie 2018, 11:38 Ja się zastanawiam, gdyż uwielbiam Magica i samo składanie talii oparte na rożnych mechanikach. Miód. Uniwersum Gry o Tron też bardzo lubię. Ale problemem pozostają potencjalni oponenci. Nikt nie przyjdzie i nie zacznie grać od tak, będzie musiał stworzyć swój deck.
to się układa 2 deki :P
Jest to na pewno rozwiązanie warte uwagi :-)))
szczudel pisze: 27 sie 2018, 11:46 Boardgame Style adresuje te zmartwienia jednak jest jedno wielkie, jak wół, "ALE".

Nie da się siąść i zagrać w tą grę z marszu. Albo wiesz jak w nią grać albo się uczysz. Raz dwa osiągniesz poziom na którym będzie Ciebie męczyć granie-uczenie znajomych/rodziny. Jeśli znajomy z pracy czy ktoś kogo często widujesz będzie grał, nawet twoimi kartami, z tobą często to we 2 możecie stoczyć kilkaset godzin zaciekłych rozgrywek. W przeciwnym przypadku dojdziesz prędko do wniosku, ze za dużo wysiłku inwestujesz a zwrot to i tak jednostronne potyczki, gdzie twoje doświadczenie i znajomość talii są zbyt duzym handicapem.

Trochę inaczej wygląda gra w 3/4 osoby. Tam czynnik ludzki jest większy i byćmoże będziesz czerpał dłużej radość z grania-uczenia.
To bardzo ciekawa uwaga. Dziękuję. W Magica gram tylko dlatego, że mam opcję rozgrywki online i świetnie się bawię grając w ich nowy projekt Magic Arena. Pewne wśród znajomych ze 2 graczy magica by się znalazło. Zdecydowanie więcej mam znajomych ceniących twórczość Martina i sam serial, ale ilu z nich poczuje ciężar i powagę karty valar morgulis? Smuteczek trochę :-(
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ramar »

@Rastula
Spoiler:
pomyliłem się rano w pośpiechu licząc co i jak;)
Zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia na dedykowane rozszerzenia frakcji zamiast cyklu, jednak co mnie powstrzymuje, to pytanie czy mając karty z dedykowanych rozszerzeń zamiast cyklu będę mógł z powodzeniem grać np Targarienami, którzy takiego dodatku nie mają...
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

O ludzie. Najpierw ograjcie te 200 kart z pudełka podstawowego, a dopiero później zastanawiajcie się nad balansem frakcji. Promocja będzie i za rok, więc nie musicie się śpieszyć i kupować wszystkiego.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Marx pisze: 27 sie 2018, 11:58 Pewne wśród znajomych ze 2 graczy magica by się znalazło. Zdecydowanie więcej mam znajomych ceniących twórczość Martina i sam serial, ale ilu z nich poczuje ciężar i powagę karty valar morgulis? Smuteczek trochę :-(
To je to. Prędzej zagrasz z nimi w Catana: Gra o Tron, Namiestnika, czy Żelazny Tron niż w tą karciarkę. Ta gra jest zbyt duża i ciężka aby "zarażać" nią znajomych. Zdecydowanie warto zagrać i grac, ale kupować kolekcje tylko jeśli ma się 100% pewność, ze co najmniej jeden oszołom będzie z nami grał regularnie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

Zamówiłem właśnie 1xCS + wszystkie duże dodatki. Czy da się zbudować sensowne decki do grania na 3 osoby z 1CS? może od razu lepiej domówić 2CS :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

uyco pisze: 27 sie 2018, 12:58 Zamówiłem właśnie 1xCS + wszystkie duże dodatki. Czy da się zbudować sensowne decki do grania na 3 osoby z 1CS? może od razu lepiej domówić 2CS :D
Jak obejrzałem deki w necie to 2 cs to minimum...;)... Ale z drugiej strony wszyscy będą mieli talie na podobnym poziome ...wuec nie tragizujmy ...

Ps domowilem 3 cs...jak zamowilem rybę nad morzem to zapłaciłem wiecej...dziś zjem placki i cs w kieszeni
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

przekonałeś mnie tą rybą :mrgreen: długo to nie trwało
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Smacznego...ale doswiadczenie z wyp. innych lcg pokazuje że podstawki znikają szybko...
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

W necie jest sporo zestawów talii, zbudowanych z paru core setów:

2 core:
https://thronesdb.com/decklists/find?fa ... s%5B%5D=38

3 core + Westeros:
https://thronesdb.com/decklists/find?fa ... %5B%5D=38y

Ale ciężko znaleźć coś opartego na jednym pudełku podstawowym.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zakwas »

Ja bez wahania wziąłem dwie podstawki - trzecią albo kupię później jak gra naprawdę siądzie, albo będę proxował brakujące karty, bo pewnie będzie ich bardzo niewiele, jeżeli da się skutecznie grać na dwie. :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: inzkulozik »

rastula pisze: 27 sie 2018, 13:10 Smacznego...ale doswiadczenie z wyp. innych lcg pokazuje że podstawki znikają szybko...
Dobrze, dobrze, teraz tylko czekać aż za jakiś czas będzie wysyp ogłoszeń... ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

inzkulozik pisze: 27 sie 2018, 13:25
rastula pisze: 27 sie 2018, 13:10 Smacznego...ale doswiadczenie z wyp. innych lcg pokazuje że podstawki znikają szybko...
Dobrze, dobrze, teraz tylko czekać aż za jakiś czas będzie wysyp ogłoszeń... ;)

Nie zauważyłem wysypu ogłoszeń netrunnera czy star wars...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

ramar pisze: 27 sie 2018, 12:42 @Rastula
Spoiler:
pomyliłem się rano w pośpiechu licząc co i jak;)
Zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia na dedykowane rozszerzenia frakcji zamiast cyklu, jednak co mnie powstrzymuje, to pytanie czy mając karty z dedykowanych rozszerzeń zamiast cyklu będę mógł z powodzeniem grać np Targarienami, którzy takiego dodatku nie mają...
W każdym dodatku znajdziesz tez smocze karty, nie wiem czy z tych da sie zbudować super talię, ale jaj ogarniesz feeling to oewnie latwiej bedzie dibrac wybrane pakieciki z mocnymi kartami do 3 rodów bez big boxa.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Duplikat postu
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 14:03 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Xardas123 »

Czy z 2 podstawek da rade grać w 3-4 osoby?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Xardas123 pisze: 27 sie 2018, 13:55 Czy z 2 podstawek da rade grać w 3-4 osoby?
Wyżej masz linki z taliami z 2 i 3 cs.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

Pograłem trochę więcej przez sieć i tylko bardziej znienawidziłem tę grę. Za długa i przekombinowana. Nawet jakby za darmo rozdawali to i tak jej nie tknę.

I abstrahując od mojej opinii, to jednak nie polecam jej do domowego grania z żonami. Ilość negatywnej interakcji może spowodować nie jedną waśń :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ramar »

Spoiler:
Oj nie przesadzałbym. Takie Innowacje to też jedna wielka negatywna interakcja i z żoną gra mi się bardzo dobrze. Taki urok gier konfrontacyjnych.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

kozz84 pisze: 28 sie 2018, 13:28 Pograłem trochę więcej przez sieć i tylko bardziej znienawidziłem tę grę. Za długa i przekombinowana. Nawet jakby za darmo rozdawali to i tak jej nie tknę.

I abstrahując od mojej opinii, to jednak nie polecam jej do domowego grania z żonami. Ilość negatywnej interakcji może spowodować nie jedną waśń :)
Masz rację. Dłuższe i bardziej skomplikowane od makao ;).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

ramar pisze: 27 sie 2018, 12:42 @Rastula
Spoiler:
pomyliłem się rano w pośpiechu licząc co i jak;)
Zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia na dedykowane rozszerzenia frakcji zamiast cyklu, jednak co mnie powstrzymuje, to pytanie czy mając karty z dedykowanych rozszerzeń zamiast cyklu będę mógł z powodzeniem grać np Targarienami, którzy takiego dodatku nie mają...
Jak Ci to nie wadzi, to najwyżej kiedyś dokupisz sobie te dodatki po ANG, gdy już wyjdą. Tak samo jak ten dla Greyjoyów.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Xardas123 »

Przejrzałem jakie decki można stworzyć z tych 2 podstawowych pudełek ale to i tak nie odpowiada no moje pytanie gdyż tam sa w deckach jeszcze małe dodatki. Stąd prośba do ogranych graczy o odpowiedź czy z 2 podstawek złoże decki dla 3-4 graczy.
ODPOWIEDZ